פרוייקט| LedBox - חלק ראשון - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט| LedBox - חלק ראשון

zxor

Recommended Posts

אז חבר שלי ביקש ממני משהו ואני הסכמתי לאתגר.

קופסא גדולה שתולים מהתקרה, מחוברת למחשב ומהבהבת לפי המוזיקה.

challenge accepted!

הלכתי מצאתי קופסאת קרטון של Coca Cola Diet (שישייה) והתחלתי בבנייה.

בלי הרבה דיבורים, (ששוות אלף מילים):

viz9dknzhh3cu78co6ft.jpg

rd0g2w85vxxgkq8cwwsc.jpg

dx1nogq7xytl59dw0nyo.jpg

b6lalz6x9xppuf700emv.jpg

cbbweo5d16fg7a7qcsgl.jpg

9qr7q6avgr07pybnxh0z.jpg

iq9s2w86a5p90cs9yyoj.jpg

jnfv58y6y9tyba6e0p69.jpg

ooddy5hps1op37u51h95.jpg

x7p0am6ot3ym5ulp7vmf.jpg

kyi872fqbault9n84dei.jpg

knkhrltd1g9qnghd5f39.jpg

טוב כמובן שלא סיימתי ויש עוד מלא לדים לבזבז על זה, אבל כל שורת לדים כזאת זה הרבה הרבה זמן עבודה... רוצח תמוח ולכן אני צריך הרבה זמן עבודה מה שאין לי ממש עוד היום.

כמובן שזה יעשה אור של 360 מעלות כשיהיה גם לדים מאחורה ובצדדים, עוד לא הגעתי לזה...

סרטון הדגמה:

אז אממ... זהו :) להתראות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לשאול...למה דווקא קופסא מקרטון ועוד של דיאט קולה ?

למה לא לעשות משהו יותר יוקרתי ?

חייב להודות: לא מצאתי שום דבר יותר יצירתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה דעתך על משהו כזה?

מקדימה:

img0386ac.th.jpg

מתג לבחירת מצב הפעולה (רגיל או איזורי, אני לא זוכר את השם האמיתי של זה, אבל הוא פשוט מנחית את הלדים הנמוכים כשהעוצמה גבוהה מספיק), ולד שמסמן שהמעגל פעיל.

מלמעלה:

img0387qe.th.jpg

10 לדים לערוץ, 3db בין לד ללד, כמובן שהוא לוגריתמי שיתאים לאודיו.

מאחור:

img0388tl.th.jpg

כניסה לאות אודיו וכניסה של ספק כח (אני משתמש במטען של -אריקסון, פשוט חתכתי לו את החיבור והלחמתי ללוח - יש לו מספיק כח להדליק את המעגל הזה).

מבפנים:

img0389ou.th.jpg

כמו שאתה רואה יש הרבה יותר חוטים מאשר אצלך, פשוט כיוון שכל לד נדלק בנפרד ולא כולם יושבים ביחד על אותו הקו (למקרה שזה לא ברור, המעגל הוא סטריאו, לכן יש צורך לחווט 20 לדים בנפרד אחד מהשני). אפשר גם לראות שיש בפנים כמה חוטים חתוכים, המעגל בהתחלה היה מחווט אחרת לפי סכימה מומלצת של היצרן, אך לצערי זה יצא בעיה כיוון שעם מקורות מסוימים יש DC-offset גבוה מספיק כדי להדליק לד אחד או שניים באופן קבוע. לכן העברתי אותו דרך קבל צימוד בסופו של דבר.

ושתי תמונות בפעולה (תסלח לי אבל אין לי כח להעלות וידאו ל- כרגע):

img0392ts.th.jpg

img0393gw.th.jpg

אם זה מעניין מישהו, המעגל מבוסס על ה-LM3915, שבב דיי זול, ואפשר גם לקנות אותו (כמו גם את רוב אם לא כל החלקים לפרוייקט כזה) מ-tayda, מי שלא רוצה לעשות הזמנות יקרות מחו"ל יאהב אותם, המחירים נמוכים ומשלוח עולה גרושים גם כן (ואפשר כמובן פאיפאל). אני בספק בנוגע למקוריות של חלק מהרכיבים אצלם, אבל כל עוד לא מדובר על רכיב קריטי אפשר לחיות עם זה.

אגב, המארז שהשתמשתי בו הוא קופסת עץ קטנה שכבר השתמשתי בה בעבר לפרוייקט אחר (לצערי התמונות שם כבר נמחקו מהאתר, אבל לא נורא). הקופסאות האילו עלו לי 10 שקלים ל-3 יחידות בחנות ההכל בדולר השכונתית. מציע לקפוץ לחנויות כאלה, יש להם בכל מניי גדלים במחירים לא גבוהים בכלל.

הפרוייקט הזה היה, בדיוק כמו אצלך, מיועד למעשה בשביל מישהו אחר. רציתי ללמד את האח הקטן שלי קצת על רכיבי אלקטרוניקה, ואיך להלחים. אז החלטתי שהדרך הכי טובה היא עם פרוייקט שיעשה משהו "שימושי", ומשהו שהוא יוכל אחרי זה להראות לחברים בתור משהו שהוא עשה. אז תחילה הסברתי לו איך המעגל עובד בצורה בסיסית, אחרי זה מה התפקיד של כל רכיב שם, ואז אחרי שהלחמתי כמה נקודות כדי ללמד אותו איך נתתי לו להלחים חלק מהדברים בעצמו כדי שירגיש את זה בידיים. לדעתי זה פרוייקט מעולה למטרה הזו (והעלות דיי נמוכה, מארז + + כל שאר הרכיבים מסביב עלו לדעתי לא יותר מ-30 שקלים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה דעתך על משהו כזה?

מקדימה:

img0386ac.th.jpg

מתג לבחירת מצב הפעולה (רגיל או איזורי, אני לא זוכר את השם האמיתי של זה, אבל הוא פשוט מנחית את הלדים הנמוכים כשהעוצמה גבוהה מספיק), ולד שמסמן שהמעגל פעיל.

מלמעלה:

img0387qe.th.jpg

10 לדים לערוץ, 3db בין לד ללד, כמובן שהוא לוגריתמי שיתאים לאודיו.

מאחור:

img0388tl.th.jpg

כניסה לאות אודיו וכניסה של ספק כח (אני משתמש במטען של -אריקסון, פשוט חתכתי לו את החיבור והלחמתי ללוח - יש לו מספיק כח להדליק את המעגל הזה).

מבפנים:

img0389ou.th.jpg

כמו שאתה רואה יש הרבה יותר חוטים מאשר אצלך, פשוט כיוון שכל לד נדלק בנפרד ולא כולם יושבים ביחד על אותו הקו (למקרה שזה לא ברור, המעגל הוא סטריאו, לכן יש צורך לחווט 20 לדים בנפרד אחד מהשני). אפשר גם לראות שיש בפנים כמה חוטים חתוכים, המעגל בהתחלה היה מחווט אחרת לפי סכימה מומלצת של היצרן, אך לצערי זה יצא בעיה כיוון שעם מקורות מסוימים יש DC-offset גבוה מספיק כדי להדליק לד אחד או שניים באופן קבוע. לכן העברתי אותו דרך קבל צימוד בסופו של דבר.

ושתי תמונות בפעולה (תסלח לי אבל אין לי כח להעלות וידאו ל- כרגע):

img0392ts.th.jpg

img0393gw.th.jpg

אם זה מעניין מישהו, המעגל מבוסס על ה-LM3915, שבב דיי זול, ואפשר גם לקנות אותו (כמו גם את רוב אם לא כל החלקים לפרוייקט כזה) מ-tayda, מי שלא רוצה לעשות הזמנות יקרות מחו"ל יאהב אותם, המחירים נמוכים ומשלוח עולה גרושים גם כן (ואפשר כמובן פאיפאל). אני בספק בנוגע למקוריות של חלק מהרכיבים אצלם, אבל כל עוד לא מדובר על רכיב קריטי אפשר לחיות עם זה.

אגב, המארז שהשתמשתי בו הוא קופסת עץ קטנה שכבר השתמשתי בה בעבר לפרוייקט אחר (לצערי התמונות שם כבר נמחקו מהאתר, אבל לא נורא). הקופסאות האילו עלו לי 10 שקלים ל-3 יחידות בחנות ההכל בדולר השכונתית. מציע לקפוץ לחנויות כאלה, יש להם בכל מניי גדלים במחירים לא גבוהים בכלל.

הפרוייקט הזה היה, בדיוק כמו אצלך, מיועד למעשה בשביל מישהו אחר. רציתי ללמד את האח הקטן שלי קצת על רכיבי אלקטרוניקה, ואיך להלחים. אז החלטתי שהדרך הכי טובה היא עם פרוייקט שיעשה משהו "שימושי", ומשהו שהוא יוכל אחרי זה להראות לחברים בתור משהו שהוא עשה. אז תחילה הסברתי לו איך המעגל עובד בצורה בסיסית, אחרי זה מה התפקיד של כל רכיב שם, ואז אחרי שהלחמתי כמה נקודות כדי ללמד אותו איך נתתי לו להלחים חלק מהדברים בעצמו כדי שירגיש את זה בידיים. לדעתי זה פרוייקט מעולה למטרה הזו (והעלות דיי נמוכה, מארז + + כל שאר הרכיבים מסביב עלו לדעתי לא יותר מ-30 שקלים).

אמנם אצלך מדובר בדבר יותר יפה, אבל אצלי ביותר גדול, כל הקופסא (360 מעלות כולל למעלה בלי הלמטה) יהיו מחוברים לדים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. כמו שאמרתי, יש את הקופסאות הללו במגוון גדלים, והמחירים נמוכים, וזה נראה הרבה יותר טובה מקרטון של דיאט קולה.

ב. אתה יכול לשים את הלדים באיזה צורה שאתה רוצה, ואין שום בעיה להוסיף עוד לדים. נכון שתצטרך להעביר את זה דרך טרנזיזטור שימתג אותם בגלל מגבלה של זרם במוצאי השבב, אבל אין פה שום דבר קשה או יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי על מה אתה מדבר, על מה שאני צירפתי?

לא ניתן לחבר אותם בטור כיוון שהם עובדים ממוצא אחר של הצ'יפ (כל אחד מופעל בעוצמה שונה על ידי משווה פנימי עם רפרנס אחר). במידה והייתי רוצה לחבר כמה לדים באותה היציאה אפשרי לחבר כמה בטור (לא זוכר מה המגבלות המדויקות של השבב), הבעיה היא שאז גם צריך ספק עם מתח גבוה יותר, וכרגע הוא רץ על 5וולט בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוהב את זה כשזה בגרסא ביתית, בלי שום חומר שאי אפשר למצוא בבית (לפחות שלי), לדים וקופסאת קרטון ופשוט להפוך את זה לדבר מטורף רצח...

הוספתי שורה שלישית של לדים... זה מייגע חחח:

qb7ng0xg7dv9hfa9dwkf.jpg

3ty85y89nt06g5s3msov.jpg

rny0yxv50kdjmy3ji5q7.jpg

8s27xg5uq6zm161bd0s3.jpg

7vq1kpffgu5uxat2p7a6.jpg

הלדים שלי:

6ie90bwpc48axteowoe5.jpg

כל המיטה שלי:

bvx8qwr7fuv0e052ayey.jpg

שוט יפה של הקופסא:

cz2spe6p2vxkf8zub0kv.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטולי,

אשמח אם תוכל להעלות שרטוט של המעגל שלך.

או לפחות להסביר מילולית איך הדבר עובד.

חיברת את אות השמע למגבר דרך מגבר לוגריטמי/אנטי-לוגריטמי ?

ומשם לאיזה מונה/Bar graph driver ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

zxor : אתה יכול לפשט לעצמך את העבודה :

תיקח כבל אינטרקום, תוריד ממנו את הפלסטיק לכל האורך (חוטי נחושת פתוחים)

תניח אותו לכל האורך של השורת לדים

תלחים בכל הנקודות איפה שהוא נוגע בלדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Mike, רשמתי את הדגם של השבב שהשתמשתי בו. תפתח את הדפי מפרט שלו ותתחיל לשחק איתו.

יש לו נגד שקובע את הזרם שעובר בלדים, יש לו כניסה לספק ואדמה, יש לו כניסה לאות, ויש לו 20 יציאות שכל אחת הולכת ללד. סך הכל צריך לקבוע כמה נגדים והמעגל פועל (יש נוסחאות והסברים בדפי המפרט שלו - אני כבר שכחתי את ערכי הנגדים שהשתמשתי בהם ולצערי הכל כבר ארוז כל כך צפוף שאני לא יכול לבדוק). אני סך הכל ממליץ להוסיף קבל צימוד במידה ויש לך בעיה עקב DC גבוה מדיי (לדים מסוימים דלוקים כאשר אין כל מוזיקה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...