לא חוזר לפני הורגת - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא חוזר לפני הורגת

MiniMizer

Recommended Posts

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ועוד משהו ששכחתי... שגם אתם שכחתם: שרון הציל את המדינה ב"יום הכיפורים" בגלל שהוא סירב פקודה! אז תפסיקו לטחון במוח על נהלים, כי זה לא עובד בשטח.

בכתבה מסופר איזה סיפור שהם ראו יחידה של מחבלים עם RPG מתקדמת לעבר כוח שלנו (נגמשים...) והם לא חיקו לאישור והורידו אותם. מה אתם מעדיפים, שהם היו מחכים שהפלאפל יגמור את הקפה ואז יועיל בטובו להתפנות ולאשר את הירי, אחרי שהייה שואל אותם 1000 פעמים: "אתם בטוחים שזה מחבלים"?

ועוד משהו: הם קיבלו משכורת של מילואימניק! זה לא ניקרא שכיר חרב! אם הם היו שכירי חרב, הם היו עובדים בשביל הפלסטינאים, שיכולים לשלם להם הרבה יותר מ4300 ש"ח לחודש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוכרח להוסיף משהו לתגובה של IG.

אתם אומרים כאן שהצבא הרוסי עלוב לא מיומן לא יעיל וכו'.  לפני כמה שנים בתקופת חורף חייל ששירת בצבא הרוסי, רצה להגיע לטרמפיאדה בדרך קיצור, טעה ואיבד את הדרך. הוא נמצא אחרי יומיים במערה. אותו בנאדם שרד יומים בלי בלי חימום בלי כלום במערה באמצע סופה, הוא שרד רק בגלל האימונים בצבא הרוסי. אז לומר שסתם שולחים אנשים קדימה זה ממש לא נכון, כי עובדה שחיילים עוברים אימונים של השרדות ומיומנות קרבית. ועובדה שיוצאים משם אנשים איכותיים.

עריכה

אז הנה, אני הבאתי שלוש דוגמאות (המלחמה בצ'צ'ניה, נורד אוסט, בסלאן) למה הצבא הרוסי הוא עלוב (בשפט המעטה ובלי להזכיר את היחס לו זוכים החיילים ממפקדיהם). עכשיו תורך להוכיח את האמירה שלך, לפיה זהו מקצועי. אני מחכה.

יחס חיילים-מפקדים? כנראה שבארץ הכל תקין ופועל לפי החוקים. מה עם כל טקסי הזובור וכל הבולשיט הזה? דוחפים מקלות לחיילים בתחת, שופכים עליהם תערובת של ביצים סרוחות ומה לא כשהם עוברים קורס קשה, זה כמובן לא קורה בכל חיל ואחרי כל קורס, אבל קיים.

אני כבר לא מדבר על זה שקצינים מתעללים בערבים בפעולות פשיטה ועצירת מחבלים. אני זוכר שמפקד הורה לערבי להתפשט, הצית נייר וקירב לאשכים של אותו ערבי על מנת להוציא מידע. זה נראה לך נאור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלחו לי, אבל כמעט כל התגובות החארונות היו זיון שכל לא מלומד בכלל. אל תדאגו אני אפרט:

ועוד משהו ששכחתי... שגם אתם שכחתם: שרון הציל את המדינה ב"יום הכיפורים" בגלל שהוא סירב פקודה! אז תפסיקו לטחון במוח על נהלים, כי זה לא עובד בשטח.

בכתבה מסופר איזה סיפור שהם ראו יחידה של מחבלים עם RPG מתקדמת לעבר כוח שלנו (נגמשים...) והם לא חיקו לאישור והורידו אותם. מה אתם מעדיפים, שהם היו מחכים שהפלאפל יגמור את הקפה ואז יועיל בטובו להתפנות ולאשר את הירי, אחרי שהייה שואל אותם 1000 פעמים: "אתם בטוחים שזה מחבלים"?

דבר ראשון, אין בכלל מה להשוות מצב של מלחמה למצב של לחימה ממושכת. במצב של לחימה ממושכת (כמו שאנו שרויים בו עכשיו) השאיפה היא ליצור מצב אפשרי מבחינת רמת חיים בסיסית לשתי האוכלוסיות. במלחמה יש כזה בלגן, שתאמין לי שאף אחד לא היה מתקשר כדי לירות במישהו.

ועוד דבר, בכל שיש בו חיילים שלנו בשטח, יש מפקד ממונה שלא יושב ושותה קפה, אלא יושב בחמ"ל ולעתים קרובות בשטח עצמו והוא תמיד זמין לכל הוראה שהיא.

ובנושא מכשירי הקשר. 624 עם מגבר  וכל הערכה שוקל בערך 4.600. זאת לא הבעיה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם לא ממש הבנתם אותי... שאמרתי לשלוח את החיילים שלהם קדימה אני התכוונתי פשוטו כמשמעו! במלחמת העולם השניה היו עשרות אלפי חיילים רוסים שפשוט נקצרו ע"י מכונות ירייה בגלל שהם סתם רצו קדימה...

בנושא הטנקים... בו נהיה קצת יותר הגיוניים ונגיד שיש יותר סיכוי שפגז של טנק יפגע בטנק ולא טיל נ"מ :o ובמקרה הזה המרכבה עצמה סופגת את הנזק ופחות האנשים שבפנים (להזכירכם זה כרגע הטנק הכי טוב בעולם) חוץ מזה שפתחי האיוורור של הקנה בטנק הרוסי רחוקים מהאנשים... מה שאומר שהם מלאים בגזים רעילים בתוך הטנק...

וכל הכבוד לחייל הרוסי ששרד אבל אני מבטיח לך שתמצא גם הרבה אחרים שעשו יותר... לא חסרים סיפורים על ניצולים מהתרסקות מטוס\מסוק שהחזיקו מעמד איזה שבוע...

בקשר לאישורים... זה דבר סלקטיבי... גם אני שונא את זה... אבל כולם שוכחים דבר בסיסי שבסופו של דבר הכל נתון לשיקול של החייל... אם זה מצב שבו החייל חושב שאין דרך אחרת אז הוא יורה... אם אחר כך יחליטו שהוא עשה טעות זה משהו אחר... בסך הכל אין מה לעשות ובכל מקרה מה שקובע זה האדם... אם זה אדם רציני שמתכוון לעשות את שלו כמו שצריך אז גם בשבועיים הוא ילמד להיות צלף טוב... הניסיון... אף אחד לא מתחיל עם ניסיון :cool2:

ודריה אני מצטער שאני צריך לשאול אבל מה המפקדים שלך עשו לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צוחק נכון? אני זוכר סיפור אחד בבירור... אומנם ישן מאוד אבל אני חושב שיש אפילו סרט שמבוסס על זה...

למרות שאתה מפספס את הנקודה... והיא שהישרדות קשורה הרבה במזל ובאדם עצמו... לא בהכרח האימונים שהוא עבר... למרות שאי אפשר שלא להסכים שזה בהחלט עוזר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ודריה אני מצטער שאני צריך לשאול אבל מה המפקדים שלך עשו לך?

בטירונות התעללו בי פיזית ונפשית על לפגיעה שבנס הסתיימה שלא כמשהו בלתי הפיך. בסדיר המפקד שלי העליל עליי מה שגרם ליציאתי מצה"ל עם פרופיל 21.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוכר וכואב כאחד.

מזכיר לי מה עשו לי המפקדים שלי בטירונות. הטירונות הייתה בשיא הקיץ,חודשים יולי אוגוסט. יומים עד לטירונות היה לי שיער ארוך, כשהגענו לבסיס עברו יומים עד שקיבלו מדי ב', על היום הראשון ביקשתי כובע כי אני מתחיל להשרף, ביקשתי לפחות 5 פעמים, כל פעם קיבלתי תשובה זהה "אנחנו נבדוק אם אפשר לארגן לך כובע". למחרת אותו סיפור, אין כובע, בשלב הזה נהיו לי כאבי ראש עצבניים.

בסוף קיבלנו תציוד ביום שישי, יום שבת חזרנו הביתה. לתדהמתי הרבה הראש כולו היה מנופח (אני מבקש לא לצחוק), נראתי כמו טופי, הייתי צבע של חציל כבוש. יום שבת נוזלים צהובים התחילו לנזול מהראש, כל היום הסתובבתי עם מגבונים לנגב תמצח. יום ראשון חזרתי לבסיס, קיבלתי הפניה לחופ"ל, כשנכנסתי והסרתי את הכובע הוא נבהל, לא אמר לי מילה, שלח אותי מיידית לרופא (ראוי לציין שגם הרופא נבהל מהמראה והאמת לא ידע מה לומר לי). קיבלתי כמה גימלים והרבה פטורים.

"פיקוד למופת".

עריכה

אגב, עשו לי קרחת. גלח עד לקרקפת. 0 שיער.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דריה אני ממש מצטער בשבילך...

בקטע של הטירונות גם אני חושב שלא מסמיכים מספיק את המפקדים של הטירונויות העורפיות... הם ממש לא מקצועיים...

לשמחתי נדיר שזה יהיה בקרבי...

מותר לשאול מה הוא העליל עליך או שזה אישי מידי? בכל מקרה זה רק מוכיח שהכל תלוי באנשים... אם נופלים על מפקד טוב עובר שירות טוב (או לפחות פחות רע)... אם נופלים על מפקד רע הוא חופשי יכול למרר את החיים...

הסיפור של infernal goat זה אחלה עילה לכבילה... וגם יותר מזה...

מה שבאמת מעצבן בצבא זה שבגלל שרוב האנשים מתגייסים בלי לדעת למה באמת הם נכנסים ואז מנצלים אותם... הרי בסופו של דבר הצבא צריך את החייל יותר ממה שהחייל צריך את הצבא... קיום כבר לא עושים כזה ביג דיל כמו שעשו פעם מאנשים שיוצאים מהצבא... ככה שגם זה כבר לא איום ממשי...

אם מישהו סתם ככה יוצא מהצבא זה כבר בעיה מוסרית ומצפונית של אותו אדם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קורה רק בעורפי. הזובורים בתחת שבגולני, זה לא עורפי. חוצמזה, המפקדות שלי שבטירונות היה להן רובאי 03 עד 07 אז עוד ההכשרה שהן קיבלו היתה "בסדר". מפקד זה באופי, וזה לא תמיד להיות כלב שנובח הרבה ונותן הוראות, זה גם לגלות רגישות לפעמים. בבקו"ם אומרים לך שמעכשיו המפקד שלך זה גם אמא, גם אבא, גם החבר הכי טוב. אז שלא רק יגידו, שגם יעשו, שלא ישכחו שאנחנו לא בהמות אלא אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב רק להבהיר משהו... כל הזובורים והשמיכות והכל זה דברים שקרו בין החיילים... זה לא המפקדים עשו...

מסכים לגמרי לגבי המפקדים... למזלי שעשתי טירונות ג'ובניקים הייתה לי מפקדת עם תסביך אימהות קשה............. :nixweiss:

בבקו"ם אומרים הרבה שטויות... כל מי שהיה שם יותר משבוע לומד את זה... לעזזל גם שם יצאתי מקרבי וזה היה דבר הזוי...

איזה רופא אמר לי יש לך %$#@$&%$... שאלתי אותו מה זה אומר... התשובה הייתה "אהה... משהו נשים לך סעיף אסטמה ונוריד לך לפרופיל 64 וזהו"

:kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמעו פעם היה בשביל מה להילחם במדינה זה היה למען המדינה שלא הייתה דופקת אותנו כמו היום!!

היום המדינה חרא מנסים לדפוק אותנו בכל מקום אם מיסים מה זה שווה לשרת את המדינה שגם ככה תדפוק אותך אחרי זה!!

מצידי שתלך המדינה לכל הרוחות לא איכפת יל מהמדינה הזאת אבל אני ישרת במשטרה כחולה כי זה יכול להיות בסיס טוב לעבודה אחרי זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב רק להבהיר משהו... כל הזובורים והשמיכות והכל זה דברים שקרו בין החיילים... זה לא המפקדים עשו...

דווקא מוכר לי מקרה מגולני, ששם החובש העיר למפקד על טרטור יתר של החיילים (4 מהם התעלפו) אז הוא צרח עליו לא להתערב לו בעניינים ואח"כ בלילה הוא בא עם החיילים שלו ואמר להם לקשור אותו והם אנסו אותו עם הקנה של הנשק. זה היה מפקד, לא חיילים שהחליטו לעשות דברים על דעת עצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...