2 שאלות - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

2 שאלות

Jesper

Recommended Posts

1. יש לי לינוקס שאני לא משתמש בו, ואני רוצה למחוק את המחיצות שלו ולספח את שטח הדיסק שיתפנה למחיצה של , אבל כשאני בא למחוק אותן עם פרטישן מג'יק הוא נותן לי הודעת שגיאה וכותב שהסוג הזה של מערכת קבצים (Ext3 ו-Swap) לא נתמך על ידו. איך אני מוחק את המחיצות האלה? עם איזו תוכנה? זה יילך אולי עם ה-disk manager של WINDOWS?

2. יש לי מחשב מאוד ישן, בן 7 בערך. עכשיו כשהמסך שלו הלך החלטתי לזרוק אותו. רק את ההארד דיסק שלו החלטתי להעביר למחשב הנוכחי שלי. מדובר בהארד דיסק של SEGATE 6 ג'יגה 5400 RMP (הדגם נקרא ST36421A), מאוד ישן. האם תוחלת החיים שלו עלולה להיות קצרה והוא ישבוק חיים תוך כמה זמן? כדי לי להימנע מלאחסן עליו מידע שאני לא רוצה לאבד?

אני יכול להמיר את מערכת הקבצים שלו ל-NTFS? ויש בעיה עם אני שם אותו על גבי ההארד דיסק השני שלי, או שעדיף שאני ישאיר ביניהם מרווח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. נסה עם fdisk בעזרת דיסקט איתחול בדוס.

2. מאד לא מומלץ, הוא כבר מזמן עבר לחיות על זמן שאול. אין בעיה להמיר ל-NTFS עם convert ב-XP

אם יש אפשרות לעשות ביניהם רווח כמובן שזה עדיף, שלא יחממו אחד את השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לשאלה הראשונה, היתה לי בעיה דומה פעם אבל הFDISK והPartition Magic חילקו לי אותו למחיצות כאילו שהכל תקין, אבל ברגע שהייתי מגיע לשורת הפקודה אני רואה שאין הארד דיסק.

עד כמה שידוע לי הPartition Magic תומך במחיצות של .

מה שבסוף פתר לי את הבעיה, היה להכנס לdisk manager של ההתקנה של Windows_XP ושם ראיתי שיש באמת מחיצה לא מוכרת, ומחקתי אותה, והכל בא על מקומו בשלום.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הסבירות שההארד דיסק הזה ידפק בזמן הקרוב גבוהה? כשאני חושב על זה הוספתי אותו למחשב יותר מאוחר ממתי שקניתי את המחשב, והוא כנראה בן 4-4.5, זה עדיין מסוכן מדי? זה שבקושי הפעלתי את אותו המחשב בשנתיים האחרונות משנה משהו או שזה עדיין מסוכן באותה המידה? החברה הזו נחשבת איכותית או לא? מה בערך תוכלת החיים של דיסק כזה? (זה אומר שתוך שנה-שנתיים גם ההארד דיסק הנוכחי שלי יהיה בסיכון גבוהה?)

ובדקתי עכשיו ב-disk managment ואני רואה שהאופציה היחידה שיש לי שם לגבי המחיצות של הלינוקס הן delete logical drive הכוונה פה היא לא למחוק את כל החלק הלוגי בהארד דיסק? כי יש לי שם גם מחיצה של שאני רוצה לשמור...

ובקשר ל-FDISK זו לא תוכנה שקצת מסוכן לעבוד איתה? איפה אני מוריד אותה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הסבירות שההארד דיסק הזה ידפק בזמן הקרוב גבוהה? כשאני חושב על זה הוספתי אותו למחשב יותר מאוחר ממתי שקניתי את המחשב, והוא כנראה בן 4-4.5, זה עדיין מסוכן מדי? זה שבקושי הפעלתי את אותו המחשב בשנתיים האחרונות משנה משהו או שזה עדיין מסוכן באותה המידה? החברה הזו נחשבת איכותית או לא? מה בערך תוכלת החיים של דיסק כזה? (זה אומר שתוך שנה-שנתיים גם ההארד דיסק הנוכחי שלי יהיה בסיכון גבוהה?)

אתה יכול לחבר אותו למחשב ולהריץ בדיקת SMART (ע"י תוכנת ACTIVESMART), אם הוא בכלל תומך בזה... זה אמור להגיד לך מה המצב שלו (אם כי ראיתי מצבים שהוא אמר שהכל בסדר, כשזה לא היה כך)... מה גם לדיסק 5400 יש ביצועים נחותים יחסית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי עשיתי בדיקה לדיסק עם active smart את התוצאות צירפתי להודעה תגיד לי מה דעתך.

אני רואה שהכל תקין אני יכול לסמוך על זה? האם יכול להיות שלדיסק יש בעיה באחת הבדיקות שאותן התוכנה לא יכולה לבצע על הדיסק הזה?

ואני רואה שהנפח של הדיסק הוא 6.4 ג'יגה (זה באמת כתוב עליו), למה כשאני מחבר אותו יש לי רק 6? בגלל ה-FIRMWARE?

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה יש לך רק 6GB מוסבר לך יפה מאד בסטיקי

קראתי והבנתי תודה...

ושוב אי אפשר לסמוך 100% על זה.. זה רק אינדקציה סבירה..

לא 100% אבל אני יכול פחות או יותר לסמוך על זה? אם הבדיקות האלה יצאו בסדר כנראה שהוא ישרוד עוד כמה זמן או שעם דיסק כזה זה עדיין נחשב הימור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי והבנתי תודה...

לא 100% אבל אני יכול פחות או יותר לסמוך על זה? אם הבדיקות האלה יצאו בסדר כנראה שהוא ישרוד עוד כמה זמן או שעם דיסק כזה זה עדיין נחשב הימור?

אם לא השתמשת בו יותר מדי, זה לא נראה לי כזה הימור, למרות ששוב, אם זה דברים חשובים, הייתי קונה חדש (מה כבר אפשר לעשות עם 6GB גם ככה)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר אותו ותשתמש בו לערוך בו דברים

קבצים זמניים בהחלט ולא שיא המוזיקה הנדירה שלך או שצילמת כי חבל אם הוא יפול

ההארדיסקים האלו יכולים תחת שימוש כבד ליפול אחרי חודש/שנה או בכלל להחזיק יותר זמן

מה שכן חבר אותו לכבל של הסידירום

ולא לכבל נתונים של ההארדיסק המהיר (100/133) חבל שהוא יאיט לך אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה החיבור של הארד-דיסק נוסף מאט את הראשון? אני לא יכול לחבר אותו לסידירום מחובר שם הצורב... שאני יעביר את הצורב להיות סלייב של ההארד-דיסק ואת ההארד דיסק השני להיות סלייב של הסידירום?

וזה ששמתי את ההארד דיסק שהוספתי מעל זה הראשי שלי עלול לחמם אותו ולקצר את תוחלת החיים שלו? כי אם כן אולי עדיף שאני כבר יעיף אותו כולה 6 ג'יגה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...