מחפש הגדרות אופטימליות למסך 2407WFP... - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש הגדרות אופטימליות למסך 2407WFP...

1_Nike_1

Recommended Posts

ברשותי המסך 2407WFP.. ולפעמים כשאני רואה (והמחשב הזה נועד במיוחד לסרטים) אז הצבעים והבהירות הם לא מי יודע מה. אני מסרב להאמין שהמסך הזה מראה לי שחור כ"כ בהיר, כשאני מכבה את המסך יש כבר שחור יותר שחור. אני פשוט לא רואה באיכות שלהם, אני תמיד יראה סרט באיכות מעט פחות טובה ממה שהוא יכול להציע. יש לי כמה באיכות של HD.. ספציפית 720P וניתן לראות בבירור פסים ונקודות על המסך... הוא לא מצליח להציג את זה בצורה נאותה.

וזהו, רק שתי הבעיות הנ"ל. צבעים/בהירות... ו-HD.

דרך אגב, ניסיתי דרך תוכנה וניסיתי דרך המסך עצמו להוריד את הבהירות וכל מיני דברים כאלו, אבל זה גם לא נח כי לפעמים אני גולש באינטרנט- שם יותר נח שזה בהיר, ולפעמים רואה . ולפעמים בסרטים יש סצנות חשוכות אז קשה להוריד את הבהירות, כי אז לא רואים כלום. ומצד שני אם אני מרים את הבהירות אז רואים את הסרט אבל השחור הוא אינו שחור, בהיר מידי.

תודה מראש :)

עריכה: עברתי על כל ה troubleshooting בדיסק שהגיע עם המסך... התייאשתי. חצי מהאופציות שיש בOSD של המסך לא נמצאות בחיבור של DVI, יש יותר אופציות עם VGA. למה לעזאזל? זה לא אמור להיות יותר חדש ויותר טוב?

מה גם שהרזולוציה שאני משתמש בה כרגע (באופן מוזר ביותר) לא נתמכת ע"י המסך, אכן ניסיתי רזולוציות אחרות והן חדות וטובות יותר. הרזולוציה שלי מטושטשת ומגעילה ביותר, אני לא מאמין שאני הייתי על המחשב כל הזמן הזה מאז שקניתי את המסך. בקיצור אכזבה המסך הזה.. אכזבה שאני קולט רק אחרי חצי שנה!

עוד איזה תקופה נמכור אותו ונקנה את ה 2409 או אפילו 2709.. full hd וכאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון לורסיה A04 זו בעיה מוכרת (והיא לא שונה גם ב-HC או ב-2408WFP). רמת השחור שלו לא מצטיינת במיוחד בבהירות נמוכה כי יחס הניגודיות נופל באופן בלתי ניתן לשליטה. יחס הניגודיות הסטטי במיטבו בהגדרות יצרן בהירות 50 וכל ה-RGB על 100, והוא גם אז נראה לי כלא ממש באותה רמה של מסכים מבוססי פאנל S-PVA עם יחס ניגודיות מדוד של 1200:1 ומעלה.

אם גם בבהירות של 50 ו-RGB של 100 עדיין לא מרוצים מהניגודיות עבור סרטים יש פיתרונות: להחשיך מעט את החדר ולהאיר באיזשהוא אופן את הקיר מאחורי המסך עם תאורה רכה - זה מבליט יותר את רמת השחור כי האישונים שלך מצטמצמים. בקשר לבעיה של איכות תמונה בסרטים, חייבים לראות כמינימום תוכן של כותר DVD אמיתי ולא תוכן DVD-Rip שנראה על הפנים ב-24". גם בכותר אמיתי ניתן לראות דחיסה וארטיפקטים. אף בתכני HD 720P שלא עברו קידוד משובח ניתן לראות הרבה גרעיניות בתנועה וארטיפקטים למיניהם. בכל זאת יש פעמים בהם תוכן 720P נראה חד לפחות כמו 1080P. בהעלאת הבהירות למקסימום בסרטים הבהירות החזקה מדי מצליחה לפלוש מבעד לגביש הנוזלי שהוא משמש כמסנן אור ולא יכול לחסום לחלוטין את התאורה.

באיזו רזולוציה כרגע אתה נמצא? 1920X1200 היא האופטימלית ביותר כי היא הטבעית. אם היא לא זמינה זה לא יכול להיות באשמת המסך אלא אולי בהתקנה לקויה של דרייברים של כרטיס המסך או המאיץ הגרפי של הלוח. נסה להתקין את הדרייבר של המסך מהתקליטור הנלווה לו הוא יכול לעיתים לגרום למערכת ההפעלה לאפשר לעבור לרזולוציה שחסרה במבחר האפשרויות. אני יכול לספר לך שאחרי שהתקנתי כרטיס מסך חדש אפשרויות המיפוי (Scalling) נעלמו כלא היו. נאלצתי לפרמט את הכל ולהתקין בצורה מסודרת את הדרייברים של לוח האם ללא דרייבר המאיץ הגרפי המובנה ואח"כ האפשרויות הפכו לזמינות.

אני לא מציע לך לרכוש דווקא עוד פעם מסך של אם התאכזבת מהניגודיות שנפלה, כי הם לא מיישמים הרבה פעמים ניהול יעיל של ניגודיות מול בהירות. 2709W יעלה לך אותו דבר כמו ה-Eizo S2431W / HD2441W אם לא יותר , והמסכים של איזו נותנים יחס ניגודיות גבוה יותר, שנשמר על אותה רמה גם בבהירויות נמוכות. האיכות שלהם היא בליגה אחרת לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתפלא עלך orleans

מה זה זה ?!? ? ? ? ? ! ! ! ! ? ? ? ! !

nVidia GeForce III Ti200 64MB SD- :bash:

הבנאדם עובד על מסך של 3K עם כרטיס ב 24 אגורות!

אתה לא יכול לראות תכני HD !!!!!!!!!!!!

ותגיד תודה שאתה רואה תמונה בכלל.

תקנה כרטיס מסך נורמלי ב 360 שח ..את ה HD3650 לדוגמא או את ה hd3450

המסך מצויין כרטיס המסך שלך אשם .. אכשיו תתנצל בפני ה שלך ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא הבנתי שהכרטיסים מהסוג שיש לו מסוגלים לשדר ברזולוציה אפילו גבוהה יותר מ-24"

http://www.prolink-usa.com/english/product/g3ti200-64a.html

אבל זה באמת לא מתאים לטעמי לקנות מסך 24" ללא מעבר לכרטיס כמו שציינת לשיפור ביצועים ברזולוציות גבוהות יותר אפילו מבחינת משחקים ישנים כמו .

בקשר לנפילת יחס ניגודיות סטטי אני עומד מאחורי דבריי. כאשר יש ניהול של הבהירות בעזרת זווית הגביש הנוזלי של הפאנל במקום התאורה האחורית באופן ישיר הנתונים המוצהרים של יחס ניגודיות סטטי בבהירות שמהקופסא לא שווים את דף האתר שהם נרשמים עליו, כי הם מתייחסים לבהירות הגדרות יצרן. המציאות משתנה כשיורדים בבהירות, ורק בביקורות מקצועיות ניתן לראות מדידות אמיתיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניגודיות דינמית יכולה להועיל במסכים איכותיים בסרטים, אם היכולת להבחין בשינוי איטי של הבהירות לא מפריעה למשתמש. בעבודה שוטפת כגון גלישה באינטרנט, היכן שעוברים מדפים בהירים לכהים ולהיפך, היא דווקא מפריעה והבהירות יכולה להגיע לרמות יותר מדי מסנוורות.

מי יושב כל הזמן ב-90 מעלות? הבעיה היא בעת ישיבה מול המסך כשמורידים בהירות בעריכת , לדוגמה, גוונים כהים מתמזגים אחרי נפילת יחס ניגודיות ואף בתמונות. לא כל אחד יבחין בזה רק המשתמשים הדורשניים ובעלים של מסכים איכותיים עם יחס ניגודיות סטטי יציב. לעורכי עדיף לקנות מסכים של NEC ו-Eizo הם יהנו יותר לעבוד איתם. איני טוען שה-2408WFP חו"ח גרוע אלא יחס העלות-תועלת שלו מצויין בעניין של שטח עבודה וגם איכות תמונה לעומת מסכים עם פאנלי TN. באיכות תמונה הוא לא זהה בבהירות נמוכה למסכי 24" של איזו. את זה אני מספר על בסיס של ניסיון אישי עם מסך מעולה של איזו. אם לא היה לי S1931 לא הייתי מאמין שיש איכות תמונה טובה יותר ממה שמקבלים עם ה-2407WFP. אי אפשר לשפוט בצורה נכונה איכויות תצוגה של יצרנים מתחרים מבלי להתנסות עם מסך שלהם לפחות כמה שעות בתנאי תאורה ביתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער על ההטעיה, כרגע יש לי 8800gt..

תודה על כל ההסברים המקצועיים והאינפורמציה. אז אני מבין שלגבי הצפיה בסרטים אין שום דבר שאפשר לעשות.

אז מה ניתן לעשות לגבי זה שהרזולוציה שלי היא מטושטשת בישומי desktop??

תקשיבו, יש לי 1920על1200... אבל הכל כ"כ קטן בDESKTOP. אז מה זה נותן בעצם?

אם אני שם 1920X1200 ונכנס לשחק במשחק... המשחק בוחר את הרזולוציה שלו בעצמו, כלומר יש לו את הרזולוציה שלו, זה לא משנה. ולגבי צפיה בסרטים... זה בכלל לא משנה באיזה רזולוציה אני. לקחתי סרט HD וצפיתי בקטע מסוים בו בכמה רזולוציות ואין שום הבדל.

אני ברזולוציה 1280x800. בהצהרה של הרזולוציות שהמסך שלי תואם להן, הרזולוציה הזו לא נמצאת. אבל זו הרזולוציה היחידה שמתאימה ליחס צפיה 1.666 חוץ מה 1920x1200. אני לא מבין למה קיימות כ"כ הרבה רזולוציות אם רק הרזולוציה הגבוהה ביותר היא מתאימה. ולעזאזל רואים הכל כ"כ קטן, והיא כתובה כהרזולוציה האופטימלית?

בבקשה מישהו מוכן להסביר לי אני מסתבך כאן! ועוד דבר. בשביל מה קיימות רזולוציות כמו 800x600, 1024x768.... כל הרזולוציות האלו לא מתאימות ביחס תצוגה של המסך. או שהתמונה נמתחת מלמעלה למטה או שהיא נמתחת מימין לשמאל.

תודה מראש.

רציתי לומר גם שכל מה שאמרתי עד עכשיו זה סיבות טובות מאוד לכך שאני מאוכזב מהקניה של המסך הזה. לא ברמות מטורפות, כי כבר הייתי מוכר אותו, כי חוץ מכל מה שאמרתי, אין לו שום בעיות וזה טוב מאוד. רק רציתי להוסיף גם מבחינה כלכלית ולא ברמת הביצועים, שהתאכזבתי שאחרי ממש קצת זמן שקניתי אותו יצאה רוויזיה נוספת של המסך והמחירים שלו צנחו. קניתי אותו במחיר של 4150ש"ח (שהיה המחיר הזול ביותר שמצאתי לפי ZAP). עכשיו הוא עולה כמעט חצי מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסרטים כמו שאמרתי רק בהגדרות יצרן תקבל איכות תצוגה אופטימלית.

על מנת להמשיך להנות מחדות של טקסט ברזולוציה הטבעית של מסכי LCD ניתן להגדיל DPI ממאפייני התצוגה של לוח הבקרה בחלונות עבור הגדלת גופנים של מערכת ההפעלה והתוכנות, שמסוגלות לנצל את זה. אפשר גם להפעיל ClearType אותו משיגים מהאתר של מיקרוסופט. אתה יכול גם להיעזר בגלגלת עכבר + CTRL לביצוע זום של טקסט ביישומים טקסטואליים כמו דפדפנים, כתבן, מסמכי אקרובט וכדו'.

הרזולוציות הנמוכות צריכות להיות עם יחס תצוגה זהה בעת מתיחה. אם הן אינן באותו יחס כמו למשל 1600X1200 או רזולוציות יותר נמוכות כדי למנוע עיוותים גיאומטריים של אובייקטים עדיף לבצע מיפוי של 1:1 או Aspect ב-Wide Mode, שאפשר למצוא את הדרך להפעילו מעיון במדריך למשתמש באתר של דל. אפשרויות ה-Aspect ו-1:1 כמובן לא יהיו זמינים ברזולוציה הטבעית. רזולוציות נמוכות הן עבור משחקים לרוב. סרטים ב-24" כמינימום חייבים להיות בסטנדרט של 720P לפחות. בכל מקרה עדיף תמיד לראות סרטים אלו גם ברזולוציה הטבעית של המסך גם אם אתה מבחין בזה שאין הבדלים בצפייה איתם ברזולוציה נמוכה. 1080P מתלבש כמו כפפה ליד לרזולוציה הטבעית של 24".

http://support.dell.com/support/edocs/monitors/2407WFP/

אין ספק שה-2408WFP הפך ויישאר מסך בעל תמורה נפלאה ביחס ל-24" TN במחיר זהה או נמוך יותר. ייתכן שהמחיר שלו אף ימשיך עם חלוף הזמן לרדת אם אני לא טועה. פשוט בעניין של ניגודיות יש מסכים יותר טובים, אני ממליץ עליהם כאשר בכותרת יש תקציב מספיק לכך. רמת עומק השחור של מסכי TN רבים עדיין לא עומדת בקנה מידה זהה ל-2408WFP וכמובן עוד לא לקחנו בחשבון את זוויות הצפייה ואחידות הגוונים העדיפים יחד עם ארגונומיה מוצלחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...