האם ENERMAX LIBERTY 400W צריך אל פסק עם גל סינוס טהור? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ENERMAX LIBERTY 400W צריך אל פסק עם גל סינוס טהור?

justblack

Recommended Posts

שלום חברים

שאלתי לא מזמן לגבי אל פסק למחשב עם מעבד Q6600 וספק כוח ENERMAX LIBERTY 400W

חשבתי לקנות מ ADVICE וכששאלתי את אחד הנציגים שלהם אמרו לי שאני חייב לקחת מכשיר מסוג אל פסק Smart- גל סינוס טהור

וזאת מאחר והספק בעל Active PFC.

המליצו לי על SL800 שעולה כ 1200 ש"ח!!!

אנשים פה המליצו לי על ippon backpower pro 800va

או על advice prpc-750...

המכשירים האלה עולים 450 ש"ח... אין להם גל סינוס טהור..

מישהו יכול להסביר לי מה קורה פה????

למישהו יש ספק כזה + אל פסק שהוא כמו ה IPPON/ADVICE ה "פשוטים" יותר??

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגנה של גל סינוס טהור טובה יותר אבל עולה יותר כסף,

סדרת ה PRPC של ADVICE מספיקה להגנה על כל מחשב.

אין טעם לבזבז כל כך הרבה כסף

לי יש את ה-ADVICE PRPC 750 שמגן על מחשב שאתה יכול להסתכל על התפריט שלו בצד והוא הגן לי עד עכשיו בצורה מעולה מפני נחשולי מתח והפסקות חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר עמדתי להתייאש!!

תודה רבה Shadow על התגובה!

אני רואה שיש לך ספק שגם לו יש active pfc ואתה אומר שאין בעיה אם האל פסק הזה ADVICE PRPC 750

אז למה היועצים ב ADVICE אמרו לי שאני חייב את הספק היקר יותר?

יש פה בעיית אמינות או מה?

שמעתי בעבר שאכן יש בעיה עם ספקים בעלי active pfc אבל העובדה שאצלך זה עובד מאוד מעודדת!

יש לעוד מישהו ספק עם active pfc + אל פסק שכזה?

ושוב תודה ל shadow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על החיזוק הנוסף!

רק שימו לב לתשובה לשאלה 4 באתר של ENERMAX:

http://www.enermax.com/english/service_faq.asp#faq4

Q4: What should I be aware of, if I want to buy a UPS (Uninterruptible Power Supply) with my PC?

A4: Any UPS has 2 common types of AC output waveform in battery mode: Sine Wave type, and simulated Sine Wave type.

If your power supply has Active PFC function, you must purchase Sine Wave type UPS. On the other hand, if your power supply is without Active PFC function, you can use either Sine Wave type or Simulated Sine Wave type UPS.

Please also make sure to have a UPS with a battery reserve of equal or more output than the you are using. For a 400W we recommend a 400W+ UPS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי אני נמצא בדיוק באותו מצב כמוך!

גם לי יש ספק עם ACTIVE PFC,

קניתי מאדוויס את הUPS PRPC750

והוא לא מחזיק לי את המערכת, ואז כשהתקשרתי אליהם הם אמרו שצריך אל-פסק מיוחד בשביל ACTIVE PFC, בדיוק מה שאמרו לך.

גם אני באתי ושאלתי פה, וגם לי ענו ככה. אבל מה? זה באמת לא עובד, והUPS עצמו תקין כי הוא מחזיק את המחשב הישן שלי טוב.

אז אני חושב שאתם פשוט מבלבלים ת'מוח כאן ואתם מטעים אנשים ואתם לא באמת בודקים את עצמכם טוב.

לא הגיוני שאדוויס יגידו ככה סתם, וגם האתר של ENERMAX יגיד ככה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור יש הוכחה שאכן יש פה בעיה וה UPS הנדרש הוא בעל גל סינוס טהור!

מזל שלא קניתי ובדקתי מעבר למה שאנשים אומרים פה בפורום...

אכן יש כאן הטעיה!

אני מתפלא שאף אחד מהאחראים לא התריע על הבעיה בשימוש ב UPS רגיל + כזה ולא מגיב לת'רד...

גם באדוויס כשדיברתי איתם הם אמרו ש PRPC750 יתאים לספק כוח כזה ורק כששאלתי משהו טכני העבירו אותי למישהו שגם יודע משהו והוא אמר

שרק גל סינוס טהור יתאים. בגלל זה פתחתי את הדיון כדי לוודא את הדברים ורק FLEA נותן הוכחה שאכן הנתונים נכונים!!!

תודה רבה FLEA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטעייה?

אתה מוזמן אלי לראות את הספק וה UPS.

NeoPower 430 עם ACTIVE PFC

FLEA, מה הכוונה "לא מחזיק את המערכת" ? לא נדלק? לא מחזיק אפילו דקה שאין מתח?

קל מאוד לחברות UPS להפנות אותך לדגם היקר שבטוח יעבוד, אבל לפעמים זה רק פתרון קל מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמח שאתה מגיב Xtrct!!

אז כמו שראית יש מקרה כזה - FLEA הוא הדוגמא!

אני לא מאשים אף אחד - המטרה שלי היא להבין מה עומד מאחורי האמירה ש UPS בעל גל סינוס טהור הוא הכרחי!

מפה אני למד שלחלק מהח'ברה פה זה עובד יופי עם active pfc והנה מתברר שלאחרים זה לא עובד כנדרש...

מישהו פה בדק באופן מקצועי את השילוב בין הספק וה UPS הרגיל? אולי לאורך זמן יש נזק לספק - היקר גם ככה?

שוב לא מאשים פה אף אחד - אבל שמח שזה גם לך להגיב - אני מחפש מידע שיוכיח שלא יגרם נזק לספק ושהUPS יעבוד טוב!

אני בודק טוב כל דבר וזאת הסיבה לדיון! ברשת לא מצאתי משהו מספיק ברור ולכן אני מתייעץ פה.

אני אשמח אם תעזרו לי להגיע למסקנה שתעזור לעוד אנשים שמוטרדים מאותה בעיה...

תודה רבה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לשם הדיוק... כן האשמת בהטעייה... ;)

לנושא, אם באמת הייתה בעייה גורפת של APFC ו SIMULATED SINE WAVE UPS לא נראה לך שכל האינטרנט היה מלא במידע ושאלות של אנשים? העובדה שזה לא כך מראה שחלק (גדול אפילו) המצירוף הנ"ל עובד היטב. (הנחת העבודה שרוב האנשים בכלל לא יודעים איזה PFC יש לספק שלהם, והם קונים את ה UPS הזול יותר)

יפה וחשוב שאתה בודק, אבל FLEA הוא דוגמא אחת (למרות שאשמח שהוא יענה למה ששאלתי מקודם, כי תמיד קיים סיכוי שפשוט יש לו מכשיר לא תקין), ולא "הוכחה" שהצירוף לא עובד.

לדעתי, פשוט תמצא חנות שתאפשר לך לבדוק ולהחזיר את ה UPS המידה ולא יעבוד עם הספק (לדוגמא דיפו נותנים 14 יום).

בקשר לנזק לאורך זמן, אני לא שמעתי או קראתי כלום על זה, וגם לא ניראה לי ש- FLEA דיבר על זה.

ומה הכוונה בבדיקה מקצועית? המתחים שיוצאים מה-RAILS של הספק שלי תקינים. ניתקתי אותו מהחשמל לכמה דקות והוא החזיק יפה והתוכנה זיהתה שהוא עובד על בטרייה. הרצתי STRESS למעבד ול GPU והכל היה תקין. מה עוד היית בודק?

עוד מידע מ FLEA יכול לעזור למקד את הבעייה (וכמובן מעוד אנשים עם בעיות דומות)

לסיום, אני ממש לא אומר שאין בעייה אף פעם, אבל בטוח שיש מקרים רבים מאוד שאין בעייה בצירוף המדובר. להיות 100% בטוח, תקנה UPS יותר יקר עם PURE SINE WAVE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לנסות להסביר למה צריך גל סינוס טהור לפי ההבנה שלי...

כידוע הספק צורך במתח AC שהוא מתח חילופין כלומר גל סינוס...לגל הסינוס הזה יש זוית ,הזוית הזאת משתנה בכל נקודת זמן...

כאשר הספק מחובר לUPS הוא מקבל את המתח שלו ישירות מהשקע (אחרי שעבר סינון של כמה הגנות) ולא מקבל את המתח קבוע מהסוללה (משום שזהו אל פסק לא מסוג און ליין), לכן עד שהאל פסק מנתב את אספקת החשמל חזרה לספק דרך הסוללות עוברים כמה רגעים שבהם הספק לא מקבל מתח ,ברוב הספקים בלי APFC זה לא יפריע... אבל מה שקורה ברגע שהUPS מנתב חזרה את המתח חזרה לספק הוא מחזיר את המתח אבל לא באותה זוית שהיא הייתה רגע לפני הפסקת החשמל מה שאומר שיש איבוד של חלק מהגל והזוית "החדשה" יכולה להתחיל מכל מקום בעצם וכפי שזה נראה ספקים עם הגנות אקטיביות נראים כאילו מנטרלים את עצמם כי הם חושבים שיש כרגע שיבוש רציני בקו אז הם מתנתקים, בספק עם גל סינוס טהור הוא מחזיר את המתח בדיוק באותה זוית שהיא נעצרה וכך נוצר מעין רצף של המשך הגל הקודם...

באמת נושא מעניין העליתם...אני מחר יחקור את כל הנושא הזה של הAPFC בספקי המחשב לראות בדיוק איך הם פועלים ולראות אם התיאוריה שלי נכונה.

אם היא נכונה אז כל מי שעובד לו האל פסק עם הספק בעל הAPFC אני יכול לקרוא לזה צירוף מקרים שהגל שנכנס חזרה לאחר ההפסקה היה קרוב מאוד לזוית היציאה..

שוב זאת רק השערה שלי...אני מעדיף לבדוק את זה לעומק ואז לבסס עמדה..אם יש למישהו השערה טובה יותר הוא מוזמן לכתוב כי באמת נושא מעניין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...