Fading LEDS - לדים מעוממים אוטומטית, מדריך מלא. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Fading LEDS - לדים מעוממים אוטומטית, מדריך מלא.

ravid

Recommended Posts

Fading LEDS

מדריך שלם ליצירת מעגל השולט במתח על הלדים, המטרה היא להגדיל ולהחליש את האור אוטומטית אך באופן מווסת.

הרכיבים הדרושים:

נגדים-

שני 4.7Kohm

10Kohm

22Kohm

15Kohm

5Kohm

100ohm

1Mohm

פוטנציומטר (נגד משתנה) 2Mohm.

לאנשים הרוצים הבהוב מהיר, לוותר על המגה אום שמתחבר בטור.

קבל אחד של 1 מיקרו פארד.

טרנזיסטור NPN מספר BC547 לסוגיו.

ג'וק בעל שני מגברים מסוג LM358.

מלחם עם בדיל או "Wire-Up" עם חוטי קצר.

לד/לדים, רצוי מסוג UB לעוצמה מקסימילית ;).

המעגל:

PIC.JPG

קרדיט לתום על הפתרון לבעית המתח הנמוך על הדלים בעזרת קולקטור משותף (חוסך משהו כמו 0.7v חשובים).

מספר הלדים לא מוגבל יש רק להוסיף נגד לכל לד נוסף כמו בתרשים שבו מוצגות שלושה לדים, ניתן לראות בתמונה של המעגל המושלם תושבות קטנות שמיועדות לחיבור קל ונוח של לדים.

כמו שניתן לראות בסרט למטה, לדים בצבעים וסוגים שונים צריכים מתח אחר כדי להידלק לכן חיבור של צבעים שונים של לדים עלול להיות בעייתי, אני אנסה להתגבר על בעיה זו.

המעגל בנוי ממשווה, אינטגרטור לגל משולש וטרנזיסטור בתור "ברז".

הקבל יטען ויתפרק בצורת משלוש ולכן הלדים ידלקו ויכבו בהתאמה, את זמני ההארה והכיבוי שולט הנגד המשתנה.

הסבר מפורט עם חישובים יבוא בעתיד עם שליטה מתקדמת יותר עם הזמנים (זמן דליקה וכיבוי).

יש מספר פרטים שלא מופיעים במעגל שחייבים לעשות (תמונה שתסביר חזותית תצורף בקרוב) :

רגל 8 של המגבר מחובר ל 5v,

רגל 4 של המגבר מחובר לאדמה.

את ה 5V משיגים מהרגל האדומה בחיבור המולקס בתוך המחשב (אלו שמתחברים לסידי ולארד דיסק) ואת האדמה (שלושת קווים בתחתית המעגל) מחברים אל החיבור השחור במולקס.

אני השתמשתי ב "Wire-Up" לבנית המעגל מכל מיני סיבות כמו טעויות ושינויים נצרכים במעגל, גם עם מלחם רגיל אפשר לעשות את אותה עבודה.

הנה המעגל המושלם:

Apr22^01.JPG

והנה מה שיש למטה, לא להיבהל זה נראה הרבה יותר קל להבנה כשבונים את זה:

Apr22^02.JPG

ואיך אפשר בלי סרט שמדגים את היכולת-

http://ravid.topcities.com/FADING-LEDS.zip

קישור נוסף-

http://ravidme.tripod.com/FADING-LEDS.wmv

(כפתור ימיני, שמירה בשם, צ'יקובסקי ברקע :))

דוגמא נוספת מפרוייקט ספיידי של "alianyn"-

http://www.hwzone.co.il/newspics/Alianyn/SpiderSense/throb4.avi

מידע חשוב נוסף על הטרנזיסטור:

npn.JPG

הרגל עם החץ היא Emitter הרגל באמצע היא ה Base והרגל העליונה היא ה Collector.

את הקבל יש לחבר ככה, הרגל הארוכה (הפלוס) יחובר אל רגל 6 של המגבר ואת הרגל הקצרה (המינוס, יש פסים על הקבל שמצביעים על הרגל הזו) אל רגל 7 של המגבר.

ערכי הנגדים R1 ו R2 אינם חייבים להיות 4.7Kohm העיקר שיהיו שווים.

גם הערכים של R6 ו R8 לא חייבים להיות 15K ו 5K, העיקר שיהיה יחס של 3/1.

מקווה שתהיה גלריה של הלדים האלו מהמשתמשים, אני אוסיף בשמחה.

בלי הערות על המצלמה :bash: ונא לא להעתיק.

עידכונים בהמשך, בקשות יתקבלו בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרדיט לטום על הפתרון לבעית המתח הנמוך על הדלים בעזרת קולקטור משותף (חוסך משהו כמו 0.7v חשובים).

תום עם "ת" - כמו סוף ;)

למעוניינים בסרטון, בינתיים עד ש-RaViD יתקן את הלינק לשלו (גם לי זה לא עובד אבל יכול להיות שזה בגלל שהאתר השתגע קצת בשעה האחרונה) - יכולים להציץ בסרטון שלי בדיון על "פרוייקט ספיידי".

סחטיין על ההשקעה, אבל אם יש לך זמן אשמח לראות הסבר קצת יותר מפורט (ומצולם) על ההלחמות ותכנון הלוח ואשמח לצרף את זה לסטיקי של המדריכים...

אגב, אם אתה מעוניין בעזרה עם חישובי התישמונים וכל השאר, עשיתי בזמנו מחקר קצת יותר מעמיק (ממנו נבע גם הטריגר מבוסס העוקב קולקטור) - אשמח לשתף אם זה יקצר לך מהעבודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התמיכה,

הנה קישור נוסף לסרטון שלא עובד-

http://ravidme.tripod.com/FADING-LEDS.wmv

שוב, לעשות שמירה בשם.

מה קובע הפוטנציומטר?

הפוטנציומטר מאריך ומוריד את מהירות שינוי האור מדלוק לכבוי.

Tchebyscheff, אם שלמה הימלברנד היה שומע על השאלות שלך הוא היה הורג אותך! זה בול מה שלמדנו בכיתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לקנות מהפסים השחורים האלה שחברת דרכם בין המגבר ללוח, איך קוראים לזה?

זה למי שרוצה להשתמש ב wire up זה חובה בשביל לשים על הלוח, זו תושבת לגוק 2x4 (כמו הרגליים...).

בקשר ל wrap אני בטוח שגם ילדים קטנים יעשו את זה מסודר ממני, ככה אני תמיד עובד :silly:, הרוב תוצאה של ניסויים רבים על המעגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שראיתי את זה עובד אני חייב להגיד כל הכבוד לרביד על ההשקעה.

חוץ מזה שעבודת ה

WireWrap שלו לא נוראית עד כדי כך

(הייתם צריכים לראות את הפרויקט שלו)

תמשיך כך

:yelclap::xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...