האם אלוהים קיים? פרק 2 - עמוד 11 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אלוהים קיים? פרק 2

ORANGEJUICED

Recommended Posts

אחרי שמתים מה קורה ?

אוכלים אותך תולעים וזהו אתה לא קיים יותר ? ? ? ?

מה רע בזה?

איך זה בדיוק יוצר סתירה בהגיון או בכל דבר אחר??

תולעים אוכלות אותך

ציפורים אוכלות את התולעים

ובני אדם אוכלים את הציפורים

מה לעשות ככה החיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 443
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא, אני אתאיסט.

אבל השאלה שהעלית באמת קשה (לעיכול ז"א. לעיכול שלי. לא של התולעים  :)), קשה לחשוב על זה ככה.

אבל זה נשמע יותר הגיוני מאשר שהנשמה שלך עולה לגן-עדן,  גן-עדן נשמע לי כמו אגדה- לא כמו מציאות. :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהפסקת הקיום היא מה שמפריע לו

אתה יכול להתנחם בעובדה שאולי יש חיים אחר כך, פשוט רובנו לא רואים למה צריך לסגוד לאלוהים כדי לקבל משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור, זה מפריע לכולם.

הרי זה הדבר אולי הכי מבעית לחשוב שברגע שאתה מת אתה מפסיק להתקיים. זאת אחת הסיבות העיקריות שבגינה אנשים המציאו את העולם הבא. (הסיבה הנוספת היא תמריץ להתנהג כשורה ולעשות מצוות בעולם הזה- כדי לזכות בתגמול בעולם הבא).

למורות זאת, אני מאמין שאין המשך לקיום- ברגע שאתה מת אתה מפסיק להתקיים. אין סיבה שזה לא יהיה כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו שכן מאמין יכול לתת לי הוכחה חותכת ?

לBurton כשבני אדם אוכלים ציפורים אז אנחנו חיים בתוך בני אדם ?

אפשר תמיד ליצור גוף שהכל תקין ועובד בו אבל בלי נשמה (ככה אני קורא לזה ) הוא לא יהיה חי ...

לדעתי אלוהים קיים מסיבות שקשורות אלי !

ואם הוא לא אז אני בטוח 100% שיש גילגול נשמות ואחרי שאתה מת אז אתה הופך ליצור חי כל שהו למשל כלב או אפילו חרק ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שזה קשה לחיות ללא מטרה אבל פשוט צריך להסתכל על החיים כעל מטרה

להנות מכל רגע "כי חיים רק פעם אחת"

לBurton כשבני אדם אוכלים ציפורים אז אנחנו חיים בתוך בני אדם ?

:smile1:

לא ממש הבנתי מה אתה רוצה להגיד בזה אבל.....לא מהסיבה הפשוטה שאנחנו כבר לא חיים

אפשר תמיד ליצור גוף שהכל תקין ועובד בו אבל בלי נשמה (ככה אני קורא לזה ) הוא לא יהיה חי ...

מה בנוגע לחיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, לדעתי זה בהחלט עוזר לבריאות הנפשית להאמין שהקיום שלנו לא מתכלה לאחר המוות, אז מי שרוצה שיאמין- זה רק יעזור לו מבחינה נפשית. כל השאר- אלה שרוצים את האמת והעובדות- יאלצו להתמודד עם המחשבה שאין חיים לאחר המוות ושהקיום שלנו נגמר לנצח במותנו- זה לא טוב כ"כ לבריאות הנפש- אבל לפחות זאת האמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מה זה מת על הטיעונים של הדתיים האלה...

אני רק לא מבין אם הם מנסים לשכנע אותי במשהו בעזרת הוכחה\ויכוח "סטנדרטי" או שהם סתם מנסים להגיד לי שאני טועה וזהו במסווה של הרבה מילים שלכאורה ניראות(למי שסובל מבעיית תיפקוד מוח בחלקים של "הגיון", "ויכוח" ו"טענה והוכחה") כמו משהו הגיוני.

בכל מקרה, אני לא אטרח לענות על כל השאלות שיכולות לעלות בויכוח או להגיד את כל מה שאני חושב(כי אחרת יתעלמו מההודעה כמו מההודעה שכתבתי בעמוד 11) אלה אתייחס רק לדבר האחרון שgiloman העלה פה:

אחרי שמתים אין כלום. נאדה.

למה החיים חייבים להימשך לנצח? ומה קרה לפני שנולדת?

בתור אנשים שלא מסתדרים עם קיום אינסופי של משהו חומרי(לאומת זאת אלוהים יכול להיות קיים כמה שהוא רוצה ואין עליו שום חוקים) זה דיי תמוהה שפה דווקא לא מסתדרים עם סוף הקיום של משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, לדעתי זה בהחלט עוזר לבריאות הנפשית להאמין שהקיום שלנו לא מתכלה לאחר המוות, אז מי שרוצה שיאמין- זה רק יעזור לו מבחינה נפשית. כל השאר- אלה שרוצים את האמת והעובדות- יאלצו להתמודד עם המחשבה שאין חיים לאחר המוות ושהקיום שלנו נגמר לנצח במותנו- זה לא טוב כ"כ לבריאות הנפש- אבל לפחות זאת האמת.

שמע אני מסכים איתך ויכול להיות שהייתי חיי יותר טוב לו הייתי מאמין בסיבה לקיום שלי(אלוהים לדוגמא) אבל מה לעשות שאני לא....

אני לא יכול לשקר לעצמי שיש אלוהים כשההגיון שלי לא נותן לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם הוא לא אז אני בטוח 100% שיש גילגול נשמות ואחרי שאתה מת אז אתה הופך ליצור חי כל שהו למשל כלב או אפילו חרק ...

זו סתירה - לפי הדת - ההבדל בין האדם לבהמה הוא הנשמה - שיש רק לאדם - לחרק או כלב או כל יצור אחר שהוא לא אדם אין נשמה, אז מה זה שווה ? הרי גלגול הנשמות קשור לנשמה, לא ? :hat:

כמו שכבר אמרתי הרבה פעמים - הדת ואלוהים נוצרו כדי לענות על שאלות שלא היו ואין להם תשובה - זה לא מצריך לחשוב הרבה, כי הפתרון פשוט - אלוהים ! למה ? כי ככה הוא רצה הוא יכול לעשות הכל !

להאמין בדת או באלוהים זו צרות מחשבה ודעת - זו דעתי - ככה אתה מוגבל במה שאתה יכול לעשות בחיים ויש לך מטרה אחת - להיות עבד של הדת כדי שיהיה לך טוב ב"עולם הבא" - נורא פשוט , נכון ? בהחלט - וגם מתוחכם.

באמונה דתית אין הגיון - כי לא מחפשים הגיון - הכל כתוב וידוע מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...