קירור מים טוב וזמין יותר מה BIG WATER האגדית? קבלו את הסט החדש בעמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור מים טוב וזמין יותר מה BIG WATER האגדית? קבלו את הסט החדש בעמוד 2

alex.turovsky

Recommended Posts

אני מדבר על משהו שאפשר לקנות בתל אביב, רמת גן או גבעתיים שיהיו לי חלקי החלפה זמינים.

אבל פה בחנויות מוכרים רק את ה BIG WATER. מאז שהיחה לי את הגרסה הראשונה אי שם לפני 5 שנים שמעתי שזה השתפר והמשאבות הגיעו מהישנה המסכנה של 120 ליטר לשעה, או לדקה, איך שסופרים את זה - ל 400 ו 500 ליטר, שיחסית לטרמלטייק זה די מדהים.

אז כל בעלי הניסיונות - הגידו את דעתכם עם הערכה הזאת או ערכות אחרות. הצינורות כבר חצי אינטש או עדיין 3.8, כי אני רואה בערכה של הצינורות לדוגמה גם חצי ואיני מבין איך זה מתחבר ל פתח 3.8 של המשאבה למשל

או שאני מובלבל ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ALEX יש כנראה סיבה טובה לכך שרוב האנשים עם קרור מים לא משתמשים בערכות המוכנות.

אין לי נסיון אישי עם המערכות של THERMALTAKE אבל מדיונים שמופיעים ב XS הם בד"כ רחוקות מלהיות מומלצות.

באופן כללי הקיטים של מערכות מים הינם פחות טובים מקירורי אויר טובים.

להלן סקירה מ ANANDTECH שמשווה את הביצועים של 2 קיטים מחברות בעלות שם בתחום קירור המים עם קרור אויר:

http://www.anandtech.com/casecoolingpsus/showdoc.aspx?i=3097

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, הן ללא ספק ביזיון.

רק המורכבות טובות יותר ועל זה נמרוד יענה לך :xyxthumbs:

TUNIQ TOWER או Thermalright Ultra 120 מקבילות כמעט למערכות של 200-250$ . היתרון במערכות חלקים הוא היכולת (במחיר כמובן) לקרר כ. מסך, גשר צפוני, מייצבי מתח ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OMG !

לא ידעתי שזה עד כדי כך ביזיוני עם הערכות האלה ושה 120 כל כך טוב.

איזה מערכות מים הן באמת עוברות את הEXTREME, יענו מערכות שמחזיקות מעצמן?

תראה לפי דעתי מערכות מים לא ישפרו את ה MAX OC שלך ואם כן זה יהיה רק במעט יחסית לקרורי אויר טובים.

הם גם לא ממש שקטות יותר. אתה עדיין תצטרך מאווררים.

היתרון של מים הוא שאתה יכול להוסיף בלוקים לקרור כפי רצונך לכרטיס מסך, גשר צפוני וכולי.

מערכת מים טובה כן תאפשר לך OC יומיומי גבוה יותר במרבית המקרים.

יש סטיקי מצוין בנושא בפורום.

רק מספר עידכונים - לגבי בלוק למעבד השניים המומלצים היום הם SWIFTECH APOGEE GTX ו DTEK FUZION.

בתור ערכה בסיסית הייתי הולך על:

DTEK FUZION + SWIFTECH MCR 320 + משאבת D5..

כמובן שעל זה צריך להוסיף צנרת, מחברים, רזזואר(לא חובה) , מאוררים וכולי.

מאחר ואין יבוא של מוצרים אלו - החלקים זמינים רק ביבוא אישי. בהחלט בר ביצוע מאחר וישנם מספר חנויות אשר עושות משלוחים לארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה . . . אין מערכת קירור מוכנה של חברה מסויימת? אין לי ניסיון עם הזמנה מחו"ל מחנויות שלא שולחות לישראל אלא בדרך לא דרך. אלא אם כן אני מפספס חנות מסויימת שכן תומכת במשלוח לישראל שאינה או אתר P2P אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון אישי אני קניתי מוצרים לקירור מים מ DANGERDEN ו SIDEWINDER ללא בעיות כלשהן.

בנוסף קניתי גם מ OCUK המובססת בבריטניה.

שמעתי שגם PETRATECH טובים מאוד. - יש לה נציג שגם נקרא ALEX בפורומים של XS.

בד"כ מדובר בקניית חלקים ולא מערכת שלמה, מהסיבה הפשוטה שניתן להרכיב מערכת יותר טובה מחלקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3 שאלות :)

1 - כמה עלתה לך הערכה, והאם קנית משהו מעבר ל בלוק למעבד, נגיד לכרטיסיפ הגרפיים או צ'יפסטים או משהו אחר

2 - מה רמת הרעש, הבתני של D5 יש 5 דרגות מהירות=רעש . . . האם זה יותר מנגיד 30 DBA הרעש של מאורר הטרמלטייק של הBIGWATER שאני מכיר אישית?

3- מהי צריכת החשמל הכללית, כי בקירור אוויר זה אפסי אפשר לומר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערכת שלי מאוד ישנה ואני משתמש בה מספר שנים ראה מפרט - לאחרונה עידכנתי את הבלוק למעבד בעלות של כ 60 $.

אני מקרר כרגע רק את המעבד...למרות שיש ברשותי גם בלוק לגשר הצפוני ולמוספטים...אך לא ראיתי שום תרומה ממשית בהוספתם למערכת מבחינת או יכולת OC.

לגבי צריכת החשמל - צריכת החשמל שתורמת מערכת מים היא מאוד קטנה...בין 9-20WATT למשאבה + צריכת החשמל של המאוררים.

לגבי הרעש - אני אישית משתמש בפנל שליטה למאוורים - כך שהם רצים על מתח נמוך יחסית של 7-9 VOLT מאחר ומדובר במאווררים מאוד חזקים של 110 CFM.

מקור הרעש במערכת מים הוא מאוררים + משאבה.

משאבת ה D5 היא עידכון של משאבה D4 ונועדה להנמיך את כמות הרעש שהיא מייצרת. - אין לי ניסיון אישי עם המשאבה אך לפי מה שידוע לי היא בהחלט לא רועשת. יש את גירסת ה VARIO שלה - שמאפשרת שליטה על כמות המתח למשאבה ובכך ניתן גם אותה לכוון לכמות הקירור והרעש הרצויה.

בנוסף ע"מ להשקיט את המשאבה עוד יותר - אנשים רבים נמנעים מחיבורה הישיר למארז ע"מ למנוע רעש שמקורו בוויברציות של המשאבה ומשתמשים במעין כרית ג'ל מתחתיה.

ע"י בחירה קפדנית של המאוררים ורדיאטור ניתן להנמיך את כמות הרעש המופקת.

לכן המלצתי על הרדיאטור של SWIFTECH - מאחר והוא נותן ביצועים טובים מאוד גם עם מאוררים חלשים יחסית.

מאחר ואני משתמש ב HEATERCORE - סוג של רדיאטור שמצריך מאוררים חזקים יותר המערכת שלי יחסית רועשת יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא כזה:

- לא רוצה להמזין מחו"ל ולהיות תלוי בפנדה ובנועה, כל ה "אל תדאג, זה כבר מגיע אלינו עוד שבועיים" בלה בלה, אכלתי מספיק כבר.

- רוצה להזמין בחנות שאני מכיר. ובמרכז זה בגיבור מחשבים, לוג'יק פי סי וזיג זאג שלהם אני נותן את הכבוד שלי. מכיוון שבשתיים הראשונות כמעט לא מוכרים מים, אני רוצה להיות פרקטי ולהזמין מזיגזאג (הם היבואנים והיחידים שיש להם הרבה יותר חלקים מכל האחרים לטרמלטייק) את החלקים הבאים בשביל למקסם את מה שבהישג יד:

*העניין גם כמו שתראו הוא שיש להם דברים בשרוול שלא ראיתי בשום מקום אחר. ואחרי שהיה לי ביג טייפון(תכף תבינו מה הוא קשור), אני מאוד רוצה לנסות את זה בבית . . .

1) המשאבה הכי חזקה שלהם 500 LPH :o:

http://www.thermaltake.com/product/Liguid/Upgrade/cl-w0132/cl-w0132.asp#

00_txt_p500PUMP.gif

03_angleview_450.gif

2) את הדבר המפחיד הזה, בלוק למעבד, שרעיונית נראה כמו משהו גאוני ואני מת לנסות אותו בעצמי. פאק, תיכנסו לדף תראו את האנימציה, זה פשוט לא יודע, מרשים. :D

לפי הביקורת כאן זה 5 מעלות מתחת לBIGWATER ברגיל, וזה עוד בלי מאורר, משמעות= פוטנציאל עםפ מאורר רגיל של כ20DBA להביא ל 10 מעלות מעל בלוק רגיל.

http://www.thermaltake.com/product/Liguid/Upgrade/cl-w0037/cl-w0037.asp

TitleTextType.gif

enlargedview.jpg

volcano4005.jpg

או את זה, שזה בכלל BIG TYPHOON משודרג מעבר לכל ביקורת . . . מקומם, מקומם מאוד . . . ;D

http://www.thermaltake.com/product/Liguid/Upgrade/cl-w0043/cl-w0043.asp

03_angleview_450.gif

3) לכרטיס המסך, אפשר יהיה לקחת את החיה הזאת, המתבססת שוב,ף על צלעות עם מאורר בהן זורמים מים . . . שוב, מוצר נדיר:

http://www.thermaltake.com/product/Cooler/TMG/CL-W0153/cl-w0153.asp#

03_angleview_450.gif

4) את הרדיאטור וכולי, אני יכול לקחת או פה כאשר הכל מוכן, עם רדיאטור חדשני, כמו בערכות המקצועיות, רעש סביל של 26 DBA מהמאוררים.

http://www.thermaltake.com/product/Liguid/DIY/cl-w0121/gallery.html

בקיצור, לאור מאפייני הרעש של כל חלק ורמת המקצועיות , אני ממש מרוצה מהחברה הזאת אחרי 5 שנים שהיה לי הניסיון הראשון איתם. מחשבות יתקבלו בברכה.

השאלה היא . . . האם ראיתם היכנשהו באיזה אתר מישהו שעשה את השילוב הזה או חלק ממנו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראיתי אף ביקורת או תגובה של משיהו המשתמש בחלקים אלה.

לגבי המשאבה - חסר נתונים בדף היצרן לגבי כמה לחץ "ראש" יש למשאבה, ואין מידע לגבי ה PQ CURVE שלה (גרף המתאר זרימה בלחצים שונים) - לכן ע"פ נתון הזרימה בלבד לא ניתן לדעת כלום לגבי המשאבה. נתון הזרימה שניתן הוא זרימה מקסימלית ללא תנגודת, נתון די חסר ערך.

לגבי הבלוק למעבד שמשלב בתוכו מעין רדיאטור קטן - עיצובו זועק תנגודת מאוד גבוה. כלומר האטה גדולה בקצב זרימת המים דרכו הנובעת מתכנון בצורת MULTIPASS - מים משנים את כיוונם פעמים רבות. הרדיאטורים המשמשים לקרור מים הם בד"כ DOUBLE PASS לכל היותר (כלומר המים משנים את כיוון זרימתם ב 180 מעלות רק פעם אחת.)

לגבי ה ביג טייפון ה"משודרג" - שוב ניראה שכל אויר טוב מבוסס HEATPIPES יולך חום ויפזרו בצורה יעילה יותר בהשוואה אליו.

בהסתמך על העובדה שחלק מהמוצרים שהבאת נמצאים בשוק משנת 2005 ולא "הרעישו" עולמות בקרב המשתמשים בקרור מים - אני בספק אם הביצועים של חלקים אלה עולים על אלו של אויר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין יהיה לראות אם אתה צודק. אני למשל מאוד מתלהב מהסדרה החדשה שלהם שאותה הם מפרסמים ככה:

TMG (Thermal Maximum Grade) is motivated by the very value of Thermaltake, the pursuit of highest quality, performance and reliability. It is the thermal solution designed with motor-sports radiator technology and is dedicated to the most enthusiasts or professionals. TMG Series products carry the breed of excellence which can be found on their exquisite design and dynamic performance; the relentless pursuit of perfection from engineers and unwavering commitment to your expectation.

02_TMG.gif

אני חייב לציין שהמשאבות שלהם נהיו ממש חזקות, הרדיאטור שהיה שמן רגיל ועשוי אלומיניום כסוף, הפך בסדרת ה TMG להיות ממש מה שכל החברות הרציניות עושות, בדיוק לפי הבנה שהראיתם פה בלינקים ובכלל זה גם נראה טוב כאשר הכל בנוי יחדיו.

Dimple Tube Technology

This new technology outperforms the traditional radiators. The advanced design utilizes dimpled tubes to create vortex and swirl of the coolant within the radiator. Combined with the high fin density of louvered fins, the Dimple Tube Technology greatly enhances the performance of the radiator.

02_LOUDIM.gif

אם איכות החלקים והמבנה החדש זה כמו שהם מבטיחים, כולללהתפסנים הללו באמצע שמאפשרים לנתק את הצינורות בלי לשפוך אף טיפה זה בכלל מציאה.

יש מצב שאני נלהב יתר על המידה, אבל הסדרה החדשה הזאת היא פשוט שינוי קיצוני בגישת ה "חובבנים" שלהם, ואני לא אוהב לזלזל בחברות שמנסות TO BRING IT, אז אני נותן להם קרדיט עד שיוכח אחרת.

תראה את החלקים מסדרת TMG בשורות הראשונות בשתי קטגוריות (כרגע לפחות עד שיצאו מוצרים חדשים):

http://www.thermaltake.com/product/Liguid/Upgrade/cl-w0072/cl-w0072.asp#specification

http://www.thermaltake.com/product/Liguid/Upgrade/upgrade_index.asp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא היה שלי, היה לי מחשב איתו של לקוח שהרכבתי והוא לקח אותו אח"כ אחרי בדיקות.

אבל הוא לא משהו וממילא זלמן 9700 עובר אותו. אם כבר תיקח VX הוא טוב יותר אבל גם אותו ה 9700 עובר

15550.png

בסופו של דבר ז\אני לא יודע על מה ללכת.

בזיגזאג אמרו שעוד שבועיים מגיעה המשאבה החדשה הזאת של ה 500 ליטר לשעה

אבל כל שאר החלקים שהראיתי פה גם לא יהיו אצלהם ושהם לא רוצים להזמין בשבילי למרות שהם יבואנים . . . :-\

הציעו לי פשוט לקנות מארז ARMOR או KANDALF LCS שבהם כבר מובנית מערכת לקירור מים, אבל הם מכוערים לדעתי, סתם קופסאות פח בלי שום הנדסת אנוש או משהו מיוחד עם מים.

אחרי הBIGWATER 735 וה BIGWATER 745 מגיע הערכה החדשה שלהם לשוק: הBIGWATER 760I

מה דעתכם על הערכה הזאת? נראה שהם רוצים להגיע לשוק המקצועי, שינו את הבלוק מעדבד לטטכנולוגייה של פיזור מים בין מסילות מכו בבלוקים המקצועיים, ושינו את הרדיאטור לאלה של הבלוקים המקצועיים ושמו משאבה חזקה, וארזו את הכל באריזה יפה שנכנסת במקום הSPARE של כונני הדיסקים בקדמת המארז לנוחות ופשטות.

http://www.thermaltake.com/product/Liguid/DIY/cl-w0121/cl-w0121.asp

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...