adplus-dvertising

החיים החדשים של Quake

בלי RTX, אבל עם הרבה בונוסים מודרניים אחרים: משחק הפעולה האגדי משנת 1996 זוכה למהדורה מעודכנת משלו שזמינה לרכישה כבר עכשיו

חברת Bethesda סיפקה למעריצים הפתעה מעניינת למדי במסגרת אירוע ה-Quakecon המסורתי עבור שנה זו – גרסה מחודשת ומשופרת של משחק הפעולה הקלאסי אשר חגג יום הולדת 25 (!) לפני כחודשיים, וכעת יוצא להוכיח שהמשחקיות שלו עדיין מהנה, מאתגרת ורלוונטית כשם שהייתה באמצע שנות התשעים.

ה-Quake המודרני, אשר ממשיך להיקרא פשוט Quake (עם תוספת בסוגריים כדרך אגב עם המילה Enhanced שמופיעה בחלק מן התיאורים ברשת), הושק מיידית עבור המחשבים האישיים, קונסולות הדור הקודם והדור החדש של מיקרוסופט וסוני וגם עבור ה-Switch של נינטנדו – עם תמיכה ברזולוציות של עד 4K עם קצבי תצוגה של עד 60 פריימים בשנייה בפלטפורמות שתומכות בכך, תמיכה ברזולוציות רחבות, שיפורים למודלים ולטכניקות ההארה ואפילו תמיכה במשחק משותף מקוון של עד ארבעה שחקנים יחד במסך מפוצל ועד שמונה שחקנים יחד באופן מקוון.

חגיגת יום הולדת מפוארת לאחד מהמשחקים הכי משפיעים בהיסטוריית ה-FPS

Quake במודל 2021 נראה ופועל נהדר, אם לשפוט על פי הטריילר הרשמי וסרטוני משחקיות ראשוניים, מבלי לנסות ולהחביא את עובדת היותו משחק וותיק מהתקופה בה פוליגונים עשו את הצעדים הראשונים הקטנים שלהם במדיום ומרבית היצירות התבססו על סביבות ומודלים דו-מימדיים – כאשר היוצרים המומחים בחידושים מ-Nightdive Studios השכילו לכלול תמיכה רשמית כמעט בכל מאפיין שניתן לדמיין עבור המעריצים, כולל מצבי משחק מקוונים עם מסך מפוצל או ברשת, עם תמיכה בשרתיים פרטיים ייעודיים, תמיכה במשחק משותף בין ה-PC לכל הקונסולות וגם תמיכה במודים שחלקם אף יקבלו אימוץ והמלצה רשמית.

בתור קינוח, Quake הטרי כולל לא פחות מארבע חבילות הרחבה עם עשרות שלבים מאתגרים נוספים מעבר לאלו שהיו חלק מהמקור – צמד חבילות הרחבה שהושקו בשנות התשעים (Scourge of Armagon ו-Dissolution of Eternity), חבילת הרחבה נוספת בשם Dimension of the Past שהושקה לפני כחמש שנים לרק יום הולדת 20 למשחק וחבילה חדשה לחלוטין בשם Dimension of the Machine שנוצרה עבור ההשקה הנוכחית. ראוי לציין כי שתי ההרחבות העדכניות פותחו בידי אנשי סטודיו MachineGames, אשר אחראים גם על התחייה של סדרת Wolfenstein בשנים האחרונות.

כולם יכולים לשחק יחד מעכשיו, כמעט בכל שיטה אפשרית – והמגבלה המשמעותית ביותר היא רק לכך שמדובר בלא יותר משמונה שחקנית במקביל, כך שאם חלמתם על באטל רויאל בסגנון Quake יכול להיות שתזדקקו להמתין עוד קצת

התלהבתם ורוצים להתנסות בעצמכם? Quake החדש זמין לרכישה ב-Steam (ובפלטפורמות רבות נוספות, כמובן) בעבור מחיר של 40 שקלים – ואם במקרה יש לכם מינוי Xbox Game Pass פעיל אצל מיקרוסופט תוכלו לשחק בו מבלי לשלם תוספת כלל, כתוצר לוואי מבורך של עסקת הרכישה של חברת האם בעלת הזכויות ZeniMax בידי ענקית הטכנולוגיה מוקדם יותר השנה.

לחצו כאן למעבר אל עמוד הכותר ב-Steam

בהזדמנות זו, נציין גם כי את Quake 2 ניתן להשיג כעת ב-Steam בתמורה ל-5.99 שקלים בלבד – ולהוסיף עבורו ללא תשלום את גרסת ה-RTX המהפכנית שהושקה בשנת 2019 עם תמיכה בעקיבת קרניים בזמן אמת בכרטיסי מסך מודרניים.

לחצו כאן למעבר אל עמוד הכותר ב-Steam

Quake 2 RTX

האם תשומת הלב המודרנית המוגדלת הזו למותג מקרבת אותנו להזדמנות לראות המשכיות עבורו, עם Quake 5 או אולי אתחול מלא כמו זה שקיבלת בהצלחה רבה Doom? אנחנו בהחלט נחזיק אצבעות לכל אחת משתי האפשרויות.