סקר עתודאים - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר עתודאים

IG

Recommended Posts

10 שנים זה סך הכל האורך של כל המסלול. מתוכם 4 שנים זה לימודים באוניברסיטה, שבהם אתה חופשי כמעט כמו ציפור (כמעט ולא קשור לצבא). אחרי זה יש לך 3 שנות שירות סדיר (אותן היית עושה בכל מקרה) ולאחר מכן אתה מסיים עם 3 שנות קבע.

אגב, הציונים שלי היו 111 ממוצע בגרויות (עם בונוס כמובן) ו-661 פסיכומטרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

פרויקט "עתידים"

פרויקט שהחל ב-1999, במטרה לעודד בוגרי ובוגרות תיכון מצטיינים מערי ועיירות הפריפריה להשתלב טרם גיוסם לצה"ל במסגרת העתודה האקדמאית ולרכוש מקצוע מתחום ההנדסה או המדעים המדויקים. התוכנית מהווה נדבך מרכזי בפעילותו של צה"ל להעמקת מעורבותו בחברה ותרומתו למדינת .

הטבות ייחודיות למסלול עתידים:

צה"ל מאפשר לבנות ערי ואזורי הפריפריה, לנסות ולהשתלב בלימודים אקדמאים באמצעות מימון מלא ותמיכה כלכלית, כמפורט להלן וכך - לזכות בהזדמנות שווה ללמוד ולממש את עצמך.

מלגת קיום- בגובה משתנה של עד 15,000 ¤ בשנה למשך כל תקופת הלימודים (עפ"י זכאות).

ליווי אישי- תמיכה וחניכה ע"י סטודנט בוגר יותר.

מכינות קדם אקדמאיות- בפיזיקה ומתמטיקה למועמדים הזקוקים לשיפור רמתם או למעוניינים בכך. במסגרת המכינה ישולבו סדנאות לפיתוח מיומנויות למידה לקראת לימודים אקדמאים.

מחשב אישי נישא.

עכשיו שאלתי היא כזאת: אני גרה באשקלון. האם היא נחשבת לפריפרית מספיק?

ואם כן, כיצד אני מתקבלת לפרוייקט?

::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליבי.. מה קורה...

בחוברת שמקבלים מהצבא, עם כל הפירוט על המסלולים לקצונה עקדמאית, וכל התוכניות המיוחדות (ברקים ופסגות...) יש גם כמה עמודים על "עתידים" (אגב, אני בעתידים...) אבל לא נראה לי שתתקבלי, כי אם אני זוכר נכון, אשקלון לא נכללת בתוכנית... תתקשרי ל03-5720323 ותבררי...

מור, זה שהקורסים קשים יותר לא אומר שהרמה גבוהה יותר... שנה שעברה הינו צריכים להתכונן למבחן מסויים ולא הייה לנו מספיק חומר, אז הורדנו כמה תרגילים מהאתר של הטכניון, מאותו קורס שאנחנו למדנו (זה קורס מקביל...) ומשאלות היו ממש ברמה מצחיקה... ואני מכיר הרבה אנשים שהשוו בין הטכניון לבן גוריון והם אמרו לי שמבחינת הקף הידע והרמה בן גוריון יותר טוב... אני שמעתי אפילו פרפסור שהיה משנה לדיקן או משהו כזה בטכניון, ואחר כך עבר לבן גוריון שאמר שהלימודים בטכניון סתם קשים... אבל בינינו... מה זה משנה ;)

דיאבלוVT, אני אישית מכיר 4 עתודאים שלומדים הנדסת כימיה אצלנו באוניברסיטה. וזה לא באמת מעניין... זה לא בדיוק כימיה... אתה לומד כימיה ברמה מאוד גבוהה אבל אתה לא כימאי, זה תחום שונה... קרא על הנדסת חומרים... אני ממליץ לך לבוא ליום הפתוח של בן גוריון ב- 3/2/05 ולדבר עם פרופ' טליאנקר או דר' רוני שנק... BGU

תוספת למיכאלסקו: צריך לשמור על ממוצע ציונים של 70 ומעלה (או שעפים), בחופשות יש טירונות ואבט"שים (לא רציני... חודש בסך הכל, כל שנה... אבל זה באמת כיף!), ובמהלך השרות אפשר לצאת ללמוד לתואר שני... ככה שאחרי 10 שנים אתה יוצא עם חיסכון של 3 שנות משכורת קבע+ תואר שני+ 6 שנות ניסיון במקצוע+ ניסיון פיקודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשקלון נחשבת לפריפריה לצורך קבלה לתוכנית עתידים. אני אישית בתוכנית הזו (אני לא מאשקלון), אבל אני מכיר לפחות 4 אנשים מאשקלון שהם כן בעתידים.

וכן, עושים מילואים בקיץ (לא היה כיף בקיבוץ בים המלח עם חום של 42 מעלות כל יום ...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK... טוב לדעת (על אשקלון...)

זה נחשב למילואים??? יענו מקבלים על זה גם כסף??? חשבתי שזה יורד מהפז"מ...

אל תהייה כזה כבד (עוד דוגמא לסטודנט מבואס ומדוכא של הטכניון ;D)... אני דיברתי עם הרבה עתודאים שעשו אבט"שים, והם אמרו שלמרות החום, והשמירות ( 8 8, לא?) זה כיף! כמו קייטנה... מריצים קטעים, שוחים בבריכה של הקיבוץ... הקיבוצניקים מביאים להם כל מיני דברים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נחשב כמילואים אלא באמת יורד מהפז"מ, פשוט קוראים לזה מילואים.

אני לא כבד, אני רק אומר שבמקרה הספציפי שלי לא היה כיף, השמירות לא היו 8-8 אלא שמרנו 10 שעות ביום (בלילה 6 שעות ברצף ועוד 4 שעות ביום).

לגבי הקיבוץ - דווקא אנשים מאוד נחמדים, היה איזה בחור שבא לשבת איתנו את כל הלילה כמה פעמים, אנשים הביאו לנו שתייה וארטיקים, וכן, שחינו בבריכה של הקיבוץ, וגם היה פאב (לא הרבה אנשים).

בכל אופן, לא נגנוב את התראד ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ת'ראד שלי ;D...

תגיד, אתה יודע משהו על פגישות של עתודאים לפני בחירת מסלול התמחות עם קצינים שכבר עובדים במקצוע? שמעתי ששנה שעברה אירגנו דבר כזה מטעם מדור עתודה, אני רוצה לדעת אם גם השנה תהייה פגישה כזו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, אבל אתה יודע אם גם השנה יש פגישות כאלה? או לפחות איפה אני יכול לברר... במדור עתודה עונים לטלפון אחד ביום בערך, ולא תמיד זה אני... והם גם לא כלכך יודעים מה זה (הפקידות...) ככה שהן לא יודעות למי להעביר אותי... צה"ל :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אם יתקיים דבר כזה, אז יודיעו לך, לא? הרי אם הם מארגנים את זה הם רוצים שאנשים יבואו ... לי הודיעו בטלפון ...

בכל אופן, אל תהיה לחוץ מהבחירה ... פשוט תבחר את מה שאתה הכי אוהב ורוצה לעסוק בו בחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...