מסלולים בצבא... משהו יכול להסביר לי - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסלולים בצבא... משהו יכול להסביר לי

Access Denied

Recommended Posts

בעקרון אתה צודק (ד"א, זה בדיוק מה שכתבתי בפוסט הראשון שלי, אבל לא משנה... :kopfpatsch:), אבל:

מאיפה אתה מביא ש-3 האחרונים הם חמ"ן?

בקשר לשירות: עתודאים, בסיום לימודיהם (שאורכם משתנה: 3 שנים לתואר ראשון, 4 למהנדס, 6\7 לרפואה), משרתים 3 שנים שירות סדיר, כקצינים ועם משכורת מועדפת, אבל עדיין שירות סדיר. אח"כ הם מחויבים ל-3 שנים קבע (2 לרופאים) - במשכורת ותנאי קבע. הערה - בעקרון, הצבא חייב לשבץ אותך במקצוע בשירות הקבע, אם לא אתה לא מחויב לשרת.

פסגות, ברקים (ואני חושב שגם חבצלות): תנאי שירות דומים לאלה של עתודאים, רק שהשיבוץ אמור להיות "שיבוץ אישי", כלומר יש יותר סיכוי להשתלב במקצוע הנלמד כבר בשירות הסדיר. בנוסף, מסלולים אלה יוצאים גם לסדרות חייליות שונות בחופשות הקיץ (הכרה עם מערכי הפיתוח והיחידות בצה"ל, ולחניכי "ברקים"-תחילת שילוב ביחידות ע"מ לעזור להם לבחור את הנושא לתואר השני).

תלפיות: לאחר סיום הלימודים, משרתים 6 שנים בתנאי קבע. בנוסף, תלפיונים עוברים בחופשות סדרות חייליות בכל ענפי הצבא.

לגבי מוסדות לימוד:

עתודה - פחות או יותר חופשי.

פסגות - טכניון או אונ' ת"א.

תלפיות - האונ' בירושלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

את כל מה שאמרתי אני מביא מתוך החוברות שקרגע יש לי בבית...

אתמול קבלתי זימונים לעתודה אקדמאית וכל המסלולים למצטיינים שלהם, שכמו שכתבתי שייכים לחמ"ן....

ובמקרה גם היה לי אתמול את המיונים לתלפיות.. ככה שהמידע לגבי זה גם מדוייק..

תאמין לי שאני יודע הכי טוב כי אני בתוך זה כרגע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי מן מכתב כזה שאני מועמד לעתודה האקדמאית..משהו בתחום הרפואה שיהיה לי תואר ואחרי זה אני יעשה , זה כדאי ללכת? דוד שלי אמר לי שכן אבל אני לא ממש יודע...משהו להיות רופא שינים או רופא לא ממש בדקתי את זה, אבל אני צריך לעשות פסיכומטרי ולהראות להם את ציוני הבגרות שלי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמין לי שאני יודע הכי טוב כי אני בתוך זה כרגע

אני קורא באותה חוברת, ואני ממש לא יודע מאיפה אתה מביא את זה.

איפה כתוב שעתודה משרתים רק 3 שנים? (להיפך, כתוב בדיוק מה שאמרתי)

איפה כתוב שזה שייך לחמ"ן?

וגם אני הייתי בתלפיות. וביום עתודה. ובהרצאות שונות. וביום עיון בבקו"ם.

כל מה שכתבתי, חוץ מחבצלות (שאין לי מושג לגבי זה, ולמען האמת גם לא ממש מעניין אותי) ואולי זמן השירות של תלפיונים (5 וחצי או 6 שנים), מדויק.

לזה שמעלי, החוברת שקיבלת זו הפעם הראשונה שחשבת על עתודה? :s05:

בכל מקרה, יש לך פה בת'רד ועוד יותר בחוברת, המון מידע על כל המסלולים. תקרא, תחשוב על זה, ותגיע למסקנות שלך לבד.

ומה דוד שלך עושה? יש לו תפקיד בצבא או משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TOP GUN צודק... תפסיקו עם הוויכוח הזה, זה חסר טעם לחלוטין...

אגב, הוא אמר שהעתודאים מחוייבים ב3 שנות קבע. הוא לא אמר שום דבר על השירות. ועתודאי משרת כקצין רק אם הוא עובד במקצוע שלו, אם הוא לא משובץ, אז הוא משרת כמו חייל רגיל. והתנאים לא הרבה יותר טובים, גם לאלה שכן משרתים כקצינים, וגם לכאלה שעברו קורס קצינים. עדיין יש שמירות וכל מיני כאלה...

למידה לשני תארים בו זמנית= לימודים בטכניון (מבחינת הקושי... בטכניון ללמוד תואר כפול לא הרבה יותר קשה מללמוד תואר אחד...)= הרחבה משמעותית של הרקטום.

לזה שקיבל את מכתב ה"גם רופא גם לוחם". תקרא את התגובות לשאלות של ליבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG, אם הוא לא משובץ, הוא גם לא חייב בשירות קבע.

ועדיין, התנאים שלך בתור עתודאי קצת יותר טובים משל סתם חפ"ש - לא רק בגלל הקצונה, אלא גם המשכורת היא נדמה לי של לוחם (700? משהו בסגנון) במקום 400 או משהו כזה.

דיאבלוVT, תפעיל קצת את האצבעות שעל העכבר ותדפדף אחורה פה בת'רד.

הכל נמצא פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשכורת בצבא זה לפי ימים...

טופ גאן: לפי מה שאני יודע, המשכורת בסדיר היא לא הרבה יותר גבוהה מסכר המינימום (בסביבות ה400 לחודש...) ובטח שהת"ש יותר טובים! (בד"כ) עתודאים לא משרתים בבסיסים מוזנחים ומסריחים שפעם אחרונה שראו צבע במצב נוזל הייה בזמן הבנייה. בד"כ השירות זה בבסיסים מסודרים שיש בהם הרבה דרגות, ככה שהתנאים בהתאים ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עתודאי יקבל את המשכורת הכפולה רק אם הוא בתקן.

אם הוא חייל רגיל, הוא לא יקבל את הכפל משכורות, אלא הרוויח תואר על חשבון צהל (עתודת עולים וכאלה).

לגבי הת"ש... תלוי בבסיס, יש בסיסים שעתודאים לא עושים חלק מהתורנויות ומקלים איתם בשמירות ויש מקומות שהם בדיוק כמו כל חייל אחר ( כמובן רק במקרים של חייל פשוט , ולא בתקן של עתודאי/קצין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...