זיכרון אחד גדול, או 2 קטנים - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זיכרון אחד גדול, או 2 קטנים

flsh2

Recommended Posts

חיפשתי בשאלות הנפוצות ולא מצאתי תשובה.

מה עדיף - אחד של 2 גיגה, או 2 של 1 גיגה כל אחד. השאלה היא קודם כל עדיפות מבחינת מהירות.

בהיבט הנוסף, השאלה היא אם תצורה של 2 סטיקים יקרה יותר - עד כמה יותר והאם המחיר שווה את זה?

דרך אגב, אני אחד שסבל מטראומה של מחשב ישן שבקושי זז (בין השאר בגלל ישנים ואיטיים) וזה משהו שאני מבקש לשים את הדגש עליו במפרט חדש שאני מתכנן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף שניים כפי שאמרו בשביל Dual Channel. או שלושה בשביל Triple.

חמישה אחוזים? קצת הגזמה, אולי 5% אם עושים ממוצע על ההשפעה בכל הישומים (וככל הנראה שבמבחן שכזה גם יכללו הרבה ישומים ומבחנים סינתטיים שלא אומרים כלום על המציאות). ברוב הישומים זה לא יהיה מורגש.

יותר מודולים = פחות מקום לשדרוג בעתיד. אם יש עוד 2 סלוטים אז זה בסדר מהבחינה הזו.

אם זה הפרש של עד 20 שקלים, הייתי הולך על DC.. מעבר לזה כבר לא שווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף שניים כפי שאמרו בשביל Dual Channel. או שלושה בשביל Triple.

חמישה אחוזים? קצת הגזמה, אולי 5% אם עושים ממוצע על ההשפעה בכל הישומים (וככל הנראה שבמבחן שכזה גם יכללו הרבה ישומים ומבחנים סינתטיים שלא אומרים כלום על המציאות). ברוב הישומים זה לא יהיה מורגש.

יותר מודולים = פחות מקום לשדרוג בעתיד. אם יש עוד 2 סלוטים אז זה בסדר מהבחינה הזו.

אם זה הפרש של עד 20 שקלים, הייתי הולך על DC.. מעבר לזה כבר לא שווה.

זו שאלה מעניינת.

איך אני צריך להתייחס לכך במחשב משרדי? שם הרי אפשרויות השדרוג קלושות. מה עדיף - סטיק אחד של , או שניים (בהנחה שהלוח הוא מסוג G41 ודומיו)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוחות זולים יש רק 2 סלוטים לכן עדיף לקחת מודול של 2GB ולהשאיר מקום לשדרוג בעתיד.

^כפי שאמרתי התוספת בביצועים לא משמעותית^ ותוסיף לזה שנניח בעתיד תמכור את הזיכרון- אז מן הסתם שיהיה יותר ביקוש למודולים בנפחים גדולים. אבל זה שטויות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...