I3 2100 VS AMD 955 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

I3 2100 VS AMD 955

rost1k

Recommended Posts

אם אתה משחק ברזולוציות גבוהות אין הרבה הבדל.

היתרון של ה-Phenom II שהוא מעבד מרובע ליבה, יהיה עדיף ביישומים המנצלים ריבוי ליבות.

היתרון של ה-Core i3-2100 הוא שהוא מבוסס על ארכיטקטורה יעילה יותר כך שהוא מעניק יותר "ביצועים" לכל מחזור שעון. משמעות הדבר שהוא יהיה ברוב המקרים יעיל יותר ביישומים המסתמכים יותר על תדר ופחות על ליבות.

מכיוון שרוב המשחקים היום מנצלים 2-3 ליבות, לא יהיה הבדל משמעותי ביניהם במשחקים. לעומת זאת, כבר עכשיו יש מגמה למעבר הולך וגדל לתמיכה בריבוי ליבות מצד שוק התוכנה, כולל משחקים. אני לא יכול לחזות את העתיד ולקבוע מתי רוב המשחקים יושפעו מזה, אבל לדעתי יש הגיון רב בלקנות מעבד מרובע ליבה.

מה שכן, אלא אם כן מתוכנן OC למטרת OC, אני לא חושב שה-Phenom II משתלם. ההתלבטות צריכה להיות לדעתי בין ה-Core i3-2100 וה-Athlon II.

כמו כן, אם השדרוג סובל דיחוי של מספר שבועות, הייתי ממליץ לך לחכות למעבדי ה-Bulldozer של שעתידים לצאת בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם אראה לך שתי די טיפוסיות למשחקים בהגדרות גבוהות:

JustCause2.png

הנה עוד דיאגרמה:

AvP.png

הסקירה במלואה מובאת כאן:

http://www.tomshardware.com/reviews/best-gaming-cpu-core-i3-2100-phenom-ii-x6-1075t,2859.html

אני לא סומך את ידי על מסקנות הסקירה באופן מלא, אבל הגרפים שהיא מציגה נראים סבירים בעיני.

מה אנחנו רואים?

- בהגדרות גבוהות המעבד לא חשוב. גם מעבד תלת זול מצליח לדחוף את המשחק בביצועים דומים למעבדים יקרים פי כמה.

- כרטיס המסך משמעותי פי כמה וכמה על תוצאות המשחקים.

- מעבד חזק וכרטיס בינוני יתנו ביצועי משחקים פחות טובים ממעבד "חלש" וכרטיס חזק.

אחרי ההקדמה הזאת הייתי מציע לך לקחת מרובע ולא דו- ובפרט לשאלתך ה-955 עדיף:

- ארבע ליבות לעומת שתיים

- מכפלה פתוחה ואפשרות בפנום 955

- כוח עיבוד כללי גבוה יותר. כוח עיבוד כללי או "תפוקה" הוא מספר הפעולות שהמעבד מסוגל לבצע בעומס מלא ולאורך זמן רב תחת עומס של 100% על כל אחת מהליבות. גם כאן הפנום 955 עדיף כי ארבע ליבות עדיפות על 2

לעיתים נראה תוצאות בהן ה-2100 עדיף. אלה בנצ'מרקים שבהם לא סוחטים את כל המעבד והמעבד עובד על 20-30% מכוחו הכללי ולפיכך תיראה עדיפות לאינטל בזכות הIPC העדיף של ארכיטקטורת אינטל אבל מאחר שלמעבד ה- יש יותר ליבות, יש לו יותר כוח עיבוד.

יש גם מבחני משחקים שבהם המעבד מצליח לדחוף את המשחק ועוד מבלי לעלות לתדר המלא שלו. לדוגמא, כאשר אני מריץ Unigine Heaven במחשב שלי המעבד נשאר ב-800MHZ, מיותר לציין שכל בנצ' שיציג תוצאה שמבוססת על תדר הבסיס לא יהיה מייצג לכוחו האמיתי של המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...