פלאנטות סביב כוכבים אחרים - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פלאנטות סביב כוכבים אחרים

TeaTime

Recommended Posts

בנאשיונאל ג'אוגרפיק יש סדרה הנקראת יקום מיסתורי

הפרק שהיה אתמול, כפי שהנושא מרמז, היה פלאנטות סביב כוכבים אחרים

מדענים גילו עשרות (!) ענקי גז סביב כוכבים מרחוקים נעים במהירות אדירה סביב הכוכב שלהם, כשאר המהיר מבינהם משלים הקפה בשלושה ימים!

ענקי הגז האלה שונים מאד משלנו, כאשר ניתוח ספקטרומטרי שלהם הראה שהאטמוספרה שלהם מורכבת מאשלגן ונתרן (מתכות הניתכות בטמפ' של 1000 צלסיוס!)

חלקם נעים במסלולים אקסנטריים מאד, בכאוטיות מוחלטת סביב הכוכב שלהם

הבעיה הייתה שקיום של ענק גז כל כך קרוב שלל את קיומם של כוכבים סלעיים דמויי ארץ, לכן המדענים חיפשו כוכבי לכת הדומים יותר יותר לשבתאי וצדק שלנו, הנעים במסלולים כמעט מעגליים רחוקים

לאחר חיפוש ממושך נמצאה מערכת שכזו שנראית מועמדת טובה מאד עם שני ענקי גז במסלולים מעגליים רחוקים

בנתיים הטלסקופים לא מספיק מדוייקים כדי לאתר כוכבי לכת סלעיים, אבל טלסקופ החלל "קפלר" שאמור להיות משוגר ב2006,

וצמד הטלסקופים "קק" שבהוואי (שבעזרת שימוש בו זמני בשתי הטלסקופים ניתן לדמות מראה בשטח של מגרש כדורגל) אמורים לתת לנו את היכולת לאתר כוכבי לכת סלעיים כבר בעשור הקרוב

http://www.obspm.fr/encycl/encycl.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך שאני מת על הדברים האלה!

חבל שפיספסתי את התוכנית...פשוט רוב הזמן אני אפילו לא מציץ בערוץ של national geographic מכיוון שיש להם גם דברים לא כל כך מעניינים ואז אני רק צופה בערוץ Discovery Science ששמה כמעט תמיד יש רק על או על חיזרים.

כמה מהערוצים היחידים שבאמת שווים צפיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו התוכנית הראשונה שראיתי בנאשיונאל ג'יאוגרפיק מזה זמן רב... הם התמקדו בחיות בחודשים האחרונים ובמקרה העברתי והיה את זה

פשוט דברים מדהימים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...