כונן 2TB חיצוני - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן 2TB חיצוני

afix202

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מתעתד לרכוש כונן 2TB חיצוני ויש לי מספר שאלות.

האם 2TB זה גדול מדי - יש בעיות אמינות יותר מ1TB? (מבחינת הנפח, זהו הנפח לו אני זקוק)

יש לי 2 כוננים של 1TB ואני מתכוון לגבות אותו אליהם.

לגבי כונן חיצוני, ראיתי של וSEAGATE? יש עדיפות לאחד מהם? יש אלטרנטיבות בשוק כרגע?

אם אקנה חיצוני בגודל כזה האם יש בעיה אח"כ לפרק ולשים בקופסת NAS זולה?

ראיתי את הכוננים באתר של סקאי פיסי - יש לאנשים ניסיון איתם? סיבה לא לקנות שם?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* מהן הדרישות שלך מצד המארז? ביצועים? חיבורים מסוימים? RAID?

אם אתה מדבר על ה-WDH2U20000 וה-WDH1U20000 אז שים לב שיש להם רק חיבור USB2.0. זה יספיק לצרכי גיבוי, אני רק מציין זאת בכדי שתדע כי לא ציינת שום דבר לגבי ממשק/ביצועים. מעבר לכך ההבדלים בין הדגמים של WD:

http://www.wdc.com/en/products/index.asp?cat=8

* מדוע דווקא חיצוני? שים לב שבמחיר של 2TB חיצוני אתה יכול לקנות 3TB פנימי (שני כוננים של סיגייט בנפח 1.5TB, שאותם אגב אתה לא חייב להשאיר מחוברים תמיד.)

* אופציה נוספת היא קנייה של שני כוננים קשיחים ומארז בנפרד. היתרון בדוגמא הבאה הוא חיבור eSATA אשר מהיר יותר:

http://www.skypc.co.il/pl_product~S2B3A~108~0.htm

+שני של 1TB. עם תלות בדרישות שלך, אתה יכול לקנות שני כוננים מאוד זולים ובסוף זה יצא לך גם זול יותר מכונן יעודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי רק לפטופ מהעבודה אז אין אפשרות לכונן פנימי, וכן אני מוגבל לUSB (או NAS)

לגבי דרישות: מינימליות, בעיקר רוצה לאכסן ולנגן ממנו מוסיקה ווידאו וכן לאכסן וPDFים

RAID זה יקר לי מבחינת המקום שיתבזבז - אני מקווה שמספיק אמין לגבות את ה2TB לזוג של 1TB מדי פעם.

בהנחה שאכן אבצע את הגיבויים - אני טועה? אני בהחלט לא רוצה לאבד מידע.

לגבי המארז שהצעת לצרף לו כוננים זולים - רעיון יפה, תודה! כמה שאלות: יש איתו ניסיון בפורום? הוא דורש להתקין במחשב driver? איך האמינות שלו? יש לו מגבלות על גודל הכוננים?

אגב האם יש דגם דומה (מקום ל2 כוננים) שיהיה כונן NAS במקום USB?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה NAS יתן לך?

אפשר למצוא משהו כזה ב-700 שקלים

רשום מקסימום 1.5TB

http://www.goldtop.co.il/show_details.asp?prod_id=24513#details

אך כמובן שאין לך שם eSATA

חשבת אולי לבנות NAS ממערכת ישנה?

לגבי הגיבוי- אכן מספיק לגבות 2TB על 2x1TB, לא צריך RAID ולא נעליים. אך כמובן שיש עוד עניינים בעסקה הזו, אתה לא יכול לגבות את המידע על קשיחים נוספים, לזרוק אותם בצד ולשכוח מהם. יש לעשות להם בדיקות תקופתיות כדי לראות שהם עדיין תקינים. במידה וכל ה-4TB תקינים אז אין שום בעיה. אם ה-2TB הפנימיים פגומים אז מנצלים אחריות/פותרים את הבעיה ויש גיבוי חיצוני. כנ"ל לגבי ההיפך.

לגבי המארז- אני לא חושב שיש איתו ניסיון בפורום אבל יכול להיות שאני טועה. מסופק עם המוצר "CD Driver" אך איני חושב שחובה להתקין את מה שיש שם. אמינות המארז? קשה לומר (כמו על כוננים קשיחים) אבל Agestar היא חברה שידועה לי, אני מודע לנסיון של אנשים עם פס המוצרים הרחב שלהם בתחום ולכן לא הייתה לי בעיה להמליץ על מוצר שלהם. ולא, אין מגבלה על גודל הכוננים, לא שרשום בכל אופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NAS זה בעיקר ייתן לי נוחות במיקום ויחסוך חיבור כל פעם. לא הכרחי ולא בטוח ששווה 400ש"ח תוספת על מארז רגיל.

אין לי מחשב ישן לעשות ממנו NAS ובכל מקרה זו התעסקות שאני שמח לחסוך לעצמי.

בכל מקרה תודה רבה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...