3800x2 בסוקט S939 עולה יותר מסוקט AM2. איך זה הגיוני? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3800x2 בסוקט S939 עולה יותר מסוקט AM2. איך זה הגיוני?

Shlomi XD

Recommended Posts

ומהבחינה השניה של ביצועים .....

אני רואה שלתושבת AM2 יש 1 מגה קאש ול 939 יש חצי

מזה אומר ? עד כמה זה משנה בפועל ?

ובגדול בכמה ה 3800 AM2 טוב יותר מה 3800 939 ? (באחוזים מוערכים כמובן ..אם בכלל יש הבדל)

?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לפי בדיקות שנעשו בעבר, המעבדים בתושבת AM2 פחות טובים מהמעבדים המקבילים בתושבת 939. המעבד לתושבת AM2 נעשה כדי לתת תמיכה בזיכרון DDR2, כיוון שזיכרון DDR1 הגיע לסוף דרכו.

2. לסוקט 939 לא יפותחו יותר מעבדים חדשים - מה שיש עכשו בשוק אלו הם המעבדים אחרונים המתאימים לו. כל המעבדים העתידיים של (לפחות בקרוב) יפותחו רק לסוקט AM2 (לא כולל מעבדים לניידים).

3. המעבדים לסוקט 939 ו AM2 אמורים לעלות בדיוק אותו דבר. בחלק מהמקומות ה AM2 עולה יותר כי הוא "חדש" ובארץ מעלים את המחיר למוצרים חדשים. בהמשך ה 939 יעלה יותר, כיוון שיופסק הייצור שלו (פחות מעבדים בשוק + דרישה למעבדים האלו = מחיר יותר גבוה). דבר דומה קרה עם המעבדים מסדרת 800 של - כל המעבדים האלו (למעט ה D805) יותר יקרים מהמעבדים של סדרת 900, למרות שבמקרה הזה אני לא בטוח שהעלאת מחירי המעבדים האלו לא נעשתה מסיבות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במבחנים שבלינק, המעבד בסוקט AM2 אכן משיג ביצועים יותר טובים ברוב המיקרים מול מקבילו בסוקט 939, אבל ההבדל הוא מינימלי (אחוזים בודדים במקרה הטוב). חוץ מזה, בבדיקה הזו השתמשו בזיכרונות ה -800MHz שעדיין לא כל כך נפוצים (ולא כל כך זולים). בבדיקות אחרות שאני זוכר (לא, אין לי לינקים), עם זיכרון -533MHz ואפילו -667MHz, המעבד בסוקט 939 היה עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

נכון אבל מי שקנה לא מזמן מחשב מבוסס 939 לא ירוץ להחליף את כל המערכת

ושדרוג מעבד במחיר נוח יחסית למי שיש אפשרות כספית

זה דבר די רוולבנטי כי מחשב לא מחליפים כל יומיים או רצים לקנות חדש כי יצאה סוקט חדשה או טכנולגיה חדשה יותר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מי שתקוע עם 939 אין לו צורך לדאוג לפי מה שהבנתי .....כולה זכרון DDR 2 ...

אז כרגע המעבד הטוב ביותר ל 939 הוא ה 5000 DUALL ? (חוץ מ ה FX)

?

ומה המחיר של 4200 DUALL ? חושב על שדרוג מה3200 שלי אולי ...

BF2 עדיין כבד מדי על ה GTO2 שלי :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...