מסלולים בצבא... משהו יכול להסביר לי - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסלולים בצבא... משהו יכול להסביר לי

Access Denied

Recommended Posts

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חבל שאתם כותבים דברים שאין לכם מושג לגביהם...

לטיס אפשר להתקבל גם עם (עד מספר 1.75 - ) וכנ"ל לגבי הסיירות...  ביררתי לי במדור סיירות

הקטע שלי יש מספר ממש טיפה יותר גבוה... עכשיו אני מנסה להתקבל לסיירות ולא לטייס כי זה מה שאני רוצה, ועושים את זה דרך

מה שנקרא "ועדת חריגים" ששולחים להם בדיקה רפואית מסויימת על הראייה שלך ואם הם מאשרים אז הכל בסדר...

עכשיו לגבי הבדיקה יצאה תקינה לחלוטין, אז הרופאה אמרה שרוב הסיכויים שאני אצליח להתקבל למיון

לטיס אתה יכול להתקבל עם מס' עד 2. אבל אתה לא תהיה טיס קרב. אתה יכול להיות מסק"רים או נווטות תובלה וכו'...אבל לא קרב.

מכיוון שקרב זאת המגמה הכי טובה,ומסק"רים זה ממש ממש קשה (יש הטוענים שאף יותר מקרב),סביר להניח שתהיה נווט או תובלה. אני יודע שאני במידה והייתי ממויין למגמות הלא קרביות לא הייתי מוצא לנכון להמשיך את שהותי בקורס הטיס,זה לא מאתגר מבחינתי..אתה תעשה מה שבא לך.

ו...חבוב,תפסיק לבלבל תשכל על מה שאין לך מושג בו.

היית בגיבוש מטכל/שלדג ויום סיירות? כי אני הייתי,וגם סיימתי..ולא יצא לי להיתקל באף אחד שיש לו והוא שם אותם. קצת קשה לי להניח שעם תנאי היגיינה כאלה מישהו היה שפוי מספיק לשים עדשות.

צה"ל בכלל לא צריך את זה. כאילו אתה יודע בכלל איזה סיפור מטורף זה להסתובב ביחידות כאלה,שיושבות שבועות בשטח (שלא לדבר שטח עויין) ללא היגינה או יכולת לחדש אספקה. מה תעשה אם ישברו לך המשקפיים? תדפוק את המשימה. נו באמת,תפסיק עם השטויות האלה (ואל תגיד לא ישברו לי המשקפיים,כי אתה לא יכול לקחת צ'אנס כזה). חוצמזה הם מקפידים יותר מטיס על התנאים,כי טיס זה בית זונות (טירונות 02) מול טירונות 07 (לדעתי זה 012 או משהו לשלדג) כאילו לך תשווה בין הדרישות של לשבת ולהטיס מטוס מול יכולת לחימה..מה יקרה אם לא תראה את האוייב.

בקיצור ותר על התענוג,כי לא יקחו אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לכם הגיוני להוציא 800 בפסיכומטרי?

אממ, כן... ::)

כי טיס זה בית זונות (טירונות 02) מול טירונות 07 (לדעתי זה 012 או משהו לשלדג) כאילו לך תשווה בין הדרישות של לשבת ולהטיס מטוס מול יכולת לחימה..

תגיד, אתה חושב לפני שאתה מדבר?

ישך מושג מה טייסים עוברים בהכשרה? סדרות שבי, ניווטים, מבחנים למיניהם...

חוצמזה, אתה גורם להטסת מטוס להשמע כמו משחק ילדים. כאילו זה סתם קורס של שנתיים... יושבים ומגרבצים ומקבלים כנפיים הא?

אתה יודע איזה צריך טיס קרב? לעמוד בתנאים של טיסה כזו זה לא משהו כ"כ קל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאילו זה סתם קורס של שנתיים...

זה לא סתם קורס של שנתיים, זה קורס של שלוש :lol::screwy:

בקשר לעתודה. כמו שאני רואה את זה עתודה מציע לך שירות יותר מעניין "במחיר" (לא כולם רואים את זה ככה) של יותר שנים. עוד משהו שהרבה אנשים הולכים בגללו לעתודה זה בגלל שהצבא ממן את הלימודים. לדעתי זה הגיוני במקרה שאתה לא יכול להרשות לעצמך לימודים באוניברסיטה, אתה בן אדם חכם ואתה יודע שבלי השכלה אין לך קריירה ונמשך מעגל העוני. אבל במקרה שאין לך בעייה לשלם על הלימודים שלך בעצמך יחד עם איזה עבודת סטודנטים, לא הגיוני שזה מה שיניע אותך לקחת עתודה.

אני גם יודע שעכשיו נמאס לי ללמוד והגיע הזמן שיגידו לי מה לעשות לשלוש שנים, אחרי הצבא ואיזה טיול אני אתחיל ללמוד משהו שמעניין אותי.

גם שמעתי שעתודאים לא נהנים מחופשות בלימודים כמו סטודנטים ועוברים טירונות וקורסים בצבא באותו זמן, זאת לא דרך ללמוד, לא איכות חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא סתם קורס של שנתיים, זה קורס של שלוש  :lol:  :screwy:

נו באמת, שנה באמצע של לימודים אקדמיים לא נחשב... :silly:

והקטע של מימון לימודים זה לא רק אם אתה ממש חייב מימון של הצבא.

בוא נדבר על אנשים שיכולים לממן בעצמם, אבל צריכים לעבוד בשביל בזמן הלימודים (אני לא מדבר על כאלה שההורים ממנים הכל, אפילו שמממנים בעצמם אבל לא צריכים לעבוד וכו').

אתה חושב שזה כ"כ נוח? שזה כן "איכות חיים"? שצריך להספיק ללמוד ואז לרוץ לעבודה?...

בקיצור, בנוסף ליתרונות האחרים (שירות שרוב הסיכויים שיהיה במקצוע שתלמד, צבירת נסיון מקצועי בשירות וכו'), היתרון הזה של מימון הלימודים הוא פלוס רציני.

ד"א, אתה גם יכול לעשות את הטיול ולהתחיל פשוט מועד חורף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, אתה חושב לפני שאתה מדבר?

ישך מושג מה טייסים עוברים בהכשרה? סדרות שבי, ניווטים, מבחנים למיניהם...

חוצמזה, אתה גורם להטסת מטוס להשמע כמו משחק ילדים. כאילו זה סתם קורס של שנתיים... יושבים ומגרבצים ומקבלים כנפיים הא?

אתה יודע איזה צריך טיס קרב? לעמוד בתנאים של טיסה כזו זה לא משהו כ"כ קל.

לא...

בכל מקרה אני יודע מה אני מדבר,כי יש לי חברים בקורס טיס,אבא שלי וחצי מהמשפחה שלו היו שם,קרוב משפחה שלי היה מפקד טייסת העמק וזהו.

אני לא מזלזל בטיס,להפך..אני חושב שמדובר בקורס אולי הכי יוקרתי בצה"ל והאנשים שיוצאים ממנו הם בהחלט אנשים משכמם ומעלה.

אבל עובדה שאת הגיבוש עברו כל מיני חברים שלי שאין להם בגרוש ולא עברו אפילו יום סיירות (חלקם אפילו פרשו אחרי הבר אור מאפיסת כוחות). טיס עושים טירונות 02,שזה טירונות בית זונות. והמסלול הכשרה ברובו עוסק בלימודים ועקרונות הטיסה,שזה אולי מאוד קשה מבחינה טכנית ומנטלית ומחשבתית..אבל לא מדובר בקורס שדורש ממך להיות רמבו,להפך..אתה יכול להיות גם צנום בלי ולעבור..הרבה עשו את זה בעבר,וימשיכו בעתיד.

ו...לאור היכרותי עם טייסים בוגרים וצעירים,שלא מעט מהם יצאו עם אגו מיותר מהקורס והבינו אחרי השיחרור לאזרחות שהם לא בדיוק המציאה הכי גדולה בעולם כפי שהרגילו אותם וחלקם התגלו כחסרי יכולת להגיע להישגים באזרחות...אל תחזיק מטיס יותר מדיי.

אני מאחל לך להגיע לשם ולהיות טיס קרב,אבל תפחית מההערכה שלך אליהם..כי גם אני חשבתי כך בעבר והתאכזבתי בראותי את המציאות.

ד"א באמת קיבלת 800 בפסיכו? אתה אנושי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי.....עתודה רפואית...

הגעתי למסקנה שזה פאקינג קשה להתקבל,

מבזבז לך המון זמן יקר שיכולת ללכת ולעשות קריירה במקום,

ובכלל דבר מחורבן....

עדיין זה הדבר הכי טוב שאני מסוגלת לחשוב עליו...

:errrr:

ואני רואה שחלק מאנשים כאן חכמים מאוד!

:xyxthumbs:

נראה לכם הגיוני להוציא 800 בפסיכומטרי?

איזה קריירה חשבת לעשות עד גיל 30? (זה הגיל שבו תשתחררי מהצבא עם תואר, בדרגת קצונה ו5 שנות ניסיון?)

הסיכוי להוציא 800 בפסיכומטרי זה כמו הסיכוי לזכות בלוטו... הגיוני, אבל סטטיסטית בלתי אפשרי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק ההיפך.

לא כמו בלוטו, שם לא חייב להיות זוכה, בפסיכומטרי חייב להיות 800 כל מחזור (לא בדיוק כל מועד, אלא כל מחזור של בדיקה, כי בודקים גם כמה מועדים אחורה...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדפים הקודמים הוזכרו שמות של מסלולים כמו טלפיות ועוד משהו...

הבנתי שזה דיי דומה לעתודה.

אבל מה זה בדיוק ולמה אמרו כאן שיש תוארים שנחשבים ויש כאלה שלא??

תואר תמיד יהיה שווה....לא?..

???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למידע על המסלולים השונים את יכולה לקרוא את הפוסט הראשון שלי בת'רד הזה.

בקשר לתואר, בעקרון תואר זה תואר, אבל: יש מקצועות ש"עוזרים" לצבא, ויכולים להשתלב בתפקידי למשל, ויש תארים שהצבא פחות צריך, כמו כלמיני מקצועות הומניים, לכן אין להם הרבה תקנים (הצבא לא מאפשר להרבה אנשים ללמוד אותם בתור עתודה).

מעבר לזה, יש פה הרבה מידע לאורך הת'רד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם במקצועות ההומניים יש תפקידים מעניינים: יש כאלה שעושים ניתוחי אופי לכל מיני אנשים, יש כאלה שמפתחים שיטות פיקוד ובדיקות חדשות... בצבא, אתה יכול להגיע רחוק, אם יש לך את השכל ואת הקשרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסלול לטיפשים = מסלול קצונה :nono:

מסלול למתחכמים = שירות רגיל מה שיבוא יבוא , בדרך נתחמן משהו שיהיה טוב :nixweiss:

מסלול לגאונים = , טבחות , כבאות - לא משנה מה העיקר שבוע שבוע :):yelclap::cool2:

(בתור קצין קרבי במילואים , הסברים אלו נטולים מהמלצה כלשהי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שבאמת מתעניין לצבא יש מסלול מיוחד בעתודה למי שרוצה ללמוד מקצועות הומניים שכן עוזרים לו כמו יחסים בינלאומיים וכו' (כדי לדעת בדיוק צריך לברר עוד..)

המסלול הזה נקרא "חבצלות" והוא שייך לחמ"ן, הקטע שאת צריך לחתום הערכת שירות סדיר בשנה כי המסלול הוא ארבע שנים לימודים לשני תארים ואח"כ שירות קבע של עוד חמש שנים...

לצבא יש מס' מסלולים ללימודים למי שמתעניין:

עתודה רגילה - 3 שנים לימודים ואח"כ 3 וחצי שנות שירות

פסגות - "סופר-עתודה" לימודים לתואר כפול בפיסיקה וחשמל במטרה להיות פעיל במו"פ, 4 שנות לימוד ועוד בערך 5 וחצי שנות קבע (מטרה למו"ח בנושא אלקטרוניקה)

ברקים - עוד "סופר עתודה" בדיוק כמו פסגות תואר כפול רק שפה זה לא שני תארים ראשונים אלא ראשון ושני בהנדסת מכונות.. (מו"פ הקשור להיי טק משהו)

חבצלות - "סופר עתודה" הומנית, לימודים כמו לימודים המדינה, יחסים וכו'.. מטרה להפוך להיות סופר אנשי מודיעין או משהו כזה..

שלושת המסלולים האחרונים (למעט עתודה שהוא לכל הצבא) שייכים אך ורק לחמ"ן...

האופציה האחרונה ללימודים אקדמאים בצב"א הם דרך פרוייקט תלפיות של חיל האוויר בו החניכים לומדים תואר מטורף (שווה ערך לכפול בערך) בזמן של 3 וחצי שנים (למי שרוצה יש מסלול דוקטורת מקוצר אח"כ...) ועוד 5 שנים וחצי של שירות מו"פ בצבא לפי מה שצריכים אותם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...