קשיח + כלים + ורכיבים אלקטרוניים = נגן MP3? - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קשיח + כלים + ורכיבים אלקטרוניים = נגן MP3?

MasterDK

Recommended Posts

לא שאני מזלזל, או לא תומך, אבל תגובה כזו מראה שאין לך ניסיון עם רכיבים אלקטרונים, לבנות דבר כזה, דורש מיומנות של מישהו שבנה כמה קיטים ברמות הרבה יותר פשוטות לפני כן...

לא אמרתי שיש לי ניסיון אם היה לי ניסיון תאמין לי לא הייתי שואל בפורום.

בגלל זה ביקשתי אולי איזה סירטוט או מדריך כל שהוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

(לא טרחתי להיכנס אליהם ולקרוא, אז יכול להיות שלא,לא יודע)

אז זהו, שאני כן טרחתי...

האתר הראשון והאחרון לא ממש רלוונטיים...

האתר הזה:

אפשר יש באתר הזה

גם כן לא ממש רלוונטי, כי הם מציעים לך למכירה לוחות שעליהם אתה יכול להרכיב את ההארדיסק וכו', שבאים מורכבים עם כל הרכיבים והכל.

אם זה מה שאתה רוצה, אז סבבה, אבל אין פה כ"כ בניה (זה כמו לקנות רכיבים של מחשב, לשים אותם במארז ולהגיד שבנית מחשב)...

בהנחה שזה לא מה שאתה רוצה, אלא לבנות באמת משהו לבד, זה לא יהיה נגן , פשוט כי זה לא פרקטי, גם בגלל הגודל, וגם בגלל הרגישות של הכונן הקשיח לזעזועים.

וזה עוד בלי לדבר על העובדה שכל הענין מצריך אלקטרוניקה ברמה גבוהה (במיוחד אם אתה מתכוון לתכנן את המעגל...).

עכשיו, נגיד שאתה רוצה להכין נגן שולחני. אתה עדיין תצטרך לבנות הכל ולתכנת ...

אני חושב שהלינק הזה יוכל לעזור לך... אני חושב שההבדל בין זה לבין הרדיסק הוא לא של שמים וארץ

http://elm-chan.org/works/mp3/report_e.html

וואלה, צודק, כרטיס והרדיסק זה בול אותו דבר. הממשק דומה, צורת העבודה, הקיבולת... איך לא חשבו על זה קודם. :screwy:

בקיצור, אני נורא מצטער להגיד את זה, אבל... אני הייתי מנסה למצוא פרויקט אחר. sorry.

(מצד שני, אתה מוזמן לנסות ולהוכיח לכולנו שאנחנו טועים. אם לא איכפת לך להוציא על זה הרבה מאוד כסף ועוד הרבה יותר זמן ומאמץ... מה אפשר להגיד... בהצלחה. :-\)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שאני כן טרחתי...

האתר הראשון והאחרון לא ממש רלוונטיים...

האתר הזה:

גם כן לא ממש רלוונטי, כי הם מציעים לך למכירה לוחות שעליהם אתה יכול להרכיב את ההארדיסק וכו', שבאים מורכבים עם כל הרכיבים והכל.

אם זה מה שאתה רוצה, אז סבבה, אבל אין פה כ"כ בניה (זה כמו לקנות רכיבים של מחשב, לשים אותם במארז ולהגיד שבנית מחשב)...

בהנחה שזה לא מה שאתה רוצה, אלא לבנות באמת משהו לבד, זה לא יהיה נגן , פשוט כי זה לא פרקטי, גם בגלל הגודל, וגם בגלל הרגישות של הכונן הקשיח לזעזועים.

וזה עוד בלי לדבר על העובדה שכל הענין מצריך אלקטרוניקה ברמה גבוהה (במיוחד אם אתה מתכוון לתכנן את המעגל...).

עכשיו, נגיד שאתה רוצה להכין נגן שולחני. אתה עדיין תצטרך לבנות הכל ולתכנת ...

וואלה, צודק, כרטיס והרדיסק זה בול אותו דבר. הממשק דומה, צורת העבודה, הקיבולת... איך לא חשבו על זה קודם. :screwy:

בקיצור, אני נורא מצטער להגיד את זה, אבל... אני הייתי מנסה למצוא פרויקט אחר. sorry.

(מצד שני, אתה מוזמן לנסות ולהוכיח לכולנו שאנחנו טועים. אם לא איכפת לך להוציא על זה הרבה מאוד כסף ועוד הרבה יותר זמן ומאמץ... מה אפשר להגיד... בהצלחה. :-\)

שלא יוריד אותך מהרשימה שלו שם למטה.....

חוץ מזה באתר הראשון הם גם מספקים KIT, אבל אם תסתכל יותר באתר, יש גם את ה DIAGRAM, את ה PART LIST, את ה FIRMWARE, בקיצור את הכל כדי לבנות את זה לבד ולא לקנות מהם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הלינק שנשלח לפרויקט pjrc :

הבחור כותב שם בדיוק למה הקיט עולה בדיוק כמו המעגל המורכב:

1. אנשים שלא מבינים עלום קנו קיט בשביל לחסוך 10$ , לא הצליחו להרכיב אותו ושלחו אותו חזרה לחברה.

2. העלות של לארוז את הקיט ולוודא שכל הרכיבים שם היא בערך כמו העלות להרכיב מעגל מוכן בפס ייצור אוטומטי.

חשוב להבין - חלק מהרכיבים מצריכים ידע בהלחמת רכיבי mount. לא מדובר ברכיבים פשוטים כמו נגדים או קבלים שתוקעים בלוח ואח"כ מלחימים או רכיבי TTL באריזות DIP15 עם רווח של 2.5 מ"מ בין רגל לרגל, אלא ברכיבים עדינים במיוחד שמולחמיםישר על הלוח ללא חורים במעגל. המרחק בין הפינים הוא לא יותר מ- 1.27מ"מ , והפדים על המעגל עדינים ביותר. כל חימום מיותר עלול להביא לתלישה של פדים. חשוב להבין שכשמלחימים רכיב דרך חור במעגל, נקודת ההלחמה מעוגנת היטב בגלל ציפוי החורים במעגל.

בקיצור, אם לא הלחמת אף פעם - תתרחק מהקיט הזה. מעבר לזה שהלחמות כאלה מצריכות מלחם טוב, תצטרך גם חומרים שבטח אין לך ולא ידעת שתצטרך כמו נוזל flux.

נסה לקנות כמה קיטים פשוטים, תרכיב אותם, ואז תנסה לחזור לפרויקט כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא יוריד אותך מהרשימה שלו שם למטה.....

מה קשור בן אדם?! בשביל לא ליצור שוב את המצב הלא נעים הזה לכולם אני פשוט יוריד את כולם וזהו... (בשביל לא לפגוע באך אחד.)

בקשר לפרוייקט שלי נראה מה יהיה הלאה כרגע אני במצב שלדים אני לא יכול להמזין שלא לדבר על ריכיבים לנגמן מהארד דיסק אז הרעיון מונח בצד בנתיים. נראה אם יהיה לי כסף אולי. בנתיים לא.

תודה לכולם על התגובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...