שאלה פשוטה: מה זה SATA? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה פשוטה: מה זה SATA?

GunBlade

Recommended Posts

SATA הוא קיצור של Serial ATA. הSATA הוא היורש של ה ATA המקבילים (שידוע גם בתור PATA אוParallel ATA )

לSATA יכולת העברת נתונים של 150MBps לדור הראשון, 300MBps לדור השני ויש גם 600 שמתוכננים לעתיד

זאת בניגוד לATA "הרגיל" שהמהירותו המקסימלית היא 100 ו133 מגהבייטים לשניה.

חשוב להזכיר שהדיסקים הקשיחים של ימינו עדיין לא מנצלים את ה100MB/s שנותן להם ה ATA רגיל

ולכן היתרונות שSATA נותן היום מתבטא בעיקר בכבלים הרבה יותר נוחים ודקים מהכבלים של הדור הקודם,

אשפרות להחליף דיסקים קשיחים בלי לכבות את המחשב, (NCQ (native command queueing.

ומהרות העברת נתונים גבוהה יותר בין הזיכרון מטמון של ההארדיסק (cache) לבין המחשב.

יש גם חיבור חשמלי חדש בסטנדרט של ה SATA, אני לא יודע עליו הרבה פרטים חוץ מזה שהוא שחור

ונראה שונה

כבלים של SATA

SATA-Signal-Cable-1.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתוספת קטנה למה שGFORCE אמר,

במילים פשוטות,

SATA, ממשק חדש לחיבור הרדיסקים, שמחליף את ה PATA הוותיק.

אתה רוצה אתר שמסביר את כל סוגי החומרה?

איזה סוגי חומרה קיימים, כמו כרטיס מסך וכאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה לשניכם על התשובה המפורטת והמובנת.

מעניין שבמקרה הזה Serial יוצא מהיר יותר מ-Parallel, אבל כנראה בשביל להבין את זה צריך לקרוא מאמרים מקצועיים בנושא.

האתרים שאני מחפש הם אתרים שמרכזים את נושא החומרה, אבל לא כמו ש-Tom's Hardware מביא בצורה של Reviews של חומרה ספציפית, אלא ממש הסברים על סוגי חומרה קיימים ועידכונים, שנותנים תשובות כמו זו שנתתם לי על ה-SATA.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטח מתכוון לחיבור המקבילי והטורי של יציאות הLPT והCOM, שם זה היה מקרה שונה,

הLPT עצמו היה פשוט יותר מהר.

באחסון (HD וכדומה) החיבור (הממשק) הסיראלי יותר מהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט כל שנאמר עד כה מדוייק ונכון, אבל כדי לאזן את התמונה קח בחשבון שהשיקול העיקרי של היצרנים למעבר לטכנולוגית SATA היה כלכלי ולא טכני. טכנולוגית ה-SATA הרבה יותר זולה לייצור מה-PATA, מה שלא בא לידי ביטוי במחיר לצרכן אלא הרווח נגרף לכיסו של היצרן..

הדבר השני שצריך לחשוב עליו הוא איכות הדיסקים. הדיסקים האיכותיים ביותר מיוצרים היום לטכנולוגית ה-SCSI (מחירים קטלניים). אחריהם ל-PATA ורק בסוף לSATA, שהופך להיות כ"כ זול לייצור שליצרנים לא איכפת לתת אחריות כביכול ארוכה יותר כדי "לשכנע" אותנו הצרכנים לעבור..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...