נכנס לי טיל בליסטי במחשב או שידרוג ל SSD של A-Data S510 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נכנס לי טיל בליסטי במחשב או שידרוג ל SSD של A-Data S510

mavingadol

Recommended Posts

שלום

אחרי חיפושים כל יום העצמאות , וקריאה על הדיסקים מסוג

מצאתי משהו במחיר מעולה ובגודל נורמלי בחיבור SATA3 (המהיר)

את ה מהסוג הזה

A-DATA S510 120GB Sata3 510/550 85000 IOPS במחיר 635 ש"ח.

היום קפצתי ל RSM בתל אביב , ישב שם בחור נחמד מאוד בשם "ליאור"

הסברתי לו מה אני צריך , והוא אמר שהבחירה היא בחירה טובה ביחס למחיר

הם התקינו לי את הכונן "(אני אקרא לו טיל בליסטי) , ניקו לי את המחשב שצבר אבק במשך החודשים שלא ניקיתי אותו.

סידרו לי את הכבלים באזיקונים (בחינם).

הגעתי הבית התקנתי ונדוס 7 והמחשב התחיל לטוס , ממש לטוס , אני שואל את עצמי , איך עבדתי עם המחשב ללא כונן מסוג SSD

אני ממש מרוצה .

רציתי לשאול איזה המלצות יש לכם , על מנת שהוא לא התמלא לי במהירות , זה בסך הכל 120גיגות

האם כדאי להתקין עליו משחקים תוכנות , איך לסדר אותו ותפעל את הכונן הזה על מנת שישמור על הביצועים הטובים שיש לו כרגע.?

מבין-גדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חששתי מהבקר SF

אבל אחרי קריאה בכל מיני אתרים אז הבנתי שבעידכון FW זה פותר הרבה בעיות והבעיה שהיתה בעבר נפתרה

את זה החנות עשתה לי ולימדה אותי איך עושים והטכנאי אמר לי שכדאי לבדוק האם יש FW חדש כל חודשיים.

ואז לעדכן במידת הצורך .

אני חייב להגיד יש לי את הכונן הזה ואני ממש מתלהב מהביצויים החדשים של המחשב שלי.

בהתחלה חשבתי להשקיע בשידרוג מעבד ל3770 במקום ה 2400 שיש לי כרגע אבל הבנתי שזה סתם בזבוז של הכסף

חשבתי איך לשפר את המחשב וכונן עושה עד כה את העבודה .

מבין-גדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קניתי למחשב הנייח ssd של 128 ג"ב m4.

בסה"כ אני מאוד מרוצה.

התקנתי עליו את מע' ההפעלה, אופיס, כמה תוכנות, וכרגע יש עליו 3 משחקים, והוא חצי מלא. יש לי בערך 60 ג"ב פנויים.

יש לי בנוסף עוד שני כוננים של 320 ג"ב, שעליהם נמצאים כל הסרטים, מוסיקה, תמונות וכדומה.

קבצים חדשים נמצאים על ה- וכשהשימוש בהם פוחת הם עוברים לכוננים הקשיחים (סוג של קאשינג :-\ ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה גם לומר, שאם אתה לא משתמש באפשרות שחזור המערכת של וינדוס, אתה יכול לבטל את האפשרות הזו.

זה מה שאני עשיתי, זה יכול לחסוך כמות נכבדה של ג"ב.

אני תמיד ביטלתי את זה, בלי קשר ל-. אבל במקרה הזה זה די משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה למי שקנה SSD: קניתם מצורך או שאמרתה ננסה ופתאום השתדרגה לכם כל חיוות השימוש במחשב..?

אני שואל כי יש לי מחשב די חדש (עוד מאט שנה וחצי) שבעיקרון מריץ הכל היום..אבל הוא מתחיל להרגיש לי כבר לא מספיק מהיר. אז חשבתי לשדרג אותו בחומרה ולא רק. זא ככה:

1)אני הולך לעשות למעבד OC (יש לי קירור טוב וספק טוב לכך).

2)אני מתכנן להוסיף עוד 4G זיכרון שיהיה סה"כ 8G.

3)יתקין ווינדוס 8 שהבנתי יוצא השנה.

4)חשבתי על כל שהוא.

ההתלבטות שלי היא לגבי 4 כי אני לא בטוח שלשימושים שלי אני אראה הבדל עם ..אם אני משחק רואה סרטים גולש עם הרבה טאבים..יהיה שיפור עם SSD? אגב יש לי רק SATA2 בלוח.

דבר נוסף אני מחלץ ים קבצי RAR מהורדות שכל קובץ הוא 8-20G וזה לוקח נצח אבל הבנתי ש- לא יעזור בכך כי אין בו הרבה מקום, זה נכון? קיצור כדאי לי לקנות ואם כן יד-2 גם טוב או מסוכן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית קניתי כדי לפנק את עצמי, זה היה אחרי תקופה די ארוכה שלא קניתי לעצמי כלום :lol:

האם היה צורך מסויים? כנראה שהייתי יכול לחיות טוב מאוד גם בלי .

המחשב שלי לא רע עם מעבד i5-650 והוא עבד מהר גם לפני ה-. עם ה- יש שיפור משמעותי בחלק מהמצבים, בעוד שבמצבים אחרים השיפור זניח. למשל בדברים שציינת:

משחקים - יש שיפור בזמני טעינה של המשחק והמסכים השונים. אני לא רציני אז אני לא יכול לתת חוות דעת מקיפה לגבי זה.

סרטים - לא ראיתי שיפור מכונן רגיל.

גלישה עם הרבה טאבים - כנ"ל, לא תראה שיפור ולעובדה שאתה גולש עם הרבה טאבים אין כמעט משמעות. למה כמעט? כי יש מצבים בהם ה-ssd עוזר מאוד. לי יש 4 ג"ב וקרה לי הרבה שפתחתי יותר מידי טאבים וניצלתי את כל הזכרון. ואז חלק מהדברים ירדו לכונן כדי לפנות את הזכרון, וברגע שסגרתי את הדפדפן שוב המערכת קראה מהכונן חזרה לזכרון. במצב כזה המחשב לא היה כ"כ מגיב בפרק זמן מסויים וזה היה די מעצבן. עם ssd זה לא קורה, הפעולה מאוד חלקה.

(אני מצטער אם אני אולי לא מדייק עם המושגים אבל זה הרעיון הכללי).

לגבי קבצי ראר של 20 ג"ב, זה באמת בעייתי ותצטרך לדאוג שיהיו כל הזמן כמה עשרות ג"ב פנויים כדי לחלץ קובץ, ואח"כ כמובן להעביר אותו לכונן אחר.

לגבי כונן משומש - קודם כל תמצא משהו במחיר טוב...המחירים של חומרה משומשת הזויים לפעמים.

אם יש לך עוד שאלות לגבי זה אתה מוזמן לשאול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה גם לומר, שאם אתה לא משתמש באפשרות שחזור המערכת של וינדוס, אתה יכול לבטל את האפשרות הזו.

זה מה שאני עשיתי, זה יכול לחסוך כמות נכבדה של ג"ב.

אני תמיד ביטלתי את זה, בלי קשר ל-. אבל במקרה הזה זה די משמעותי.

מצטרף להמלצה לבטל את השחזור.אני אישית ביטלתי גם את הזיכרון הוירטואלי (עשיתי אותו בגודל 64 MB וזה חסך כ10 גיגה) ואת מצב שינה.

לגבי PAGEFILE (הזיכרון הוירטואלי) צריך להיזהר כי זה יכול לפגוע בתוכנות מסוימות וחייבים לפחות 8 גיגה פיזי כך שאני לא ממליץ לבטלו כליל,מקסימום לשים בRAM DISK.

נ.ב לגבי יד שנייה ממש לא מומלץ כי לSSD יש כמות מוגבלת של מחזורי כתיבה,ועוד מספר בעיות שקשה לעולות עליהם ברכישה מיד 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך עוד שאלות לגבי זה אתה מוזמן לשאול.

נגיד שאני קונה בזמן הקרוב של 60G עליו אני שם שני דברים: מערכת הפעלה ואני דואג שכל ההורדות המקווצות ב-RAR ירדו ל- ..עכשיו איך שהורדות יורדות אני פותח אותם מה- לכונן 1T F3 של סמסונג שיש לי..אני אראה שיפור בזמני הפתיחה של הקבצים? מה שקורה היום זה שאני פותח כל קיווץ על אותו כונן מימנו אני קורא (יש לי רק HDD אחד)..במצב חדש אני אפתח קיבוץ שנמצא על לכונן מכאני..זה ישפר לא? ומערכת ההפעלה שנמצאת על ה- SSD גם תשפר באופן כללי לא? אגב אני לא מכבה את המחשב אף פעם ככה שלא חשוב לי זמן הדלקה ודבר שני יש לי רק SATA2 בלוח...אבל בכל זאת אם אני אקנה SSD אני אצפה לראות שיפור כל שהוא..אז אם במצב הקיים לא יהיה לי כזה תגידו לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט תראה שיפור.במיוחד בפתיחת קבצים מכווצים.אצלי אף שאני פותח ממחיצה אחת של הHD לשניה כאשר רק התוכנה (7Z) יושבת על הSSD יש שיפור גדול.להערכתי יותר מ100 אחוזים.

SATA 2 כמעט ולא מגביל אותך היות וגם הSSD ממעטים להגיע למהירות סף של SATA 2 בפעילות יומיומית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...