המעבד מגיע לטמפרטורות גבוהות... גבוהות מאוד! - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המעבד מגיע לטמפרטורות גבוהות... גבוהות מאוד!

DrDeath

Recommended Posts

הנה המפרט:

AMD 900Mhz

ASUS A7V 133

384mb sdram

Hercules 3d Prophet II pro 2

לאחרונה החלטתי לעשות אבל להפתעתי גיליתי שטמפרטורת המעבד מגיעה לרמות גבוהות מאוד של 65 מעלות ואף פעם אחת אחרי מאמץ של המעבד הגעתי ל67 מעלות. לוח האם גם הוא מתחמם מאוד ונמצא על 42 מעלות ברגע זה.

יש לי מארז רגיל עם מאוורר אחד ועוד היטסינק ומאוורר טוב (מנחושת) למעבד.

כמה שאלות:

1. מה הטמפרטורה הרגילה שאמורה להיות למעבדים מהסוג שלי? האם טמפרטורות כאלה נורמליות?

2. האם הטמפרטורות שהגעתי אליהן מסוכנות עד כדי שריפת המעבד או רכיב אחר בלוח האם?

3. מה אפשר לעשות כדי לקרר באופן משמעותי את המעבד (עוד מאווררים יעזרו? הרי יש לי היטסינק טוב למעבד)?

אם מישהו מבין בעניין (ונראה לי שיש פה לא מעט כאלה..), אשמח אם תעזורו...

תודה מראש,

DrDeath.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלו טמפרטורות גבוהות מאוד בשביל Duron במהירות 900MHz!

קודם כל, וזה דבר שצריך לעשות ללא דיחוי, תוסיף מאורר אחד למארז, שיפלוט אוויר מאחורה. רצוי שתוסיף מאורר נוסף בדלת המארז, שידחוף אוויר כלפי המעבד.

אגב, יש לך מושג איזה גוף יש על המעבד שלך? כי יש עשרות (אם לא מאות) גופי שונים המורכבים מנחושת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מעבדי ידועים בכך שהם נוטים להתחמם..לי יש מעבד 1200 של K7

והגעתי איתו פעם ל-65 מעלות

אחרי מחשבות רבות... ונסיונות רבים.. הצלחתי למצוא קירור טוב באמצעות 2 מאווררים נוספים (היה לי רק 1 על המעבד וזה!!!)

ועכשיו אצלי הוא על 49-52

אני חושב שהטמפ' הממוצעת של היא בערך 55-57

2. אני לא מומחה גדול אבל לפי דעתי 67 כבר מתחיל לעשות נזקים.. קודם כל רק שתדע שכל 10 מעלות יותר נמוכות מכפילות את אורך החיים של המעבד פי 2 !! אבל אני לא חושב שזה ישרוף אותו..אולי אחרי הרבה זמן

3. תוסיף עוד מאווררים..תבדוק שהמחשה הטרמית מרוחה טוב..תנקה את המחשב ובעיקר את ההיטסינקים והמאוורים מאבק !

ובסוף תארגן את המארז בצורה חכמה ותכוון מאווררים כדי ליצור סירקולציה מלאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון זה לא Duron ואין לי מושג איזה סוג צלעות אלה, אני רק יודע שהן די טובות ובטוח מספיק טובות בשביל המעבד הזה.

דבר שני, המארז שלי בנוי כך שהמעבד נמצא בחלק העליון יותר של המארז והמאוורר של המארז בחלק התחתון, כך שהוא לא בדיוק מקרר שום דבר כי החום עולה למעלה.

כדאי לי לקדוח כמה חורים בתקרה של המארז כדי שהחום שמצטבר שם יפלט?

ועוד דבר, בכמה מעלות כבר עוד מאוורר יכול להוריד את הטמפרטורה? מקסימום 2-3 לא? זה לא נראה לכם קצת מוזר שהטמפרטורה כל כך גבוהה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע על מה אתם מדברים , יש לי 2 AMD אחד K7-850 הטמפרטורה של המעבד היא 25-30 והלוח 17-25

השני הוא ATLONXP 1800+ הטמפרטורה של המעבד היא 45-47 והלוח 35-40 לא חם כל כך.

אני משתמש במאוורים שקיבלתית הדבר היחד ששינתי בשניהם הוא : הכנתי כבלים עגולים(http://www.hwzone.co.il/modding.php?file=round) ואני מעביר אותם מהצד השני של המארז (דרך הדלת השניה של המארז) כנ'ל החשמל והוספתי עוד מאורר 80MM למלה ליד המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע על מה אתם מדברים , יש לי 2 AMD אחד K7-850 הטמפרטורה של המעבד היא 25-30 והלוח 17-25

השני הוא ATLONXP 1800+ הטמפרטורה של המעבד היא 45-47 והלוח 35-40 לא חם כל כך.

אני משתמש במאוורים שקיבלתית הדבר היחד ששינתי בשניהם הוא : הכנתי כבלים עגולים(http://www.hwzone.co.il/modding.php?file=round) ואני מעביר אותם מהצד השני של המארז (דרך הדלת השניה של המארז) כנ'ל החשמל והוספתי עוד מאורר 80MM למלה ליד המעבד.

בעצם מה שאתה אומר שאתה כולה דאגת לקירור יעיל במארז.. והוא לא.

נ.ב .. איך הגעת ל-17-25 מעלות ללוח?! ועוד למעבד?! 25! AMD?!

עם סטנדרטי קצת קשה לי להאמין.. אלא אם כן מדובר במעבד סלוט עם מאוורר טוב.

...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...