יומן פרויקט המחשב של לא יכול להפסיד אלמוג "המחשב הקטן והמכוער" - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יומן פרויקט המחשב של לא יכול להפסיד אלמוג "המחשב הקטן והמכוער"

can_not_lose

Recommended Posts

אני מאוד הוקסמתי מהמון פרויקטים פה עד כדי לנסות בעצמי לתת למחשב קצת חן.

1 אני אומנם איש חומרה ..אבל בניגוד לרוב האנשים אני ומחשבים ולעולם לא היסתדרנו.

הרעיון הוא לבנות מחשב עם דרישות מיוחדות

1) שימוש בשלט מתתקדם מסוג PRONTO בעל אפשרות תיכנות וצג נגיעה LCD + בניית תוכנה כדי שתישלוט ב ITUNES ושאר התופנים - בתהליכים - חינם

2) שימוש בשלט RF מסוג TARGUS כמו עכבר שישלוט על ITUNES (גם שאתה בשירותים אתה יכול לשנות שירים) - סימתי את התוכנה - 400 שקל

3) מחשב שקט עד כמה שאפשר - ללא שימוש בכסף עד כמה שאפשר.

4) ניסיון לשלוט וליצור מינהרות אוויר בתוך המחשב כדי שמעבר הרעד יקטן ומעבר ש היה תקין - חינם

5) שימוש בכסף - אם יש צורך (אין הגבלה בכלל לי חשוב שקט ויש לי סכום כיום של עד בערך (10000 שקל) אבל המטרה לא לקנות אלה לבנות ביד

אני מעדיף לקנות חלקים וליצור ו לא לקנות מוכן זהי הגבלה היחידה! בכסף הזה

הקנייה שבוצעה בנתיים

1) מארז שטוח של UTOPIA לא היה ניתן לשפץ את שלי (הירבצתי לו) - 300 שקל

2) החלפת כל ה HD ב260 WD 16 HD חדש גדול יחיד 500 שקל (כאשר ה 80 נישאר לבנתיים)

3) קניית 3 מאוררים פשוטים 90 שקל 80CM- לא ידעתי שאפשר זול יותר -

4) קניית מאורר ל גודל כונן 3 וחצי להוצאת אוויר - 60 שקל כיום הוא לא מחובר סתם קניתי

המחשב

--------

dscn2736ta7.th.jpg dscn2734ua1.th.jpg dscn2735fq8.th.jpg dscn2734gz6.th.jpg dscn2733se1.th.jpg dscn2732ui1.th.jpg dscn2731oc2.th.jpg

dscn2736vi9.th.jpg dscn2745fa0.th.jpg dscn2744nt2.th.jpg dscn2743ip4.th.jpg dscn2742jv7.th.jpg dscn2741wd9.th.jpg dscn2740qw6.th.jpg dscn2739wb3.th.jpg dscn2738uy7.th.jpg dscn2737uo9.th.jpg

כל עזרה תתקבל בברכה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה עצות בשבילך לשיפור הקרור:

1)סליבינג!!!! :screwy: בלאגן החוטים מפריע לזרימת האוויר והמחשב מתחמם תעשה סליבינג לכל החוטים וסדר אותם יפה.

2)אם אתה רוצה שקט תחליף קרור מעבד כי הגוף קרור למעבד הוא רועש ואם אתה רוצה גם לכרטיס מסך תחליף גוף קרור בתקציב כמו שלך הייתי קרור מים איכותי ביותר.(אם אתה לא רוצה להוציא כסף לגוף קרור לכרטיס מסך תכין מאוורר שיושב בחריץ ה PCI)

3)אם אתה רוצה להוסיף קצת יופי למחשב שים מאווררי לדים קטודות ואפשר להכין חלון לדלת העליונה או איזה ציור יפה!

בקשר לשלט יש מדריך באתר להכנת שלט אם אין לך ידע באלקטרוניקה תקנה יש הרבה בקרים למיניהם.

בהצלחה בהמשך הפרוייקט שלך :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יומני היקר שלום :

1) החלפת המאורר בספק הגנרי שלי ל מאורר יותר שקט 80MM זה חצי פיתרון זה אומנם המחשב יותר שקט אבל בגלל גודל וצורת הספק אשר משמש כתיבת תהודה

אין מנוס מלחליף ל 12CM

2) קניתי מתג לאור בבית שעובד על אינפרה אדומה כדי לשלוט הא דרך המחשב (110) שקל

שאלות :

---------

1) איך עושים חורים ב קופסת פח ? לקנות את ה דרימביל הזה הוא שלמשהו שגר בהרצליה יכול לעזור לי עם זה ...

2) ואיפה לעזזל משיגים שעונים ישנים (חוץ מלפרק מכשירים חדשים!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יומני היקר שלום :

1) החלפת המאורר בספק הגנרי שלי ל מאורר יותר שקט 80MM זה חצי פיתרון זה אומנם המחשב יותר שקט אבל בגלל גודל וצורת הספק אשר משמש כתיבת תהודה

אין מנוס מלחליף ל 12CM

2) קניתי מתג לאור בבית שעובד על אינפרה אדומה כדי לשלוט הא דרך המחשב (110) שקל

שאלות :

---------

1) איך עושים חורים ב קופסת פח ? לקנות את ה דרימביל הזה הוא שלמשהו שגר בהרצליה יכול לעזור לי עם זה ...

2) ואיפה לעזזל משיגים שעונים ישנים (חוץ מלפרק מכשירים חדשים!)

לחתוך את המארז אישית הרעיון שלי זה לקחת מקדחה ולקדוח די הרבה חורים אח"כ זה לבד ישבר ואת השאריות פשוא תשייף אולי זה לוקח יותר זמן והשקעה אבל לדעתי אח"כ ההרגשה שהכנתה הכל מ 0 מכפרת על זה...

את ה"שעונים" אתה יכול להשתמש בדברים שאני הצעתי אם תרצה אתה יכול גם לתכנת מיקרו בקר שיעשה את העבודה של מה שצעתי

אבל אל תחשוב שזה משעמם מידי וכזה אתה יכול לסדר את הלדים בצורות שונות ומעניינות יותר מהצורה הרגילה שתוקעים אותם (ב90 מעלות לבסיס)

SNOW :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי קניתי מאורר של 12 CM + חיישן + 2 כדורים (כאלו שאני ממש מבין מה לעזזל יש שם כדורים) -60 שקל

אין לי לאן לדחף אותו (עוד קנייה דפוקה)

יש דרך יותר אלגנתית לעשות חורים בספק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק :

1) חלק של המאורר נעשה ..

2) חתכתי חור ו חתכתי עם מספרי פח חזקים.

3) יש לו חיישן חום + ניתן לחבר את המאורר ל מספר הסיבובים שקיבלתי היה 1250

4) מחשב מאוד שקט בצורה משמעותית

5) בגלל שזה ספק גינרי ומוזר .המאורר לא נכנס טוב לתוך הספק יש לשים לב למיקום המאורר ולדאוג שמחבר המתח ו הכבלים לא מפרעים לסגירת תא המאורר

6) המקרה שלי דרש שאת תקע המארר הוא שקוע לתוך הספק ו נמצא בחלק העליות של הספק לכן לא היה ניתן כלל להציב ספק למעלה

7) כן הצבתי אותו אבל המחיר היה שהיתי צריך להציא את התקע ולשאירו באוויר ...לא משהו

8) חשוב מאוד לדאוג לגריל !

9) חשוב לבדוק את הספקים שניתן למאוררים שמוברים ללוח האם ולא ישירות לספק יש הגבלה לזה !

dscn2755ze6.th.jpg dscn2754st5.th.jpg dscn2753lx0.th.jpg dscn2752al0.th.jpg dscn2751gt4.th.jpg

נקודה נוספת חשובה ויתרון נוסף הוא שלמעשה שיניתי את צורת הספק ובגלל שחק גדול הוסר בתהליך

קופסה כבר לא יכולה ליצור תהודה שזה גם חשוב !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לך לקבוע תקציב, ככה לא תחרוג מגבולות ההיגיון ותהיה לך מטרה לשאוף אליה. זה גם תורם לחשיבה יצירתית.

שם הזוי לפרויקט, בכל מקרה הוא הוציא לי את האותיות מהמקלדת :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) הכנסתי את הכבלים לשרוול פלסטיק - למען הסדר של הדברים

2) הגידרתי ואטמתי את חדר של המעבד ! בחדר שלו יש רק 2 מאוררים שמכוונים עליו + HD260G שגם נמצא בחדר זה

3) בגלל שחלקתי את המחשב לשני מדורים

א) מדור של מעבד + HD260 כאשר יש לו 2 מאוררים

ב) ספק + WR+HD80 +ספק+זיכרונות+חוטים

למדור ב נוסף BLOWER כלפי חוץ שיוציא את האוויר החם החוצה מ ו מה HD .......

dscn2761nb6.th.jpg dscn2760sc6.th.jpg dscn2759vr1.th.jpg dscn2758pw1.th.jpg dscn2757ct6.th.jpg dscn2756uy2.th.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שניתן לראות יש לי במדור של המעבד שני מאוררים של 8 CM

האם רצוי להוריד את שני המאוררים ו להרחיב את השריג ולהכניס אחד של 12 CM ?

(הפתח הקטן בגג 8CM מאורר) הפתח הרחוק בגג ...

dscn2759vr1.th.jpg

dscn2740qw6.th.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תחליף את שני המאווררים באחד של 120 זה בטוח יעשה פחות רעש שזאת אחת המטרות שלך.

יש לך ממש הרבה מאווררים, אני מציע לך לראות מה הכמות המינימלית שאתה יכול להריץ את המחשב.

מחשב מולטימדיה בדרך כלל לא מעמיס יותר מידי אלא אם אתה משתמש בו לקידוד.

הקטע הוא שמחשבים שקטים בדרך כלל יהיו חמים יותר. אבל יש משחק עם החום שהמחשב יכול לעבוד בו בלי בעיות.

רעש:

פחות מאווררים = פחות רעש

פחות מהירות = פחות רעש

כלומר מאווררים של 120 הם בהחלט הפתרון (1300 RPM כי יותר מזה ואתה תוכל לשמוע אותם)

לרעש והם גם ידחפו מספיק אוויר.

אבל, אם אתה בכלל יכול להסתדר בלי חלק מהמאווררים אז יהיה הרבה פחות רעש.

כמו כן, הגריל של המאוורר יוצר הרבה מאוד רעש, פתרון טוב הוא להסיר לחלוטין ולהחליף במשהו שימנע הכנסת יד בטעות אבל לא יפריע לזרימה. (עריכה, מה שיש לך למעלה על הספק זה מצויין :) )

שים לב לכמה נקודות, האטה של מאוורר על ידי הקטנת המתח יעילה רק עד נקודה מסויים כי באיזשהו שלב המאוורר יפסיק להסתובב. יכול להיות גם שאם תכוון מהירות כשהמחשב דלוק והמתח למאווררים יהיה נמוך מידי אז כשתדליק הם לא יתחילו להסתובב. (מתח התחלה גדול יותר מהמתח לשמירה על מהירות סיבוב)

מערכת שליטה למאווררים היא אידיאלית למציאת האיזון בין רעש לחום. לרובם ניתן לחבר 4 מאווררים לפחות כמובן שפתרון של שליטה דרך לוח האם או פוטנציומטר הם גם יעילים, אבל אז אתה צריך ידנית להגדיל את המתח כשהמחשב תחת מאמץ אם אין לך דרך אוטומטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תחליף את שני המאווררים באחד של 120 זה בטוח יעשה פחות רעש שזאת אחת המטרות שלך.

יש לך ממש הרבה מאווררים, אני מציע לך לראות מה הכמות המינימלית שאתה יכול להריץ את המחשב.

מחשב מולטימדיה בדרך כלל לא מעמיס יותר מידי אלא אם אתה משתמש בו לקידוד.

הקטע הוא שמחשבים שקטים בדרך כלל יהיו חמים יותר. אבל יש משחק עם החום שהמחשב יכול לעבוד בו בלי בעיות.

רעש:

פחות מאווררים = פחות רעש

פחות מהירות = פחות רעש

כלומר מאווררים של 120 הם בהחלט הפתרון (1300 RPM כי יותר מזה ואתה תוכל לשמוע אותם)

לרעש והם גם ידחפו מספיק אוויר.

אבל, אם אתה בכלל יכול להסתדר בלי חלק מהמאווררים אז יהיה הרבה פחות רעש.

כמו כן, הגריל של המאוורר יוצר הרבה מאוד רעש, פתרון טוב הוא להסיר לחלוטין ולהחליף במשהו שימנע הכנסת יד בטעות אבל לא יפריע לזרימה. (עריכה, מה שיש לך למעלה על הספק זה מצויין :) )

שים לב לכמה נקודות, האטה של מאוורר על ידי הקטנת המתח יעילה רק עד נקודה מסויים כי באיזשהו שלב המאוורר יפסיק להסתובב. יכול להיות גם שאם תכוון מהירות כשהמחשב דלוק והמתח למאווררים יהיה נמוך מידי אז כשתדליק הם לא יתחילו להסתובב. (מתח התחלה גדול יותר מהמתח לשמירה על מהירות סיבוב)

מערכת שליטה למאווררים היא אידיאלית למציאת האיזון בין רעש לחום. לרובם ניתן לחבר 4 מאווררים לפחות כמובן שפתרון של שליטה דרך לוח האם או פוטנציומטר הם גם יעילים, אבל אז אתה צריך ידנית להגדיל את המתח כשהמחשב תחת מאמץ אם אין לך דרך אוטומטית.

יאמץ בחום

בקשר למאררים אני מסכים ...אני זורק את ה 8 ושם רק 12 אחד ...

1) 1 X לספק

2) 1 X מעל המעבד לא יותר ....ולכן אני באמת יעשה חור גדול יותר + 12 + גריל כמו בספק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...