כמה שאלות - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות

shay33

Recommended Posts

לילה טוב ;D ;D ;D ;D

מזה RMA ???

כשאני עושה OC אני יכול להגביה רק את הבאס או שכאשר אני מגביה את המהירות הרגילה הבאס עולה

לפי מה שהבנתי הבאס זה כמו צינור שעוברים בו נתונים-רק נכנסים-או רק יוצאים- או שניהם :)

יש מעבד 3.0 GHZ עכשיו הבאס שלו זה לדוגמא 800 MHZ אז בתוך הבאס עוברים נתונים במהירות 800 MHZ אבל המהירות של המעבד גבוה בהרבה יותר ככה שיוצא שרק 800 MHZ מהמעבד מנוצלים ;D ;D אני יודע שאני לא צודק אניפשוט צריך הסבר מעמיק יותר

אחרי שהנתונים מעובדים הם עוברים לזיכרון מטמון או לפני שהם מעובדים הם מועברים דרך הזיכרון הזה מהמעבד?

ולמה קאש כל כך יקר ??? ???

הרבה שאלות שמסבכות אותי קצת....

אם אפשר תשובות קצרות ובעברית :lol::cool2:

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RMA זה מופיע בשאלות הנפוצות

מה ז"א אוברקלוק למהירות הרגילה? תדר מעבד?, אתה מעלה את התדר של המעבד ע"י העלאה של התדר של הבאס

אתה יכול להגביה את הבאס ולהוריד את המכפלה וככה אתה נשאר באותה מהירות

הבאס זה צינור נתונים Half-Duplex (ז"א שעובר בו מידע לכיוון אחד בזמן נתון) בין המעבד לגשר הצפוני

אני מקווה שזה גם ענה על השאלה הבאה שלך

הנתונים מועברים מהדיסק הקשיח לזכרון ומשם לזכרון מטמון ואחרי זה לחישוב

זכרון מטמון (Cache) הוא יקר בגלל שהוא מהיר מאוד (למעשה במהירות של המעבד עצמו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד כמה שאלות

עדיין לא הבנתי כל כך מזה RMA

אני יודע שמעבדי אינטל ומעבדי שונים בצורת העיבוד נכון?

INTEL מעבדת נתונים ב 3 GHZ נגיד ושולחת אותו כל שתי שניות (לשם ההשואה)

AMD מעבדת נתונים ב 1.5 GHZ ושולחת אותו כל שניה (שוב אני לא יודע מה הזמן האמיתי אבל בשביל ההשואה)

זאת אומרת אם אני יקח מעבד חד ליבה של אינטל ושל שווים במהירותם ויקח אותם עם אותו כרטיס מסך 5200 ננגיד, כל השאר אותו דבר (לוח בערך אותו דבר)

עכשיו שאני יעיל עליו משחק כבד עם הרבה גרפיקה לעבד במעבד אתה תראה גמגומים בגרפיקה זאת אומרת מין קפיצות קטנות וזה בגלל קצב שליחת הנתונים לפי מה שהבנתי :nixweiss:

תקן אותי אם אני טועה

אז אתה ליאור פעם אמרת שבמעבדים כפולי ליבה של כבר אין כל כך הבדל... במשחקים..

אם התתכוונת רק למשחקים שעובדים עם כפולי אני מצדיק אותך אבל אם לא למה זה ככהה?

הרי משחק רגיל שלא תומך בכפול בדרך כלל ישתמש בליבה אחת לא?

אז אני רוצה להבין מה קצב שליחת הנתונים של ???

ואני שוב שואל את אותה השאלה בתקווה שתסביר

יש מעבד 3.0 GHZ עכשיו הבאס שלו זה לדוגמא 800 MHZ אז בתוך הבאס עוברים נתונים במהירות 800 MHZ אבל המהירות של המעבד גבוה בהרבה יותר ככה שיוצא שרק 800 MHZ מהמעבד מנוצלים אני יודע שזה לא נכון פשוט צריך הסבר ???

מקווה שהבנת משהו

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RMA זה החזרה ליצרן במסגרת אחריות

מעבדי ואינטל שונים מבחינת צינורות העיבוד

של אינטל ארוכים בהרבה

של קצרים

תחשוב על זה כמו מפעל עם פס ייצור קצר ומעט עובדים ופס ייצור ארוך עם הרבה עובדים

בסופו של דבר אתה מקבל משהו דומה, לחלק מהשימושים זה עדיף או השני עדיף, ברוב אתה לא תרגיש הבדל

עדיין ברוב המשחקים אין הבדל בין בודדת ובין כפול (כשכל באותו תדר כמו הליבה הבודדת)

אבל בחלק כבר יש, וביותר ויותר יהיה הבדל

הבאס הקדמי זה סה"כ תקשורת בין המעבד החוצה

נגיד שאתה קיבלת עכשיו את המידע 2 בחזקת 10, מבחינת שליחה של מידע למעבד זה סה"כ 3 נתונים

כמה ביטים בודדים

המעבד צריך לחשב 2*2*2*2... 10 פעמים, שזה רוב העבודה

ולשגר בחזרה 1024, גם כן כמה ביטים בודדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RMA זה החזרה ליצרן במסגרת אחריות

של ארוכים בהרבה

של קצרים

בסופו של דבר אתה מקבל משהו דומה, לחלק מהשימושים זה עדיף או השני עדיף, ברוב אתה לא תרגיש הבדל

עדיין ברוב המשחקים אין הבדל בין בודדת ובין כפול (כשכל באותו תדר כמו הליבה הבודדת)

אבל בחלק כבר יש, וביותר ויותר יהיה הבדל

הבאס הקדמי זה סה"כ תקשורת בין המעבד החוצה

נגיד שאתה קיבלת עכשיו את המידע 2 בחזקת 10, מבחינת שליחה של מידע למעבד זה סה"כ 3 נתונים

כמה ביטים בודדים

המעבד צריך לחשב 2*2*2*2... 10 פעמים, שזה רוב העבודה

ולשגר בחזרה 1024, גם כן כמה ביטים בודדים

:silly: :silly: :silly: :silly:

???.

לא הבבנתי כלום אתה פשוט לא מסביר מה ששאלתי :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מעבד 3.0 GHZ עכשיו הבאס שלו זה לדוגמא 800 MHZ אז בתוך הבאס עוברים נתונים במהירות 800 MHZ אבל המהירות של המעבד גבוה בהרבה יותר ככה שיוצא שרק 800 MHZ מהמעבד מנוצלים ;D ;D אני יודע שאני לא צודק אניפשוט צריך הסבר מעמיק יותר

לפי מה שאני רואה לא :nixweiss:

וגם אם כן ממש לא הבנתי

הסבר פשוט מאוד יעזור

עריכה:

גם לא הבנתי מה הוא ניסה להגיד לי פה

"

של ארוכים בהרבה

של קצרים

"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שי,

באופן כללי יש צדק מסויים בדברך שאם הזכרון (או ה FSB) נגיש בקצב של 800Mhz והמעבד עובד ב 3Ghz אז יכולה להיות בעיה שהמעבד לא ינצל את כל כח העיבוד שלו. אבל המציאות לא מאפשרת ליצר ראשי בכמות מספקת במהירות של המעבד ולכן ישנן שיטות שונות כדי לגרום למעבד בכל זאת לעבוד במהירות גבוה ביעילות למרות שהזכרון איטי מאוד יחסית למעבד.

ראשית מעבד לא חייב לקרוא או לכתוב לזכרון בכל מחזור שעון אלה יתכן מצב שהוא מעבד נתונים יותר ממחזור אחד בלי לפנות לזכרון.

שנית ישנם מנגנונים של Cache, קש בשתי רמות רמה 1 שהוא מהיר מאוד (אולי במהירות של המעבד, אני לא בטוח) אבל הוא קטן מאוד יחסית כמה עשרות או קצת יותר של קילו-בתים ממנו המעבד קורא וכותב. בכל פעם שהמעבד צריך מידע שלא נמצא בקש רמה 1 המעבד פונה לקש רמה 2 שנמצא גם הוא במעבד והוא יותר איטי מרמה 1 (אבל עדיין יותר מהיר מהזכרון הראשי). ברמה 2 יש בד"כ כבר 512KB-2MB בהתאם לסוג המעבד.

כאשר הנתונים שהמעבד צריך לא נמצאים בקש רמה 2 אז מתבצעת פניה לזכרון הראשי וזה לוקח יותר זמן, בזמן זה המעבד פשוט מחכה לנתונים ומבזבז מחזורי שעון בהמתנה.

מנגנונים לבקרת הזכרון קש דואגים שמצבים כאלו לא יקרו הרבה ובד"כ קוראים את הבלוקים הנחוצים למעבד לפני שהוא צריך אותם (מתבצע חיזוי של איזה מידה המעבד יצטרך) כל שהם מוכנים כבר לקריאה בקש 1 או לפחות ב רמה 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שי,

באופן כללי יש צדק מסויים בדברך שאם הזכרון (או ה FSB) נגיש בקצב של 800Mhz והמעבד עובד ב 3Ghz אז יכולה להיות בעיה שהמעבד לא ינצל את כל כח העיבוד שלו. אבל המציאות לא מאפשרת ליצר ראשי בכמות מספקת במהירות של המעבד ולכן ישנן שיטות שונות כדי לגרום למעבד בכל זאת לעבוד במהירות גבוה ביעילות למרות שהזכרון איטי מאוד יחסית למעבד.

ראשית מעבד לא חייב לקרוא או לכתוב לזכרון בכל מחזור שעון אלה יתכן מצב שהוא מעבד נתונים יותר ממחזור אחד בלי לפנות לזכרון.

שנית ישנם מנגנונים של Cache, קש בשתי רמות רמה 1 שהוא מהיר מאוד (אולי במהירות של המעבד, אני לא בטוח) אבל הוא קטן מאוד יחסית כמה עשרות או קצת יותר של קילו-בתים ממנו המעבד קורא וכותב. בכל פעם שהמעבד צריך מידע שלא נמצא בקש רמה 1 המעבד פונה לקש רמה 2 שנמצא גם הוא במעבד והוא יותר איטי מרמה 1 (אבל עדיין יותר מהיר מהזכרון הראשי). ברמה 2 יש בד"כ כבר 512KB-2MB בהתאם לסוג המעבד.

כאשר הנתונים שהמעבד צריך לא נמצאים בקש רמה 2 אז מתבצעת פניה לזכרון הראשי וזה לוקח יותר זמן, בזמן זה המעבד פשוט מחכה לנתונים ומבזבז מחזורי שעון בהמתנה.

מנגנונים לבקרת הזכרון קש דואגים שמצבים כאלו לא יקרו הרבה ובד"כ קוראים את הבלוקים הנחוצים למעבד לפני שהוא צריך אותם (מתבצע חיזוי של איזה מידה המעבד יצטרך) כל שהם מוכנים כבר לקריאה בקש 1 או לפחות ב רמה 2.

שוב לא הבנתי את ההסבר כי אני חושב שאתה מדבר על משהו אחר

נגיד יש לי משאבה ששואבת ליטר בשניה אבל הצינור שמחובר אליה לא יכול להעביר ליטר הוא קטן מדי והוא מעביר רק חצי ליטר ככה שחצי מכוח המשאבה לא מנוצל ובמקומה היה עדיף או משבה קטנה יותר או צינור יותר גדול

אז עד עכשיו לא הבנתי למה זה ככה??????

אני צריך הסבר קל ולא מסובך במו ששלומון הביא פשוט לא הבנתי מה הקשר לזכרונות :nixweiss: :nixweiss:

טוב אני זז לישון מקווה לתשובה שאני יבין ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בדיוק נכון

כי רוב המידע לא עובר ב-FSB

עובר מידע לחישוב (דרך FSB על 800MHz), המעבד את החישוב (ב 3GHz) ומחזיר את המידע (דרך FSB על 800MHz)

נתתי את הדוגמה של מידע לחישוב, 2 בחזקת 10

המידע הזה הוא כמה ביטים בודדים

החישוב עצמו הוא ארוך

והשליחה של התוצאה - 1024 קצרה מאוד

מובן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

shay33, אם הבנתי את השאלה שלך נכון, אתה רוצה לדעת מה ההבדל בין מעבדי למעבדי INTEL, נכון?

ההבדל בין ל INTEL (נתתי דוגמא דומה בעבד, אבל שיהיה):

תחשוב על 2 רצים - מר ירוק (AMD) ומר כחול (INTEL). שניהם צריכים לסיים את המסלול שלהם באותו הזמן, אבל מה - המסלול של מר כחול יותר ארוך. מה צריך לעשות מר כחול כדי להגיע באותו זמן כמו מר ירוק? לרוץ יותר מהר, נכון? נכון. בסופו של דבר שני הרצים רצים את המסלול שלהם באותו זמן, רק שמר כחול רץ דרך ארוכה יותר וגם מהר יותר.

הנמשל - גם המעבד של INTEL וגם המעבד של עושים בדיוק את אותה עבודה באותו זמן (בהנחה שהמעבדים זהים מבחינת ביצועים), רק מה - המעבד של "רץ" בתדר נמוך יותר, כי "המסלול" שלו קצר יותר, בעוד שהמעבד של "רץ" בתדר גבוה יותר כי "המסלול" שלו ארוך יותר. לכן מעבד A64 3000 שעובד בתדר של 1.8GHz משתווה למעבד פנטיום 4 שעובד במהירות 3GHz.

עריכה:

עכשו שמתי לב שאתה לא מבין את ההבדל בין FSB לתדר המעבד, אז אני אנסה להסביר גם את זה:

למעבד יש תפקיד אחד - לקבל נתונים, לעבד אותם, ולהוציא נתונים. בתוך המעבד הנתונים מעובדים בתדר שבו עובד המעבד, אבל מה - כל שאר הרכיבים שבמחשב (כרטיס מסך, כרטיס קול, USB וכד') הם רכיבים הרבה יותר איטיים ויכולים לשלוח נתונים למעבד בקצב הרבה יותר איטי.

עכשו, אף רכיב לא ניגש ישירות למעבד, אלא הוא עובר דרך הגשר הצפוני (למעט הזיכרון במעבדי ה A64 של AMD). תחשוב על הגשר הצפוני הזה בתור צינור יחיד שחובר למעבד. ה"צינור" הזה מתקשר עם המעבד במהירות מסויימת, שהיא מהירות נמוכה יותר מתדר (או מהירות) המעבד.

למה זה ככה? כי הרכיבים במחשב יותר איטיים מהמעבד עצמו.

האם לא יהיה עדיף אם התקשורת מול המעבד תהיה בתדר שבו עובד המעבד עצמו? כמובן, אבל זה לא מה שקורה בפועל.

רגע, אז למה מחשבים מבוססי מעבדי עם BUS של 800MHz לא עדיפים עם מחשבים מבוססי מעבדי AMD בעלי BUS של 400MHz?

מפני הביצועים לא ממש יישתנו - חריצי PCI יעבדו (ישלחו ויקבלו מידע) ב 33MHz בכל מקרה, ה USB יעבוד באותה מהירות וכד'. סך כל רוחב הפס הדרוש הוא בערך 200MHz ל 6 כרטיסי PCI, ונגיד סה"כ 400MHz לכל הרכיבים במחשב. וגם אם זה יותר, זה לא משנה, כי יש תור המתנה - לא כל הרכיבים יכולים "לדבר" באותו זמן.

עכשו, במעבדי ובמעבדי AMD הישנים, גם הזיכרון לקח חלק (ועיקרי) מרוחב הפס הזה, אבל ב AMD החליטו לשנות - הם חיברו "צינור" נוסף למעבד, שכל תפקידו הוא לעבוד מול הזיכרון (בקר הזיכרון המובנה). כל שאר הרכיבים, שעוברים דרך הגשר הצפוני, משתמשים בצינור הישן (מה שנקרא BUS או FSB). הדבר הזה הופך את מעבדי AMD ליעילים עוד יותר, מכיוון שעכשו ניתן לתקשר עם שאר הכריבים יותר טוב (אין שייתפוס את רוחב הפס הזה). את ה FSB הזה שיפרו (אפשר לשנות אות עכשו שהזיכרון לא תופס חלק גדול ממנו), ושינו את שמו ל HTT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה ליאור ותודה smalul :xyxthumbs: :xyxthumbs: :yelclap: :yelclap:

smalul הבנתי הכל חוץ ממשהו אחד

דיברת על מסלול-על מה אתה מדבר על מעבר המידע ביותר תחנות?

פשוט לא הבנתי למה של יותר ארוך :nixweiss:

למה לא מגדילים את הFSB של ל1500 דוגמא ככה המעבד יעבוד יותר מהיר למה לא עושים את זה כמו AMD?

אני שוב שואל-אם אפשר הסבר קצר על תזמוני מה אומרת כל ספרה באיזה מיקום :s05:

שוב תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא מגדילים את הFSB של ל1500 דוגמא ככה המעבד יעבוד יותר מהיר למה לא עושים את זה כמו AMD?

שוב תודה

אינטל חושבים בכיוון של הFULL DUPLEX שזה בעצם מעבר יותר מלא ויותר מהיר. אבל בינתיים עד שהם יפתחו את זה ועד שהם יישמו את זה במעבדים שלהם יקח זמן. ובינתיים מתספקים במה שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה

המסלול הוא המסלול שהמידע עובר ממידע לא מעובד עד שהוא הופך למידע מעובד שאפשר להשתמש בו

למה לא מגדילים את ה-FSB? זה קצת מורכב אבל תישאר איתי ותבין:

* ה-FSB היא שמשתמשת בשליחה 4 פעמים במחזור שעון (Quad-Pumped), לכן תמיד ה-FSB יהיה פי 4 מה-Bus

לכן הגענו למסקנה שאם רוצים FSB יותר גבוה צריך Bus יותר גבוה, אבל המגבלה היא אחרת - טמפרטורה, העלאה של ה-Bus מוסיפה לטמפ' של המעבד, ותגרום גם ליותר שייפלו בבדיקות לפני היציאה מהמפעל.

עוד בלי לציין שיצטרכו כמה חודשים עד שהפרוסות סיליקון יצאו מספיק טובות לסחוב באסים כאלה בחופשיות. היום רוב המעבדים שנופלים בבדיקות הופכים ל-Celeron D.

* ה-FSB היא קצת מיושנת (בסביבות 5 שנים, מההשקה של הפנטיום 4) שעובדת על Half-Duplex, מה זה אומר?

שאפשר או לשלוח מידע או לקבל מידע בכל זמן נתון, לא שניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...