בעיה מוזרה עם כ.רשת RTL8111E בלוח GA-X58A-UD3R, לא ראיתי דבר כזה... - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה מוזרה עם כ.רשת RTL8111E בלוח GA-X58A-UD3R, לא ראיתי דבר כזה...

radioactive

Recommended Posts

מחשב חדש בעל מפרט בסיסי (לוח, מעבד, זיכרונות, כרטיס מסך 9500 הארדיסק וצורב), התקנתי Win 7 Pro 64 והכרטיס רשת הפנימי לא מזדהה, בעיה מוכרת בRev2.0 של הלוח הזה. התקנתי את הדרייברים מהדיסק, הכרטיס מזדהה אבל אומר שהכבל רשת לא מחובר. הסרתי והתקנתי חדשים שהורדתי מהאתר - עדיין אומר שהכבל לא מחובר. הסתכלתי בDevice Manager והכל נראה סבבה. הרצתי Troubleshooter - לא עזר, גם הוא עושה לי שהכבל לא מחובר.

העלתי את המחשב מLInux Mint Boot CD והכרטיס מתפקד מצוין. חזרתי לווינדוס 7, הבעיה לא נפתרה. התקנתי על מחיצה נפרדת Snow Leopard 10.6.3 והכרטיס מתפקד מצוין, חזרתי לווינדוס 7, הבעיה לא נפתרה.

לאחר מכן הורדתי אפליקציה של Realtek שעושה Diagnostics לכרטיסי רשת, היא מצאה בעיות עם IP assignment והכרטיס לא עובר את הטסט של Address Loopback ואומר שיש IRQ Conflicts למרות שDevice Manager טוען שהכל בסדר. התייאשתי ועדכנתי את הBIOS של הלוח, לא עזר.

ביטלתי בBIOS כל דבר אפשרי שאני לא צריך, לא עזר...

למה זה מגיע לי?[br]פורסם בתאריך: 21.11.2010 בשעה 16:37:25

realtekfail.png
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיגלתה ?

http://www.google.com/search?hl=en&newwindow=1&q=realtek+lan+%22windows+7%22++%22Network+cable+unplugged%22&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

נסה את זה

Start > right-click on 'Computer' > Manage > Device Manager > open network adapters, right click and open properties on your adapter > advanced tab > look for 'Link Speed & Duplex' and change value to '100Mbps Full Duplex'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלינוקס כל הקבוצה הזאת של ריאלטק (8100 וכו) עובדת אל אותו דרייבר

אין לי ידע אם וינדוס אז לא יודע אם זה פתרון שאמור לעבוד אבל אוליי דרייבר של כרטיס דומה כמו 8100 או 8139 יעבוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא יאמן, איך התקן on-board כמו כרטיס רשת על לוח חדש לגמרי (ועוד דגם כל כך פופולרי) לא עובד עם ווינדוס 7? זה הזוי לגמרי.

פירמטתי אותו עכשיו והתקנתי 7 גרסת 32 ביט, אותו דבר... לפני זה ניסיתי גם להתקין Pro אבל קיבלתי מסך כחול, כצפוי.

אני לא רואה שום טעם להחליף את הלוח, לא רק בגלל שקניתי אותו בKSP אלה גם בגלל שהכרטיס בעצם עובד בלינוקס.

יש למישהו עוד רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרייבר הראשון שניסיתי היה על דיסק התקנה שהגיע עם הלוח.

את השני (גרסה 7.018) הורדתי מאתר Gigabyte כאן: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3449#dl

והשלישי (גרסה 7.027) מאתר Realtek כאן: http://218.210.127.131/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=13&PFid=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון: לאחר כמה איפוסי CMOS הכרטיס סוף סוף התחיל לעבוד בווינדוס! אבל, מדי פעם הוא מתנתק עם אותה שגיאה cable unplugged והדבר היחיד שעוזר הוא לא ריסטרט ולא enable/disable של ההתקן, אלה רק כיבוי מלא של המחשב כולל ספק כח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בביוס בדיקה של הכבל. הרצתה בזמן שגיאה ?

אין על הפלאג של אורות ? מה הם אומרים שיש שגיאה ?

איפו אתה רואה CABLE UMPLUGGED ? אצלי ב W7 אין כזה דבר

גם שאני מנתק הכבל. האר אומר רק NOT CONNECTED .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרצתי בדיקה בביוס.

ככה זה נראה כשהכרטיס עובד:

dscf1568x.jpg

dscf1569m.jpg

dscf1570b.jpg

וככה כשהוא לא עובד:

(לא נגעתי בכבלים, מחוברים לאותה עוד 2 מחשבים והכל בסדר איתם)

dscf1571o.jpg

כשהוא לא עובד, בWin7 האורות שלו לא דולקים בכלל, אבל במערכת הפעלה מבוססת UNIX הנורה הצהובה דולקת קבוע:

(במצב נורמלי כשהכרטיס עובד - הנורה הצהובה אמורה להבהב, בכל המערכת הפעלה)

ipconfig.png

screenshot20101127at725.png

בינתיים לא יצא לי לראות את הכרטיס מפסיק לעבוד בזמן שהמחשב עובד. כשאני מדליק את המחשב זה הרגע בו הכרטיס מחליט אם הוא עובד או לא.

אם הוא מחליט שהוא לא עובד, הדבר היחיד שעוזר הוא לנתק את המחשב מהחשמל ל5 דקות, ולהתפלל שבהדלקה הבאה הכרטיס יעשה לי טובה ויעבוד.

:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחרונה גם במערכת מבוססת Linux/Unix יש לו יותר ויותר נטייה להביא לי אותה ב Kernel Panic ישר לאחר עליית המחשב:

dscf1575f.jpg

פעם הנורה של הכרטיס דולקת קבוע, פעם היא לא דולקת בכלל, פעם הכרטיס עובד כאילו לא קרה כלום, פעם הוא לא עובד אבל מזדהה חלקית, פעם הוא בכלל מתנתק ולא מזדהה, וכל זה קורה בלי לגעת בכבלים ובזמן שמחשבים אחרים המחוברים לאותו ראוטר עובדים בלי שום בעיות. הרצתי Memtest כשהכרטיס עובד וכשהוא לא עובד - הכל נראה תקין עם הזיכרון.

האם יש עוד משהו שאולי לא בדקתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה כן בעיית חומרה

תבדוק נזקים ויזואליים באיזור של הציפ של הרשת בלוח, סלוטים PCI, וציפסט : אבק מתחת לרכיבים, קצר, קבלים מנופחים

תנסה אחר

אם לא מוצא - עזוב שים PCI ethernet card ב 20 שקל ותשכח מזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...