ADSL PRO מחובר ל Switch ברשת מחשבים - בעיה. - עמוד 4 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ADSL PRO מחובר ל Switch ברשת מחשבים - בעיה.

vsync

Recommended Posts

כן אני עושה מה שאמרת.

וציינתי ששיניתי את הרשת ל Half-Deplux,שזו המהירות שהמודם עובד בה, ככה שיתאימו אחד לשני בטוח.

ודרך אגב, לא צריך שמודם יהיה פרו כדי לקבל פינג ממנו דרך Switch או אהב. לא ששלי לא PRO, אני רק מציין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אסור למודם להיות מחובר ל HUB שרץ ב 100, אם המודם מחובר ב 100, הוא אולי יעבוד אבל יתנתק כל הזמן בצורה מעצבנת ( ניסיתי)

גם יש אזהרה לא לעשות את זה ב MANUAL שלו.

שמעתי שיש HUB ים חדשים שיודעים לתת מהיאות שונה לכל כניסה שלהם . לא ראיתי עדיין במו עיני

( נראה לי של HUB צריך להיות BUFFER בשביל לתמוך בכזה דבר - או שהו יודע להוריד מהירות אוטומטית ע"פ הצורך ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחר אני יבוא עם חבר שלי עם האהב שלו, נבודד את הבעיה, ואם זה מצליח לתת פינג

אז יכול להיות שזה ה Switch, אבל זה מוזר, כי בכל זאת הרשת עובדת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרה לי פעם אחת שהמנורה של הסוויטץ (במקרה זה היה סוויטץ אבל זה ממש לא משנה) דלקה ולא יכולתי לעשות פינג למודם.

שברתי את הראש עד שעליתי שהדפוק השני במעבדה (חוץ ממני ;D) לא הכין את הכבל כמו שצריך.

הוא עשה בטעות איזו קומבינציה מוזרה והנורה של הסוויטץ אכן עבדה אבל ללא קשר למודם - מה שבהחלט יכול לקרות עקב מתחים שונים שהנורה משתמשת לשם הבדיקה.

עכשיו אתה בטוח שהכבל הישר עובד (הכבל שאתה מחבר איתו את המודם למחשב),

אז פשוט תנסה לחבר את המודם עם הכבל הספציפי הזה לכניסת הUplink של הסוויטץ.

וכדי שלא יבלבלו אותך -

MDI =חיבור ישר

MDI-X=חיבור מוצלב

MDI מתחבר רק ל MDI-X ולהיפך.

על מנת לחבר שני MDI אחד עם השני או לחילופין שני MDI-X עליך לעשות את ההצלבה בכבל. (כבל מוצלב)

בכרטיסי הרשת במחשב ישנו חיבור MDI ולכן, בכדי שתוכל לחברו בכבל רגיל, במודם יש חיבור MDI-X.

כמו כן, גם ברכזות\סוויטצים החיבורים הרגילים הינם MDI-X.

חיבור הMDI היחידי ברכזות\סוויטצים הינו הUplink, שקיים ברוב המכשירים. (או בעזרת מתג או בעזרת חיבור נפרד\משותף)

לכן :

בכדי לחבר מודם למחשב - כבל רגיל

בכדי לחבר מחשב להאב\סוויטץ - כבל רגיל

בכדי לחבר מודם להאב\סוויטץ בכניסה רגילה - כבל מוצלב

בכדי לחבר מודם להאב\סוויטץ בכניסת הUplink - כבל רגיל

בכדי לחבר שני רכזות\סוויטצים בכניסה רגילה - כבל מוצלב

בכדי לחבר שני רכזות\סוייטצים בכניסת הUplink - כבל רגיל

וכן הלאה וכן הלאה... ;D

נסה מה שאמרתי ותבדוק מי הכין לך את הכבל... :hat:

*עוד דבר - אין שום השפעה על המהירות, המחשבים ידברו בינם לבין עצמם ב100MB/s ועם המודם ב10MB/s.

היתרון והשינוי היחידי שLevel 2 Switch (הסוויטץ הסטנדרטי) משיג הינו שמידע שנועד להגיע למחשב מסוים יגיע ישירות אליו ולא יעשה Broadcast לכל הרשת (מה שקורה בהאב רגיל) מה שיוצר מעין ערוץ פרטי לכל תקשרות בין המחשבים ולכן אם מחשב X מדבר עם מחשב Y זה אינו גורע מהמהירות של התקשרות בין מחשב A למחשב B, מה שמשפר בהרבה את ביצועי הרשת לעומת האב רגיל.

(יתרון נוסף הינו בבטיחות אבל זה לא נושא שאמור להטריד אנשים עם ביתית...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אני מכין לי כבלים בעצמי, ככה שאני לא יכין לעצמי דפוקים..

ודבר שני, פתרתי את בעיה, רק היה צריך לכבות את ה Switch ואז

לתת לו לסרוק את הפורטים, כי הוא לא מזהה שמחברים לו חדשים

תוך כדי פעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...