עזרה בחיפוש אתר על תרמודינמיקה - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בחיפוש אתר על תרמודינמיקה

IG

Recommended Posts

אני צריך להגיש עבודה ויש לי שאלה כזו: מהו מד התנגדות ועל איזה עיקרון הוא עובד?

העיקרון זה שככול שהטמפ' עולה, ההתנגדות של החומר עולה... הבעייה היא שזה אנמי מידי! אני צריך להרחיב יותר, ולהשתמש במושגים יותר מדעיים...

חרשתי את ולא מצאתי תשובה!

בבקשה תעזרו לי :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

זה אמנם אנמי - אבל אני לא חושב שיש עוד הרבה מה להגיד מנושא....

התנגדות החומר למתח חשמלי תלויה בטמפרטורה.

זה קורה בגלל שעם עליית הטמפ' בחומר משתנה הצפיפות שלו וגדל אי הסדר במבנה הסריג שלו - מה שמשפיע על יכולת ההולכה שלו - ובך מגביר את ההתנגדות.

ההסבר שלי הוא כללי ביותר.

הסבר יותר מפורט תוכל למצוא באתרים שמסבירים על מכשור שעושה שימוש בעיקרון הזה - כמו "צמד חומני" (thermocouple) או בי-מטל.

תעשה חיפוש על הערכים האלו בגוגל - ותמצא המון חומר.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהטמפרטורה עולה, האטומים במתכת רוטטים במהירות ואמפליטודה גדולות יותר. האטומים הם מכשולים עבור האלקטרונים החופשיים, שתנועתם היא למעשה יוצרת את הזרם החשמלי. ככל שהחומר קר יותר, האלקטרונים יכולים לנוע יותר בחופשיות, עם פחות התנגשויות ליחידת זמן באטומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צריך להגיש עבודה ויש לי שאלה כזו: מהו מד התנגדות ועל איזה עיקרון הוא עובד?

העיקרון זה שככול שהטמפ' עולה, ההתנגדות של החומר עולה... הבעייה היא שזה אנמי מידי! אני צריך להרחיב יותר, ולהשתמש במושגים יותר מדעיים...

חרשתי את ולא מצאתי תשובה!

בבקשה תעזרו לי  :(

נו באמת... אני ביקשתי אתרים כדי למצוא מושגים ענייניים... את ההסבר שלכם אני יודע לבד ( ואפילו ברמה יותר גבוהה... אבל העיקר הכוונה, אז תודה :))

(עדיין לא הייה לי זמן לעבור על האתר שהצעת סטינקו...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו שאני מחפש באתר אני רואה שהוא לא נותן הרבה על תרמודינמיקה:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A8%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%9E%D7%99%D7%A7%D7%94

אבל בשפה האנגלית יש הרבה יותר מידע:

http://en.wikipedia.org/wiki/Thermodynamics

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אבל זה לא מה שאני מחפש.. האתר הזה מסביר בכלליות מה זה טרמו ואת העקרונות הבסיסיים... אני הייתי צריך משהו יותר מדעי... אבל כבר מצאתי את מה שאני הייתי צריך, אז לא צריך יותר. תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...