לגבי הFSB - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לגבי הFSB

NTT

Recommended Posts

קראתי על דבר שנקרא MULT,שבטח כולכם שמעתם עליו,

(אני מדבר כאן הכל על Q9450) ויש לו מולט של 8,

אז קראתי גם שמהירות המערכת היא המולט כפול הFSB,(במקרה הזה יש למעבד FSB של 1333 מגה-הרץ)

אז מי קובע את הFSB?המעבד או הלוח אם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה Front Side Bus במעבדי core2duo נע בין 800, 1066, 1333, 1600 מיליון פעולות בשניה.

ה FSB חלקי 4 כפול ה Multiplier קובע את מהירות המעבד (לא את מהירות המערכת).

הלוח אם שנקנה אמור לתמוך ביכולות המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה Front Side Bus במעבדי core2duo נע בין 800, 1066, 1333, 1600 מיליון פעולות בשניה.

ה FSB חלקי 4 כפול ה Multiplier קובע את מהירות המעבד (לא את מהירות המערכת).

הלוח אם שנקנה אמור לתמוך ביכולות המעבד.

אז למעבד יש כאילו יכולת של 1333MHZ,וללוח אם שאני קונה,אמורה להיות אותה מהירות של FSB?

אז בסופו של דבר הFSB נקבע עפ"י המעבד,וכל שמתאים למעבד הזה יריץ FSB של 1333MHZ ולא יהווה צוואר בקבוק?(כלומר המעבד ישתמש ביכולת המקסימלית שלו?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בערך. אם אתה עושה OC אתה מעלה את ה FSB של הלוח בקפיצות קטנות יותר מהמהירות האלו כדי להעלות את מהירות המעבד / .

אממ מהתשובה שלך הבנתי,שבשביל להעלות את מהירות המעבד אז מעלים את הFSB,נכון?

טוב אז בשביל לא לסבך אותי בבקשה,תשובה כמה שיותר פשוטה:(אני לא עושה OC ד"א)

הלוח אם שאני קונה,שהוא אמור להיות מתאים למעבד,הוא יריץ לי FSB של 1333MHZ?כלומר,הוא יריץ לי FSB במהירות המקסימלית ביותר שהמעבד יכול להציע נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעשה סדר.

FSB - אפיק התקשורת בין המעבד לבין לוח האם.

באס = FSB חלקי 4.

מכפלה * הבאס = תדר העבודה של המעבד.

אם תיקח לוח שתומך ב FSB של 1066 בלבד- ותחבר עליו מעבד בעל FSB של 1333 מה שיקרה זה האטה לא רצויה של המעבד... למה?:

לפי ההסבר הקודם - באס הוא רבע מה FSB - והתדר הסופי של המעבד הוא הבאס כפול המכפלה, לכן אם ה FSB שהלוח תומך איטי יותר

מה-FSB שהמעבד אמור לרוץ בו - התדר הסופי יורד.

הלוח אם הוא זה שקובע איך ועל כמה המעבד ירוץ. על איזה FSB.

אם הלוח לא תומך 1333 אלא רק 1066 אז המעבד בעצם לא ינוצל עד הסוף.

לכן - אם אתה קונה Q9450 שהוא בעל FSB1333 כמו שאמרת אתה תצטרך לוח שיוכל לתמוך בכזה FSB אחרת יכול להיות שהמעבד לא יעבוד בכלל על הלוח או שהוא פשוט יאט את עצמו - שזה גם לא משהו רצוי.

כשעושים OC למעבד מעלים את הבאס ואיתו את התדר ואת הFSB. די פשוט.

מקווה שעזרתי. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה,תשובה פשוטה והגיונית...

אוקיי,ועכשיו קצת נגלוש מהנושא:

לגבי צ'יפסט,מה ההבדל למשל בין P35 ל X38?

מה ההבדל בין כל צ'יפסט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל צ'יפסט (ערכת שבבים) יש תכונות אחרות שניתן לראות כאן.

ההבדל המהותי ביותר בין X38 ל P35 הוא שה-X38 תומך בשני PCI Express 2.0 x16 במהירות מלאה של x16.

ל P35 יש רק סלוט אחד של PCI Express 1.0/1.1 x16 ואילו הסלוט השני (אם קיים) תומך במהירות X4 בלבד.

אם אתה לא מתכוון לבנות מערכת עם CrossFire זה לא ממש משנה וניתן לומר שההבדלים ביניהם לא מהותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, הלו, רילקס, מה לא ממש רציניים, אז בשביל מה קניתי X38??

:lol::silly::lol:

המממ...

אם לא התכוונת לבנות מערך CrossFire אימתני אז התשובה היא לא בתחום המעבדים, לוחות-אם וזכרונות אלה בתחום הפסיכולוגיה.

אושר זה דבר שקשה לכמת בכסף, אז אם זה עושה לך טוב זו סיבה מספיק טובה לקנות לוח X38 :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טל, אם זיכרוני אינו מטעה אותי - אתה כתבת בת'ארד שלך כשה DQ6 שלך הגיע שההבדלים בינו לבין זה שמבוסס על P35 לא כאלה רצינים.

הנה הציטוט שלך

הוא ממש לא מציג עליונות מול הP35 בבנצ'מרקים, ההבדל זניח. הסיבה שלקחתי אותו היא שמה שרציתי לא מגיע ואחותי כבר רוצה מחשב :P אחרת לא הייתי שורף עוד כסף על הX38 בכלל.

in your face!

;D

עריכה: האמת שהציטוט שחיפשתי זה זה

הוא נותן שיפור על פני ה965, כן, אבל לא על פני הP35-DQ6 . הסיבה היחידה שהX38 נבחר לבסוף היא בגלל שהP35 לא היה במלאי ולא יהיה עוד שבועיים (אני מחכה מעל שבועיים כבר והלוח הישן+מעבד אמורים ללכת לאחותי והיא מחכה...זו גם הסיבה ששידרגתי, עלות נמוכה).

אני לא חושב שיהיו לך בעיות מיוחדות להגיע ל3.6 על רוב הלוחות, אבל זה תלותי גם במעבד (שאל את LINK).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בערך. אם אתה עושה OC אתה מעלה את ה FSB של הלוח בקפיצות קטנות יותר מהמהירות האלו כדי להעלות את מהירות המעבד / .

למרות שזה לא הפורום בנושא, אבל מכיוון שזה עלה בת'רד, 2 שאלות לגבי OC:

1. כשעושים OC, העלאת ה-FSB לאט לאט הוא מטעמי בטיחות בלבד בכדי שהלוח-אם לא יהרס או שבכדי להגיע לתדר גבוה יותר, חייבים להעלות אותו בקפיצות קטנות?

(כלומר, אם כבר עשיתי OC לFSB של 400 ואני יודע שהוא עבד טוב, בפעם הבא אני מיד יכול להרשות לעצמי "להקפיץ" אותו מהסטוק אל התדר שכבר הגעתי אליו בעבר, או שזו הדרך וחייבים לבצע זאת בקפיצות קטנות?)

2. ברגע שמבצעים OC והוא עובד יפה- עד שלא משנים את ההגדרות, הוא יעבוד כפי שהגדרנו אותו? או שברגע שאני מכבה ומדליק את המחשב, ה-OC נעלם וצריך לבצע אותו מחדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...