סקר עתודאים - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר עתודאים

IG

Recommended Posts

מי אמר שאתה לומד עד גיל 27? :nixweiss:

יש לימודי תואר ראשון רגיל (3 שנים), הנדסה (4 שנים) ויש גם מסלולים עם פחות. רק לומדים יותר...

ואם לא בא לך ללמוד, אתה לא יודע מה אתה רוצה ללמוד, איפה ללמוד, איפה אתה רוצה לשרת אח"כ... יכול להיות שעתודה לא בשבילך.

אחרי הכל, אתה מכיר את עצמך הכי טוב. אם אתה יודע בערך מה תרצה ללמוד אחרי הצבא ומה תרצה לעשות בסוף הלימודים - עתודה זו הזדמנות מצוינת. אם לא, אז...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מעדיף ללמוד לאוניברסיטה אחרי בצורה רגילה ולא להמשיך ללמוד כמו מטומטם עד איזה גיל 27,

שמעתי על הנימוק החברתי, הניתוק משאר האנשים ודברים בסגנון. אבל מה ההבדל בין ללמוד עד גיל 27, בין להתחיל ללמוד בגיל 23 עד גיל 32? (בהנחה שלימודים זה 9 כמו שכתבת, עשיתי אותו יחס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עתודאי שנה א בתל אביב, לומד כימיה...

לגבי העניין החברתי, אני אישית לא רואה מה הסרט, אצלי בקורס (אגב 120 סטודנטים) יש 6 עתודאים, חברים יש לי מגילאים של 18 ועד 28, אם אתה חברתי ונחמד גם אנשים נחמדים אליך. למען האמת יש לי יותר חברים מאשר בתיכון.

ה"בעיה" היחידה זה שפתאום במקום שהחבר הכי טוב שלך יגור בשכונה שלך הוא גר 30 ק"מ דרומה :)

ואגב, הציונים שלי היו 620 פסיכומטרי, ממוצא בגרויות של 96 וקבא 56.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בצבא מרגישים את זה אבל באוניברסיטה בכלל לא מרגישים את עניין הגיל, לחלק יש סטיגמות על עתודאים אבל זה סתם בצחוק כזה

מכירים הרבה אנשים בלי קשר לגיל, כנראה שרק לאנשים לפני באמת משנה מה הגיל של אנשים אחרים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי על הנימוק החברתי, הניתוק משאר האנשים ודברים בסגנון. אבל מה ההבדל בין ללמוד עד גיל 27, בין להתחיל ללמוד בגיל 23 עד גיל 32? (בהנחה שלימודים זה 9 כמו שכתבת, עשיתי אותו יחס)

רק חבל שבעתודה אתה צריך לחתום שלוש שנים קבע...

קיצר לכל המתלבטים, עתודה זה לחתום 10 שנים מהחיים שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עתודאי שנה א בתל אביב, לומד כימיה...

לגבי העניין החברתי, אני אישית לא רואה מה הסרט, אצלי בקורס (אגב 120 סטודנטים) יש 6 עתודאים, חברים יש לי מגילאים של 18 ועד 28, אם אתה חברתי ונחמד גם אנשים נחמדים אליך. למען האמת יש לי יותר חברים מאשר בתיכון.

ה"בעיה" היחידה זה שפתאום במקום שהחבר הכי טוב שלך יגור בשכונה שלך הוא גר 30 ק"מ דרומה :)

ואגב, הציונים שלי היו 620 פסיכומטרי, ממוצא בגרויות של 96 וקבא 56.

היי אני גם הגשתי בקשה לעתודה ללמידת לכימיה בת"א...אני בי"ב כרגע..

ממוצע בגרויות 96 בלי בונוס?

לי גם יש 620 בפסיכומטרי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכשהו אני מעדיף 10 שנים של ביטחון מוחלט על 7 שנים של חוסר ודאות

4 שנים שבהם אתה קטן מכולם ואתה מנותק חברתית, ו6 שנים שאתה גדול מכולם ושוב, מנותק חברתית...

אני אוותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4 שנים שבהם אתה קטן מכולם ואתה מנותק חברתית, ו6 שנים שאתה גדול מכולם ושוב, מנותק חברתית...

אני אוותר...

זה ממש שטויות, אתה לא מנותק חברתית בכלל, אנשים באוניברסיטה לא מתיחסים לגיל, אתה מעל גיל 18 כבר ועם כרטיס סטודנט אתה יכול ללכת לכל המסיבות של הסטודנטים,יש אנשים שהתחילו ללמוד בגיל 26, נם לא מסתכלים מלמעלה על כאלה בגיל 22, לאנשים אחרי צבא לא איכפת מהגיל

בצבא אתה לא חי"ר שמשרת עם בני 18 שרק עכשיו התגייסו, זה בסיס , עם הרבה אנשים שעברו מסלול דומה לשלך, או הרבה אנשי קבע, אז לא תהיה חבר של הטבח או השומר בכניסה שבני 19, אבל רוב הבסיס זה אנשים בגיל קרוב לשלך או שהם אחרי וכבר לא ממש משנה להם הגיל של אנשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבן גוריון רוב המבנים ממש נוחים, זה אוניברסיטה אז אין בעיות חנייה (מקום קטן יחסית...). הלימודים ברמה ממש גבוהה (שווה לרמה של הטכניון ובחלק מהמקצועות, הרמה אפילו גבוהה יותר...). מלמדים פה כמעט את כל מקצועות (יש שמועה ששנה הבאה נפתח בית ספר למשפטים), רוב החדרים במעונות סבבה...

אז זה מה שמספרים לכם שם, האא? :lol: סתם סתם צוחק. אבל תבוא לפה ותעשה את הקורסים ותראה שזה לא אותה רמה (יש לי שני חברים שלומדים בבאר שבע והשוונו... :) )

בקשר למי שמתלבט. אתם חייבים להגיע מפוקחים להחלטה הזאת.

האם יש לכם עכשיו כוח ללמוד (ואני מתכוון ללמוד, לא כמו בתיכון אלא באמת ללמוד) עוד 3/4 שנים ישר אחרי התיכון?

האם אתה יודע בוודאות מה אתה רוצה ללמוד? מה מעניין אותך?

האם ההיפוך של התקופות וההליכה נגד הזרם לא מפריע לך?

האם אתה מוכן לחתום את הקבע?

אם הכל כן, סבבה, אתה יכול להתחיל לחשוב על עתודה.

רק דבר אחד שאני חייב להדגיש. בכל מקרה (וזה לא קשור לעתודה או לא) אל תלכו ללמוד מקצוע אקדמי לא בגלל שזה מעניין אתכם אלא בגלל שיש בזה עבודה או שזה יוקרתי - אתם לא תחזיקו.

ודבר שני, לא הולכים לעתודה בגלל הכסף. נכון שהצבע משלם את הלימודים אבל הכסף לא צריך להיות פקטור בשיקול שלכם. נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוותר...

תלוי מאוד מי אתה. כמו בכל מקום ובכל תחום.

רק דבר אחד שאני חייב להדגיש. בכל מקרה (וזה לא קשור לעתודה או לא) אל תלכו ללמוד מקצוע אקדמי לא בגלל שזה מעניין אתכם אלא בגלל שיש בזה עבודה או שזה יוקרתי - אתם לא תחזיקו.

גם, תלוי מאוד מי אתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הזה של הניתוק חברתי הוא ממש בדיחה...

אני נמצא עכשיו במכינה קדם אקדמאית בטכניון (גם עתודאי) ואם לומר לך את האמת, כל מה שמספרים לך על זה שעתודאים מנודים וכו' זה ממש ממש לא נכון...

למען האמת רוב החברים שלי עכשיו הם בני 24+ ויש כאלה שאפילו שמתקרבים לשלושים !

את רוב הבדיחות על העתודאים זה דווקא אני שמספר, או שהרבה פעמים אני צוחק על חברים שלי שהם אחרי שהם מתנהגים כמו חבורה של עתודאים תיכוניסטים...

בקיצור, אל תתן לכל העניין של הניתוק חברתי להשפיע על הבחירה שלך כי הכל תלוי באישיות שלך ולא בגיל שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

10 שנים להיות בצבא נשמע לי מוגזם, וגם קצת מנותק חברתית, אבל כל ה10 השנים האלו אני חיי בתוך הצבא? משתחרר הביתה הרבה? או שבקושי מקבל חופשות כמו חייל?

וגם פשוט אמא שלי לוחצת עליי ואומרת לי שזה טוב שהם דואגים לי וכו'...וגם כן דוד שלי שהוא מפקד אומר לי שזה מסדר אותי..אני לא בטוח בזה אני בכלל רוצה ללמוד הנדסת כימייה..לא ראיתי את זה בתוך העתודה ואני באמת לא יודע מה לעשות אם ללכת לשם או לא, לא נראה לי שאני כזה מוכן לטחון לימודים שעות על גבי שעות שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...