עליה חדה בהתעללות בבע"ח בקרב הילדים והנוער - זעקה למען כל אלו שאינם יכולים לצעוק - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עליה חדה בהתעללות בבע"ח בקרב הילדים והנוער - זעקה למען כל אלו שאינם יכולים לצעוק

Merrymoon

Recommended Posts

משרד החינוך טוען שישנן תכניות לחינוך לרגישות ואהבת בע"ח אבל אני קצת מפקפקת, אחרי הכל, מדובר במשרד החינוך... לי לא זכור שהעבירו לנו תכנית כזאת או אחרת בזמן שאני למדתי, לא שמעתי על ילדים שעברו תכנית דומה. היש כאן מישהו שמוכן להעיד שעבר תכנית כזאת או אחרת לחינוך נגד התעללות בבע"ח במסגרת הבי"ס, מטעם משרד החינוך (ולא הרצאה התנדבותית של אגודה כזאת או אחרת)?

אני לא מבין את זה... מה הייתה אומר הכלבה שעומדת בראש משרד החינוך אם היו מתעללים בה ככה?! גם אז היא הייתה מנהיגה "תוכניות לרגישות ואהבת בע"ח"? או שהיא היתה עושה משהו יותר אפקטיבי, כמו חקירה משטרתית (תתפלאו, אבל לפעמים זה עוזר...) כי ברגע שמשטרה מתערבת, אז מתחילים להבין שאולי לא כדאי להידפק בגלל זה, ושאולי זה באמת לא בסדר (מנק' המבט של המתעללים, שלא מבינים לבד שזה אסור ... )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כן, היו לי למודים בבית הספר היסודי בנושא אבל לא בזה ספציפית, זה היה נגד אלימות כלל, וחלק מזה היה בנוגע לאילמות כלפי בע"ח, לא משו מושקע, אך אחרי הכל כמו תמיד החינוך מגיע מהבית, לא, אין הורה שיגיד לבן שלו:"לך תקרע במכות את החתול", אבל זה ניגרם בעקיפין מסוים,

טוב נו, אני בעד להחזיר את הרעיום שלי, אם תופסים מישהו מתעלל בבע"ח להחזיר לו כפי שהוא התעלל לבע"ח, החניכות שלי קראו לי "נאצית" פעם שאמרתי להן את זה, שיקראו לי ככה, לפחות אני יודעת שאני לא גרמתי נזק לבע"ח.

קראו לך נאצית?! את יודעת שרק על זה את יכולה להתלונן במשטרה? מצד שני, גם לי קראו נאצית אז הייתי מצדיעה להם הצדעה רומית ואומרת להם ללכת להז***ן, אבל באמת, מה ההגיון פה אם לא יביאו עונשים מחמירים דים? חיות לא יכולות להגן על עצמן ובפעמים רבות הן סומכות עלינו, מה שהופך את זה לעוד יותר עצוב. בתור הישויות ה"עליונות" והחושבות בשרשרת האבולוציה, אנחנו חייבים לקחת את האחריות של מתן זכויות לבע"ח. יש להן זכויות אך אלו מופרות בצורה פושעת ולאיש לא אכפת. בנאדם יכול להתלונן, לקרוא למשטרה, לטבוע בבית משפט ולקבל סיוע וטיפול רפואי שימומן מכספי ביטוח לאומי וכו', בע"ח לא, אז מה? עליהם לסבול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הגיון לא להחמיר בעונשים

ויחסיות לישויות "חושבות" ו"עליונות" אנחנו חרא למדי... לא?

צריך להחמיר בעונשים מאוד, ואף לשקול אשפוז פסיכיאטרי במקרים מסויימים

כמובן בכלל אני דוגל בענישה מחמירה יותר, בכל עבירה, וכן בעונש מוות נרחב הרבה יותר

אם יש משהו שמוריד את אחוזי הפשיעה, זה הפחד מעונש, נכון זה עצוב,

אבל עקב חוסר חינוך לא נשארות הרבה ברירות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שהאנשים שלא פוחדים מעונש, גם אם הוא כבד, הם בד"כ פסיכופטים או אנשים שחושבים (או לצורך העניין בטוחים) שיתחמקו מעונש. אתה בא ורואה גורי חתולים שהוכו למוות במקלות ליד חצר בית-כנסת (מנסיון אישי) או כמו שהיה כתוב בעיתון, כלב שתלה על שער של בי"ס, מאיפה לך מי עשה את זה? זה לא שיעשו ועדת חקירה. אני הגשתי תלונה במשטרה במקרה שהצגתי קודם אבל זה בטח נערם בין שאר התלונות - אין לאף אחד ראש לזה, ואותם עבריינים חסרי מצפון יודעים את זה.

מי שעושה את זה בד"כ, עושים את זה מתוך תסכול, לא תמיד כי הם שונאים בע"ח, לפעמים אנשים משסים את הכלבים שלהם בכלבים אחרים או בחתולים או כל דבר אחר. מלמידת נושא ההתעללות הפעילה (להבדיל מסבילה - הזנחה), בין עם בבע"ח או באדם, כל ה"ריגוש" בזה הוא הרגשה של שליטה. הרבה פעמים תמצאו ילדים קטנים שמרגישים חסרי אונים מול ההורים שלהם (בין אם ההורים שלהם מתעללים בהם או סתם לא נותנים להם להשאר עד מאוחר או לא קונים להם צעצוע מסויים) אז הם מרגישים צורך עז להריש את העליונות הזאת מעל מישהו אחר. אז חלק רבים עם האחים הקטנים שלהם, אחרים מציתים קיני נמלים, אחרים הולכים על "כל הקופה" ומכים כלב ואז תולים אותו על שער בי"ס או זורקים גורי חתולים למדורת ל"ג בעומר. הרבה פעמים מדובר באנשים חסרי רגישות. סטטיסטיקות בארה"ב אומרות שלמעלה מ-60% מהנשים המוכות וכ-80% מן הילדים המוכים מדווחים גם על התעללות בבע"ח. אדם שמתעלל בבע"ח עתיד ברוב המקרים להתעלל גם באנשים. נראה שזוהי פצצה מתקתקת שעומדת להתפוצץ לנו בפרצוף בעוד שנים ספורות. אחוזי האלימות גואים ומדברים בעד עצמם.

בבריטניה ישנה משטרה "ירוקה" שעוסקת בבע"ח בנושאי התעללות והזנחה, מחרימה חיות ומביאה בעלים לא ראויים או סאדיסטים למשפט צדק. בישראל, זה כנראה לא כל כך חשוב, וגם אם החלטה הוחלטה, הסיכויים שהיא התבצעה הם קלושים. כבר 15 שנה "בונים" לנו רכבת תחתית בת"א וכבר 30 שנה "משקמים" מחצבות נטושות - הכסף ניתן אך דבר לא נעשה. מעניין למה?

ההזנחה והשאננות האלו לגבי חייהם ושלומם של בעלי החיים בארץ הם פשוט בלתי נסבלים! אז פעם זה חתול רחוב, מחר זה הכלב שלך. כבר היה מקרה לפני שנתיים בערך שבאיזה קיבוץ חתולים של אנשים נגנבו והורעלו, אחרים "נשחטו". חייבים לעצור את זה ולא צרייך לחכות שמשרד החינוך יעשה משהו, צרייך לשכנע ארגונים לזכויות בע"ח שיעשו משהו עם הכסף הזה שאנחנו תורמים להם (מלבד ללהדפיס סטיקרים מפגרים) ואולי יעבירו שיעורי הסברה או סדנאות בנושא, למניעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט לא אנושיים הילדים שעושים את זה

תסבירו לי איך אפשר לקחת כלב להתעלל בו במשך שעות ולבסוף לתלות אותו ? איך אפשר לזרוק גורים של חתולים לתוך כביש מלא במכוניות ? איך אנשים עושים את זה ? אני פשוט לא מצליח להבין מה ההנאה שמקבלים מכזה דבר לראות כלב \ חתול או כל יצור אחר ככה סובל ?

זה פשוט מגעיל כל ההתעללויות האלה והילדים האלה ואולי תגידו לי שאני מגזים אבל באנשים כאלה לדעתי צריך לטפל בהכי חומרה שאפשר ולגרום להם לשלם על כאלה דברים ולא לתת לכאלה דברים להמשיך ולפרוח כאילו זה כלום שכל יום כמעט יש סיפור חדש על איזה כלב או חתולה מסכנה שעברו התעללות ע"י כמה ילדים משועממים ומפגרים זה פשוט דוחה וצריך לטפל בזה

Merrymoon - את צודקת הסיכויים שיטפלו בנושא הזה אפסי אני לא מאמין שרואים בהתעללויות בחיות נושא כזה חשוב שהם באמת יטפלו בו ויעשו משהו משמעותי חוץ מלפרסם בעיתונים על מקרה כלשהו - אולי לדבר עליו קצת בבית ספר וזהו לעזוב את זה כאילו זה הסתיים ואין יותר את הדברים האלה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט לא אנושיים הילדים שעושים את זה

תסבירו לי איך אפשר לקחת כלב להתעלל בו במשך שעות ולבסוף לתלות אותו ? איך אפשר לזרוק גורים של חתולים לתוך כביש מלא במכוניות ? איך אנשים עושים את זה ? אני פשוט לא מצליח להבין מה ההנאה שמקבלים מכזה דבר לראות כלב \ חתול או כל יצור אחר ככה סובל ?

זה פשוט מגעיל כל ההתעללויות האלה והילדים האלה ואולי תגידו לי שאני מגזים אבל באנשים כאלה לדעתי צריך לטפל בהכי חומרה שאפשר ולגרום להם לשלם על כאלה דברים ולא לתת לכאלה דברים להמשיך ולפרוח כאילו זה כלום שכל יום כמעט יש סיפור חדש על איזה כלב או חתולה מסכנה שעברו התעללות ע"י כמה ילדים משועממים ומפגרים זה פשוט דוחה וצריך לטפל בזה

Merrymoon - את צודקת הסיכויים שיטפלו בנושא הזה אפסי אני לא מאמין שרואים בהתעללויות בחיות נושא כזה חשוב שהם באמת יטפלו בו ויעשו משהו משמעותי חוץ מלפרסם בעיתונים על מקרה כלשהו - אולי לדבר עליו קצת בבית ספר וזהו לעזוב את זה כאילו זה הסתיים ואין יותר את הדברים האלה .

נכון מאוד, ועל דבר כזה צריך להעניש כמו שהיו מענישים על התעללות בבני אדם. אנחנו לא יותר טובים מהחיות. בהרבה דברים אנחנו יותר גרועים בהרבה. בתור מי שיש לו בבית יותר חיות מבני אדם, אני יודע שהם שווים לנו אם לא יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להחזיר את עונש המוות! אותו בן-אדם (או בני אדם) שהתעללו בכלב ורצחו צריכים לדעתי להישפט בגין רצח כאילו רצחו בן אדם רגיל. מי אנחנו שנשים את עצמנו מעל בעלי חיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כמה ימים קיבלתי את המייל הזה, נראה לי מעניין - אם כי עדיין לא יצא לי לצפות :

החל מהשבוע תשודר התוכנית "יומן חייתי". היחידה בארץ העוסקת בזכויות בעלי-חיים בטלויזיה. בתוכנית כתבות על נושאים שבדרך כלל מעדיפים להתעלם מהם ולא לדבר עליהם.

התוכנית משודרת בכבלים בערוץ 25 לפי הפירוט הבא:

למנויי מתב: בכל יום ראשון בשעה 21:00

למנויי תבל: בכל יום ראשון בשעה 22:00 וביום שני בחצות

למנויי ערוצי זהב: בכל יום שני בשעה 22:30 ובימי שישי בחצות.

ללקוחות הלווין: בקרוב.

בינתיים ניתן לצפות בתוכנית דרך האתר:

http://www.animal-tv.org

אתם מוזמנים לצפות ולספר לחבריכם על התוכנית והאתר, על מנת לחשוף ולהביא למודעות לזכויות בעלי החיים.

צפייה מועילה,

צוות יומן חייתי

---

Animal-TV crew

contact@animal-tv.org

http://www.animal-tv.org

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כואב הלב אבל להגיד שבעל חיים לא עשה כלום זה לא נכון... אולי הסוס לא עשה כלום אבל לא מזמן שמענו שכלב נשך ילדה למוות ואת אותו כלב שלחו לכלא???

בפרוש לא. אני לא מגן על אף אחד אך להגיד שהם לא עשו כלום זה לא נכון לא פעם ולא פעמיים חתולות שרטו אותו ואני מכיר גם אנשים ששרטו אותם חתולות.. וגם את הכלבה שלי שהיא בקושי בגובה של חתולה כמעט שרטו אותה גם. וסוס גם כן אולי לא עלי אבל הביא למישהו איזה בעיטה אבל אף אחד מבעלי החיים לא הלכו לכלא או לא קרה להם כלום אבל בכל זאת ממש עצוב לי שקרה לסוס מה שקרה לו ואותו דבר לכל החיות המיסכנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מה תעשה לחתולה ? תקריא לה את הזכויות שלה ?

רוב הכלבים שיש בארץ הם בכלל לא כלבים מקומים, חלק מהם אלה כלבי ציד וכלבי תקיפה ושיש איזה בעל מפגר שמביא חיה כזאת לבית שלו ואז הילדים שלו בלי שהוא שם לב מתחילים "לשחק" עם הכלב וזה נגמר בנעילת 300 קילו על הצוואר אז זה רק אשמת הבעלים של הכלב... ובטח שלא צריך להרוג את אותה חיה בגלל זה.

אם לא הורגים בני אדם אז על אחת כמה וכמה לא צריך להרוג חיות ובפירוש כן עשו אז משהו, שהרוטווילר נשך ילדה למוות הרגו אותו וכל התקשורת חגגה איך שהורגים מפלצת וכל מיני חברי כנסת מיהרו להתראיין שהם הולכים לחוקק חוקים נגד כלבים מכל מיני סוגים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מה תעשה לחתולה ? תקריא לה את הזכויות שלה ?

רוב הכלבים שיש בארץ הם בכלל לא כלבים מקומים, חלק מהם אלה כלבי ציד וכלבי תקיפה ושיש איזה בעל מפגר שמביא חיה כזאת לבית שלו ואז הילדים שלו בלי שהוא שם לב מתחילים "לשחק" עם הכלב וזה נגמר בנעילת 300 קילו על הצוואר אז זה רק אשמת הבעלים של הכלב... ובטח שלא צריך להרוג את אותה חיה בגלל זה.

אם לא הורגים בני אדם אז על אחת כמה וכמה לא צריך להרוג חיות ובפירוש כן עשו אז משהו, שהרוטווילר נשך ילדה למוות הרגו אותו וכל התקשורת חגגה איך שהורגים מפלצת וכל מיני חברי כנסת מיהרו להתראיין שהם הולכים לחוקק חוקים נגד כלבים מכל מיני סוגים וכו'.

אולי לא להגיד לה את הזכויות שלה זה בטוח אבל גם לא לתת לחתולות להיות ככה סתם ברחוב או כל מיני דברים... אולי הרגו את הכלב אבל זה לא משנה למשפחה שהלכה להם בת קטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...