האם אלוהים קיים? פרק 2 - עמוד 14 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אלוהים קיים? פרק 2

ORANGEJUICED

Recommended Posts

"אפילו את מושג עין הרע, המופיע בתלמוד פעמים אין ספור, סירב לקבל." - על הרמב"ם

וזה הבן אדם שמקובל על כל החרדים שלך? מי ששולל דברים שנכתבו בתלמוד?

וברטון צודק לחלוטין, מושג החיים שאחרי המוות הופיע לראשונה בנצרות,

רק לאחר מכן הוא הופיע ביהדות והפך לתירוץ למה צריך לקיים מצוות

אבל אתה רוצה להגיד לי שאלוהים שלך רוצה שנקיים מצוות רק בשביל שיהיה לנו טוב?

לא למדת כלום מספר איוב? הרי שם מדובר על צדיק אמיתי, שהולך אחרי אלוהים

גם כשרע לו בחייו שכן זה מה שהוא מאמין בו. או שצריך להאמין באלוהים רק כשטוב לך?

זה לא מעוות קשות את כל התפיסה של להאמין באלוהים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 443
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני קראתי כתבות של חופש

לא מצאתי בהם כלום

אני גם מכיר טוב מאוד את כל הדעות והטיעונים של החילוניים

הייתי אחד כזה..........

קראתי גם את הזה של ......

מתי שתביאו לי דברים כתובים של הרמב"ם ולא קיצור של החיים שלו אני אקח את זה אולי ברצינות

"אפילו את מושג עין הרע, המופיע בתלמוד פעמים אין ספור, סירב לקבל." - על הרמב"ם

וזה הבן אדם שמקובל על כל החרדים שלך? מי ששולל דברים שנכתבו בתלמוד?

וברטון צודק לחלוטין, מושג החיים שאחרי המוות הופיע לראשונה בנצרות,

רק לאחר מכן הוא הופיע ביהדות והפך לתירוץ למה צריך לקיים מצוות

אבל אתה רוצה להגיד לי שאלוהים שלך רוצה שנקיים מצוות רק בשביל שיהיה לנו טוב?

לא למדת כלום מספר איוב? הרי שם מדובר על צדיק אמיתי, שהולך אחרי אלוהים

גם כשרע לו בחייו שכן זה מה שהוא מאמין בו. או שצריך להאמין באלוהים רק כשטוב לך?

זה לא מעוות קשות את כל התפיסה של להאמין באלוהים?

צריך להאמין באלוהים גם בטוב וגם ברע

זה לא אמונה בכלל

זה ידיעה

כל דבר רע שקורה לך זה בגלל שעשית משהו רע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי שתביאו לי דברים כתובים של הרמב"ם ולא קיצור של החיים שלו אני אקח את זה אולי ברצינות

אתה יודע מה בוא נעשה ככה.

מתי שאתה תביא לנו דברים כתובים של הרמב"ם(או בכלל משהו שיחזק את הטענות שלך) אז אולי ניקח אותך ברצינות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch::lol::screwy::smile1: :-\

אה אז קורים לך דברים רעים כי משעמם לאלוהים?

אתה יודע מה בוא נעשה ככה.

מתי שאתה תביא לנו דברים כתובים של הרמב"ם(או בכלל משהו שיחזק את הטענות שלך) אז אולי ניקח אותך ברצינות

האמת היא שיש לי ספר של הרמבם אני אקרא בו עכשיו ואביא לכם ציטוטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורים לי דברים רעים בעיקר בגלל החלטות לא טובות שאני מקבל או בגלל מזל רע, שבשם מדעי אני אקרא לו "תיאורית הכאוס".

לי במקרה יש ספר ציטוטים של ניטשה, אני יכול להביא לך גם כמה ציטוטים נבחרים מהספר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו מה אתם מתבכחים אם אלוהים קיים או לא?

במלא הוא סתם סדיסט...ואף אחד לא אוהב אותו!!

וגם הוא אפילו לא יודע לשתול רקפות...כאילו מה?!

איך אפשר לאמין במישהו שלא יודע לשתול רקפות??

ולמה שמישהו יאמין בו סתכלו מה הוא עשה לכם! כאילו מה...עד כמה קשה זה יכול להיות לשתול רקפות? באים לוקחים קצת אדמה, קצת זרעים, מערבבים אותם, דוחפים לאיזה חור מאדמה שחפרתם ואז קצת מים כמה פעמים ביום וזהו! יש רקפות..באמת שהוא סתם מיותר.

פלוס תסתכלו איזה פלאפון מעפאן הוא נתן לי! אלף פעם אני מקבל את אותה ההודעה ! והקע הזה שיש לפלא בעיות קליטה זה בכלל מכה וגם הקטעים האלה עם השיחה נכשלה...

פלאפון מעיק אני שונא אותו! שונא שונא שונא שונא שונא שונא!!.....ואם קראתם עד לפה אז אתם ממש צריכים חיים וגם למה הוא עשה פירוקים? זה דבר כל כך מעצבן פשוט לשבת שעות ולעשות פירוקים רק בשביל לאלתר ג'אזי...בעע פשוט מעפאן!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב מצאתי ציטוטים מאוד מעניינים של הרמבם

השכל אינו בא במקום הסמכות האלוהית.
הטובה הצפויה לצדיקים היא העולם הבאה.
רשעים לא יזכו לתחיית המתים כי הרי הם מתים בחייהם.
המניע האמיתי הטהור להתנהגות דתית ואהבת ה' , היא רק על מנת שלא לקבל פרס.

נושא השכר והעונש הינו נושא ארוך, מסובך ועמוק שאינו יכול להיות נידון במספר משפטים.

העיקרון המרכזי שלו הוא שאלוהים גומל לצדיקים ומעניש את הרשעים ; אולם אל תנסה להיכנס לפרטים כיצד בדיוק זה מתבצע הלכה למעשה, כי האדם לא מסוגל להבין עד הסוף את מעשי אלוהים.

מטרת הייסורים הבאים על האדם היא לגרום לו להכיר את האל, ולא לשם הגדלת שכרו בעולם הבא.
השכר והעונש הסופיים אינם בעוולם הזה אלא בעולם הבא, כאשר חיי העולם הבא הם חיים ללא מוות.

הקטע הבא הוא מן י"ג עיקרי הרמב"ם -

יסוד שמיני - תורה (שבכתב ובעל פה) משמים. עלינו להאמין שכל התורה הנמצאת בידינו כיום היא התורה שניתנה למשה, וכולה הגיעה אליו מאת ה'. וכל תורת ה' תמימה, טהורה, קדושה ואמת.

יסוד אחד עשרה - גמול למעשי אדם. הבורא מתעלה ומשלם גמול טוב למי שמקיים מצוות התורה, ומעניש את מי שעובר על אזהרותיה. גמולו הגדול בעולם הבא.

יסוד שלושה עשר - תחיית המתים. על האדם להאמין בתחיית המתים העתידה להתרחש, ומעשה זה הוא יסוד בתורת משה. נס של חזרה לשיבה של מצב גופני מיועד לצדיקים בלבד.

ולסיום:

אם מעיינים באגדות כפי שהן כתובות, מוצאים שיש בהן דברים שהם לחלוטין כנגד ההיגיון, כך שעשויים להסיק שחשיבותן ותועלתן מעטה אולם למעשה, יש להן אמת תכליתית גדולה מאד שניתן לעמוד עליה, אם רק מעיינים בהם עיון מעמיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"השכל אינו בא במקום הסמכות האלוהית"- משפט המעודד צייתנות עיוורת לחוקי ה'.

"השכר והעונש הסופיים אינם בעוולם הזה אלא בעולם הבא, כאשר חיי העולם הבא הם חיים ללא מוות" - זה שכר?? לחיות לנצח?? מבלי למות לעולם?   נשמע לי כמו העונש הכי גרוע שיכול להיות.

"אם מעיינים באגדות כפי שהן כתובות, מוצאים שיש בהן דברים שהם לחלוטין כנגד ההיגיון, כך שעשויים להסיק שחשיבותן ותועלתן מעטה אולם למעשה, יש להן אמת תכליתית גדולה מאד שניתן לעמוד עליה, אם רק מעיינים בהם עיון מעמיק."    -אממ...מוסר השכל?  :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) יש לו גם ציטוט שזה לא טוב להיות יותר מדי כזה אחד שמדקדק ומשגע אנשים אחרים וגם לא טוב לעשות דברים בלי לנסות להבין

2) WTF? אז למה אתה לא מתאבד? וגם מה רע בלחיות לנצח אם זה בגן עדן??

3) שהוא אומר שיש אמת לאגדות חז"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיי נצח הם דבר משעמם, לא משנה איפה. בסופו של דבר גם גן-עדן לא יהיה מעניין... החיים בעולם הבא, והעונש בעולם הבא הם הסבר ל"צדיק ורע לו רשע וטוב לו". אין הסבר יותר טוב. חוץ מזה שהרעיון הזה , "צדיק ורע לו רשע וטוב לו" עובד מתי שנוח ומתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) עדיין זה לא סותר את המשפט הראשון, אולי זה לא טוב לעשות דברים מבלי להבין, אבל לפי הרמב"ם אפילו אם אתה לא מבין דברים (מצוות) עליך לעשות אותם כי "השכל אינו בא במקום הסמכות האלוהית".   ז"א, אם תהיה מצווה שתורה על גניבה או רצח, תיאלץ לעשות זאת כי אלוהים ציווה כך, גם אם זה סותר את המוסר וההגיון החברתי שלך.    לא צייתנות עיוורת?    

2) כנראה שלא הבנת עדיין את המשמעות של לחיות לנצח.  לנצח.    תחשוב על זה, זה העונש הכי גדול שיכול להיות.    

למה אני לא מתאבד?  למה שאני אתאבד?  אני עסוק מדי בשביל זה.   ::)

ומה זה גן-עדן?  תגדיר לי גן-עדן.    וגם במקום היפה והשלו ביותר בעולם (או בעולם הבא) זה סיוט לחיות לנצח. פשוט סיוט.

3) שהן... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אבל לא תהיה כזאת מצווה

וגם יש עוד ציטוט שלו שהתורה לא באה במקום המוח

וגם אם יבוא מישהו שיגיד שהוא המשיח ויעשה ניסים אבל יגיד להפסיק להניח תפילין או משהו כדוגמא או אפילו יגיד שזה מותר לגנוב אז הוא בטוח לא המשיח למרות שהוא עושה ניסים (לדוגמא ישו)

2) אני לא יכול להגידר לך את גן עדן הגאון מולינא אמר שהדבר הכי הכי נמוך בגן עדן זה נגיד

יש לך יצור שיש לו 1000 ראשים ולכל ראש יש 1000 פיות ולכל פה יש 1000 לשונות וכל לשון מנגנת מנגינה הכי טובה שאפשר

כמובן שזה האנשה וזה לא ככה באמת אבל זה כלום בשביל גן עדן

מה שאני הבנתי שתחייית המתים זה אלוהים רוקד עם כולם במחול אבל לאדע אם זה נכון או לא

העולם הבא שזה כאילו הדבר הכי טוב

זה קיבוץ של כל האושר שהיה אי פעם ביחד

3) יש פול, מה אתה מתעמק בנושא. מישהו קודם אמר שהרמבם אמר שהאגדות זה שטויות והבאתי לו פשוט ציטוט שהרמבם אומר שהן אמת זה הכל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...