2408wfp או שני 2209wa - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

2408wfp או שני 2209wa

avinatbezeq

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מתחבט, עבור מחשב חדש, בין שתי האופציות שבכותרת: מסך אחד גדול של 2408wfp או שני מסכים של 2209wa (שלהבנתי יש להם pivot). הצורך שלי הינו בעיקר פיתוח תוכנה, גלישה וכאלה. מעט התעסקות עם , בעיקר המרות ממצלמה אנלוגית וכן לראות ממצלמת חדשה (HD).

היום אני עובד עם שני מסכים של 203B של , בפיבוט, ברזולוציה של 1050 על 1400 כ"א, ז"א סה"כ רוחב 2100 על גובה 1400. הבעיות העקריות שלי הן זוויות צפיה גרועות והעובדה שהחלק התחתון של המסך, בפיבוט, לא מגיע ממש לשולחן אלא נשארים כחמשה סנטים מעליו כך שכדי ללראות אל החלק העליון של המסך אני צריך להרים את הראש למעלה.

שני מסכים של 2209 ייתנו לי 1680 על 1050 כ"א, ז"א שהרוחב יישאר 2100 והגובה יגדל ל-1680 - יעלה לי כ-2700 ש"ח.

מסך 2408wfp ייתן לי רוחב 1920 על גובה 1200 - הרבה פחות שטח מסך - ויעלה לי כ- 3200 ש"ח. (החלום, כמובן, הוא שני 2408 בפיבוט...)

אשמח לשמוע את דעתכם בכללי, אם יש שיקולים שלא חשבתי עליהם. בפרט, מבעלי 2209wa, אשמח לשמוע על נוחות העבודה בפיבוט ובפרט על זוויות צפיה בפיבוט - האם המסך נראה טוב גם כאשר מסתכלים עליו באלכסון? כשעובדים עם שני מסכים הראש נמצא באמצע, ושני המסכים די צמודים כדי לא לשבור את התמונה. ואז הראש שלך מסתכל בזווית שמאלה כדי לראות את המסך השמאלי, בזווית ימינה כדי לראות את המסך הימני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במסך IPS לא תהיינה בעיות עם זוויות צפייה בשום מצב.

מה שכן, Portrait של מסך 22" רחב נראה לי לא נוח בטירוף כפתרון קבע. זה משהו חביב למידי פעם, אבל לעבוד ככה באופן קבוע נראה לי רחוק מאידיאלי ומתכון לבעיות צוואר. Portrait נראה לי אידיאלי למסך 20" לא רחב, כמו זה שיש לך עכשיו. למשל שני 2007FP (מה שיעלה יותר מ- במחירים הנוכחיים), או שני LG L2000CP או LP2065, שיעלו קרוב לעלות של 2408WFP בודד, ויתנו שטח כולל של 2400X1600.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במסך IPS לא תהיינה בעיות עם זוויות צפייה בשום מצב.

מה שכן, Portrait של מסך 22" רחב נראה לי לא נוח בטירוף כפתרון קבע. זה משהו חביב למידי פעם, אבל לעבוד ככה באופן קבוע נראה לי רחוק מאידיאלי ומתכון לבעיות צוואר. Portrait נראה לי אידיאלי למסך 20" לא רחב, כמו זה שיש לך עכשיו. למשל שני 2007FP (מה שיעלה יותר מ- במחירים הנוכחיים), או שני LG L2000CP או LP2065, שיעלו קרוב לעלות של 2408WFP בודד, ויתנו שטח כולל של 2400X1600.

תודה על התשובה. אבל המסכים האלו לא קטנים מדי? הם מכניסים 1600x1200 במקום 1400x1050 על אותו השטח, ז"א שזה הרבה יותר קטן לעיניים. לא? ולמה הם כל כך יותר יקרים (בערך 400 ש"ח) מה-2209wa?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שזה יותר קטן, השאלה היא האם זו בעיה? תלוי במשתמש, בשבילי - לא (אני עובד עם 2007FP על בסיס קבוע, ויושב די רחוק מהמסך).

למה הם יותר יקרים? גם עניין של היצע וביקוש (אין מלאי גדול של המסכים האלה), וגם פאנל יותר יקר. ב-2209WA הצליחו להביא להוזלה משמעותית של הייצור ע"י שימוש בגרסה זולה יותר של . ולפי דיווחים אחרונים, זולה מידי - יצרן הפאנל לא עומד בדרישות - ולכן מפסיקים את ייצור המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב... ולפי דיווחים אחרונים, זולה מידי - יצרן הפאנל לא עומד בדרישות - ולכן מפסיקים את ייצור המסך.

לא עומד בדרישות במובן של "לא מצליח לספק את הביקוש של הקונים מרוב שמוצלח" (ואז כדאי לי לקנות מה שאצליח להשיג) או במובן של "לא מצליח לעמוד בדרישות האיכות" (ואז ממש לא כדאי לקנות את המסך הזה, למרות שהיו לו - גם פה - ביקורות מדהימות)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...