"ועדה חדשה תבחן את שכר הלימוד באוניברסיטאות" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"ועדה חדשה תבחן את שכר הלימוד באוניברסיטאות"

rk666

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

והמסכנות? דוח על 5 טונות דפים ילכו לפח, או במקרה הטוב ימוחזרו לייצור נייר טואלט כדי שהשרים ינגבו איתו את ה$*%!

ביזבוז של יערות גשם אם תשאלו אותי. כמה ועדות? כמה השבטות? כמה מחאות של סטודנטים? אף אחד לא שם. לא דיי בכך שהשכר גבוה אז גם קשה מאד לשלם עבודה ולימודים. אם הם לא רוצים להוריד בשכר לימוד, אז שיעודדו יצירת מקומות עבודה לסטודנטים או יתגמלו מעסיקים על העסקת סטודנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין טעם להוריד קולקטיבית את שכר הלימוד, יש המון סטונדטים עם תוכניות חיסכון והורים אמידים שבכלל לא מרגישים את השכ"ל

צריך להוסיף מלגות לסטונדטים שבאמת צריכים את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TeaTime, אתה סטודנט?

כבר היום יש פול מלגות

כמעט לכל דבר אפשרי

אפליה מתקנת לפריפריה, ומה לא.

השכר לימוד הבסיסי צריך להיות שווה לכולם.

מי שצריך עזרה - צריך לקבל אותה.

היום, גם לאחר שהורידו 2000 שח מהשכר לימוד הבסיסי, הוא עדיין מאוד גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן תאורטי שכר לימוד דיפרנציאלי נראה כמו משהו מאד הוגן. אנשים שיש להם הרבה ישלמו הרבה ואנשים שיש להם מעט ישלמו מעט. הכל טוב ויפה, רק יש בעיה מאד קשה לדעת למי יש אמצעים ולמי לא.

יש סטודנטים שההורים שלהם עשירים אבל הם ממנים את התואר בעצמם בלי לקחת אפילו אגורה מההורים. איך בדיוק ייקבע שכר הלימוד שלהם? גבוה? נמוך? באמצע?

אי אפשר לקבוע דברים כאלה כי לא יודעים במדוייק את אורח החיים של כל סטודנט.

אז עם כל הכבוד ללימור לבנת ולחוסר האמונה שלה ב"קומוניזם בולשביקי", אין ברירה אחרת. חייב להיות שכר לימוד בסיסי שווה לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל סטודנט צריך לשלם בדיוק אותו דבר

למה שמישהו עם יותר כסף ישלם יותר כי הוא עשיר?

יש זכויות אזרח וכל אחד צריך לשלם בשביל לימודים בדיוק אותו דבר

אנחנו לא מדינה קומוניסטית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלימור ליבנת הזו היא בת זו**! היא כבר יוצאת לי מכל החורים הכלבה הזו! עדש היא לא תהרוס את כל מערכות החינוך בארץ שרעועות גם ככה, היא לא תרגע?!

נראה לי שביבי יורד לה או משהו, באמת!

שכר הלימוד בארץ הוא מהגבוהים ביותר במעולם, והוא אפילו לא שווה את זה ברוב המיקרים! גם ככה הרמה של האוניברסיטאות יורדת בגלל התחרות עם המכללות, ועכשו היא רוצה לקבור אותם לגמרי?

אני משלם איזה 9K שכר לימוד+ 5K מעונות, ואני עוד מקבל מלגה של 8.5K מהעתודה, ואין לי כמעט הוצאות על אוכל כי אני מביא מהבית. אבל יש סטודנטים שעושים את כל הקניות לבד, עובדים וגם צריכים לשמור על מצב אקדמאי תקין, וזה קשה! ומי שלא עובר את זה, לא יודע עד כמה! אני לא מבין איך ה"שרה" הזו מעיזה לעשות דבר כזה, בלי שהיא יודעת איך נראת תקופת מבחנים מנקודת מבט של סטודנט, ובלי שהיא עברה יום אחד כמו שאנחנו עוברים!

וינוגרד המליצו להוריד את שכר הלימוד ב50%!!! (ל6K בשנה... פחות או יותר...), זה רק מראה עד כמה שכר הלימוד גבוהה פה! ועכשו הם רוצים להעלות את השכר לימוד?! לא מספיק שהקפיאו כבר כמה שנים את ההורדה?!

ואחר כך בוכים שיש כאלה שעוזבים את הארץ. בושה למדינה שיש לה מטומטמים כאלה בתור שרים, ובושה לאנשים שבחרו בהם! (AKA חברי מרכז הליכוד AKA אספסוף AKA מנייקים אינטרסנטיים שלא מעניין אותם אף אחד חוץ מהחבר שלהם, שקוראים לו "ארנק"... אני רוצה לדעת כמה מהם יודעים מי זה ז'בוטינסקי... ראיתם ארץ נהדרת אתמול?)

תאמינו לי, אם יורידו את שכר הלימוד כמו שהבטיחו (וחתמו!), כולם יוכלו ללמוד באוניברסיטה. אם יתחילו לחלק את המועמדים לפי המעמד הסוציאו אקונומי שלהם, תתחיל חגיגה של קומבינות וכולם יפסידו!

וחבל שאנחנו לא מדינה קומוניסטית. ברוסיה שכר הלימוד הייה אפסי (אבל ממש אפסי...), והחינוך הייה ברמה הכי גבוהה בעולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל סטודנט צריך לשלם בדיוק אותו דבר

למה שמישהו עם יותר כסף ישלם יותר כי הוא עשיר?

יש זכויות אזרח וכל אחד צריך לשלם בשביל לימודים בדיוק אותו דבר

אנחנו לא מדינה קומוניסטית

קוראים לזה אפליה מתקנת ומתן הזדמנויות שוות לכולם, משמע לעודד רכישת השכלה גבוהה אצל כולם. גם גרמניה לא מדינה קומוניסטית אבל שכר הלימוד שם מגוכך כמה שהוא נמוך ולכן כל הצעירים שם רוכשים השכלה גבוה (במידה יש מספיק שכל) והמקומיים יוצאים מושכלים ואת העבודות המלוכלכות משאירים לפועלים זרים. לתווח ארוך זה דבר נהדר שכן זה מעלה את איכות החיים ומצמצם את הפער בין המעמדות. זאת עובדה קיימת שאנשים משכילים יותר חיים טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכר הלימוד בארץ הוא מהגבוהים ביותר במעולם, והוא אפילו לא שווה את זה ברוב המיקרים! גם ככה הרמה של האוניברסיטאות יורדת בגלל התחרות עם המכללות, ועכשו היא רוצה לקבור אותם לגמרי?

אני משלם איזה 9K שכר לימוד+ 5K מעונות, ואני עוד מקבל מלגה של 8.5K מהעתודה, ואין לי כמעט הוצאות על אוכל כי אני מביא מהבית. אבל יש סטודנטים שעושים את כל הקניות לבד, עובדים וגם צריכים לשמור על מצב אקדמאי תקין, וזה קשה! ומי שלא עובר את זה, לא יודע עד כמה! אני לא מבין איך ה"שרה" הזו מעיזה לעשות דבר כזה, בלי שהיא יודעת איך נראת תקופת מבחנים מנקודת מבט של סטודנט, ובלי שהיא עברה יום אחד כמו שאנחנו עוברים!

למען האמת אם תסתכל על כל המוסדות להשכלה גבוהה בעולם, אז בארץ שכר הלימוד הוא בין הנמוכים בעולם ולא בין הגבוהים.

בקשר לכסף - תעשה פר"ח, תהיה מורה פרטי/תעבוד איפהשהו, אולי תקבל מלגת הצטיינות, אולי תנסה לקבל משרות באוניברסיטה.. אף אחד לא מכריח אותך לחיות רק על המענק של צה"ל.

גם אני עתודאי. גם אני מקבל 8.5k מצה"ל. אבל אני עשיתי פר"ח, אני מלמד שיעורים פרטיים פה ושם, לפעמים עושה איזו עבודה פה ושם, קיבלתי גם מלגת הצטיינות על שנה שעברה.. ויצא שכלכלתי את עצמי.

אם אני יכול גם אתה יכול. לנו יש את הייתרון של המענק, אז אתה האחרון שצריך להתלונן על שכר לימוד גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*off topic*

לא מגייסים בד"כ בגלל מגבלת פרופיל - נכות, מגבלה אחרת או נפשי. אתה רוצה לארגן נכות ולו רק לא להתגייס?

חוצמזה, המלגות הן עדיין לא מספקות. לא כל אחד הוא עתודאי במדינה הזאת, המענק הצבאי הינו מגוכך ביחס למה שאנו תורמים שם (בארה"ב גם משלמים לך משכורת מלא ומגורים וכו', וגם ממנים לימודים אקדמיים). לא כל אחד יכול להרשות לעצמו את הזמן להתנדב בפר"ח או כל פרוייקט אחר, או שפשוט לא תמיד מעריכים את ההתנדבות שלך דיו כדי לתת לך מלגה. זה התנדבות אחרי הכל, זה אמור לבוא ללא תמורה (חוץ מההרגשה הטובה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רואים שאת לא סטודנטית ;-)

פרוייקט פר"ח אינו התנדבותי, ומספק מלגה בסך מחצית מגובה שכר הלימוד. כמעט כל מי שרוצה מתקבל לפר"ח. הראיונות מסננים ממש מעט אנשים.

בנוסף פר"ח זה רק 4 שעות שבועיות. לא משהו שסטודנטים לא יכולים להרשות לעצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רואים שאת לא סטודנטית ;-)

פרוייקט פר"ח אינו התנדבותי, ומספק מלגה בסך מחצית מגובה שכר הלימוד. כמעט כל מי שרוצה מתקבל לפר"ח. הראיונות מסננים ממש מעט אנשים.

בנוסף פר"ח זה רק 4 שעות שבועיות. לא משהו שסטודנטים לא יכולים להרשות לעצמם.

הייתה לי חונכת בפר"ח לפני 11 שנים, לא יודעת הרבה על זה, אני כן סטודנטית, אבל אני סטודנטית במכללה ואני לא יודעת אם הדבר נכון גם לגבי מכללות. בכל אופן, אם הרעיון של הפרוייקט לא השתנה מאז שאני הייתי חניכה, אני אשמח להצתרף - תמיד רציתי אחים קטנים. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל זאת יש סטודנטים שלא יכולים להרשות לעצמם את זה...

פר"ח הוא פרוייקט נחמד חשוב וטוב, אבל רק למי שלומד 4 ימים בשבוע...

אחרת קשה להרשות לעצמך את ה4 שעות האלה.

לכל השאר, הפרוייקט עושה חסד עם הסטודנטים, 4500 - 5000 שקל זאת תמורה נאה ביותר.

גם במכללה שלי יש פרוייקט פרח (רופין),

שנה שעברה פספסתי את ההרשמה, כי לא ידעתי עליו, השנה פשוט איו לי זמן...

OT

---------

RTPC, מסיבות רפואיות, שאותם אני לא אפרט מעל דפי הפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...