DOLBY DIGITAL במשחקים, מתי?!!?!? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

DOLBY DIGITAL במשחקים, מתי?!!?!?

ShayGTi

Recommended Posts

עוד לא נתקלתי במשחק מחשב שמוציא אות דיגיטלי של סראונד DD או DTS, מדוע זה?

בעידן גיימינג כל כך מתקדם אני מתפלא שזה לא הסטנדרט או שלפחות תהיה איזשהי אפשרות כזאת...

הבנתי שאפשר לקבל סראונד אנלוגי, אבל הרבה יותר פשוט לחבר כבל אחד שיעביר 5.1 או 7.1 ערוצים בצורה דיגיטלית ואיכותית...

אז, האם יש משחקים שמוציאים אות דיגיטלי? האם זה הולך להכנס בעתיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתך לחלוטין ואכן זה ביזיון.

ממה שאני מבין יש כמה גורמים לעניין, הראשון הוא עלות השימוש בDOLBY או DTS, מפתחי המשחק צריכים לשלם לא מעט כדי להשתמש (ברשיון) באלגוריטמים של DOLBY או DTS וכמו כן חייבת להיות תמיכה חומרתית או תוכנתית לDOLBY (בשני המקרים מדובר בעלות נוספת, אם של החומרה ואם של התוכנה).

מעבר לזה אפשר לשאול, למה לאותו משחק בXBOX יש תמיכה בDOLBY ובPC אין לו ?...

אני נוטה להאמין שמדובר באיזו שליטה אגרסיבית של בתקני הSOUND והם אלו שמכתיבים את הטכנולוגיה.

לוחות אם שהיו מבוססים על nforce2 היו מקודדים DOLBY ומאפשרים לשמוע DOLBY על ציוד מתאים, אבל (אם אני לא טועה) הפסיקו עם זה מפאת העלות שהתווספה לעלות היצור+פיתוח, עלות הרשיון לשימוש בDOLBY.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יותר קשור למשחקים אבל בסדר אם תעביר לאודיו זה לא ישנה את המצב שחברות המשחקים מתעקשות להשאר 10 שנים אחורה

במקום להתקדם בסטנדרטים כמו הקונסולות המתקדמות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמעת מעולם על DD-Live או DTS-Connect ?

זה יאפשר לך להוציא את כל הסאונד ההיקפי דרך "כבל אחד" למגבר עם מפענח DD, שיזהה את המחשב בתור מקור DD לכל דבר...

יש כל מיני כרטיסי קול שתומכים בזה, חלקם אפילו נסקרו כאן באתר.

כרטיסים של קריאטיב (למיטב זכרוני) לא תומכים בזה בשום דגם, כי.. זה קריאטיב.

http://www.dolby.com/consumer/technology/dolby_live.html

ובכל מקרה, תדע לך שדווקא חיבור אנלוגי הוא יותר איכותי.

אומנם פחות נוח, אבל יותר איכותי.

DD זה פורמט דחוס, לא סתם כל 6 הערוצים נכנסים על כבל אחד.. יש בזה גם פשרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמעת מעולם על DD-Live או DTS-Connect ?

זה יאפשר לך להוציא את כל הסאונד ההיקפי דרך "כבל אחד" למגבר עם מפענח DD, שיזהה את המחשב בתור מקור DD לכל דבר...

יש כל מיני כרטיסי קול שתומכים בזה, חלקם אפילו נסקרו כאן באתר.

כרטיסים של קריאטיב (למיטב זכרוני) לא תומכים בזה בשום דגם, כי.. זה קריאטיב.

http://www.dolby.com/consumer/technology/dolby_live.html

ובכל מקרה, תדע לך שדווקא חיבור אנלוגי הוא יותר איכותי.

אומנם פחות נוח, אבל יותר איכותי.

DD זה פורמט דחוס, לא סתם כל 6 הערוצים נכנסים על כבל אחד.. יש בזה גם פשרות.

אתה מדבר על כבל שיתחבר לי עם חיבור אחד בכרטיס הקול ויצא ל6 חיבורים אנלוגיים ברסיבר?

או שאתה מדבר על כבל יחיד? אם כן אז האפשרויות היא או אופטית או COAX שהן כניסות דיגיטליות והמשחקים כרגע לא תומכים בהוצאת אות דיגיטלי...

ממה שקראתי בלינק:

your or game console can be hooked up to your Dolby Digital-equipped audio/video receiver or digital speaker system via a single digital connection, eliminating the confusion of multiple cables and ensuring the integrity of the audio signa

זאת אומרת שאני צריך כרטיס שתומך בהוצאת DD LIVE ואחבר אותו באמצעות כבל אחד לכניסה דיגיטלית, אבל השאלה ממה הוא מפענח 6 ערוצים? מהמקור האנלוגי?

וכמובן האם כל משחק יתמוך בזה, או שזה יהיה רשום על האריזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשחק לא צריך לקודד שום דבר, הסאונד במשחקים נוצר בכל צורה שלא תהיה (דרך directx/openal וכו') ואז נשלח לכרטיס הקול (הכל פה עדיין דגיטלי לחלוטין) שהופך את המידע הדגיטלי לסאונד.

עכשיו, לכרטיס הקול יש שתי אפשרויות:

א. להשתמש ב-DAC שלו ולשלוח סאונד אנלוגי דרך 6 יציאות (3 של סטריאו למעשה, אבל לא משנה) נפרדות.

ב. לקודד את המידע ב-DD או DTS ולשלוח אות דגיטלי לרסיבר, על כבל בודד (מן הסתם ביציאת קואקס או אופטית), שיפענח את האות אצלו.

מבחינת המשחק זה בכלל לא משנה, כל המשחקים "תומכים" בזה.

זה לא ברמת המשחק בכלל, זה ברמת כרטיס הקול.

http://en.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital#Dolby_Digital_Live

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה DD אמיתי או מדומה??

ואם זה אמיתי אז מה הבעיה פשוט שהמשחק יוציא אות דיגיטלי לכל כרטיס שתומך ביציאה דיגיטלית להלן AUDIGY2 שברשותי שמחובר לרסיבר דרך קואקס?

בכל מקרה תוכל להפנות אותי לכרטיס כזה שתומך בDD LIVE שנמכר בארץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון Dolby Live הוא מקודד בזמן-אמת (Realtime Encoder) שלוקח מקור של אודיו רב ערוצי ומקודד אותו ל Dolby Digital שעובר דרך כבל דיגיטלי לרסיבר שמעבד את הסאונד על ידי '>http://en.wikipedia.org/wiki/Digital-to-analog_converter"] DAC (ראה הסבר) של הרסיבר ולא ה DAC שנמצא על הכרטיס קול. זה לא בהכרח "יותר איכותי" מחיבור אנלוגי, פשוט ללא SPDIF Encoder מסוג כלשהו (במקרה הזה Dolby Live) - לא ניתן להוציא סאונד רב-ערוצי לחיבורים הדיגיטליים, כלומר במשחקים חייבים לחבר את הכבלים האנלוגיים, וזה מציק למי שיש שמשמש לסרטים בכבל דיגיטלי ולא רוצה לחבר עוד כבלים.

רוב כרטיסי ה X-Fi מסוגלים לתמוך ב Dolby Live כי מעבד ה X-Fi שקיים בהם למעשה מכיל את התמיכה ב Dolby Digital Live Encoder.

העניין הוא שקריאטיב איננה מספקת שתומכים בכך, או שאולי ביטלה אותם ביודעין כדי לקדם מכירות של כרטיסי קול חדשים יותר מתוצרתה.

למרבית ההפתעה, יש בשוק יש כרטיסי X-Fi בשוק עם תמיכה ב Dolby Live Encoder. אלו הם כרטיסים של חברת Auzentech שמייצרת כרטיסים המבוססים על ה X-Fi של קריאטיב עם פונקציות מתקדמות ולמעשה עם תמיכה במקודד ה Dolby הנ"ל.

http://www.auzentech.com/site/index.php

קיבלתי לאחרונה דיסק עם נסיוניים שעובדים גם על כרטיסי ה X-Fi של קריאטיב ולא רק על ה Auzentech, כי הרי הכרטיסים כמעט דומים הן מבחינת וחומרה.

אצלי בבית יש כרטיס קול של קריאטיב X-Fi XtremeMusic ועם הדרייברים הללו, ברגע זה ממש, מוציא Dolby Digital ישר ל SPDIF בכל פורמט אודיו שאחפוץ.

להלן תמונה שממחישה את הפונקציה הזו בדרייברים של קריאטיב:

xfidolbyef7.th.jpg

אני מוכן לשלוח בדואר עותק של הדיסק למי שרוצה, או שאולי אעלה את זה לאינטרנט איכשהו.

מי שמעוניין שישלח לי מייל LQDForce@gmail.com

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי...אז אנחנו מדברים פה כבר על כרטיסים ברמה גבוהה ותג מחיר בהתאם...

עכשיו השאלה אם אני מחבר נגיד את המחשב אנלוגים ל6 ערוצים ברסיבר, אני אקבל את אותו אפקט דרך הAUDIGY2?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגמרה לי הסוללה בנייד לפני שסיימתי לכתוב את ההודעה... :pissed:

ערכתי את ההודעה הקודמת והוספתי את מה שרציתי לומר.

ShayGTi - אם תחבר באנלוגי תקבל אותו דבר כמו בדיגיטלי. אבל העניין (והחיסרון) הוא שבאמצעות כבל דיגיטלי לא ניתן להעביר אודיו רב-ערוצי ללא מקודד כמו Dolby Digital או DTS.

אז כל מה שה Dolby Digital Live Encoder הזה נותן לך, הוא להעביר אודיו רב-ערוצי שאיננו Dolby Digital \ DTS ישר לרסיבר ומקודד אותו בזמן-אמת ל Dolby Digital.

יש לזה שני יתרונים חשובים.

היתרון הראשון הוא שימוש ב '>http://en.wikipedia.org/wiki/Digital-to-analog_converter"] S/PDIF (ראה הסבר) לצורך קבלת רב-ערוצי גם ממקורות "חיים" כמו משחקים.

מכאן שככה לא תצטרך לחבר גם אנלוגי לרסיבר בשביל משחקים, וגם דיגיטלי בשביל , ותוכל לחבר רק כבל דיגיטלי אחד מהמחשב לרסיבר, שימלא את כל הצרכים שלך, וזהו למעשה היתרון השני.

עוד יתרון עקרוני, בכבל דיגיטלי תשמע טוב יותר אם הכרטיס קול שלך לא מכיל רכיב '>http://en.wikipedia.org/wiki/Digital-to-analog_converter"] DAC (ראה הסבר) באיכות טובה. וכרטיסי קול הם ממש לא כרטיסים "איכותיים" מבחינת רכיבי אודיו, וזאת בלשון המעטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה הבנתי, מבחינת הערוצים עצמם אני אשמע את אותם הערוצים בין אם בAUDIGY 2 שלי שיחובר אנלוגית ובין אם אחבר בכרטיס שתומך בDD LIVE עם כבל אופטי או קואקסילי...

טוב זה עוד כמה כבלים שיתווספו לאלפים שכבר משתלשלים שם בין הרסיבר הLCD והמחשב :screwy:

תודה לכולם, עזרתם לי המון. :xyxthumbs:

רק שאלה אחרונה, האם רוב/כל המשחקים כיום או שיצאו בשנים האחרונות תומכים באודיו רב ערוצי בין אם אנלוגית או דיגיטלית דרך DD LIVE?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LiquidForce, אתה קצת טועה.

DD Live זה חומרתי לחלוטין, מה שאתה מדבר עליו בנוגע ל-X-Fi נובע מדבר אחר - קריאטיב כללו את המקודד על הכרטיס, אבל פשוט ביטלו אותו בדרייברים...

Auzentech לקחו את הכרטיס הזה והפעילו את האופציה החומרתית הקיימת בו בעזרת הדרייברים שלהם.

אתה לא יכול לקחת, נניח, Audigy או Live! מיושן ולהוסיף לו DD Live ע"י . זה פשוט לא עובד ככה.

מעבר לזה, אתה צודק.

ShayGTi, בוודאי. אין כמעט משחק היום שלא עושה שימוש בסאונד רב ערוצי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...