האם יש צורך בתוסף למים? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש צורך בתוסף למים?

sambusak

Recommended Posts

שלום.

בימים אלה אני בעיצומה של בנית מע' מים תוצרת עצמית.

אבג, לכל הסקפטיים, בניתי בלוק מים כפי שהסברתי בת'רד קודם. זה חזק מאד, לא דולף ונראב לא רע בכלל!.

ועתה לשאלתי:

נכנסתי לאתר שבו מוכרים כבל IDE זוהר (דרך החדשות של HWZONE), ושם הם גם מוכרים תוסף למי הקירור, בטענה שזה משפר את הולכת החום. האם באמת יש צורך? האם ניתן להוסיף חומר של מכוניות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר שכדי לך להשלים את מערכת הקירור ולראות אם היא עובדת ולא תעשה לך קצר במחשב. אחרי שתשלים אותה תבדוק ביצועים ותראה אם זה מספק אותך. אני בטוח שהחומר הזה הוא לא נס והוא לא יעזור בהרבה אבל יכול להיות שהוא יעזור פשוט תבדוק האם אתה מרוצה מהביצועים ותחליט אם הכסף שווה את זה והמערכת מים כרגע לא מספקת אותך.

אגב כולם מחכים (נראה לי לפחות או אולי זה רק אני :) ) לתמונות ולהסברים על החלקים ותהליך העבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר בעקבות כשלון של חבר שלי עם מערכת מים עליך לקחת בחשבון:

1) התפשטות טרמית של חומרים ז"א לאחר עליית טמפרתורת ה"בלוק קירור" הבלוק ירצה למתוח קצת את הסיליקון -=>

אפשרות לנזילות.

2) שימוש בTEC משפר מאוד מערכות מים אך מצריך נוסף היות והוא גם פולט חום

3) בצע נסויים מחוץ למחשב ואחר כך בתוכו -=> מים מזוקקים במקרה של דליפה יקצרו תלוי באיכות (השתמש באיכות

הכי גבוהה שתוכל למצוא כמו בבית מרקחת אפילו יותר בדוק התנגדות עם רב מודד ) **** אל תשתמש בשום תוסף

שהוא כל תוסף שהוא היות והוא שומני אפילו קצת יצור משקעים במקרה של דליפה וייבוש וגם בספיקות הללו לא יעזור

הרבה הקורוזיה לא תוקפת פליז , נחושת או אלומיניום (זהב וכסף גם) אז אל תדאג וגם עד שזה יקרה אתה תחליף

מחשב!!

4) משאבת מים של מכונת כביסה זאת שמוציאה מים לאחר סיום הכביסה - אפשרות

5) כרטיס פשוט עם זמזם להתראה : גובה מים

מתח משאבה

מתח TEC (אם תשתמש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TEC או יותר נכון TEC PLATE הוא פלטה (כשמו הוא)

שכחתי את עיקרון הפעולה אבל מוזרם לפלטה מתח DC 24 נגיד בהספק גבוהה!!!

היא יוצרת אפקט שאיבה של חום יש לה צד קר וצד חם מה שטוב שהשאיבה = "הולכה" טובה בהרבה מכל מתכת (כמעט)

אבל זה מצריך קירור לא רק של ההספק היוצא מהמעבד אלא גם של הפלטה עצמה אבל עם מערכת מים זה כדאי מאוד

ועוד חיסרון זה רציני (גדול) מאוד כדי לתת מתח וזרם לTEC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...