RSS - למה ואיך? מדריך קצר - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

RSS - למה ואיך? מדריך קצר

Nihility

Recommended Posts

אני משתמש בRSS כבר די הרבה זמן וחשבתי לשתף אתכם ביתרונותיו.

מה זה RSS?

זאת דרך לדעת מתי אתר מתעדכן.

כשיש למנהל אתר חומר חדש להראות הוא מעדכן את זה בRSS שלו ואז אם אתם מנויים לתזרים שלו אתם תקבלו את ההודעה ותדעו שהוא פרסם משהו חדש.

לא רק זה, גם תוכלו לראות מה הוא פרסם ולהחליט אם זה מספיק מעניין אתכם בשביל ללכת לאתר שלו.

מה זה Aggregator?

מילה מפוצצת לתוכנה שיודעת לקרוא תזרימים של RSS. יש הרבה כאלה, אם אתם משתמשים בפיירפוקס הכי קלה היא התוספת Sage reader - https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/77

Sage

סייג' בונה על יכולתו המובנית של פיירפוקס לקרוא תזרימים.

לפיירפוקס יש פונקציה שנקראת "Live Bookmarks". זאת בעצם גרסה פשוטה מאוד של Aggregator. כל פעם שתגכנסו לאתר שיש לו תמיכה ב RSS יופיע לכם אייקון כתום עם פסים לבנים עליו בשורת הכתובות בצד ימין. לחיצה על האייקון תפתח לכם דף בפיירפוקס שבו תראו את המידע שנמצא בRSS ותתבקשו לבחור באיזו דרך אתם רוצים להרשם לתזרים.

יהיו לכם כמה אפשרויות שם, בהתאם לתוכנות שמותקנות לכם על המחשב. תבחרו את האופציה של Live Bookmarks ותשמרו תחת תיקיה שתקראו לה Sage Feeds.

בלחיצה על alt+z יופיע לכם סרגל כלים צידי של Sage [או בכניסה ל View -> Sidebar -> Sage] ובו רשימה של כל האתרים.

הגדרת Sage

בסרגל הצידי נכנסים ל Options -> settings

Select feed folder - בחירה באיזה תיקיה לחפש את הRSS ששמרנו. אני בוחר ב Sage Feeds שיצרנו קודם.

וזהו.

עבודה עם Sage

סייג' תציג את כל הRSS שבסיפריה שבחרתם. האתרים יופיעו כרשימה בסרגל הכלים כאשר אתרים שלא ביקרתם בהם עדיין יופיעו ב Bold.

לחיצה על אתר תפתח בטאב שאתם נמצאים בו את תוכן הRSS. זאת רשימה, מסודרת ע"פ תאריכים של עדכונים לאתר.

למשל אם אני מנוי לאתר חדשות, מה שיופיע לי זה רשימה של כתבות עם כותרת ותקציר לכל אחת ולפעמים שמים גם .

לאחר שאני מוצא כתבה שמוצאת חן בעיני אני יכול ללחוץ עליה ולהגיע לאתר ולכתבה המלאה.

יתרון נחמד בשימוש בסייג' הוא שהיא זוכרת באיזה אתרים ביקרתם ואלה שלא ביקרתם יסומנו בבולד.

אם סיימתי לעבור על הכתבות ואין עוד דברים שמעניינים אותי אז אני יכול ללחוץ על "Mark all as read" וכולם יסומנו ואני יכול לחכות למחר בשביל לקבל כתבות חדשות עד הבית.

שימו לב שצריך לומר לסייג' לעשות חיפוש לכתבות ע"י לחיצה על Check Feeds שזה כפתור עם חצים עגולים עליו.

שימושים של RSS

אתרי חדשות - יופיעו כתבות חדשות

אתרים רגילים - רשימה של מה חדש באתר

תוכנות - עדכונים לתוכנה

אמנים - תארכים של הופעות

תוכניות פודקאסט - תוכניות חדשות

בלוג - עדכונים לבלוג

ועוד

ישנם אתרים שיש להם יותר מRSS אחד, יכול להיות להם תזרים של חדשות ותרזים של ביקורות וגם תזרים אחד שכולל את שניהם ביחד.

אני מקווה שתמצאו במדריך קצר זה את הקלות והיעילות שבשימוש בRSS בשביל לבדוק בעשרות אתרים בו זמנית מידע חדש במהירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...