מעבדי AMD בכלליות - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבדי AMD בכלליות

tsvika

Recommended Posts

יש לי כמה שאלות בנוגע לקטע הזה שפורסם כאן לא מזמן:

http://www.hwzone.co.il/archive.php?file=newsid1110453794,68826,

כתוב על המעבד +Athlon 64 4000 ולידו בסוגריים כתוב שהמעבד הזה בכלל פועל בתדר של 2.6GHz... אז מה זה בעצם ה4000+ הזה?

האם 2.6GHz אומר שהמעבד עובד בתדירות של 2600 מחזורי שעון בשנייה?

איך יכול להיות שהמעבד הנ"ל עובד בתדר נמוך יותר מה-northwood 2.8 GHz שלי אם המעבד שלי נקנה עוד לפני שנה וחצי?

התדר של ה- 64 FX-55 גבוה בסך הכל ב200MHz מהתדר של ה-+Athlon 64 4000 הרגיל אז מה גורם לו להיות יותר טוב בהרבה?

מהם דו צדדייים?

מה ההבדל בין סוקט 939 ל754?

מה זה בדיוק סטפינג של מעבד?

תודה ענקית לעונים! :)

אם למישהו יש מאמר שמסביר על אחד מהנושאים הללו ויוכל להפנות אותי אליו אני גם אודה לו מאוד ! :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יענה לך פה על השאלות הקצרות כי אין לי ממש זמן (סורי)

ה "4000+" אומר שהוא מקביל למעבד אינטל בתדר 4.0 ג'יגה הרץ (אם היה קיים אחד כזה)

ובגלל המבנה השונה של המעבדים של מעבד עם מהירות של 2.6 ג'יגה הרץ יכול להחשב כמו 4.0 ג'יגה הרץ של אינטל

ה FX-55 וה4000+ הם עם ליבה שונה משל ה 2800, 3000, 3200, 3400, 3500, 3700 וכו'

סוקט 939 / 754 - השמות של שני התושבות של , השם הוא לפי מספר הפינים במעבד, 939 הוא החדש יותר, ו 754 הוא יותר ישן

עכשיו מעבדי הסמפרון יעברו כנראה לסוקט 754

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה להשלים:

סטפינג: בגדול, זה משהו כמו כמה פעולות המעבד מבצע ב"מכה"

זיכרונות דו צדדיים זה זיכרונות הDDR (אל אני לא מתבלבל...) וזה אומר שהם עובדים גם לקריאה וכל לכתיבה באותו הזמן. כאילו שיש שני ערוצים שאחד משמש לכתיבה והשני לקריאה, והם עובדים בו זמנית

AMD קוראים למעבדים שלהם לפי יכולת העיבוד, ביחס לאינטל, שקוראת למעבדים שלה כ"גודל" התדר שבו הם עובדים. תדר גבוהה דרוש במיוחד לתוכנות שמעבדות כמויות קטנות של מידע, ובכמויות גדולות, לדוגמא מהדרים (קומפיילרים) למיניהם: הפקודות לא "שוקלות" הרבה , אבל תוכנית של 10 מיליון שורות, תתקמפל מהר יותר אם התדירות, או כמות הפעולות לזמן מסויים תהייה גבוהה יותר. בניגוד לקומפיילרים, משחקים דורשים עיבודי מידע "כבדים", אך מעטים יחסית, כך, מעבדי ה"איטיים" משיגים את העליונות על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה להשלים:

סטפינג: בגדול, זה משהו כמו כמה פעולות המעבד מבצע ב"מכה"

זיכרונות דו צדדיים זה זיכרונות הDDR (אל אני לא מתבלבל...) וזה אומר שהם עובדים גם לקריאה וכל לכתיבה באותו הזמן. כאילו שיש שני ערוצים שאחד משמש לכתיבה והשני לקריאה, והם עובדים בו זמנית

AMD קוראים למעבדים שלהם לפי יכולת העיבוד, ביחס לאינטל, שקוראת למעבדים שלה כ"גודל" התדר שבו הם עובדים. תדר גבוהה דרוש במיוחד לתוכנות שמעבדות כמויות קטנות של מידע, ובכמויות גדולות, לדוגמא מהדרים (קומפיילרים) למיניהם: הפקודות לא "שוקלות" הרבה , אבל תוכנית של 10 מיליון שורות, תתקמפל מהר יותר אם התדירות, או כמות הפעולות לזמן מסויים תהייה גבוהה יותר. בניגוד לקומפיילרים, משחקים דורשים עיבודי מידע "כבדים", אך מעטים יחסית, כך, מעבדי ה"איטיים" משיגים את העליונות על אינטל.

סטמפינג זה לא מה שהוא רשם...אני לא רוצה להטעות אותך...מישהו אחר יגיד את זה..אבל בכללי זה איזה סדרה הוא..מתי הוא יוצר מה שיפרו בו (מתחים וכל מיני דברים)

זיכרונות דו צדדים...זה זיכרונות שהצ'יפים שלהם הודפסו משני צדדי הPCB שלהם...עד 256 (כולל) יש זיכרונות רק בצד אחד...מ256 (כולל) יש רק זיכרונות שהודפסו מ 2 הצדדים...(קיצור רק ב256 יש גם צד אחד וגם שני צדדים)

וזה לא קשור לDDR....לי יש 128 SD שיש לו רק מצד אחד...ו256 שיש לו משני הצדדים....

AMD מדרגת את המעבדים שלה לפי נמעבדים של INTEL...כמו שליאור אמר (4000+ זה תואם ל4GHZ של אינטל)...זה נקרה דירוג (PR)...

המעבד של יכול לבצד יותר פעולות בשניה...ובגלל זה יש לו תדרים יותר נמוכים

המעבד של פחות פעולות בשניה...אבל המהירות שלו גדולה...

מכאן נובע השימוש של כל מעבד (אינטל טובה בתוכנות כבדות...וקידודים..פריצות וכו'..)..

AMD טובה כמו שהרוב יודעים...למשחקים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשוב על סטפינג בתור הגרסא של המעבד.

בעוד ששינויים במספרים (A0 לA1) מצביעים על שינויים מינוריים, בעוד ששינויים באותיות (ש0-B0) מצביעים על שיפורים ושינויים קצת יורת משמעותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2.6 גיגה הרץ, כלומר 2.6 מיליארד פעמים בשניה קורה משהו בתוך המעבד,

רכיב מסוים מייצר גל חשמלי, לרכיב הזה קוראים, מחולל הפעימות או השעון.

אתה צריך להיות מודע לכך שמעבדי ואינטל כיום שונים מהותית לכן אי

אפשר להשוות את הביצועים שלהם עלפי מהירות השעון שלהם.

אינטל בכוונה הגדילה את מהירות השעון בגלל שהיא ידעה שיש לנתון הזה

השפעה שיווקית על הצרכן הממוצע, אבל מדובר בהונאה ורמאות, מעבד

הוא דבר מאוד מאוד מורכב, יש בו מאות מליונים של רכיבים והדרך של הצרכן

לבחון מוצר כזה היא רק על ידי מבחני ביצועים והשוואת תכונות ומחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AMD מדרגת את המעבדים שלה לפי נמעבדים של INTEL...כמו שליאור אמר (4000+ זה תואם ל4GHZ של אינטל)...זה נקרה דירוג (PR)...

המעבד של מבצע פחות פעולות בשניה...אבל המהירות שלו גדולה...

מכאן נובע השימוש של כל מעבד (אינטל טובה בתוכנות כבדות...וקידודים..פריצות וכו'..)..

זה נראה כאילו שAMD מדרגת את המעבדים שלה לפי וככה היא כאילו מכירה באיזו שהיא עלינות שיש לאינטל עליה כשבעצם אם היא תצליח להעלות את מהירות השעון של מעבדי ה64 עוד קצת אז היא תוכל לשלוט לגמרי על שוק המעבדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נראה כאילו שAMD מדרגת את המעבדים שלה לפי אינטל וככה היא כאילו מכירה באיזו שהיא עלינות שיש לאינטל עליה כשבעצם אם היא תצליח להעלות את מהירות השעון של מעבדי ה64 עוד קצת אז היא תוכל לשלוט לגמרי על שוק המעבדים

רוב האנשים מכירים רק את אינטל...ושהם שומעים שיש חברה בשם ...אז איך הם ידעו מה יותר טוב??.

אז דירגה את מעבדיה לפי ...זה לא מראה על עליונות...זה מראה שיש יותר מודעות לכך שאינטל יותר מוכרת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד של אינטל מבצע פחות פעולות בשניה...אבל המהירות שלו גדולה...

זה נראה כאילו שAMD מדרגת את המעבדים שלה לפי אינטל וככה היא כאילו מכירה באיזו שהיא עלינות שיש לאינטל עליה כשבעצם אם היא תצליח להעלות את מהירות השעון של מעבדי ה64 עוד קצת אז היא תוכל לשלוט לגמרי על שוק המעבדים

זה לא נכון לומר ש נותנת את דרוגי המהירות למעבדיה עלפי מעבדי , זה לא מדויק

אבל אין צורך להיתעמק בכך, שוב, הדרך היחידה שעומדת בפני הצרכן כדי לבחון מוצרי מחשוב

היא מבחני ביצועים (ביצועים ביישומים, ביצועי צריכת חשמל/פליטת חום) והשוואת תכונות

ומחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...