בניית בלוק מים שאלות... - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית בלוק מים שאלות...

nimrodim

Recommended Posts

I am planning on making a water block for 478 CPU with 0.5 inch barbs.

I want to design a multiple jet inlet for the block made of 3 layers: the base, middle plate and top to be used with a danger den pump.

1. The heat sink is 30 by 30 m"m - should i make sure my honeycombed jets cover the whole heat sink?

2. What diameter would you suggest for of the jets? Inlet and outlet?

3. How thick should the base plate be? - if i want to add cups on the base would this change the thickness of the plate i need?

Help would be appreciated.

Thanks in advance

Nim

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך תייצר את הבלוק ?

אין חובה להשתמש במשאבה הזו.

הבלוק צריך לכסות את כל ה IHS , אבל המעבד עצמו , הליבה, עדיין ריבוע קטן במרכז ושם מירב החום . כך שאם הפיות יהיו במרכז ומשם המים יזרמו לסביבה, זה לא ישנה לביצועים.

קוטר הפיות תלוי בזרם המים שהוא פונקציה של הקוטר הפנימי הקטן ביותר של הצנרת , וסך כל הפתחים הצרים של הפיות יהיה קטן מהקוטר הפנימי של הצנרת שאחרת לא יווצרו סילוני מים. תבנה פלטה מרכזית מפלסטיק כדי לבדוק.

הבסיס צריך להיות דק עד כמה שניתן כדי שהחום יעבור מהר למים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התשובה! :xyxthumbs:

1. לייצר את הבלוק - CNC כנראה - צריך לבדוק מספר קשרים.

2. "הבלוק צריך לכסות את כל ה IHS , אבל המעבד עצמו , הליבה, עדיין ריבוע קטן במרכז ושם מירב החום . כך שאם הפיות יהיו במרכז ומשם המים יזרמו לסביבה, זה לא ישנה לביצועים. " - מה גודל הליבה של 478? מאחר ואני מקרר את IHS - האם לא נכון להניח שהחום מתפזר שווה עליו?

[עריכה] שטח הליבה הוא 146 מ"מ בריבוע - אז על איזה שטח כדאי לרכז את הפיות? (הליבה בעלת מיבנה של 12.08 מ"מ לכל צלע?)

3. האם ניתן להשיג DELRIN בראץ על מנת לבנות את הפלטה המרכזית?

4. מה בדיוק הקוטר החיצוני והפנימי של 0.5 INCH BARB?

"קוטר הפיות תלוי בזרם המים שהוא פונקציה של הקוטר הפנימי הקטן ביותר של הצנרת , וסך כל הפתחים הצרים של הפיות יהיה קטן מהקוטר הפנימי של הצנרת שאחרת לא יווצרו סילוני מים." - זה בטוח נכון?

לפי מה שקראתי טורבילנטיות מקסימלית מושגת במרחק שבין 4D ל 6D מפתח הפיה כאשר D מייצג את קוטר הפיה הפנימי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לא יהיה שינוי מזערי או שינו בכלל בסידור הפיות.

כי בעיקרון המים עוברים על כול הבלוק ולא נשארים במקום אחד .

דרך אגב Delrin זה זה פלסטיק,פלסטיק קשיח אבל עדיין פלסטיק.

אני אישית שונא פלסטיק ולא ממליץ לך להשתמש בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז להלן הפלטה האמצעית המתוכננת:

Middleplate.jpg

עובי הפלטה 4 מ"מ

הפיות\JETS באורך 5 מ"מ, יש סה"כ 53 פיות. ה-JETS מכסים מעט יותר מאיזור הליבה 148 מ"מ רבוע.

קוטר פתח יציאת המים בפיות 0.2 מ"מ (מאוד קטן). קוטר כניסה לפיות בצד השני של הפלטה האמצעית (לא ניראה כאן) 2 מ"מ.

עובי השטח הפנוי בפלטה 3 מ"מ. (זהו השטח ליציאת המים)

הפיות נכנסות לתוך כוסות בפלטה התחתונה. עומק הכוסות 2 מ"מ. כל כוס בצורת חצי המיספרה בעלת קוטר 2 מ"מ.

כל JET נכנס 1 מ"מ לתוך הכוס הרלוונטית.

להלן הפלטה התחתונה:

BasePlateNim.jpg

זהו בעצם דומה מאוד ל STORM בתיכנון בשלב זה.

מחכה להערות ולפיתוח הנושא.

לגבי ה DELRIN - מסתבר שהוא מאוד קל לעיצוב ב CNC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראיתי את העיצוב הזה כבר איפה שהוא? ;)

בעיקרון זה נחמד ואתה לא צריך לנסות דברים חדשים.

והבלוק כבר מוכח כעובד ויעיל.

לדעתי היתי משתמש במשהו אחר כי Delrin אכן קל לעיצוב במכונת CNC אבל היה לי נסיון רע איתו שקדחתי בו הוא נשבר לשתיים.

אולי הוא היה באיכות ירודה או שאני עשיתי משהו לא נכון אבל מאז אני מתרחק ממנו ככול שאפשר.

בהצלחה. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראיתי את העיצוב הזה כבר איפה שהוא? ;)

בעיקרון זה נחמד ואתה לא צריך לנסות דברים חדשים.

והבלוק כבר מוכח כעובד ויעיל.

לדעתי היתי משתמש במשהו אחר כי Delrin אכן קל לעיצוב במכונת CNC אבל היה לי נסיון רע איתו שקדחתי בו הוא נשבר לשתיים.

אולי הוא היה באיכות ירודה או שאני עשיתי משהו לא נכון אבל מאז אני מתרחק ממנו ככול שאפשר.

בהצלחה. :xyxthumbs:

א. כן - העיצוב של ה STORM\CASCADE. - אבל יש שיפור שאני רוצה להכניס בנושא ה - JETS.

ב. עברתי שוב על העיצוב ומצאתי מספר בעיות - אביא בהמשך תיקונים.

ג. האם באמת מספיק רק לקרר את איזור הליבה?

ד. מהיכן השגת DERLIN וכמה זה עולה?

הץ איזור פינוי המים הוא בעובי 3 מ"מ - האם זה מספיק?

בתודה מראש על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...