מזמיון יום ראשון מחשב וגרמתם לי להתלבטות-E8400 או Q9300? מחשב למשחקים. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מזמיון יום ראשון מחשב וגרמתם לי להתלבטות-E8400 או Q9300? מחשב למשחקים.

dolev16

Recommended Posts

אוקיי אז ככה אני מתלבט האם להשקיע עוד קצת במרובע ליבה או לקחת ה-E8400 וגם לחסוך כסף עכשיו רציתי לדעת אם תוכלו לעשות לי השוואה בינהם..

המחשב יהיה למשחקים כבדים+צפייה בסרטים+צפייה בטלוייזיה כמסך מחשב ולהפך..ושימושי ושירים.

מאוד מתלבט כי כרגע רוב אנשי הפורום ממליצים לא לקחת מרובע כי לי אישית אין צורך בו אבל אני לא יודע כי בכול זה מעבד יותר חדש+4 ליבות.

אשמח לעזרתכם במהרה, תודה.

נ.ב-עוד שאלה קטנטונת-ב-FOXPC הומלץ לי על לוח האם הזה:ABIT IP35 E -רציתי ללכת על גייגביט המוכר טוען שאביט עדיפים כי גייגביט הטכנולוגיה שלהם ישנה או משהו כזה.

וספק כוח-SEASONIC S12II 500W

לא מתוכנן OC בכלל.

אז מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש לא מעט דיונים אם כדאי לקנות 4 ליבות במהירויות שעון נמוכות (יחסית ל DUAL) או 2 ליבות עם מהירות שעון גבוהה יותר.

ה DUAL ינצח בכול דבר שלא תומך בריבוי ליבות, או לחילופין שלא יעיל בניצולם.

אבל ל QUAD יש עתיד שבוא יעבור את הביצועים של ה DUAL.

מתי זה יקרה ?

זה כבר קורא אבל לאט. כיום יש תוכנות ואפילו משחקים שיהנו מ4 ליבות.

יותר ויותר חברות תוכנות ומשחקים יתווספו לרשימה.

באופן אישי אני מעדיף QUAD.

היתרון של ה DUAL הוא זמני, ובאופן שאני עובד עם המחשב אני מעביד את ה QUAD שלי בפרך כבר עכשיו במולטיטסקינג אכזרי ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותו דבר כאן^^ :xyxthumbs:

ונניח שבעתיד תרצה לעסוק בגרפיקה... מעבד 4 ליבות יתן לך בוסט עצבני על פני כפול .. ומהבחינה של משחקים? ALAN WAKE יוצא לקראת סוף שנה... אתה מתכנן לשדרג את המעבד עד אז? כי זה משחק שתומך ב4 ליבות באופל מלא, זאות אומרת שליבה אחת פיזיקה, אחת רינדור (סתם זורק אני לא באמת יודע) אבל באופן די מלא. ובכלל הכול עובר לעיבוד על מרובעי ... אפילו שזה קורה לאט אפשר לראות ניצנים רשאונים של זה כבר היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה לכם.. פשוט הרוב אמרו לי תמיד אל תקח קוואד ואני באמת רציתי לחשוב קצת יותר קדימה שבאמת דברים יתמכו רק בקוואד..אז אני נראה לי אשאר עים Q9300

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתם מחרטטים לו "בעתיד". מי שקונה מחשב וחושב על העתיד תמיד יפסיד כסף.

אתה קונה מחשב כדי להנות ממנו הרגע, עוד חודש תמיד יוצא משהו חדש.

גם אני עורך וידאו - פעם בשנה, זו לא סיבה לקנות QUAD.

בכמה כבר QUAD מהיר יותר מ-DUAL, חצי דקה? דקה? אני בטוח שאתם לא עומדים עם סטופר ותרגישו כלל.

אני עברתי מ-E4300 ל-E8400@4GHZ ובעבודה יום יומית, משחקים וכו זה לא מורגש.

לכל בעלי ה-QUAD אנחנו נדבר עוד שנה ואתם עדיין תחכו לתמיכה האבסולוטית של 4 ליבות.

אין לך מה להתלבט, אתה תהנה משני המעבדים.

הלוחות של ג'יגהבייט כלל לא ישניםונמצאים בקידמת הטכנולוגיה, המוכר פשוט מנסה לדחוף לך לוח של (שהוא מצוין בפני עצמו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלך על ה4 ליבות ותעשה אוברקלוק לתדר. [יש חנויות שעושות זאת בחינם אז למה לא? כולל אחריות. תריווח הרבה ביצועים][br]פורסם בתאריך: 8.05.2008 בשעה 11:35:27

בכמה כבר QUAD מהיר יותר מ-DUAL, חצי דקה? דקה? אני בטוח שאתם לא עומדים עם סטופר ותרגישו כלל.

לכל בעלי ה-QUAD אנחנו נדבר עוד שנה ואתם עדיין תחכו לתמיכה האבסולוטית של 4 ליבות.

הלוחות של ג'יגהבייט כלל לא ישניםונמצאים בקידמת הטכנולוגיה, המוכר פשוט מנסה לדחוף לך לוח של (שהוא מצוין בפני עצמו).

אין הבדל במשחקים בין E4300 ל-E8400@4GHZ ? אני מאמין שניקח 8800GT ונשים באחד מעבד א'. ובשני מעבד ב'. זה עם המעבד ב' [שזה E8400@4GHZ ] יתן הרבה FPS יותר. איזה 20 FPS .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב למשחקים? קנה e8400 בלי שום התלבטות בכלל.

במציאות בה כל ארבעה חודשים יוצאת חדשה, אין כל סיבה להמליץ על עתיד לא מוכח ולא ברור.

E8400 הוא חיסכון של 400 ש"ח ואתה תהנה מאוד מהביצועים שלו - לא תידרש ליותר (ובזמן הקרוב יספיק אפילו מעבד נמוך יותר. ובכל מקרה, הוא בהחלט משתלם יותר למשחקים מה- Q!!)

מרובע ליבות משתלם רק במקרה אחד בלבד!! - כאשר אתה משתמש היום בתוכנה שיכולה לנצל ארבע ליבות, ואתה עושה ממנה כסף, וצריך שהיא תעבוד לך מהר יותר. בשביל כל שימוש אחר, די כבר להיות ילדים קטנים ולבזבז את הכסף של אבא ואימא או את הכסף שאתם עובדים עליו קשה כ"כ.

(אלא אם אתם מרוויחים 10K ומעלה וגרים לבד, ואז באמת... אתם שייכים לליגת קבלת החלטות אחרת לגמרי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלך על ה4 ליבות ותעשה לתדר. [יש חנויות שעושות זאת בחינם אז למה לא? כולל אחריות. תריווח הרבה ביצועים][br]פורסם בתאריך: 8.05.2008 בשעה 11:35:27

אין הבדל במשחקים בין E4300 ל-E8400@4GHZ ? אני מאמין שניקח 8800GT ונשים באחד מעבד א'. ובשני מעבד ב'. זה עם המעבד ב' [שזה E8400@4GHZ ] יתן הרבה FPS יותר. איזה 20 FPS .

אה כן, באמת, מניסיון אתה חושב כך?

ההבדל אולי 6FPS וכל עוד הכל זז חלק אתה לא סופר.

חבל על הויכוח, זה לא קשור לנושא כרגע.[br]פורסם בתאריך: 8.05.2008 בשעה 11:53:02

מניסיון אישי בחיים אל תתפשר על משהו כי אחר כך תתחרט עליו.

אם אתה יכול להכניס לתקציב מרובע ליבות תעשה את זה

אם הוא קונה E8400 זה נקרא להתפשר?

באמת, כמה ניסיון חיים יש לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל עובדת על הנלהם שהוא יהיה כבר 8 ליבות,

או על עוד מעבד (שחכתי את שמו) שיהיה 6 ליבות.

אז איך מעבדי ה2 ליבות יראו את ה8\6 ליבות?

אני בטוח שבעתיד יהיו תוכנות שינצלו את ה4 ליבות.

כבר הסטנדרט יהפוך ל4-6/8.

אבל זו דעתי, אף אחד כאן לא נביא.

אני מתבסס על מקרי העבר עם החד ליבה והכפולי ליבה.

אני אישית רכשתי את הQ9300, וTMS עשתה לו מרשים ביותר עם שלא משהו לOC ל3.13Ghz.

לא הייתי רוצה להיתקע עם מעבד 2 ליבות כשיש 8\6.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה כן, באמת, מניסיון אתה חושב כך?

ההבדל אולי 6FPS וכל עוד הכל זז חלק אתה לא סופר.

חבל על הויכוח, זה לא קשור לנושא כרגע.

לא בדקתי אישית. אבל שאלתי כמה וכמה חברה כמה יש להם FPS במשחק מסוים .והיה לה שיפור משמעותי משלי [מעבד E6300]. הלוואי שאתה צודק שזה הבדל בערך 6 FPS .

סתם ככה גם אם זה 10 FPS זה משמעותי למשחקים שיצאו עוד שנה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדקתי אישית. אבל שאלתי כמה וכמה חברה כמה יש להם FPS במשחק מסוים .והיה לה שיפור משמעותי משלי [מעבד E6300]. הלוואי שאתה צודק שזה הבדל בערך 6 FPS .

כל הויכוח כאן הוא ברמה תאורתית ולמה, ל-2 אנשים יש אותו מחשב, לאחד המחשב טס מהר ואצל השני בקושי זז, הכל תלוי ברמת המשתמש, עד כמה הוא יודע לנצל לטובה את המערכת שלו.

אני בטוח שגם אם הוא יקח Q או E הוא לא ירגיש לב בהבדל לכן הויכוח מיותר. בכו' וכו' לא לחשוב כל כך קדימה בעולם המחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותו דבר כאן^^ :xyxthumbs:

ונניח שבעתיד תרצה לעסוק בגרפיקה... מעבד 4 ליבות יתן לך בוסט עצבני על פני כפול .. ומהבחינה של משחקים? ALAN WAKE יוצא לקראת סוף שנה... אתה מתכנן לשדרג את המעבד עד אז? כי זה משחק שתומך ב4 ליבות באופל מלא, זאות אומרת שליבה אחת פיזיקה, אחת רינדור (סתם זורק אני לא באמת יודע) אבל באופן די מלא. ובכלל הכול עובר לעיבוד על מרובעי ... אפילו שזה קורה לאט אפשר לראות ניצנים רשאונים של זה כבר היום.

נו באמת... היום משחקים ממילא יושבים ב-80% על הכרטיס מסך. מעבד חשוב רק בתוכנות עריכה כבדות וגם אז אנחנו מדברים על הבדל זניח של מספר דקות. כל עוד לא מדובר באדם העוסק בעריכה לפרנסתו על בסיס יומיומי וכל תוספת של דקה יכולה לגרום לו לקחת פטיש ולנפץ את המחשב אני לא רואה שום סיבה להשקיע כל כך הרבה כסף במעבד. אז חאלס. אתם נשמעים כמו מוכרים באייבורי.

אני, למשל, עובד עם E2160 ללא OC, שאפילו לא שייך למשפחת Core2Duo ואין משחק אחד שאני לא מריץ על ההגדרות הכי גבוהות ונהנה מקצב פריימים מהיר וחלק. שילמתי עליו כ-400 ש"ח לפני שמונה חודשים. אני בחיים לא אוציא 1,300 ש"ח על מעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל מה שחשוב לך זה עוד כמה FPS במשחקים אז לך על DUAL ואת ההפרש תוסיף לכרטיס גראפי.

תמיד אפשר לשדרג ל QUAD והם רק הולכים לרדת במחיר ולהשתפר.

אם אתה רוצה להינות ממגוון תוכנות שכבר עכשיו תומכות ב QUAD ולהיות מוכן לכל מה שיבוא אז קנה QUAD.

תכלס עם כרטיס גראפי טוב זה לא משנה הרבה, ותמיד תוכל להוריד קצת DETAILS כדי לשמור על FPS תקין ככל שהזמן יעבור.

וכשיגיע הזמן לשדרג אז ה QUAD כבר יאכל את ה DUAL בהרבה משחקים וכרטיס גראפי הוא איפה שהכלב יהיה קבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...