שיפורים לFAQ רשתות ואינטרנט - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיפורים לFAQ רשתות ואינטרנט

liiight

Recommended Posts

שלום,

כי שבוודאי שמתם לב, כבר כהרבה מאוד זמן לא עדכנתי את הFAQ של הפורום הזה, בעיקר בעקבות חוסר זמן.

אי לכך ובהתאם לזאת ( :P) אני פונה אליכם, ציבור הגולשים בפורום כדי להעלות הצעות, רעיונות, קישורים וכל דבר שהייתם רוצים לראות או לשתף אנשים אחרים.

זה כולל גם קישורים מעניינים, שאלות נפוצות, מידע שימושי ואף מדריכים משלכם אם תרצו בכך.

אחרי זמן מסויים אני אעדכן את הFAQ בהתאם. כמו כן, כל הודעות ספאם לא קשורות יימחקו מיידית, אז תחסכו לי ולכם את הזמן בהתעסקות עם זה.

תודה לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו כמה תגובות!

חח לא משנה בכל מקרה ..

"יש לי רשת ביתית ואני מחובר דרך נתב המחשב מראה לי שאני מחובר ואני מצליח להכנס להגדרות של הראוטר אבל האינטרנט לא עובד!"

פיתרון:

בדרך כלל נגרם מבעיות מהספקית אינטרנט .

שלבים לפיתרון הבעיה:

1) נתק את המודם והנתב מהחשמל וחבר מחדש.

2) תבדוק את הגדרות הISP שלך בנתב לפעמים המידע נמחק.

3) אם זה עדיין לא עוזר בהגדרות הראוטר שלך צריך להיות משהו כזה:

http://i10.tinypic.com/2ch6lqc.jpg

תסתכלו שצריך להיות רשום Connected ואם לא צריך להיות כפתור התחברות\התנתקות כמו שרואים בתמונה, לפעמים צריך ללחוץ כמה פעמים על הכפתור עד שהגדרות הISP נקלטות.

אם כל מה שעשיתם לא עזר תתקשרו לספקית שלכם הבעיה רוב הסיכויים אצלם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתם לפתוח פורטים בראוטר, ולא ידעתם איך? אין בעיה, במדריך (הקצרצר) הזה נעבור על כל השלבים הדרושים בשביל לעשות את זה בעזרת האתר הנפלא www.portforward.com

דבר ראשון יש לזהות את סוג הראוטר שברשותכם. הדגם המדויק עלול להיות כתוב דווקא בתחתיתו של הראוטר, ולא במקום גלוי, אבל חשוב לדעת את שם הדגם המדויק, ולא רק את שם היצרן.

אחרי שברשותכם שם הדגם של הראוטר שלכם, גשו לדף הבא: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

בעמוד זה מופיעים דגמים רבים של ראוטרים מיצרנים שונים. אתרו את הדגם שברשותכם, ולחצו עליו.

השלב הבא הוא בחירת התוכנה שבשבילה אתם רוצים לפתוח פורט. בחרו את התוכנה מהרשימה, ולחצו עליה.

כעת יש רק לעקוב אחר ההוראות בדיוק, וסיימתם.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני רואה ששואלים את זה הרבה לאחרונה אז כנראה צריך תשובה מסודרת.

אז הנה התשובה ל"איך לבחור כרטיס אלחוטי??" ???

נתחיל בזה שיש שלושה סוגים של כרטיסי רשת אלחוטיים: , PCI וPCMCIA.

לא משנה איזה סוג בסופו של דבר בוחרים יש כמה כללים בסיסיים.

-דבר ראשון, לבדוק באיזה התקן הוא תומך. ישנם 3 סוגי התקנים שכרגע משווקים בישראל:

802.11B - הכי ישן ואיטי, תומך במהירות מקסימלית של 11 מסל"ש (Mbps = מגה ביט לשניה).

802.11G - כרגע הסטנדרט הנפוץ והשולט בשוק, תומך במהירות של 54 מסל"ש. יכול לעבוד גם מול מכשירים שעובדים בתקן .B

MIMO - חדשה שמגדילה משמעותית את הכיסוי של הרשת בתנאים הקיימים, ואמורה לתת מהירות עד פי 4 מתקן G. תומכת אחורה לB וG.

אז לשים לב באיזה התקן הנתב תומך!

-מומלץ להתאים תוצרות של הנתב והכרטיס. לא חייבים, אבל ממולץ. חלק מהנתבים עובדים עם שיטות, לפעמים יחודיות, להגברת הטווח או המהירות. למשל G או סוגים של Frame Burst. לפני שקונים לבדוק במה תומך הכרטיס.

-מחירים! באופן ממוצע כרטיסים טובים יותר יהיו יותר יקרים, אין מה לעשות. להחליט לפני שמתחילים מה התקציב ולבדוק מה מתאים ביותר לנתב.

כמו כן תוצרות נחשבות יתנו ביצועים טובים יותר, וגם יהיו יקרים יותר בדר"כ. לעשות סקר שוק, אמנם רוב הפעמים תשמעו ביקורות מעורבות על כרטיס מסויים, אבל כרטיס זול מאוד גם יתנהג ככה. לא לפחד לעשות השוואות באתרים כמו www.zap.co.il.

-הצפנה. חשוב מאוד, כרטיסים יותר ישנים אולי לא יתמכו בהצפנות החדשות יותר כמו WPA2. יש לבדוק מה רשום באתר היצרן.

עד כאן לבחירת היצרן, עכשיו צריך להחליט איזה סוג צריך: , PCI או PCMCIA.

USB - אם תקנו כרטיס שכזה תקבלו בדרך כלל משהו שנראה קצת כמו נגן עם כבל מאריך.

היתרונות: בקצרה - פשוט, קל ונוח. חב?ר ושכח. אהה.. וזול! (יחסית לפחות ;D)

לא צריך לפתוח את המחשב, לחבר ולהתעסק עם הקרביים של המחשב.

כרטיס הUSB יכול להיות פתרון פשוט וזול יחסית לחיבור ישנים יחסית.

אפשר להעביר אותו בקלות בין מחשבים שונים אם מחליטים פתאום לשנות את הקונפיגורציה ברשת.

החסרונות: בקצרה - .

הכרטיס האלחוטי תעב המתח שלנו סובל מכל תחלואי הUSB הידועים: ניתוקים, חוסר במתח וחוסר זיהוי במערכת ההפעלה.

בנוסף, מחשבים ישנים בעלי חיבור 1.1 בלבד יכלו לעבוד רק בתקן B הישן והאיטי יותר.

חשוף לפגעי הסביבה. לא תומך בMIMO.

הערה: ניתן להתגבר על חלק מהחסרונות ע"י הגדרות נכונות במחשב ומערכת ההפעלה

(למשל חיבור לUSB HUB בעל מקור מתח חיצוני, ביטול ניהול צריכת חשמל ולנסות לחבר כמה שפחות דברים לUSB).

PCI - מראה נדיר יותר ויותר בימי הOnboard הללו. כרטיס בממשק PCI או PCI-e.

היתרונות: בקצרה - לא USB.

החיבור הישיר שלו ללוח האם שלנו בעצם עוקף את כל הבעיות המעצבנות של הUSB.

יתן תפוקה מלאה גם במחשבים ישנים יותר.

לא חשוף לפגעי האקלים והסביבה כמו כרטיס USB, קשה לדרוך עליו בטעות אם הוא בתוך קופסא ממתכת :lol:.

מגיע בכל התקנים והסוגים.

החסרונות: בקצרה - איך מחברים את הדבר הזה?!

צריך ממש לחבר בתוך המחשב, דבר שלפעמים יכול לגרום למועקה אצל חלק מהאנשים.

בהרבה מהפעמים מגיע עם אנטנטה קצרה ויש צורך לקנות אנטנה עם חוט ע"מ להנות מקליטה טובה יותר (ולא תמיד מגיע עם חיבור מתאים לאנטנה שכזו).

חלק מהכרטיסים החזקים יותר מגיעים בממשק PCI-e, ולא תמיד יש במחשב! :nono:

PCMCIA - בעצם כרטיס הרחבה למחשב הנייד.

אין יותר מידי מה לדבר על יתרונות וחסרונות. הוא לא סובל מהבעיות של הUSB, אבל בדר"כ יקר יותר ממנו.

רוב המחשבים הניידים כיום מגיעים אם כרטיס פנימי התומך בתקן G, ככה שזה טוב לבעלי טיפה יותר ותיקים (המחשבים, לא הבעלים :cool2:).

לבסוף, הערה לגבי הרשת האלחוטית שחשוב לדעת.

אם מתלבטים בין כמה כרטיסים צריך לזכור במידה ויש יותר מהתקן אחד מחובר לנתב, בהרבה נתבים הרשת האלחוטית תעבוד בהתאם למכנה המשותף הנמוך ביותר. כלומר, אם יש התקן מסוג B שמחובר לנתב, הרשת האלחוטית כולה עלולה לעבוד בתקן B, כלומר ב11 מסל"ש. שזאת מהירות מגוחכת אם רוצים להעביר מידע בין המחשבים ברשת (1.4 מגה בייט לשניה כערך תיאורטי עליון).

נ.ב.

אם החלטתם להתחבר באלחוטי, אני ממליץ בכל לשון להגדיר הצפנה חזקה על הרשת. לא רק מדובר במניעת גלישה של שכן על חשבונכם , אלא גם על מנת למנוע ממי שרוצה לנטר את התקשורת שלכם לעשות זאת בחופשיות, גם בגלישה רגילה נחשפים פרטים רבים על האדם המשתמש במחשב. חשוב לדעת ולזכור זאת!

מידע על איך לעשות זאת מופיע בסטיקי פה בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

ממולץ להוסיף סטייקי של -ים ממולצים ו switch-ים מומלצים עם הסברים כללים על דגמים פופלארים ומחירים.

כל יום יש שאלה "איזה כדאי לקנות ?", סטייקי כזה יחסוך הרבה שאלות ותשובות בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

מושגים כאלו ואחרים יהיו נהדר לדעתי..

לא פעם נתקלתי באופן אישי או במקומות אחרים במושגים שאין לי מושג מהם,ואני חושב שהיה נחמד אם היה ריכוז של מספר מושגים כאלו ואחרים והתחום והסבר קצר עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
  • 3 חודשים מאוחר יותר...

עוד רעיו:

אני באופן אישי ועוד הרבה מתבלבלים בין הספקים בארץ לבין החברות YES ו HOT.

כלומר אנשים לא יודעים מי נותן להם את האינטרנט ואיך מתבצע התשלום ולמי.

יכול להיות יהיה רעיון טוב אם תיתנו הסבר קצר על כל הספקים ועל התשתיות בארץ שיסדר קצת את הבלאגן בראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אחת ולתמיד - YES היא לא תשתית, היא חברה בת של , והיא משווקת דילים של ADSL, התשתית היא עדיין בזק

יש רק 2 תשתיות בארץ - תשתית הכבלים של חברת HOT, ותשתית ה ADSL של חברת ,

זה בהחלט ייכנס לסטיקי (החדש, הישן עדיין כאן לשימושכם כמובן..) שיתחיל לקרום עור וגידים בקרוב מאוד.

אם יש למישהו עוד הצעות או מידע שהיה רוצה לראות בסטיקי, זה המקום והזמן, הגיבו כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

לינק שמסביר איך לייצר חייגן כבלים באמצעות הכלים של ה-WINDOWS וללא צורך להתקין תוכנה מיוחדת של הספק:

http://www.cables.org.il/cable-vpn/vpnxp.html

(יש למלא בשדה הכתובת את כתובת שרת ה-PPTP/L2TP של הספק ולבחור בתצורת החיבור המתאימה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...