מערכת אודיו תקציב 1000-3000+ - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת אודיו תקציב 1000-3000+

elias

Recommended Posts

אהלן, מצטער על השעה המאוחרת, אבל ככה זה השעות שבהן אני חיי.

בכל מקרה לעניין.

אני כרגע בשוונג של שדרוגים, ובראש סדר עדיפויות עומד העניין של הסאונד.

כרגע יש לי רסיבר סטריאו של ROTEL יחסית ישן אבל עובד טוב.

ואני צריך להתאים לו רמקולים, קודם כל אני לא אודיופיל אבל אני מזהה איכות כשאני שומע(לא ברמה של פירוט במה וכו..) או לחילופין רואה בעיניי.

אין לי ממש בעיה לעבור את התקציב אבל אני לא יודע באיזה נקודה כבר התחיל שלא להרגיש הבדל בין נגיד לרמקולים בשווי של 2000 לבין רמקולים של 4000 ש"ח.

לכן אני פונה אליכם ליעוץ והכוונה.

נכון לאכשיו יצא לי לשמוע סט של 5 + סאב שעולים 2990, סה"כ נחמד אבל נראה לי מיותר כי אני לא צריך את כל הסט, החדר שלי יחסית קטן 12 מ"ר.

לכן חשבתי להתמקד בעיקר במדפיים.

תנו עצות וגם אם יש לכם מושג איפה בב"ש אפשר ללכת ולשמוע איכותיים של חברות איכותיות ולא בררה כמו פירלס או פיור אקוסטיק.

תודה מראש.

אלי

נ.ב

הנושא מאד חשוב לי, כי אני אכשיו תקוע אם קופסאות אשל שפג תוקפם, אז בבקשה תצילו אותי מהחרפה הזו.

אני מבקש תשובות מקצועיות וענייניות.

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אתה באמת רוצה איכות טובה אז אני הייתי ממליץ לך על הרמקולים הבאים:

א. KLIPSCH - רמקולים מדהימים בכל תצורה שתבחר...אם אתה רוצה להתפרע תוכל בקלות להגיע גם ל 100 אלף ש"ח, אבל גם בתקציב שלך יש להם מה להציע. תסתכל ב - ZAP או ב - www.klipsch.co.il

ב. WHAREFEDALE - גם כן רמקולים מדהימים. לי אישית יש כאלה, עבודת יד תוצרת אנגליה... איכות משובחת וצליל נקי ומדהים ששומר על האיכות בכל עוצמה שתבחר. תבדוק ב - ZAP או אצל היבואן - www.sge.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן, תתפלא לשמוע אבל עד לפני כמה ימים הייתי באותה הדילמה. חיפשתי זוג רמקולים קדמיים טובים לסטריאו (למרות שכרגע ההגברה היא רסיבר ביתי - דנון 1906). גם אני בהתחלה התמקדתי ברמקולים מדפיים בגלל הגודל של החדר שהוא בעייתי. שמעתי כמה אפשרויות. הבולטות בינהן על הנייר הן ה-Vienna Acoustics Haydn Grand שעולים בערך 7500 לזוג, וה-ProAc Responce 1SC שעולים קצת יותר מ-14000 לזוג. כמובן שאני לא התכוונתי לרכוש אותם במחיר כזה, שכן חיפשתי משומשים והתקציב שלי עמד על 6000 שקלים (ושניהם התאימו לי בתור משומשים).

הבאתי את שניהם הביתה (כמובן, אחרת מאיפה לי לדעת איך זה יישמע בחדר בעייתי כמו שלי?!). ה-ProAc היו מאוד מרשימים כבר מההתחלה. מפורטים ומדויקים בצורה יוצאת דופן, וסאונד מאוד נעים. הדבר היחיד שהפריע לי עם הרמקולים האילו הוא הבאס שלהם שהיה חסר לי פשוט. אחרי ששמעתי אותם וידעתי מה הם שווים קבעתי עם הבעלים של ה-Vienna שיביא אותם אליי לבדיקה. הוא בא, חיברנו אותם, התחלנו לשמוע. הבאס שלהם "גדול" הרבה יותר מה-ProAc, אבל הסאונד לא מתקרב אליהם בפירוט ובדיוק שלו. אז החלטתי שה-Vienna לא בשבילי. עם זאת, ה-ProAc הם בגבול התקציב שלי (6000 שקלים) והם עוד צריכים סטנדים שיעלו לא מעט כסף, והם עדיין לא מספיק טובים בשבילי בבאס. אז המשכתי לחפש.

בזמן שהבעלים של ה-Vienna היה אצלי הוא הזכיר את העובדה שהם לא הספיקו לו בבאס והוא קנה במקומם רמקולים רצפתיים מתוצרת ישראלית ב-Omega-Audio. כמובן שבאותו הרגע קפץ לי הפקק, אני הרי מכיר את המקום הזה, כבר רכשתי מהם ציוד בעבר, למה לעזאזל לא לסוע לשם ולשמוע מה יש להם?! אז נסעתי לשם ביום שני לפני שבוע וחצי. כמובן שתחילה התחלתי עם מדפיים, ה-Mini-101 כבר יש לי בחדר בתור אחוריים (והם לא רעים, במיוחד הדגם החדש שיצא אחרי שקניתי עם וופר של VIFA וטוויטר של Omega-Audio), אבל הם לא מספיקים לי בתור קדמיים. אז הקשבתי לדגם הגדול יותר, ה-L7. חשוב לציין שזה שכבר שמעתי בעבר במקום אחר והוא הפתיע אותי מאוד לטובה בזכות באס מדהים לגודלו ופירוט ודיוק מדהימים למחיר שלו. אז הקשבתי, שקלתי טוב טוב, והחלטתי, בתקציב שלי, אפשר להגיע ליותר.

אז חשבתי טוב טוב, והחלטתי שלמרות שאני לא הייתי בכיוון של זה, אני אקשיב גם לרצפתיים. אז התחלתי לשמוע את הדגמים שלו ה-703/705/709 (גם את האניגמה, אבל הוא בטוח לא מתאים לחדר שלי :)). ה-703 הוא הדגם שהבחור שהביא אלי את ה-Vienna קנה. הרמקולים האילו מאוד מדויקים ומפורטים למרות גודלם ומחירם הצנוע (בתקציב שלך למעשה). לצערי, הייתה לי בעיה איתם. הבאס שלהם היה פשוט יותר מדיי בשבילי. וופר של 9אינץ' לא בא ברגל, ויש לו השפעות. לסלון גדול זה פשוט מדהים, אבל לחדר קטן כמו שלנו (12מטר רבוע במקרה שלי 3.5 על 3.5) זה מאוד לא טוב. המשכתי לשמוע, ה-705 נשמע לי בהיר יותר מה-703, עם חזק יותר וסאונד מפורט יותר, ובאס הרבה הרבה יותר צנוע והדוק. עם זאת, בחדר הגדול שהיה שם זה נשמע לי קצת מדיי באס. אז המשכתי לשמוע את ה-709. זה מאוזן להפליא, אבל הבאס שלו בדמה ל-703 פשוט גדול מדיי בשבילי. אז אחרי זמן מה של האזנה ההתלבטות הייתה כאמור:

- לרכוש 709 ולסגור את הבאס רפלקס כדי להנמיך את הבאס, מה שלא בטוח שיתאים לי כיוון שיש בכל זאת באס נמוך מאוד.

- לרכוש 705 ולקוות שבחדר שלי הוא יקבל תגבור משמעותי לבאס.

אחרי קצת מחשבה והתייעצות עם לוי (הוא הבן אדם מאומגה-אודיו שאיתו התייעצתי לאורך כל התהליך) החלטנו שהוא מכין דגם מיוחד של ה-705 עם קרוס-אובר משודרג אשר אמור להרגיע קצת את הטוויטר ולשפר את תגובת הבאס. קבענו שהוא יודיע לי ברגע שיהיה מוכן. אז ביום שישי הגעתי אליו, לקחתי את הרמקולים הביתה לסופ"ש. בתחילה הסאונד היה נחמד עם באס מאוד יפה, אבל צליל קצת "סגור" ומאכזב טיפה. כמובן שחשוב לזכור שמדובר במקור גרוע (חיבור דיגיטלי לרסיבר) הגברה גרועה (רסיבר) ורמקול חדש שלא נפתח וחדר בעייתי משהו. אז החלטתי לתת לו לרוץ קצת לפני שאני אקשיב לו באמת. אז נתתי לו לרוץ. לצערי, ביום שבת אחר הצהריים הבחנתי בבעיה קטנה באחד הרמקולים. המיד שלו עשה רעשים מיותרים בתדרים מסוימים. כמובן שלא התייאשתי, דיברתי עם לוי וקבענו שאני אגיע לשם והוא יסדר את זה. אני בינתיים המשכתי להאזין לרמקול, ולמרות הבעיה הזו שנשמעה בקטעים מסוימים הרמקול נשמע לי טוב מאוד (במהך ראשון בבוקר העברתי עליו האזנה אינטנסיבית יותר) הבאס שלו מעולה והוא ללא ספק המקסימום שאפשר לקבל בחדר שלי בלי לקבל חור בראש, והמיד והטוויטר נשמעים טוב. אז קפצתי לשם יום שני, הוא החליף לי את המיד בלי לשאול שאלות, סגרנו הכל, ואני קיבלתי את הרמקול החדש שלי.

img2252gn4.jpg

בסופו של דבר קיבלתי מעולה שנראה מדהים ונשמע טוב מאוד בסכום נמוך יותר ממה שהקצבתי לעצמי, ומדובר ברמקול חדש עם אחריות (שזה גם נחמד). מה שאני רוצה להגיד הוא, תשמע גם רצפתיים, והכי חשוב, במידה האפשר (בדר"כ אי אפשר) תנסה לשמוע אצלך בחדר או לפחות בחדר דומה מבחינת גודל ואקוסטיקה.

בבאר-שבע אני לא מכיר חנויות לציוד סטריאו. אבל אתה יכול לקפוץ למרכז ולנסות לשמוע דברים. יש בתל-אביב את סינמה-פרדיסו בנמל. יש את פיוז בגבעתיים. יש את אודיו-פידלטי בתל-אביב ובירושלים. יש את אבי-יפה בירושלים. ואם בא לך לקפוץ לאומגה-אודיו הם נמצאים בחולון. כמובן שאני ממליץ לך לקנות או משומש או מתצוגה שכן התמורה לכסף גבוהה פי כמה.

אני מקווה שיגאל (Polk) יעבור על הדיון הזה גם ויגיב. הוא גם לא מזמן חיפש בתקציב שלך (עם העדפה למדפיים גם כן) ואני בטוח שיהיה לו מה להגיד פה.

ד"א, בזמן שאני כותב את התגובה ראיתי שנוספה תגובה חדשה. אז קודם כל בנוגע לוורפידל. אם מדובר על ה-Diamond 9.5 הייתי ממליץ לשמוע. זה לא רע בכלל. אם מדובר על משהו אחר מהסדרות הזולות יותר אני ממליץ לברוח ממנו מדובר ברמקולים לא טובים בכלל למוזיקה. בנוגע ל-Klipsch זה רמקול זוועה. בארה"ב הוא עוד מתאים כי מדובר דירות מעץ שאין בעיות של באס וטרבל מוגזמים. אבל בארץ הכל בנוי מבלטות או בטון ולכן הרמקולים האילו יעשו לך חור בראש. כמו שכמה אנשים שאני מכיר אוהבים להגיד "קליפש - מקדחות" יש להם באס ששובר קירות וטרבל שקורע את עור התוף.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות.

ואנטולי, הייתי בכיף קופץ למרכז, אבל אני לא ממש "נייד" כך שאני די תקוע בב"ש.

ולגבי הוורפידיל, יש כמה חנויות שמוכרים אותם פה, אבל לא יצא לי לראות את סדרת הDIAMOND למיניהם באף חנות, למרות שאפשר להזמין, דרך חנות אני מאמין.

היום (כמה אירוני מתנגן בדיוק אכשיו השיר של אהוד בנאי - היום) :) אני הלך לעשות עוד סיבוב בכמה חנויות, ונראה.

בכל אופן ראיתי במדור יד שניה של סינמה פרדיסו כמה אופציות מעניינות כמו המדפיים של PARADIGIM וMORDANT SHORT אבל שוב כאן נופלת הבעיה שאין לי איפה להאזין להם :-\

אני בינתיים המשיך לחפש, ואם יש לכם עוד ראיונות, אז תשתפו בכיף :xyxthumbs:

ועוד משהו מה אם אומרים לגבי הרמקולים הנ"ל http://www2.zap.co.il/model.asp?model_id=35582

ואלו http://www2.zap.co.il/model.asp?model_id=304721

שווים את זה או שעדיף להמשיך אלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדור משומשים של סינמה-פרדיסו כבר לא מתעדכן שנים, אל תבנה עליו :)

מה גם הרמקולים שציינת הם בעייתים בדינאמיות שלהם. יש להם באס מאוד מוגבל.

אם תוכל למצוא MISSION M72/73 הם רמקולים טובים. יש גם את ה-Dalquist DX8 שהוא רצפתי באיזור ה-2000 שקל שנשמע טוב מאוד.

בנוגע ל- שקישרת אליהם. לא רוצה לאכזב, אבל כבר לא שווים הרבה, פעם היו להם מוצרים מעולים, היום כבר לא כל כך. מה גם שהם לא עם באס צנוע כמו שאתה מחפש.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהא, באמת הייתי בדיוק במצב שלך וחיפשתי את מה שאתה מחפש.

לדעתי באמת כדאי שתלך לכיוון של זוג מדפיים, כי עם התקציב שלך זה יביא לך את היחס הכי טוב של עלות-איכות/תועלת.

בבחירה בין הרמקולים השונים יש לך אינסוף שיקולים, ואני בטוח שאנטולי יכול לפרוס בפניך את שלל הטעמים טוב הרבה יותר ממני.

קודם כל, נראה לי, חשוב להביא בחשבון את ההעדפות שלך במוסיקה ואת ההעדפות שלך מבחינת אופי הצליל.

בנוגע לחברות הרמקולים השונות והדגמים השונים, אני יכול לתת לך אינסוף אפשרויות, אם תרצה, אבל לא אדע לכוון אותך לחנויות בדרום.

אני אישית גם הלכתי לשמוע את הרמקולים של Omega Audio והגעתי למסקנה שהם לא פחות טובים מבחינת איכות עם מחיר נוח יותר, וכדאי בהחלט לקחת גם אותם בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שאכשיו שאני הלך לבדוק אני הולך מצוייד אם דיסקים שאני אוהב ומכיר:Dire straits - Dire Straits

ושני דיסקים של Pink floyd 1) Wish You Were Here ,2) Dark Side Of The Moon

ודרך אגב יש לאומגה אודיו אתר?

תודה

אלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תומך במה שאנטולי אומר - זה PASSE... שומר נפשו ירחק....

לגבי סדרת ה - DIAMOND של WHARFEDALE מאוד מומלץ לשמוע... גם סדרות אחרות (לא הזולות) מפיקות צליל טוב, יש להם בס מדהים.

אני אישית חושב שרמקולים רצפתיים מיועדים יותר לקולנוע מאשר למוזיקה אבל אפשר להתווכח על זה... הכל בהתאם למבנה החדר, גודלו ולהתאמה לאוזן של המקשיב, כמו שאנטולי פירט.

העניין שהתקציב שלך נמצא בדיוק על מדרגת הביניים שבין הזולים ליקרים...כי אם היית יכול להקציב עוד 2000 ש"ח אז זה היה סיפור שונה לחלוטין... השאלה אם אתה ממש לחוץ על זה או יכול לחסוך עוד קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

www.omega-audio.co.il (עובר כראוי רק באינטרנט אקפלורר).

האתר שלהם כבר לא הכי מעודכן, אבל התמונות עדיין רלוונטיות, והפרטים בגדול הם דיי דומים גם לדגמים הנוכחיים והחדשים יותר (אותם רק עם שינויים מבניים מסוימים בחלק מהמקרים).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לחוץ, אבל אבל מעדיף להיפטר מהקופסאות אשל כמה שיותר מהר ;)

והתקציב לא מהווה בעיה אם אני המצא זוג שממש טוב ועובר את התקציב אני הלך אליו, אבל זה כבר תלוי בכמה.

כי אם כל הכבוד אני יכול לבזבז עשרות אלפי שקלים ואני באמת ובתמים לא הבדיל באיכות.

טוב אני זז לבדוק ציוד.

אני העדכן בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיף אנטולי רק בעיה קטנה... רישיון אין לי ;)

גם אוטו.

אכשיו חזרתי מסיבוב התרשמות.

יצא לי לבדוק וורפידל D8.4 נחמד וגם לא יקר יחסית 1400 לזוג, היתה רק בעיה קטנה שהיא המוכר, לא בדיוק היה להוט לעזור ולשתף פעולה וגם ציוד ההגברה שלו היה די על הפנים(רסיברים של קנווד ושרווד לא משהו, והדנון היחידי שהיה לו לא עבד משום מה :-\ )

אחרי זה יצא לי לשמוע זוג של JAMO דגם 406 קדמי הפעם אם הגברה טובה ONKYO RT640 גם נחמד אבל לא ממש ברמה של הD8.4 גם המחיר בהתאם.

אחרונים היו סרווין ווגה -6 קצת יותר יקרים אבל שוב לא הציגו שום עדיפות לD8.4!

בדקתי מחירים של הD9.5 נע סביב ה2400 ש"ח(לצערי לא היה בתצוגה בשום חנות/רשת שבדקתי בה)

מדפיים של אותה סדרה מתחילים מ800 - 1000 בערך.

וזהו.

אלה הרמקולים הכי אכותיים שיצא לי לבדוק בכל מקום שהלכתי אליו, בהחלט לא מבחר מרשים :-\

חלק מהרמקולים שלא נמצאים בתצוגה אפשר היה להזמין אבל אני מעדיף לתת לאוזני להחליט.

תודה לכולם.

ואם יש לכם איזה שהם הצעות בין אם זה חנויות או באינטרנט אתם מוזמנים לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...