למה יש מחשבים שיש בהם 2 כרטיסי מסך ? למה זה טוב ? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה יש מחשבים שיש בהם 2 כרטיסי מסך ? למה זה טוב ?

guy124

Recommended Posts

אני מניח שאתה מדבר על הCROSSFIRE והSLI.

זה שני טכנולוגיות אשר לוקחות שני ופשוט משתמשת בכוח העיבוד של שניהם במקביל, מה שלא היה אפשרי קודם לכן.

תיאורטית זה אמור להיוות פי שתיים יותר חזק מיחיד אך זה עדיין לא כך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח עוד קצת מידע:

(לקוח מהסטיקי).

Crossfire/MVPU

טכנלוגיה לחיבור 2 כרטיסי מסך על אותו לוח לקבל ביצועים משופרים.

ישנם 4 מודים שונים לAMR שמציעים ביצועים שונים ואיכות תמונה שונה, אך תחילה נסקור את החומרה הדרושה להפעל הCF.

על מנת להפעיל CF נצטרך שני כרטיסי מסך בממשק PCI-E ומאותה סדרה (X800 וX850), כרטיס אחד "רגיל" שיהווה את כרטיס הSlave וכרטיס אחד מסדרת הCrossfire Edition שיהווה את כרטיס הMaster. מה השוני בכרטיס הCrossfire Edition מאשר כרטיס רגיל?

השוני הוא שלכרטיס הCFE יש מעבד או צ'יפ יעודי (Combine Engine) שאחראי לסנכרון וחיבור הפריימים שמתקבלים מכרטיס הSlave ולבסוף שליחתם למסך.

כמו כן, יש לו חיבור DVI מעט שונה שמותאם לכך שיאפשר העברה של המידע דרך שני הכרטיסים, יש לחבר את שני הכרטיסים דרך DVI בעזרת כבל Dongle שדרכו יעבור המידע.

בנוסף, נצטרך לוח אם בעל 2 חיבורי PCI-E, בנתיים לא ידוע אם יהיה אפשר להפעיל CF רק על ערכות השבבים שתומכות בשני ממשקי PCI-E של ATi, הRD400 והRD480 (לאינטל וAMD בהתאמה) או על כל לוח עם 2 ממשקי PCI-E כדוגמת הnF4 או K8T890, אך כנראה שATi אכן תאפשר הפעלה של CF על לוחות אלו.

כאמור, ישנם 4 מודים שונים לAMR :

מוד ראשון הוא הSFR (ר"ת של Split Frame Rendring) או Scissor שמחלק את המסך לשני חצאים וכל כרטיס מרנדר את החצי שלו, הדרייבר יכול לקבוע יחס של 60-40 או 70-30 לפי כמות העומס בכל צד. "הדבקת" כל חצי ביחד יבוצע דרך הצ'יפ היעודי.

מוד שני הואAFR (ר"ת של Alternete Frame Rendering), שבו כרטיס אחד מרנדר פריים זוגי וכרטיס שני פריים אי זוגי, סנכרון הפריימים יבוצע על ידי הצ'יפ היעודי.

מוד שלישי הוא הST (ר"ת של Super Tiling), המחלק את המסך ל32 ריבועים, אפשר לדמות זאת ללוח שחמט שבו כרטיס אחד מרנדר את המשבצות השחורות וכרטיס שני את הלבנות. אין צורך בסנכרון.

מוד הרביעי ואולי המעניין ביותר הוא ה Super Anti Aliasing, מוד שמאפשר השמת רמות מטורפות של AA עד ל14X, למה זה טוב? זה טוב למשחקים (בעיקר ישנים) שאינם תומכים בשאר המודים, הרעיון מאחורי זה זה ששני הכרטיסים מרנדרים את הפריים, אך כרטיס אחד יבצע רמת AA של Multi Sampling AA ברמה של 10 וכרטיס שני Super Sampling ברמה של 4X, הצ'יפ היעודי ידביק ויסנכרון את שני הפריימים לקבלת AA גבוה במיוחד (הרמות מתיחסות לשימוש של 14X).

ראוי לציין שלא יהיה איבוד ביצועים גבוה במיוחד אפילו ברמה של 14X (!).

יהיה אפשר לחבר כרטיס X850XT CFE עם כרטיס X850P, אבל ישנה בעיה, אין אותה כמות של צינורות עיבוד לשני הכרטיסים, לכן הדרייבר יזהה את הבעיה וינעל (quad 4) של פייפליינים, במקרה של אי התאמה במהירויות השעון הדרייבר יוריד את מהירויות השעון למהירויות של הכרטיס החלש יותר.

דבר נוסף ומאוד מעניין הוא שיהיה אפשר להפעיל CF אפילו על שני כרטיסי Slave ללא כרטיס CFE!

אבל, בהפעלת SFR נראה רק חצי פריים (מכיוון שאין Dongle וצ'יפ שיעבירו ויחברו את החצאים).

בAFR התמונה לא תראה מסונכרת כלל (התמונה על המסך תהיה "מוזרה" וכנראה שיהיה בלתי אפשרי לשחק כך).

ST יהיה אפשר להפעיל מכיוון של דרוש שום סנכרון או הדבקה.

ובSuper AA לא נראה את הפריים עם רמת AA שונה שהכרטיס השני רינדר.

X850XT CFE יתאים לX850P, X850XT וX850XT-PE בתמחור של 549$.

X800XL 256MB CFE וX800XL 128MB CFE יתאימו לX800XT-PE, X800XT, X800P, X800XL וX800 רגיל בתמחור של 299$ ו249$ בהתאמה.

לוחות מבוססים RD400 וRD480 יתומחרו בסביבות המחיר של הnF4U, מה שבטוח זה שהם יהיו זולים מnF4 .

(קיצור של Scalable Link Interface)

טכנלוגיה שבה המשתמש מחבר שני כרטיסים זהים על לוח אחד (שכמובן מיועד ותומך בטכנולוגיה). תיאורתית אמורים לקבל עד 100% שיפור בביצועים, אך אבל בפועל אתה מקבל בסביבות ה90% או קצת פחות באפליקציות שתומכות בSLI (באפליקציות אשר אינן תומכות בSLI השיפור יהיה זעיר מאוד או שלא יהיה שיפור כלל).

הלוחות אם שתומכים בזה צריכים להיות מבוססי nForce4 (למערכות מבוססות AMD) או nForce4 IE (למערכות מבוססות אינטל).

ישנם שני מודים, אחד שמחלק את המסך לשניים וכל כרטיס מרנדר חצי מהעומס של הסצנה (נקראת SFR) ומוד שני שכרטיס אחד מרנדר פריים ראשון והכרטיס השני את הפריים השני (AFR).

יש לציין שעל מנת לבצע פעולת סנכרון בין שני הכרטיסים שחיונית לפעולה בSLI יש צורך במחבר (מין גשר קטן, שמגיע עם לוחות אשר תומכים בSLI) שיחבר את שני הכרטיסים.

כעקרון, שני במצב SLI חלשים מכרטיס אחד חזק, לדוגמה: שני GF6600GT בSLI חלשים מGF6800GT בודד.

כמו כן מערכי SLI יקרים מאוד יחסית ועדיף לקנות כרטיס מסך אחד חזק על פני שני כרטיסים בינוניים, אך משתמשים אשר מחפשים Benchin' rig יכולים למצוא במערכי הSLI המון תועלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאתם אומרים זה תלוי.... לדוגמא לי יש ויש לי 6600GT DUAL זאת אומרת כרטיס אחד בעל שתי ליבות והוא כן נותן לי שיפור של 93%... לפי מה שראיתי שני כרטיסים של 6600GT לא נותנים שיפור כזה אז אתם בערך צודקים יכול להיות שכדאי אך עם כרטיס אחד בעל שתי ליבות.. יעני DUAL.. וסתם בשביל הרקע שלי כמה מקבל 6800GT?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאתם אומרים זה תלוי.... לדוגמא לי יש ויש לי 6600GT DUAL זאת אומרת כרטיס אחד בעל שתי ליבות והוא כן נותן לי שיפור של 93%... לפי מה שראיתי שני כרטיסים של 6600GT לא נותנים שיפור כזה אז אתם בערך צודקים יכול להיות שכדאי אך עם כרטיס אחד בעל שתי ליבות.. יעני DUAL.. וסתם בשביל הרקע שלי כמה מקבל 6800GT?

יש אופציה להרכיב על מחשב אחד 2 כרטיסים כמו שלך ??? כאילו 4 ליבות ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לחלום על 93%

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לחלום על 93%

אני לא חולם... זאת עובדה... הכרטיס אצלי או אצלך? אתה עשית את הבדיקות?

ערכיה.. יותר מזה... רוצה שאני יבטל את ה- יעשה בדיקה במארק 05 יצלם מסך ולאחר מכן יחזיר את ה- ויצלם מסך ותראה בעצמך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערכיה.. יותר מזה... רוצה שאני יבטל את ה- יעשה בדיקה במארק 05 יצלם מסך ולאחר מכן יחזיר את ה- ויצלם מסך ותראה בעצמך?

תעשה ככה! כאילו מה? אנחנו לא ראינו בנצים?

אין מצב ששני GTים מקבלים 7.2K.... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...