אחריות עובד על גניבה מצולמת מהחנות. חוקי לחייב את העובד? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחריות עובד על גניבה מצולמת מהחנות. חוקי לחייב את העובד?

google18

Recommended Posts

שלום חברים. הנושא מאוד רציני ואני מאוד מבקש להתייחס ברצינות.

אתמול במהלך משמרת לילה, בזמן שיצאתי מהחנות למשך כ 7 דק', נכנס גבר וגנב סחורה בסכום של כ 200 ש"ח. הגניבה מצולמת לפרטים ברמת צילום ברור של הסחורה שנגנבה וכן פני הגנב ע"י מצלמות האבטחה של החנות. מעסיקיי דורשים ממני לשלם את סכום הגניבה עד אשר תוגש תלונה במשטרה והסכום יוחזר.

הטענה מאוחרי דרישתם היא שלא נעלתי את דלתות החנות בזמן שיצאתי ממנה.

*במהלך משמרת אני נדרש לבצע מסימות מחוץ לחנות.יציאה מהחנות היא חלק מהעבודה.

*לא מצאתי את המפתח המשמש לנעילת החנות לפני אותה יציאה ממנה.

-בכל מקרה, אני מתכוון לקבל דרישה חתומה בכתב עם לוגו החברה לשלם את סכום הגניבה.

-כמו כן, אישור בכתב שהעברתי לידיהם את הסכום (במידה ואחליט לעשות כך).

האם הדרישה שאשלם את הסכום מותרת ע"פ חוק? איך מבררים זאת?

תודה והמשך יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חפש בגוגל "רשלנות עובד"

זה המקרה שמופיע בראש הרשימה

http://www.ovdim.org.il/%D7%A7%D7%99%D7%96%D7%95%D7%96-%D7%97%D7%95%D7%96%D7%94-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94/

מהמקרה ניתן להסיק 1. שזה תלוי בהסכם העבודה 2. שהכנסת סעיף כזה להסכם העבודה הוא דבר חוקי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החנות תצטרך להוכיח רשלנות ישירה שלך. לפי מה שאני קורא כאן, נראה שהיה לך איזה אשם תורם לעניין. מצד שני בסכום כזה פעוט אם אתה עובד טוב שמעד פעם אחת אני הייתי סופג את זה . לחנות אמור להיות ביטוח. לדעתי זה שיקול שלך. אם תשלם זה בסך הכל 200 שקל, אבל אז תמשיך לעבוד במקום הזה? אם לא תשלם יש סיכוי שיתבעו אותך, אבל האם באמת המעסיק שלך יתבע אותך על 200 שקלים? ואם כן, האם אתה רוצה להמשיך לעבוד שם?

הייתי משלם להם בגלל שזה סכום באמת לא גדול ומתפטר. כמובן שהכל צריך להיות מגובה במסמכים חתומים מתאימים. גם הדרישה לתשלום, גם התשלום או אי התשלום ואי-הודאה שלך בשום עבירה, למעט העובדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת להתפטר בגלל 200 ש"ח? הוא יפסיד 4000 ש"ח עד שימצא עבודה חדשה. אם מדובר במקום עבודה טוב הייתי סופג את הקנס וממשיך לעבוד. בנוסף, המעסיק מבטיח להחזיר את כסף אחרי הגשת תלונה במשטרה למרות שאני לא מבין בשביל הוא צריך לקחת את הכסף מלכתחילה. לדעתי זה סתם ניסיון עלוב לחסוך מעצמו ניירת והסברים להנהלה הבכירה כיצד מוצר נגנב מתחת לאף. שלם ושכח מהכסף. לא תראה את ה-200 ש"ח האלה יותר. לא נורא. בתקופה שעבדתי בתחנת דלק נאלצתי לשלם 600 ש"ח בגלל קוקטיל. עכשיו זה כואב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי לדעת איך החוק מתייחס לזה, כי אני יודע שבעניין חוסרים בקופה לדוגמא, יש חוק שאוסר לחייב את העובד.

אגב, דמיינו סיטואציה, אני סובל מכאי בטן מטורפים חייב לצאת לשירותים ולא מוצא ת'מפתח.

יצאתי לשירותים וחזרתי אחרי כמה דק' שבהן בוצעה הגניבה, מה קורה אז?

הקטע הוא שאצלי הגנב מצולם כ"כ ברור, אפילו רואים בבירור מה בדיוק הוא לוקח. מה הקטע לא להגיש תלונה במשטרה עם הסרטון וזה הכל.

אני בטוח שהפלת הדרישה לשלם את סכום הגניבה עלי היא חלק מקטע של כיסתו"ח כדי לא לגלגל את זה הלאה מדי. הרי מה שהם רוצים לעשות זה להעביר ת'מוצרים בקופה הרושמת והכניס את הסכום, כאילו לא קרתה גניבה מעולם. סוגר להם ת'פינה יפה גם כדי שלא יצטרכו עכשיו לשבור ת'ראש עם הורדות של חוסרים בספירות מלאי וכו'....

נ.ב

יציאה חדשה --->> אני צריך ללכת להגיש תלונה נגד הבנאדם ההוא ולהביא טופס תלונה לעבודה ע"פ דרישתם. מה הולך פה?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם העניין הזה חוקי או לא, אבל גם אני נתקלתי במקרה דומה בעבר. כשעבדתי במועדפת בתחנת דלק זה קרה למישהו שעבד איתי: חבר שלי התחיל לתדלק לקוח מבוגר, וברגע שהוא הכניס את המשאבה לרכב הוא עבר לתדלק לקוחות אחרים. כשהמשאבה קפצה הלקוח הכניס אותה למקום שם ספרינט לרכב וטס משם.

כמובן שגם בתחנת דלק יש מצלמות, וראו את הפרצוף של הלקוח ואפילו את המס' של הרכב שלו. כל זה לא הפריע למנהלת של התחנה לקחת מחבר שלי את הכסף של התדלוק ולהגיד לו שילך בעצמו להגיש תלונה במשטרה (מיותר לציין שלא מצאו את הגנב והכסף יצא מהכיס של המתדלק).

בסופו של דבר אמרו לו שהוא היה צריך לקחת את הכסף מראש, למרות שהלקוח תדלק מיכל מלא. במקרה כזה הוא היה אמור לחכות ליד הרכב שהתדלוק יסתיים. חבל רק שהם שחכו שאין מספיק מתדלקים בתחנה שכל אחד ישב ליד ויחכה... :s07:

אלא אם אתה לא רוצה להמשיך לעבוד שם, אני במקומך היית משלם וגומר עם זה. להבא בתחילת כל משמרת תוודא שאתה יודע איפה נמצא המפתח של החנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...