צריכה ל- HTPC איחסון גדול ושקט !!!. האם ללכת על : 500Gb*2 SAMSUNG HD501LJ - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריכה ל- HTPC איחסון גדול ושקט !!!. האם ללכת על : 500Gb*2 SAMSUNG HD501LJ

ssib

Recommended Posts

הי לכולם

אני בונה והבנתי שכדאי ללכת על אחסון גדול

כמו כן חשוב שהוא יהיה שקט

חשבתי ללכת על 5-500GB כאשר על האחד יהיה כל המולטמידה ועל השני כל השאר.

מה דעתכם?

המליצו לי על:

Western Digital 500Gb 16MB WD5000AAKS* 2 במחיר 670*2

אבל ראיתי בפורום שהם פחות מומלצים. האם ללכת על HD501LJ (באותו מחיר)

תודה ושבוע (של חול) נהדר

SSIB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פולקליפ

1. אתה יכול לתת לי את השם המלא שלו?

2. האמת שאנ קונה את כל המחשב מורכב ב- TMS ואני לא בטוחה אם יש להם אותו ואם אוכל לבקש מהם להשיג

והאמת שאני דיי מנסה להמנע מלהרכיב (בנוסך לכך שאני לא ממש יודעת איך) כדי שהם יוכלו לבצע את כל הבדיקות לאחר ההרכבה..

נניח ואי אפשר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין בכל אופן רצוי לבדוק אם יש להם אותו . וגם לוודא שזה אכן חמש שנות אחריות

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=412420

רק הערה קטנה

שמתי לב שאת רוצה אותו ל

אז רצוי לשאול אנשים פה כמה הוא שקט לפני הקנייה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי ללכת על 5-500GB כאשר על האחד יהיה כל המולטמידה ועל השני כל השאר.

מה זה כל השאר? בHTPC אני מפקפק אם תצטרכי יותר מ20 גיגה (בלחץ ועם ויסטה). עיקר המקום הוא למולטימדיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יהיה שם (מחשב ראשי, לא רק HTPC:

XP PRO, , מוזילה, כל מיני תוכניות ופיצרים נוחים אחרים, אנטויוירוס, דרייבירם שונים ומעריכה שעוד

מדיה פרטל (או משהו אחר בסגנון) - אגב האם את זה כדאי לשים על הדיסק של המולטימדיה או רק את ההורדות?

זהו במחשבה מהירה

אתה חושב ששנים של 500 זה מיותר? ומספיק אחד של 500 ואחד של 350 (האם ההבדל במחיר מצדיק 350/500)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת שאר הדברים - 500 גיגה זה הרבה מעבר למה שצריך. 40 ואפילו 20 יספיקו. מבחינת מולטימדיה - כמה שיותר, יותר טוב.

אם התקציב מאפשר עדיף לך לחלק הרדיסק אחד ל50 ו450 ולהשתמש ב950 למולטימדיה. הייתי שוקל לעשות 0 RAID ולחלק אותו ל50

ו950.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת שאר הדברים - 500 גיגה זה הרבה מעבר למה שצריך. 40 ואפילו 20 יספיקו. מבחינת מולטימדיה - כמה שיותר, יותר טוב.

אם התקציב מאפשר עדיף לך לחלק הרדיסק אחד ל50 ו450 ולהשתמש ב950 למולטימדיה. הייתי שוקל לעשות 0 RAID ולחלק אותו ל50

ו950.

,מבחינת תקציב זה עוף תוספת של כ- 100 ש"ח (עליה מ- GP35DS3L ל- GP35DS3R שתומך ברייד

העניין הוא שאמרו לי שזה מקפיץ את הסיכון לפי 2. ועדיף להמנע. לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על הסמסונג 500GB, ומחלק אותו לשתי מחיצות: 30GB למערכת הפעלה, והשאר למולטימדיה.

במידה ותצטרכי מקום נוסף, אז תמיד תוכלי בעתיד להוסיף עוד דיסק קשיח. אין טעם לקנות שני דיסקים קשיחים מראש, אם את לא יודעת שבאמת תצטרכי אותם עכשיו, מכיוון שיותר מאוחר תוכלי לקנות עוד דיסק קשיח של 500GB במחיר יותר נמוך (המחירים של הדיסקים הקשיחים כל הזמן יורדים), או אפילו דיסק קשיח של 1TB במחיר שעולה היום דיסק קשיח של 500GB.

במידה ואת מתכוונת גם להקליט באמצעות כרטיס PVR, אז מומלץ לבצע את ההקלטות על דיסק קשיח נפרד (לא רק מחיצה אחרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשי חשבון כמה מקום את צריכה.

סרט divx באורך שעה וחצי תופס בד"כ בין 700MB ל-1.35GB.

סרט divx באורך שעתיים תופס בד"כ בין 1.4GB ל-2GB.

סרט בפורמט dvd5 תופס כ-4.35GB.

סרט בפורמט dvd9 תופס כ-8.5GB.

סרט באיכות hd תופס בסביבות 10-20GB.

סרט שמוקלט באמצעות כרטיס pvr יכול לתפוס כ-2GB לשעה.

לי יש שני דיסקים קשיחים של 500GB כ"א. באחד יש לי אוסף סרטי divx, ובשני אוסף של סדרות . אין לי כרטיס pvr, אבל בקרוב אני אצטרך לקנות דיסק קשיח נוסף של 500GB בשביל , כי בראשון הולך להיגמר המקום (יש לי גיבויים על dvd). שני הדיסקים האלה מחולקים למחיצה אחת בכל דיסק.

בנוסף לכך, יש לי דיסק קשיח יותר ישן של 250GB שמחולק ל-30GB למערכת הפעלה ותוכנות, והשאר היה מיועד לסרטים (לפני שקניתי את ה-500GB), ועכשיו יש בו data.

בדיסק קשיח נוסף של 500GB חיצוני יש לי גיבויים של תוכנות, משחקים ומסמכים.

אם את באמת רוצה לשמור במחשב אוסף גדול וגם להקליט , אז נראה לי שיהיה לך שימוש בשני דיסקים קשיחים של 500GB. במידה וכך, הייתי ממליץ לך לקנות דיסק קשיח נוסף יותר קטן (80GB או 120GB או 250GB - בהתאם למחיר) שיחולק לשתי מחיצות - 30GB למערכת הפעלה ותוכנות, והשאר ל-data (מסמכים וכדומה). את הדיסקים הקשיחים הגדולים המשמשים למולטימדיה הייתי ממליץ לא לפצל למחיצות, וגם לא לעשות מהם מערך raid.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"סרט שמוקלט באמצעות כרטיס pvr יכול לתפוס כ-2GB לשעה"

WOW זה המון....

לפי מה שאתה אומר באמת כדאי לקחת שני דיסקים גדולים ולא כמו שהציעו לי להסתפק באחד בתור שלב ראשון..

אבל.. למה לא לחלק אחד לשתי מחצות, נניח מחיצה אחת לכל ה-DATA ומחיצה שניה לדברים אחרים?

ואגב אם אני מחלקת למחיצות כמה אני צריכה לתוכנות ושאר מסמכים וכמה לשאר

והאם כדאי לשים את התמונות במחיצה השניה (אגב, אני מניחה שאת הסיפריה "התמונות שלי" ניתן למקם במחיצה אחרת, או שאני טועה?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הנפח של הקלטה, אני כמעט בטוח שזה 2GB לשעה, אבל אל תתפסי אותי במילה. בכל מקרה, הנפח תלוי באיכות, ואפשר להקליט באיכות יותר נמוכה שתראה מאוד סביר. אני מניח שמדובר בהקלטות זמניות בלבד שתרצי למחוק אחרי שתצפי בהן, או שתכווצי אותן.

תקני דיסקים קשיחים בנפח הרצוי לך. לפי מה שאת אומרת, אז ככל הנראה תצטרכי 1TB או אולי אפילו יותר.

את יכולה לחלק את הדיסק הקשיח למחיצות. אני באופן אישי לא אוהב את זה, מכיוון שזה מגביל את נפח האיחסון בכל מחיצה (נניח שאת רוצה לשמור סרט בנפח של 4GB, ובכל אחת משתי המחיצות יש לך רק 3GB פנויים, אז לא נותר מקום פנוי. לעומת זאת, אם היסק הקשיח היה מחולק למחיצה אחת, אז היו בה 6GB פנויים).

ל- + תוכנות מספיקים לדעתי 30GB (אלא אם כן את מתכוונת להתקין המון תוכנות מאוד כבדות שתופסות עשרות GB).

עבור מסמכים וקבצים אחרים רק את יכולה לדעת כמה את צריכה. יש אנשים שמספיק להם 20GB, אחרים צריכים 100GB, ויש כאלה (כמוני) שאפילו 200GB לא מספיקים.

מומלץ לא לשמור מסמכים במחיצה של מערכת ההפעלה. אפשר להעביר את התיקיות של "My Documents" וכדומה למחיצה אחרת.

בעיקרון, הייתי אומר שדיסק קשיח זה כמו משכורת - לא משנה כמה אתה מרוויח, זה תמיד חצי ממה שאתה צריך. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הנפח של הקלטה, אני כמעט בטוח שזה 2GB לשעה, אבל אל תתפסי אותי במילה. בכל מקרה, הנפח תלוי באיכות, ואפשר להקליט באיכות יותר נמוכה שתראה מאוד סביר. אני מניח שמדובר בהקלטות זמניות בלבד שתרצי למחוק אחרי שתצפי בהן, או שתכווצי אותן.

אוקי. בכל מקרה לא מאמינה באיכות נמוכה. בשום דבר :)

תקני דיסקים קשיחים בנפח הרצוי לך. לפי מה שאת אומרת, אז ככל הנראה תצטרכי 1TB או אולי אפילו יותר.

טוב שלא חדר מחשבים שלם :hat:

את יכולה לחלק את הדיסק הקשיח למחיצות. אני באופן אישי לא אוהב את זה, מכיוון שזה מגביל את נפח האיחסון בכל מחיצה (נניח שאת רוצה לשמור סרט בנפח של 4GB, ובכל אחת משתי המחיצות יש לך רק 3GB פנויים, אז לא נותר מקום פנוי. לעומת זאת, אם היסק הקשיח היה מחולק למחיצה אחת, אז היו בה 6GB פנויים).

ל- + תוכנות מספיקים לדעתי 30GB (אלא אם כן את מתכוונת להתקין המון תוכנות מאוד כבדות שתופסות עשרות GB).

עבור מסמכים וקבצים אחרים רק את יכולה לדעת כמה את צריכה. יש אנשים שמספיק להם 20GB, אחרים צריכים 100GB, ויש כאלה (כמוני) שאפילו 200GB לא מספיקים.

מומלץ לא לשמור מסמכים במחיצה של מערכת ההפעלה. אפשר להעביר את התיקיות של "My Documents" וכדומה למחיצה אחרת.

למה?

בעיקרון, הייתי אומר שדיסק קשיח זה כמו משכורת - לא משנה כמה אתה מרוויח, זה תמיד חצי ממה שאתה צריך. :)

LOL :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...