בחירת מסך שני ל-Extended Desktop עם DELL 2407WFP. תקציב עד 1.5K גמיש. - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת מסך שני ל-Extended Desktop עם DELL 2407WFP. תקציב עד 1.5K גמיש.

tmpusr

Recommended Posts

ברשותי מסך DELL 2407WFP ברזולוציה של 1920x1200 כידוע (24 אינטש) ואני מעוניין לצרף אליו מסך שני כדי להגדיל את שטח העבודה הזמין.

למיטב ידיעתי, לשם כך עלי לעבוד ב-Extended Desktop Mode עם מסך נוסף ברזולוציה אנכית של 1200 פיקסלים.

בכל מצב אחר, אחד המסכים לא יעבוד ברזולוציה הטבעית שלו ואיכות הטקסט תיפגע קשות. אני צודק?

1. חשבתי על ה-SAMSUNG T220P שנותן 1920X1200 במחיר סביר בהחלט ואז ההגדרה שלי צריכה להיות 3840x1200, נכון? אמנם מדובר במסך מבוסס TN אבל מסכים איכותיים ברזולוציה כזו עולים פי 3 ובכל זאת, זה מסך משני ולא ראשי...

2. האם קיים דגם 24' ברזלוציית 1920x1200 במחיר סביר? הזול (והאיכותי) ביותר שראיתי הוא ה-PHILIPS 240BW8EB בפחות מ-1400 ש"ח... לא יודע לגבי זמינות בפועל.

עריכה: ראיתי את ה-SAMSUNG 2433BW/2443BW שזולים במעט - יש סיבה לא להעדיף אותם על הפיליפס לעיל או על ה-T240P שיקר משלושתם?

3. לשאר המהנדסים אצלי יש DELL 2007FP ברזולוציה 1600x1200. האם ניתן אז להגדיר רזולוציה של 3520x1200 או שזה בעייתי?

4. אפשרות נוספת היא לקחת מסך איכותי ברזולוציה של 1600X1200 כמו ה-LG L2000CP למשל, אבל המחיר שלו די יקר (1700-2000 ש"ח) והוא נותן שטח צפיה נמוך בעשרות אחוזים. אני שוקל את האופציה הזו רק אם יש בעיה להגדיר רזולוציה כנ"ל (סעיף 3) ואז אסתפק ב-3200x1200 במקום.

אשמח לעצה מבעלי ניסיון - בדגש על עבודה עם טקסט ופונטים קטנים.

תודה רבה!.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה לעבוד ב-Extended Desktop עם שני מסכים גם בלי רזולוציה אנכית זהה. ושני המסכים יעבדו ברזולוציה הטבעית שלהם.

מה שכן דורש רזולוצייה אנכית אחידה זה stretch mode, שבו שני המסכים נראים למערכת ההפעלה כמו מסך אחד רחב. אבל לא חייבים את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכן דורש רזולוצייה אנכית אחידה זה stretch mode, שבו שני המסכים נראים למערכת ההפעלה כמו מסך אחד רחב. אבל לא חייבים את זה.

תודה!

אם תוכל להרחיב מעט כי אני לא בטוח שהבנתי את ההבדל בין "stretch mode" לבין "Extended mode"...

הייתי בטוח שזה אותו דבר כי מה שרני רוצה זה ש"שני המסכים נראים למערכת ההפעלה כמו מסך אחד רחב".

במה שונה Extended mode" במובן הזה?

תודה שוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-extended mode המערכת רואה שני מסכים ומאפשרת לך לגרור ממסך למסך ולעשות לכל חלון maximize על אחד המסכים.

אפשר גם למתוח חלון על שני מסכים, אבל אי-אפשר לעשות maximize לשני המסכים (בין היתר, כי הרזולוציה יכולה להיות לא מתאימה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי (אני חושב)... אם כך, Extended mode מתאים לי יותר, מה שמסיר רבות מהמגבלות שחשבתי שיש בפועל.

אם כך, יש לך דגם מומלץ? במיוחד שנראה שגם 1920X1080 בא בהחלט בחשבון?

המטרה היא בכל זאת לנסות ולקבל איכות טקסט טובה אך במחיר נמוך אם אפשר... משהו בסביבות 1K לא כולל מע"מ (משולם ע"י החברה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שזוכר את הביקורות הקטלניות שלך לגבי איכות הצגת טקסט במסכי TN (קטלניות אפילו ברמה שאני עצמי מסתייג מהן), אני לא רואה איך אפשר להמליץ לך על מסך כזה. :nixweiss:

לפיכך, הדבר היחיד שאני יכול להמליץ בתקציב זה, הוא כמובן ה-2209WA. אמנם אתה מקבל רק 1680X1050, אבל זה מסך .

אם בכל זאת תעדיף שטח עבודה על פני איכות, הבחירה הסטנדרטית היא ה- 2443BW. הוא 1920X1200, עולה כ-1.4K, ויש לו משענת ארגונומית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שזוכר את הביקורות הקטלניות שלך לגבי איכות הצגת טקסט במסכי TN (קטלניות אפילו ברמה שאני עצמי מסתייג מהן), אני לא רואה איך אפשר להמליץ לך על מסך כזה. :nixweiss:

זכרונך בהחלט אינו מטעה אותך ואכן הדילמה שלי פה קשה - הצורך בשטח עבודה גדול ככל האפשר הוא בהחלט בראש סדר העדיפויות ומכיוון שמדובר במסך משני בלבד שלא ישמש לעבודת טקסט אינטנסיבית אני חושב שהפשרה על מסך TN היא בהחלט סבירה, במיוחד כיוון שהתקציב לוחץ.

מצאתי את ה-2443 ב-1253 ש"ח ב-IQPC שזה כ~1000 ש"ח ללא מע"מ: http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=4954

למה הכוונה "משענת ארגונומית"? למעמד?

עוד חלופה אפשרית הוא ה- F2380 החדש בסביבות ה-2K פלוס-מינוס... רזלוציה גבוהה, פאנל איכותי וגודל פיזי קרוב לדל שלי:

http://tapuz.zap.co.il/model.aspx?modelid=736019. עדיין, לא בטוח שבתנאים שציינתי המחיר הכפול מוצדק.

ד"א - ב-"Extended Mode" יש דרך לקבוע על איזה מסך מהשניים יופיע ה-Taskbar? שיחקתי עם זה קצת עם 7300GS אבל ללא הצלחה. זה עובד מצויין, חוץ מהעובדה שחלונות נפתחים אקראית באחד המסכים ללא הגיון ברור.... כנראה לפי המיקום בו הם נסגרו לאחרונה. זה פשוט די מוזר ללחוץ על ICON במסך אחד והחלון נפתח בשני :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הכוונה "משענת ארגונומית"? למעמד?

כן.

ד"א - ב-"Extended Mode" יש דרך לקבוע על איזה מסך מהשניים יופיע ה-Taskbar?

על המסך שמוגדר כראשי.

זה עובד מצויין, חוץ מהעובדה שחלונות נפתחים אקראית באחד המסכים ללא הגיון ברור.... כנראה לפי המיקום בו הם נסגרו לאחרונה. זה פשוט די מוזר ללחוץ על ICON במסך אחד והחלון נפתח בשני :P

כן, המערכת באמת מנסה לזכור את המיקום האחרון. לפעמים זה עובד טוב, לפעמים לא.

כשעובדים עם PowerPoint אגב, אפשר להגדיר בתוכנה על איזה מסך תרוץ המצגת (במסך מלא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם משתמשים בתוכנת ULTRAMON,אפשר להגדיר שה-Taskbar יופיע על כל המסכים,ובכל מסך ה Taskbar יפעיל את היישומים שרצים עליו.

אני משתמש בתוכנה זו,(יש לי שלושה מסכים),אבל מוותר על התכונה הזאת ומעדיף את ה Taskbar רק על המסך הראשי.כך אני חוסך מקום על שאר המסכים.

כשעובדים עם PowerPoint אגב, אפשר להגדיר בתוכנה על איזה מסך תרוץ המצגת (במסך מלא).

Qttp-תוכל להסביר איך מגדירים את זה? תמיד כשאני מפעיל מצגת PP,היא קופצת למסך השני....הייתי רוצה לשנות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-PowerPoint 2003:

Slide Show -> Set Up Show -> Multiple Monitors

תודה QttP.לפני שהזכרת את PP בהקשר הזה,בכלל לא הייתי מודע לאפשרות הזאת.ראיתי את זה,וזה היה מסומן על המסך הראשי,שיניתי למסך אחר ועכשיו זה מופיע על המסך הראשי....ריבוי מסכים זה כאב ראש....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...