דרושה עזרה בבחירת מסך LCD ! - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרושה עזרה בבחירת מסך LCD !

WhiteTigerK

Recommended Posts

אז ככה - אני בשלבים האחרונים של קניית מסך LCD חדש. ישבתי וחקרתי את הנושא לעומק (לא יותר מידי, אבל חקרתי) והגעתי ל-2 מסכים שההתלבטות ביניהם קשה (ופה אני רוצה את עזרתכם) :

1) ViewSonic VP171b

2) L1720P

הדרישות שלי מהמסך הן כאלה : מקסימום 16ms (ולפי מה שהבנתי זה מסתדר טוב מאד עם המשחקים החדשים, לא חובה 12ms בשביל לשחק בלי צללים וריצודים), כניסת DVI, יחס קונטרסט של 1:450 לפחות ובהירות של 250 לפחות. הדבר הכי חשוב זה צבע המסך (טוב לא הכי חשוב, אבל מאד חשוב) - ש-ח-ו-ר.

הבעיה היא כזו - את ה-ViewSonic יש לחבר שלי, והוא מסך מעולה. לא עשיתי עליו יותר מידי ניסויים אבל במשחקים הוא עומד בכבוד, ובכלל יש לו תמונה נפלאה. הבעיה היא שהוא קצת יקר ונמכר בארץ סביב ה-3000 ש"ח (קניה בחנות מכובדת עם אחריות כמו שצריך).

הבעיה ב- היא שהוא מסך דיי חדש (לפחות בארץ) - יש גם דגם שנקרא L1720B אבל הוא ללא DVI ופחות טוב.

מה שמציק לי, זה שיש לי 4 מפרטים שונים של אותו מסך! (הכוונה ל- L1720P וכן, 4 מפרטים שונים). 3 מהם נלקחו מאתרי בעצמם (וזה בכלל משגע אותי) - באתר LG העולמי רשום בפרוש שלמסך יש זמן תגובה של 12ms, בהירות של 300cd/m וקונטרסט של 1:450.

באתר LG USA רשום לעומת זאת שלמסך יש זמן תגובה של  16ms (בהירות וקונטרסו זהים לאתר העולמי).

באתר LG Canda רשום שלמסך יש זמן תגובה של 16ms, בהירות של 300cd/m וקונטרסט של 1:550....

לבסוף, באתר באג הישראלי, שאמור לספק נתוני קניה (אחרת זה שקר בפרסום) רשומים נתונים שמשלבים את כל ה-3 הנ"ל.. - זמן תגובה של 12ms, בהירות של 300cd/m וקונטרסט של 1:550 (what the fuck).

בגלל זה אני לא יודע מה באמת אני אקבל במידה ואקנה את ה-LG, לעומת ה-ViewSonic שבו הנתונים קבועים. מצד שני הביקורות על ה-LG מעולות בכל רחבי הרשת והוא גם מסך שנראה הרבה יותר טוב מבחינת עיצוב.

עיזרו לי!

אגב, לא מצאתי מסכים אחרים בתקציב של עד 3000 ש"ח, עם נתונים טובים ובצבע שחור. המסך היחיד שהתקרב לכך הוא ה- 172X אבל הוא בכסוף, ובכל מקרה לא מגיע לארץ.

תודה!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שלום וברוך הבא לפורום.

תשנה בבקשה את הכותרת ע"י כפתור modify.gif שתהיה יותר אינפורמטיבית ומציגה את השאלה בקצרה על פי חוקי הפורום.

2. כותרות: הקפידו לכתוב כותרת (נושא) עניינית לדיון שאתם פותחים. הכותרת צריכה להכיל את השאלה הכללית שלכם או את תמצית הנושא של הדיון. אין לכתוב סימני פיסוק מרובים מיותרים בכותרת.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום וברוך הבא לפורום.

תשנה בבקשה את הכותרת ע"י כפתור modify.gif שתהיה יותר אינפורמטיבית ומציגה את השאלה בקצרה על פי חוקי הפורום.

תודה.

בונא אחי עזרת לו מאוד...ודרך אגב ראיתי אחלה מסך ב2000 שקל של אני לא זוכר את הדגם אבל אני מציעה לך 12ms אם אתה משחק משחקים כגון Ut2004 (אני לא מבין גדול בזה רק רציתי להגיד לך שיש לlg אחלה מסכים)

מה המתרות שלך שוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בונא אחי עזרת לו מאוד...ודרך אגב ראיתי אחלה מסך ב2000 שקל של אני לא זוכר את הדגם אבל אני מציעה לך 12ms אם אתה משחק משחקים כגון Ut2004 (אני לא מבין גדול בזה רק רציתי להגיד לך שיש לlg אחלה מסכים)

מה המתרות שלך שוב?

הוא מנהל בפורום... זה התפקיד שלו לשמור על חוקי הפורום ולדאוג שאחרים ינהגו על פיהם. מה אתה רוצה ממנו???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל שאלה של איכות ותקציב

אני בדקתי את הנושא דיי הרבה גם כן והמסקנה שלי שמסכים בסביבות ה - 2000 ש"ח הם בינוניים ולא באיכות גבוהה

מסכים בסביבות ה - 2500 הם טובים, כמו ה - 1720B אבל אין לו DVI, שלפי דעתי אם אתה מרכיב מחשב חדש - חבל לוותר

אני החלטתי לעשות מאמץ נוסף וללכת על הטוב ביותר - Viesonic VP171B מה עוד שהמחיר קצת ירד וניתן להשיג אותו ב - 2800

אני מזמין מחר מנירטק, ביקשתי וקיבלתי הזמנה רשמית שכתוב בה שהאחריות של היבואן ומהפיקסל הראשון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חד משמעית אם התקציב לא משחק תפקיד, ה-171B טוב יותר משמעותית מה- 1720-1730 למיניהם. איכות התמונה וזויות הצפייה בו טובות יותר משמעותית. העובדה שהוא מגיע עם 16MS לא מורגשת וה-GHOSTING זניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה משוכנע שה-ViewSonic יותר טוב מה- ?

להזכירך הדגם של שאני מדבר עליו הוא ה-L1720P ולא ה-L1720B. ה-L1720P הוא דגם מאד חדש, ובארץ על פי הידוע לי אין אותו בשום תצוגה - כלומר ניתן רק להזמין אותו בלי לראות אותו קודם.

אם לא ראית את המסך בפעולה (ואני מניח שלא היית בחו"ל וראית אותו) אז על פי מה אתה קובע בוודאות שהוא פחות טוב מה-ViewSonic ?

על פי הביקורות ברשת שקראתי מדובר במסך מעולה שיכול אף לעלות באיכותו על ה-ViewSonic.

מה גם שבסופו של דבר, בהנחה וברשת באג באמת מציינים שהמסך מגיע עם 12ms, מדובר בנתוני פתיחה הרבה יותר טובים - במחיר הרבה יותר זול.

לא ככה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דברים יותר חשובים מ - 12ms

Viewsonic ידועים כיצרן מוביל בתחום המסכים, ויש להם מספר דגמים

ה - VP171 הינו מסדרת ה - Professional שלהם ומיועד למקצוענים שעובדים על יישומים גרפיים כגון פוטושופ וכו'

ככזה - יש לו איכות תצוגה מדהימה.

אולי ליישומים ביתיים, למי שרואה סרטים ומשחקים זה פחות חשוב אבל למי שמחפש מסך מקצועי ללא פשרות - זה המסך

ראיתי בתצוגה את ה - 1720B ואני חייב לציין שהוא נראה לא רע בכלל, יתכן וה - P עולה עליו אבל, מסך ללא כניסת DVI מרמז שהוא לא הכי חדיש או לא high-end

כמה הוא עולה?

אני הבנתי שאמור לצאת דגם שיחליף את ה - 1720B פשוט עם DVI

בכלל, בדיקה באתר מגלה שיש להם המון דגמים שונים ולא כל כך ברור ההבדל ביניהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת כל הנקודה - ה-L1720P הוא המחליף של ה-B.

וכן - יש לו כניסת DVI, ולפי אחד מנתוני היצרן זמן תגובה של 12ms.

ידוע לי ש-ViewSonic הוא מסך מעולה (ראיתי אותו במו עיני מס' רב של פעמים), אבל גם חברה מובילה בתחום וגם לה יש מס' רב של מסכים מצויינים.

המחיר של ה-P הוא 2500 ש"ח בקרוב (קצת יותר לכיוון ה-2600) - זול משמעותית מה-VP171 של ViewSonic...

כלומר - מסך עם DVI, 12ms ומחיר של 2500 ש"ח בקרוב - ועוד , לא מפתה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב כי המסכים של מצליחים בעיקר כי הם נותנים תמורה טובה לכספם אך פעם לא תראה כי מסך LCD יהיה הטוב ביותר בתחומו. הוא יומלץ כי מחירו יהיה נמוך ביחס לשאר אך ברגע שיעלו את המחיר, האלטרנטיבות יגברו עליו. שים לב כי יש לך את ה-VG712 של VIEWSONIC עם 12MS ויציאת DVI ב-2,250 ש"ח אך אין זה אומר כי הוא טוב יותר מה-171P. נתונים לא קובעים את טיבו של המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח התראד...

אני כמוך מתלבט  :s07: כבר כמה שבועות ודי נסגרתי על   HYUNDAI Q17S .

אם אתה לא מכיר אותו תריץ חיפוש ב- ZAP .

מעבר לזה שפתאום ראיתי את המסך הזה :

[url=]http://www.mardanit.co.il/item_prew.php?item_id=811

זה נראה המסך עם הנתונים הכי טובים שיש במחירים האלו...!

מה דעתכם ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HYUNDAI Q17S
- חביב המסך הזה - עלות\תועלת.

בכל מקרה - מסך לא בוחרים ע"פ נתונים יבשים - אני ממליץ לחפש ביקורות של אנשים שרכשו את המוצר בארץ ובחו"ל - או להגיע לבית של מישהו שיש לו את המוצר ולראות בעצמך - ולהתרשם.

אני ממליץ על הHyundai Q17 - מחירו כרגע הוא בין 2700-2800 ש"ח - אתה מוזמן להגיע אליי ולהתרשם :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחפש אנשים עם IIYAMA E431S או VIEWSONIC VP171 שיזמינו אותי להתרשם.... יש פה כאלה?

כי גם אני בדיוק באותה דילמה כמוך, כבר חודש-חודשיים מחפש LCD ועוד אין לי כיוון.....

כרגע כנראה אלה שני המועמדים הסופיים, בהנחה שאני לא אלך לכיוון ה 19"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...