עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך חדש Dell U2410 צריבה בעיניים תוך 10 דקות

erez24b

Recommended Posts

שלום לכולם,

השבוע קיבלתי את המסך הנ"ל ומאותו הרגע שהתחלתי לעבוד איתו התחילו לי צריבות בעיניים, הצריבה מתחילה תוך 10 - 15 דקות עבודה, הורדתי את הבהירות ל-15 ועדיין העינים צורבות.

יש לציין שלפני זה היה לי מסך 19" של הלבן (למי שמכיר) ואיתו זה לא היה קורה.

יש למישהו פתרון? רעיון?

תודה,

ארז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמשיך להוריד את הבהירות עד לרמה הכי נמוכה שעדיין נוחה לך.

אל תעבוד בחדר חשוך לגמרי.

מדי פעם תוריד את העיניים מהמסך ותסתכל על משהו אחר. רצוי להתמקד במשהו רחוק ככל האפשר - מבעד לחלון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד הדברים שיכולים להשפיע הוא פשוט הבדל הגודל בין 19" ל24". מדובר ב47% יותר שטח (פיזי), ולכן כמות האור האבסולוטית שמגיעה לעיניים גבוהה יותר ובאופן טבעי זה יותר מעייף, במיוחד כשעובדים מול רקע בהיר (דף / מסמך WORD/PDF).

מעבד לדברים הנכונים שהציע borsood, אפשר לנסות לא לפתוח על מסך מלא (שמרבית המקרים גם ככה משאיר שטח ריק עצום בצדדים), אלא על כמחצית המסך ולעבוד עם רקע כהה בשולחן העבודה. כמו כן, תנסה לשבת מעט יותר רחוק מהמסך אולי (לא הייתי יושב באותו מרחק מ19" כמו מ24").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות

כרגע אני עובד עם בהירות של 10 (וזה עדיין לא שחור ) וחדות של 40, שיניתי את הרקע של שולחן העבודה למשהו עם הרבה שחור, ובאמת שמתי לב שזה קורה ממש מהר כשאני קורה משהו באינטרנט עם רקע לבן והדפדפן פתוח על כל המסך ולסיום הרחקתי את המסך ב-20 ס"מ אחורה.

נקווה שזה שיעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד הדברים שיכולים להשפיע הוא פשוט הבדל הגודל בין 19" ל24". מדובר ב47% יותר שטח (פיזי), ולכן כמות האור האבסולוטית שמגיעה לעיניים גבוהה יותר ובאופן טבעי זה יותר מעייף, במיוחד כשעובדים מול רקע בהיר (דף / מסמך WORD/PDF).

מעבד לדברים הנכונים שהציע borsood, אפשר לנסות לא לפתוח על מסך מלא (שמרבית המקרים גם ככה משאיר שטח ריק עצום בצדדים), אלא על כמחצית המסך ולעבוד עם רקע כהה בשולחן העבודה. כמו כן, תנסה לשבת מעט יותר רחוק מהמסך אולי (לא הייתי יושב באותו מרחק מ19" כמו מ24").

צר לי אבל אני לא קונה את זה בכלל - אני עברתי מ 17" ישר ל 22"

אבל של סמנסונג - תאמין לי תענוג של מסך

לא צריבות ולא מיצמוצים הלוואי וכל הנייד שהיה לי היה עם כזה מסך

ככה שהבעיה נמצאת במקום אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי כמה וכמה אפשרויות של כיוונים ולא ציפיתי שממסך של 2500 ש"ח עם המון המלצות אני יתאכזב כ"כ, עדיין צריבות וקשה לי לשבת על המחשב ולעבוד כמו שצריך.

לא יודע עדיין מה לעשות בנדון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי אבל אני לא קונה את זה בכלל - אני עברתי מ 17" ישר ל 22"

אבל של סמנסונג - תאמין לי תענוג של מסך

לא צריבות ולא מיצמוצים הלוואי וכל הנייד שהיה לי היה עם כזה מסך

ככה שהבעיה נמצאת במקום אחר

אתה צריך להבין שהעיניים של כולנו הן שונות ורגישות לדברים שונים ובמידה שונה. זה שלך הייתה חוויה מסוימת, לא אומר שלכולם תהיה אותה חוויה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה ש-U2410 מהקופסה מכויל גרוע. תקראו את המאמר הזה

בנוסף קשה לכייל אותו בלי מכשיר.ב-TFT CENTRAL הצליחו להגיע ב-CUSTOM PRESET ל-

dE average only down to 3.2 and a max now of 10.8

דרך כיווני עם שימוש ב-LaCie Blue-Eye Pro.

לעומת זאת כיול דרך LUT של כרטיס מסך נתן

Average dE was now only 0.2, and with a max of only 0.7

וזה ב-STANDART PRESET.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להתחיל מכאן. תחפש ICC profiles עבור U2410. ישנם מקומות נוספים.

אבל כול ICC profile כזה נוצר עבור זוג מסך/כרטיס מסך ספציפיים. לכן אנחנו משחקים בריזיקו.

הדרך הנכונה היא לקנות מכשיר כיול. יקר בשביל משתמש ביתי, מעצבן (כבר שלמתי הרבה כסף תמורת מסך), אבל במקרה הזה מביא תוצאות.

לפי TFT CENTRAL (אחרי כיול עם LaCie Blue Eye)

Once calibrated however (and once you've found you need to leave the screen in 'standard' mode to do this!), the U2410 offered the best dE average results we have seen in our reviews. At 0.2 average, it matched the record holder, the NEC 2490WUXi
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...