בעיות חוזרות הדורשות פירמוט. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות חוזרות הדורשות פירמוט.

Vatos-Locos

Recommended Posts

לפני כחודש הדלקתי את המחשב והוינדוס סירב לעלות, שום דבר לא זז, הסורק דיסק "של הדוס" הפעיל את עצמו ודיי נכנס לעטרף.

אחרי פורמט כללי של כל המחיצות התקנתי את הוינדוס מחדש והכל עבד פרפקט, הפעלתי שוב את סורקי הדיסק והכל עבר בשלום.

תיארתי לעצמי שהגורם לנזק היה הטמפ הגובה שההרדיסק עבד בה במשך יום-יומיים (הוא היה במגירה נשלפת, אחרי שהוא התרגל במשך שנה לעבוד במארז מאורר מאוד).

בקיצור, אתמול בלילה הזזתי את העכבר להפסיק את השומר מסך, ושום דבר לא קרה... המחשב קפא.

עשיתי ריסט, הוינדוס התחיל לעלות, הפס של ה LOADING (הקיווקוים מתחת ללוגו הגדול של הוינדוס) המשיך לרוץ ולרוץ ולרוץ במשך חצי שעה, שום דבר לא זז...

SAFE MODE גם הוא סירב לעלות.

חיש מהר העלתי מCD וגיביתי את הקבצים, ולצערי שוב פירמטתי.

במהלך הפירמוט של המחיצה החדשה שיצרתי דרך ההתקנה של הוינדוס, המחשב נתקע ב15 אחוז (פירמוט רגיל, ל-NFTS).

ניסיתי שוב ושוב, כלום.

קופא ב15 אחוז כל הזמן.

עברתי ל"פירמוט מהיר" וזה עבד...

עכשיו הוינדוס פועל.

השאלה שלי, מה גרם לדבר הזה? ממש לא מקובל לפרמט כל פעם שצצה בעיה כזאת ולהמשיך לשתוק עד הפעם הבאה (בתקווה שזה לא יהיה עוד חודש).

אני ממש רוצה למצוא את מקור הבעיה, להבין מה גרם לקפיאה הזאת של המערכת הפעלה, ומה גרם לי לפרמט שוב אחרי חודש בודד.

המון המון תודה לכולם (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאתה מתאר זה יכול להיות קשור בהארד דיסק, אתה יכול לעשות ניסוי שיארך כמה חודשים או יותר (שזה אומר עד שתקפוץ בעיה חדשה)

זה בינתיים מה שעולה לי... אם יש לך אחריות עליו פשוט תמציא לחונת שרכשת אותו שההארדיסק עושה לך בעיות ויחליפו אותו וככה תוכל להיות בטוח שזה מזה (אם בכלל)

אה ועוד כמה דברים שעלו לי בדיוק כרגע, טמפ' של המעבד אצלך הייתה תקינה כשזה קרה? זכרונות ג'נרים? היית באובר קלוק?

בינתיים, לפני שאתה מחליף את ההארד דיסק תנסה לעבוד רק עם סטיק אחד של (במידה ואתה יכול) ואם אתה באובר קלוק תבטל אותו ותבדוק אם זה הגורם ואם אחרי הביטול שלו הווינדווס עולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאתה מתאר זה יכול להיות קשור בהארד דיסק, אתה יכול לעשות ניסוי שיארך כמה חודשים או יותר (שזה אומר עד שתקפוץ בעיה חדשה)

זה בינתיים מה שעולה לי... אם יש לך אחריות עליו פשוט תמציא לחונת שרכשת אותו שההארדיסק עושה לך בעיות ויחליפו אותו וככה תוכל להיות בטוח שזה מזה (אם בכלל)

הם לא יחליפו לי את הדיסק רק כי "נראה לי שהוא עושה בעיות"

אני צריך למצוא באמת בעיה ברכיב מסויים על ידי בדיקה כלשהי, אם אני לא אמצא הוכחה רצינית אני גם לא יכול סתם ככה להאשים את הרכיב, וכמובן שלא יכול להחליף אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק עדכנתי את ההודעה הקודמת בזמן שהגבת...

אבל אנחנו בישראל, ככה זה עובד ;D קודם כל תתקשר ותסביר בצורה שתיראה הגיונית, אם הם אומרים לך שצריך לבדוק וזה אז זה לא ממש טוב... אם הם אומרים שהם מחליפים במקום אז אתה יודע מה לעשות כבר

אה ודרך אגב, אם זאת באמת בעיה בהארד דיסק שמתרחשת רק פעם בכמה זמן? שהוא מחליט לעשות בעיות פיתאום אחרי כמה זמן? אז איך תוכיח להם את זה?

כי במידה והם יבדקו אותו אז הם מבחינתם יראו שההארדיסק תקין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שהם לא יחליפו סתם ככה...

כל מקרה, אתה יכול לראות את המפרט שלי בצד, הטמפרטורה היתה נמוכה, גם ככה לא הייתי בכלל באוברקלוק.

זכרונות תקינים, בדקתי MEMTEST ישר אחרי זה,

וחוצמזה, לפני חודש שהיתה את ה"קפיאה" הראשונה של המערכת הפעלה, היו אחרים... ככה שאם באמת יש קשר בין שני המקרים, אז הזכרונות בטוח לא הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אפשר לשלול את הזכרונות בינתיים...

אם אתה אומר שאין אפשרות בכלל בכלל שהם יחליפו אז תוכל לעשות מה שהצעתי למעלה, זה ניסוי דיי ארוך כי הוא מצריך שימוש בהארד דיסק אחר בפרק זמן ארוך (עד שתקפוץ הבעיה ההיא ואז נוכל לדעת אם זה ההארד דיסק באמת או לא) קח הארד דיסק אחר שאתה יודע בוודאות שהוא תקין, תתקין שם ותיראה אם זה קורה מתישהו... זה מה שלי ניראה שאפשר לעשות בינתיים

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה תודה על העזרה (:

אגב, אם הדיסק מציג ביצועים תקינים ב sisoft sandra, זה לא שולל את האפשרות שהוא הבעייתי?

אין עוד תוכנות סריקה לדיסק (חוץ מהמעאפנה של הוינדוס), שאולי כן יעזרו למצוא בעיות?

אני מממממש לא חושב שזה ההרדיסק, אבל אני איהיה שקט יותר אם אני אפסול את האפשרות הזאת במאה אחוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא במקרה שלך סנדרה לא תעזור כל כך מכיוון שזאת בעיה שחוזרת על עצמה פעם בהרבה זמן, זה לא שולל את האפשרות שהוא הבעייתי

נסה לאחות את ההארדיסק או שתבדוק BAD SECTORS

אני גם לא סגור על זה שזה ההארד דיסק אבל אי אפשר לדעת בוודאות עד שלא בודקים כל דבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...