צה"ל לא מוכן לממן טיפול רפואי - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צה"ל לא מוכן לממן טיפול רפואי

1

Recommended Posts

יש לי כבר חצי שנה בעיה מסויימת בפרק לסת הימני, יש לי קליקים קבוע כשאני פותח את הפה וסוגר,

ובזמן האחרון לעיתים קרובות מאוד הלסת ננעלת פשוט ונתקעת, ואני לא יכול לפתוח את הפה עד הסוף

אלא רק מעט מאוד, לזמן מסויים.

זה קורה לי בזמן צחצוח שיניים ואז אני לא מצליח לצחצח ולהכניס את המברשת לפה, גם בזמן שאני אוכל,

ואז אני לא מצליח להכניס לפה מאכלים.

הרופא ביחידה שלח אותי לבלינסון, שם עשו בדיקה ומצאו שהכל תקין מבחינת הלסת ושיש בעיה בפרק לסת,

ולכן צריך ללכת לרופא מומחה לפרקי לסת ולעשות פיזותרפיה, ושהטיפול עולה 1050 ש"ח + פגישה עם הרופאה

לבדיקה עוד 255, רק מה, צה"ל לא ממן את זה ואני צריך לממן את הטיפול מהכיס הפרטי שלי.

אני חושב שזאת חוצפה גדולה מכיוון שבאזרחות מכבי זהב הייתה מכסה לי את הטיפול הזה, ולמה לעזאזאל אני צריך

לשלם מהכסף שלי על טיפול שהוא לא סתם מותרות, זה טיפול חובה, זה דבר שמציק לי ביומיום ומפריע לי לעיתים קרובות,

וצה"ל מחליט שזה טיפול שהוא לא חובה בכלל.

מה עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תאכלס שייך למערכת הזאת, אבל עדיין לא בפועל.

אני חושב שאתה יכול להמשיך לנג'ס לרופא היחידה, ואולי לקבל הפניה לוועדה רפואית שתבחן ותחליט לתת לך את מה שמגיע לך "מפנים לשורת הדין".

בכל אופן, מכתב לקרפ"ר יעזור לך כמו 5.56 ללסת.

אתה יודע מה האבחנה המדוייקת של הבעיה במפרק? כי הרבה פעמים בעיות בלסת הן התחלה של מחלה ראומטית סיסטמית, מה שבטוח יכול להשיג לך שחרור מוקדם אם תרצה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פטיש חבר טוב וקצת דמעות והכל כמו חדש :xyxthumbs:

(שמע מבחור שמכור לקולה 9 שנים עם 19 חורים בפה :smile1: ודלקת רצינית למדי ואחרי שאגב הצבא רצה לממן לי אבל אני מפחד מזריקות :'()

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין שום קשר בין הגורם לבעיה לבין שרותך הצבאי, כלומר שגם אם לא היית משרת בצה"ל זה היה קורה לך אני באמת לא רואה שום סיבה שצה"ל יכסה את השירותים הרפואיים החיצוניים שאתה צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תחשוב שוב, כי כל עוד אתה חייל סדיר בצה"ל, הוא אחראי עליך מבחינה רפואית מלאה (וזאת גם הסיבה שאתה לא משלם ביטוח בריאות\לאומי אזרחי כמו כל אזרח במדינת ישראל).

נניח שאתה בחופשה, ועברת תאונת דרכים. לכאורה אין שום קשר לצבא. זה לא משנה את העובדה שאתה "מבוטח" אצלו והוא ישלם את הטיפול.

אגב, הטיפול הוא אוטומטית בחינם במידה ואתה הולך לחר"פ.

אם אתה הולך למיון אזרחי (אנחנו מדברים פה על דוגמה "בשעת חירום", נניח אם אתה בבית ושברת את היד, כן?) אתה תשלם (כי הגעת בלי הפניה מרופא צבאי), אבל אח"כ תקבל את הכסף הזה בחזרה מהצבא (במידה ותעמוד על זה, כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...