מה שאילנה דיין שכחה לספר לנו - ירי ממוצב גירית - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה שאילנה דיין שכחה לספר לנו - ירי ממוצב גירית

hck

Recommended Posts

ממש לא הבנתי את המשפט:

ועוד משהו, תחשוב כשהחיילים ייצאו לאזרחות ולא יהיה להם למי להתנכל ובמי לפגוע...

אתה רציני?!

האמת שאני מתכוון לכך. ראיתי חברים שלי שהלכו לקרבי ושירתו בשטחים ובמחסומים וראיתי איך הם נעשו אלימים יותר, גסים יותר, בעלי פיוז יותר קצר. אחד מהם אפילו סיפר בחיוך גדול איך הוא וחבר שלו התעללו בערבי במחסום סתם כי היה להם משעמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

miro, אתה טוען שהצבא שלנו לא הומני, לא הוגן, לא אנושי, רומס את אמנת ז'נבה ומורכבת מחיות אדם צמאות הרג.

יש לי כמה דברים דברים להגיד לך:

(1) אישית, אם חברים שלי היו מספרים לי את מה שאתה אומר שחברים שלך מספרים לך, זאת הייתה השיחה האחרונה שלי איתם.

מה אפשר להסיק מזה שאלו הם החברים שלך?

(2) אל תאמין לכל מה שמספרים. הרבה אנשים סתם ממציאים סיפורים כי הם רוצים להראות "גברים" ליד החברים שלהם, וכי הם חושבים (יודעים?) שזה מצחיק, או מגניב לעשות דברים כאלה.

(3) אם משווים את צה"ל לצבאות אחרים - צה"ל יוצא הומני לגמרי, אולי הכי הומני.

דובר צה"ל מסר לפני שבוע שמהלך השנה האחרונה של הלחימה נהרגו רק 29 אזרחים פלסטיניים חפים מפשע. ארגון "בצלם" (שיש לי הרבה מה להגיד על ה-so-called מוסריות שלו) לא מקבל את זה, וטוען שנהרגו 110 אזרחים "שאינם מעורבים בלחימה" (לא חפים מפשע, אלא "לא מעורבים בלחימה"). בוא נצא מנקודת הנחה שהאמת איפשהו באמצע, בין 2 המספרים, ובין 2 ההגדרות. עדיין המספר הזה נמוך ביותר בהשוואה לכל מלחמה אחרת ולכל צבא שנלחם בקרב אוכלוסיה אזרחית. בוא נעשה השוואה קטנה, ובוא נתייחס רק לצבאות של מדינות מערביות, דמוקרטיות, מתקדמות, shall we?

הרשימה ארוכה: צבאות הברית בגרמניה, וויטנאם, מלחמת המפרץ, כוחות האו"ם באנגולה, כוח השלום בבוסניה ודוגמה עדכנית - צבא ארה"ב בעיראק. וזה בלי לדבר על התעלמויות ואפשור של רצח עם, כמו למשל האו"ם וצרפת ברואנדה (מליון הרוגים ב-3 חודשים. מזכיר למישהו משהו?). כן כן, אותה צרפת מתחסדת שמרשה לעצמה להטיף לנו מוסר.

(4) גם אם הסיפורים של חברים שלך נכונים, זה בכלל לא רלוונטי. העובדה היא שהמדיניות בצה"ל היא נגד זה, והעובדה היא שאם תופסים חיילים מעשים כאלה הם נושאים בעונש (או לפחות אמורים).

בקיצור, צה"ל אולי לא מושלם, אבל אנחנו עושים הרבה מעבר למה שנחוץ, וסופגים אבדות קשות ביותר עקב כך. ולאף אחד, לא מחוץ ולא מפנים, יש זכות לשפוט את צה"ל על הפעולות שלו שמבטיחות את הקיום שלנו, של כולנו (גם של אלה שלא חושבים כך) פה.

נ.ב: חלקים מסעיף 3 לקחתי מהטור של אורי אליצור במוסף לשבת של ידיעות אחרונות מלפני שבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנושא הת'רד- המ"פ עצור עד סיום ההליכים, ולא סתם. מצ"ח לא סתם היו אומרים משהו שלא תואם את מה שאומר הרמטכ"ל, זה לא שהם האו"ם שאתם יכולים להאשים אותם במה שעולה לכם לראש באותה שניה.

לטל (טופגאן)-

באמת? הם היו מפסיקים להיות חברים שלך?! אני מבין שעדיין לא היית בצבא.

גם אני רואה שחברים שלי נהיים אלימים יותר בבית, אם זה בנהיגה, התנהגות או כל דבר אחר. ולא, אני לא מפסיק להיות חבר שלהם, פשוט כי זה לא אשמתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, עוד לא הייתי. ואתה ידע מה? אולי באמת לא הייתי צריך לדבר על זה.

אבל אני לא מדבר על אנשים שנהיים יותר אלימים בבית או בנהיגה. אני מדבר על אנשים שמתעללים באחרים בשביל הכיף וכי משעמם.

ואני רוצה להאמין שאם אני אגיע למצב דומה, אני אנסה לראות מה גורם להם להתנהג כך, ואולי לנסות איכשהו למנוע את זה.

(שוב, אני לא יכול לדעת מה יהיה, אבל אני בכל זאת רוצה להאמין שאני אוכל לשנות משהו - לפחות אצל החברים שלי, במקום סתם להתלונן)

ולא כ"כ הבנתי את המשפט הראשון שלך... למה התכוונת בקטע עם האו"ם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטל (טופגאן)-

באמת? הם היו מפסיקים להיות חברים שלך?! אני מבין שעדיין לא היית בצבא.

גם אני רואה שחברים שלי נהיים אלימים יותר בבית, אם זה בנהיגה, התנהגות או כל דבר אחר. ולא, אני לא מפסיק להיות חבר שלהם, פשוט כי זה לא אשמתם.

אומנם לא דיברת אלי אבל אני משרת כבר שנה וחצי... והתחלתי את השירות בתור קרבי...

מה שאתה רואה על חברים שלך לא בהכרח קשור לזה שהם קרבים... שאתה בצבא אתה במצב של חוסר אונים מסויים... אין לך את האפשרת לעשות מה שבראש שלך... ומה לעשות זה גורם לאנשים להיות עצבניים יותר... גם לי... זה לא אומר שאני הולך ודופק מכות לכל ערבי שאני רואה... אנשים שבצבא צריכים להתמודד עם זה... אכן תקופה קשה יותר אבל זה יעבור...

וד"א דווקא החברים הקרביים שלי רגועים יותר! הם מרגישים שהם עושים משהו חשוב...

לרוב הג'ובניקים יש את הבעיה שהם רואים את ה3 שנים האלה עוברות סתם ככה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, עוד לא הייתי. ואתה ידע מה? אולי באמת לא הייתי צריך לדבר על זה.

אבל אני לא מדבר על אנשים שנהיים יותר אלימים בבית או בנהיגה. אני מדבר על אנשים שמתעללים באחרים בשביל הכיף וכי משעמם.

ואני רוצה להאמין שאם אני אגיע למצב דומה, אני אנסה לראות מה גורם להם להתנהג כך, ואולי לנסות איכשהו למנוע את זה.

(שוב, אני לא יכול לדעת מה יהיה, אבל אני בכל זאת רוצה להאמין שאני אוכל לשנות משהו - לפחות אצל החברים שלי, במקום סתם להתלונן)

ולא כ"כ הבנתי את המשפט הראשון שלך... למה התכוונת בקטע עם האו"ם?

קודם כל, לא אמרתי שהצבא מורכב מחיות אדם רצחניות וצמאות דם אלא שיש בתוכו מספר אנשים כאלו (וראה לדוגמה את פלוגת מג"ב שפורקה לאחר שרוב חייליה הואשמו בפגיעה בחפים מפשע, בהתעללות ואפילו בהריגה - אותם חיילים שתפסו סתם פלסטיני,הכניסו אותו לג'יפ, הרביצו לו מכות רצח וזרקו אותו אל הכביש תוך כדי נסיעה!), ושהצבא לא עושה מספיק על מנת להוקיע אותם מתוכו. לפעמים אותם חיילים לא מגינים עליי אלא להיפך, מתעללים בפלסטיני ואז גורמים להפוך למחבל. אני מאוד מעריך את החיילים האחרים ומוכן לעשות הכל בשבילם אבל מבקש שגם הם וגם מפקדיהם יקיאו מתוכם את אותם חיילים אלימים ומתעללים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות לפעמים נופלים שם על אחד הערבים שעושה לך בעיות במעבר...

הרי אתה עושה מחסום 8\8 (8- לשמור ו-8 לישון, לנוח, להתקלח, להתגלח, לעשן וכו')....

אז בשמונה השעות האלה יש המון ערבים שמתחכמים ועושים בעיות ומתחצפים...אז אתה שותק

לאחד ולשני ולעשירי ולאחד עשר אתה נותן סטירה...וה-20 כבר חוטף מהלומה קצת יותר קשה

מסתירה.

ככה שאמנם אנשים נהיים יותר אלימים שם בגלל הצלקת שהלחץ העצום בשירות הקרבי משאיר

לך...הם עדיין אנשים שיכולים לטעות...ואם הילדה לא הייתה צריכה להיות שם והרגו אותה...

להאשים את החיילים שלנו בזה זאת טיפשות גמורה.

:bash:

עריכה:

רק רציתי להוסיף שאני לא מכליל את כל החיילים הקרביים...אבל יש מקרים והם לא רבים.

וזה גם אף פעם לא מגיע להתעללות!! אלא לאלימות פיזית מינימאלית...בואו נגיד שללינץ'

שהם עשו בשלושה חיילים שלנו לפני 4 שנים אנחנו מאוד רחוקים מלהיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה:

וזה גם אף פעם לא מגיע להתעללות!! אלא לאלימות פיזית מינימאלית...בואו נגיד שללינץ'

שהם עשו בשלושה חיילים שלנו לפני 4 שנים אנחנו מאוד רחוקים מלהיות.

אז אחלה, הכל טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דריה, כאן את טועה, ואני אסביר:

מהשיחזור של המ"פ, ומההקלטות אנחנו מבינים שבזמן שקדם לירי ובזמן ש"הילדה" התקרבה למוצב גירית - גם התצפית וגם המ"פ שהסתער לא יכלו לקבוע במדוייק שמדובר בילדה. לא רק, היא אפילו לבשה כפיה - מה שהקנה לה מראה של מבוגר פלשתיני.

עוד משהו, מתנאי השטח שרואים גם בצילום וגם בשיחזור של המ"פ אנחנו יכולים לראות שבאותם תנאי שטח, אי אפשר היה לקבוע מי הדמות החשודה גם ממרחק העולה על 2 מטר. ה"ווידוא הריגה" שכביכול עשה המ"פ נעשה ממרחק של 10 מטרים כאשר ה"ילדה" שכבה על הריצפה כשלצידה התיק שנחשב כמטען. ה"ילדה" כנראה זזה - ולכון המ"פ ירה עוד צרור על מנת לוודא הריגה - אני לא יודע מה איתכם, אני לא רוצה לקבל פיצוץ בפנים ממרחק של 10 מטרים - ובטוח שגם לא הוא.

כל העניין הזה נופח ע"י התיקשורת השמאלנית ברמה שמדינת לא ראתה עד היום. זו פשוט זוועה לחיות במדינה שהאנשים בה כ"כ אמיצים (חלקם - לפחות) והתיקשורת כ"כ שמאלנית, אנטי-יהודית, פרו פלשטינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בונא תשתוק כבר!! למי אתה קורא פאשיסט?@ חתיכת כלב שונא עצמך! איך אתה לא מתבייש ?! אתה וכל האנשים כמוך שונאי עצמם! למה אתה חי פה בכלל?@ אם אנחנו עושים רק רע אז מה אתה עושה פה?! המדינה הזאת כל כך רעה אז למה אתה עדיין פה?!? תארוז מזוודות וטוס מפה!! תאמין לי שרק תעשה לנו טוב!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בכלל מבין מה אתה מדבר?!?! תראה כמה שנאה יש בך... אולי תלמד לקבל אחרים? אתה יודע שיש אנשים אחרים במדינה חוץ ממך. :kopfpatsch:

עקרונותיו של הפשיזם:

המדינה כערך עליון

למדינה רצון ומטרות משלה ויש לה ערך מוסף מעל לערכם של הפרטים המרכיבים אותה. המדינה הפשיסטית היא מהות הכל ולכן מותר לה לעשות הכל, למען העם. הפרטים במדינה מעניקים לה את חירותם מרצון. המדינה היא נצחית וכך גם משטרה הטוטליטרי דיקטטורי.

המנהיג

המנהיג מגיע לשלטון בזכות תכונותיו המיוחדות והוא מורם מעם. סמכותו של המנהיג אינה מוגבלת מכיוון שהוא מעצב את האידיאולוגיה של המדינה, שלטונו יחיד וטוטליטרי. המנהיג ניצב מעל לכל, והעם חייב להאמין בו ולציית לו.

המפלגה היא המדינה

המפלגה הפשיסטית היא היחידה המותרת ואליה שייכים כולם. המפלגה חופפת למדינה.

התנגדות לדמוקרטיה, סוציאליזם וליברליזם.

הפשיזם דוגל בהגשמת יעדיו באמצעות הסמכות הבלעדית של המנהיג והמפלגה. המנהיג אינו יכול להנהיג את המדינה בצורה דמוקרטית או ליברלית מכיוון שאלה לא מתאימים לניהול נכון ותקין של המדינה. הדמוקרטיה תומכת בשלטון העם ובהגבלת השליט, לכן היא מהווה איום על שלמות העם ובטחונו. הליברליזם אינו מאפשר למנהיג לפעול בחופשיות. השוויון, החירות וחופש הדעה נוגדים את רצונו של השליט לפעול למען העם. יש רק אמת אחת בלעדית המגולמת בפשיזם. הסוציאליזם הוא בעד שותפות בין המדינות ובעד מלחמת מעמדות הסותרים את שיתוף הפעולה שהפשיזם דוגל בו.

אי שוויון בין בני האדם

דמוקרטיה מייצגת את ההמונים חסרי הכשרון.

המלחמה היא הגילוי הנעלה ביותר של האדם ומייצגת ערכים חיוביים ככוח, גבורה, הקרבה וכדומה.

הפשיזם אינו מאמין בשלום. מדינה שאינה נאבקת תתנוון ותיכחד. מלחמה שומרת על חוסן וכוח ומבטאת גבורה, עוצמה ואומץ.

מקור: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A9%D7%99%D7%96%D7%9D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...