הסרת משקפים בלייזר - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסרת משקפים בלייזר

qwerty1987

Recommended Posts

אני עשיתי לפני שלוש שנים בהדסה אופטימל בירושלים

עשיתי איפה שאחותי עשתה, אני מרוצה מאוד מהמקום ומהניתוח

ממליץ אצל פרופ' פרוכט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי לפני חודש בדיוק באסותא אופטיק בתל אביב.

בחרתי את המקום לפי האופציות שהוצעו לי מהביטוח (שזה אסותא או "עיניים". אסותא היו נראים לי רציניים יותר).

הרופא שעשה לי את הניתוח היה עם הרבה נסיון, אז זה סוגר את העניין של בחירת הרופא.

לגבי הניתוח עצמו:

עשיתי בשיטת ה ASA, ולא ב LASIK. היתרון של הניתוח שלי הוא שהוא בלי חיתוך. החזרון הוא שזמן ההחלמה ארוך יותר.

שלושת הימים הראשונים היו גיהנום. מסתבר שזה כואב :)

אחר כך הראייה משתפרת באופן הדרגתי (רק לפני כשבוע התחלתי לראות טוב).

ל ASA יש יתרון נוסף - הקרנית נשארת עבה יותר לאחר הניתוח. זה גם מאפשר ניתוח נוסף במקרה שהניתוח הראשון לא הביא לראיה 6/6.

בניגוד לכך, ה LASIK הוא עם חיתוך, אבל זמן ההחלמה קצר יותר. רואים טוב כבר בבוקר שאחרי.

אני מקווה שעזרתי לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ נבדקתי גם באסותא. הרופא הבודק היה בין בדיקה לבדיקה הולך ומנתח אנשים - לא ממש אהבתי את זה...

באיזה סניף של "עיניים" נבדקת? במה הם נראו לך פחות רציניים מאסותא?

אגב, איזה ביטוח יש לך וכמה זה עלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נבדקתי פיזית בסניף של עיניים. התרשמתי באינטרנט. שמתי לב גם שלא היה להם את הניתוח של ה ASA שרציתי לעשות (למרות החסרונות שבו).

בקשר למה שקרה לך באסותא - לא יודע להסביר את זה. אולי נפלת על יום עמוס. בכל מקרה, הניתוח לוקח 5 דקות (כולל הקטע של לשים לך טיפות עיניים מרדימות - שלא מבוצע על ידי הרופא עצמו). לא ממש משנה איפה אתה עושה את הניתוח - אני ממליץ לך לבקש מהם לשבץ אותך ליום פחות עמוס.

יש לי שני ביטוחים, אחד מהעבודה שלי, ואחד משל אמא שלי (אחד מהם זה הראל. לא זוכר מה השני). לא יודע איך זה השפיע על מחיר הניתוח (אם בכלל). הניתוח עלה לי 7250 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שסובל מקוצר ראייה גם אני ביררתי בנושא אבל נודע לי ממקור אחר שמי שעובר ניתוח כזה לא יכול לשרת כטייס בחיל האוויר (למרות שאפשר להגיע לראייה 6/6) ככה שיש פה משהו חשוד שלא קראתי/ לא נחשף יותר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שסובל מקוצר ראייה גם אני ביררתי בנושא אבל נודע לי ממקור אחר שמי שעובר ניתוח כזה לא יכול לשרת כטייס בחיל האוויר (למרות שאפשר להגיע לראייה 6/6) ככה שיש פה משהו חשוד שלא קראתי/ לא נחשף יותר מדי.

יש מצב שזה בגלל שמדובר בתהליכים חדשים יחסית והצבא לא רוצה להסתכן (אם אני לא ט ועה התחילו לבצע את ניתוחי הלייזר בערך בשנות התשעים).

בכל מקרה, ממילא רוב האנשים שעוברים את הניתוח לא הולכים להיות טייסים בחיל האוויר; המיונים בצה"ל מתחילים מגיל 17/18, והניתוחים בדר"כ מתבצעים מגיל 20 ומעלה, כי לא עושים ניתוח למי שהמספר שלו לא התייצב עדיין.

המלצה שלי למי שרוצה לעבור את הניתוח: קודם תבדקו עם הביטוח שלכם היכן אתם יכולים לבצע אותו. הרי יכול להיות מצב בו חברים מהפורום ימליצו על מקום מסוים, אבל הוא ממילא לא יהיה מכוסה במסגרת הביטוח.

ה-ASA שבאסותא הוא אותו הדבר כמו LASEK/PRK בשאר המקומות - אין שום הבדל מהותי...

my bad :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהמלצה שלי למי שרוצה לעבור את הניתוח: קודם תבדקו עם הביטוח שלכם היכן אתם יכולים לבצע אותו. הרי יכול להיות מצב בו חברים מהפורום ימליצו על מקום מסוים, אבל הוא ממילא לא יהיה מכוסה במסגרת הביטוח.

גם אם ביטוח כלשהו יוכל לחסוך לי 2K - זה לא יהווה פקטור כלשהו בבחירת המקום, אלא אם הם שקולים בכל שאר הפרמטרים. בניתוח מהסוג הנ"ל לא מחפשים את הזול ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מצב שזה בגלל שמדובר בתהליכים חדשים יחסית והצבא לא רוצה להסתכן (אם אני לא ט ועה התחילו לבצע את ניתוחי הלייזר בערך בשנות התשעים).

בכל מקרה, ממילא רוב האנשים שעוברים את הניתוח לא הולכים להיות טייסים בחיל האוויר; המיונים בצה"ל מתחילים מגיל 17/18, והניתוחים בדר"כ מתבצעים מגיל 20 ומעלה, כי לא עושים ניתוח למי שהמספר שלו לא התייצב עדיין.

יכול להיות שאתה צודק אבל הכוונה שלי היא שיכול להיות שיש בניתוחים האלו נזק שעלול להופיע בטווח הרחוק ככה ששווה לבדוק עוד קצת לעומק לפני שאתה מסכן את העיניים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום למיוני טיס וגם בעבר היו פוסלים על שטויות שההשפעה שלהם מזערית.

קשה לי להאמין שהניתוח גורם לתופעת לוואי חמורה ומשום מה אף אחד לא מדבר עליה.

בכל מקרה, למתלבטים למניהם, אני מכיר חבר של ההורים שלי שהיה בעל מספר -12, שראייתו תוקנה לחלוטין ע"י ניתוח. כבר 5 שנים רואה פיקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...